ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Vjecna ljubav ? Ili patnja ?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-12-2011, 17:12   #31
MoonEma161834
Obično gatalo

MoonEma161834's Avatar

MoonEma161834 je offline
Registrovan: Dec 2010
MoonEma161834 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
To se i meni stalno cini, a inace, oboje imamo MO u Skorpiji, pa nas SA0MO pada njemu u 8. a meni u 12. ccc jos je njegovo SO 90 taj SA. I zaista mi se cini, i sebe sam pocela da ubedjujem u to da nemam vise o cemu tu da razmisljam i da mudrujem, jer mu ocigledno nije vise stalo. S obzirom da je u pocetku leteo da me vidi, ma skoro plakao od straha da se ne razdvojimo, a sada je sve potpuno drugacije..i sta god vrteli i prevrtali, dela pokazuju vise nego svi aspekti i sve natalne karte. Kad neko zeli da te vidi, ne postoji prepreka za njega. Mi smo se razisli pre mesec dana, i ni culi ni videli, sve do mog rodjendana kada mi je poslao poruku i cestitao. Obradovala sam se kao malo dete, i nisam mogla da sakrijem, bukvalno sam mu na tanjir servirala da jedva cekam da se vidimo...i eto, ispala sam budala...

Dispozitori ove nase konjunkcije su u Ovnu, njegov MA0VE 120 ASC0SO0NE moj, 60 JU, i 180 PL moj, a moj MA u Ovnu ima sa njegovim SO lep sestil, ali i sa mojim UR 180, pa sam ja to prekinula, ali imam osecaj i da mi je daleko teze i da se vise patim nego on. Ali, jednostavno nisam mogla da izdrzim taj teret, prestao je da me cini srecnom i postala sam neispunjena i nedovoljno voljena, i to me je mucilo.

Njegov PL ima od vaznijih samo dva aspekta, sa mojim SA 120 1* separacije i sa mojim JU 90 sa 2* separacije, dok moj PL ima 90 NE ( njegov vladar ASC ) 120 JU njegov suvladar ASC ( on je Riba ), i ima 180 MA0VE njegova. A opet mi se cini da sam ja ta koja je vise opsednuta njim nego on, iako on ima u tranzitima egzaktnih PL 90 VE0MA a natalno MO0PL u Skorpiji u 8. a MO mu vlada 5 kucom!!! Ovo je van svake pameti!!!
I ja sam odlucila isto kao i ti, da jednostavno odustanem... Jer ne dobijam apsolutno nista od njega, a nisam budala da to podnosim i nisam jaka dovoljno

Puno je to aspekata, mozda upravo SA0MO u sinastriji nekako sakriva i da ne kazem slabi te ostale i zato je tu ta bezosjecajnost, a kakve aspekte prave njegove zenske planete ? Procitala sam da je to najvaznije u muskom natalu

SINASTRIJA I SEKSUALNOST
Klasična astrologija kaže da su za seksualnost u ženskom natalu važni Venera i Mjesec. Od davnina su Mjesec i Venera važni za brak u muškom natalu. No, Mjesec i Venera su važni za odnose u bilo kojem horoskopu, govore o pitanjima seksa i senzualnom odnosu.
Sunce i Mars u bilo kojem horoskopu su zaduženi za odnos sa muškarcima. No u ženskom horoskopu odnose se na seksualni odnos sa muškarcima, osjećaj žene sa muškarcem. Dakle, ako govorimo o braku, važni su međusobni odnosi tih planeta.
Usput rečeno, neki kažu da je moć muške karte u Marsu. Nema šanse! Mars je mišić, muški spolni organ - kavernozno tijelo i hrpa krvnih žila. Potencija muškarca je kada se krvne žile (Venera) napune tekućinom (Mjesec). Snaga u horoskopu čovjeka su Venera i Mjesec. Impotencija se, usput rečeno, tretira Viagrom, koja je vaskularni (Venera), a ne za mišiće (Mars) lijek. Zloupotreba Viagre dovodi do moždanog udara, uz vaskularne probleme.
Zato je dobro imati skladan odnos između planeta zaduženih za seksualnost. Postoje parovi koji imaju napeti odnos između planeta. Aspekti između seksualnih planeta govore o razini harmonije seksualnih odnosa i osjećaja ljudi. Interakcija ovih planeta (muški Mjesec i Venera + ženski Sunce i Mars) stvaraju želju da muškarac i žena budu jedno s drugim. Za stvaranje odnosa mogu biti prisutni bilo koji glavni aspekti i harmonični i neharmonični. Za trajnost su bitni harmonični.
Posmatra se dakle: muški Mjesec/Venera prema ženskom Suncu/Marsu. Stresni aspekti stvaraju jaku strast koja brzo nestane, u tom slučaju bračni odnos postane vrlo neujednačen, buđenje pa hlađenje, što je psihički iscrpljujeće i partneri budu umorni jedan od drugog. Za trajno jedinstvo potreban je skladan aspekt. Za kratkoročne odnose svi su dobri. Zanimljivo je kad postoje i harmonični i stresni aspekti.
Ima mnogo sinastrija kada ne postoje aspekti među seksualnim planetama, ovdje se radi o prijateljskom odnosu, takvi parovi gotovo da i nemaju seksualne odnose, a djeca budu pažljivo i unaprijed isplanirana.

Važno je da su seksualne potrebe partnera jednake. Naglašenu potrebu imaju Mjesec/Venera u vodenom ili zemljanom elementu kod muškaraca, te Sunce/Mars u zemlji/vodi u ženskoj natalnoj karti. Vatra i zrak smanjuju potrebe. Postoji shvaćanje da je vatra seksualan element, ali ne, vatra je strastvena, temperamentna. Smanjene seksualne potrebe imaju Vodenjak i Blizanci. Kod muškaraca Venera ili Mjesec u vatri ili zraku ukazuju na nisku razinu seksualnih potreba, dok kod žena Sunce ili Mars u vatri ili zraku.
Dobro je kad oba partnera imaju slaganje MO/VE i SO/MA kroz zemlju/vodu, jer su potrebe jednake i zadovoljene. Takođe slaganje ide i kada oboje imaju MO/VE i SO/MA u vatri-zraku. Međutim, kada jedna osoba ima seksualne planete u vodi/zemlji, a druga osoba u vatri/zraku, to nije dobro jer su im potrebe različite. Ipak, sam položaj planeta po elementu nije pokazatelj budućih kriza.
Kada se radi o neharmoničnim aspektima između seksualnih planeta, bolja je opozicija od kvadrature, iz razloga što su opozicioni znakovi skladni po elementu. Kvadratura je najnezgodniji aspekt, jer povezuje nekompatibilne elemente vatra-voda, vatra-zemlja, zrak-zemlja, zrak-voda. Ovdje se dešava naglo buđenje strasti, al onda se jedan od partnera hladi.
Najviše nezgodnih situacija može biti kada se seksualne planete nađu u različitim elementima. Na primjer, žena ima Sunce u Vodenjaku, Mars u Strijelcu, a suprug ima Mjesec u Biku i Veneru u Raku. Među njima nema nekih problema, ali stoji seksualna nezainteresiranost, ne motiviraju se. Rezultat, potpuno kronično seksualno nezadovoljstvo. To postane ozbiljan problem, ne vodi nužno u razvod, ali često u preljub, jer su osobe pojedinačno potrebite. Razvod proizlazi iz ostalih stresnih aspekata.
Sunce i Mars u horoskopu muškarca - govori o vanjskom ponašanju i karakteristikama, njegova muževnost, kako izgleda vani u svijetu i društvu. Isto vrijedi za žene Mjesec i Venera - ženstvenost i vanjsko ponašanje.
Odnos Sunce/Mars kod muškarca, sa Mjesec/Venera kod žena definira socijalno, vanjsko ponašanje, kako ih drugi ljudi vide i doživljavaju. Ali to je samo vanjska percepcija. Između SO/MA muškarca i MO/VE žene može postojati neharmoničan aspekt, npr oni su vani u restoranu, žena sjeda za stol, a on nespretno gura stolicu - nisu usklađeni, sinkronizirani. Može se reći da ovaj odnos nema neku važnost, samo stvara neadekvatnu sliku u vanjskom svijetu. Par se osjeća skladnim i jest skladan ukoliko postoji harmoničan odnos između MO/VE kod muškarca sa SO/MA žene.
Kad je muško SO/MA usklađeno sa MO/VE žene, a MO/VE muškarca nije usklađen sa SO/MA žene - dobijete savršen valcer vani na nekoj zabavi, ali u krevetu fijasko.
HTML Code:
http://www.slutilo.net/index.php?PHPSESSID=c5468521ad2c20da7b593d5dffccd744&topic=80.15
Submit to Digg   Saturn u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-12-2011, 17:13   #32
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ne znam da li ste kada gledali aspekte saturna s osobama s kojima ste recimo dugo prijatelji. Ne igra ulogu u partnerskim odnosima samo, imam jednu frendicu s kojom imam napeti aspekt saturna i recimo, mnogo puta smo se odvajale, pa da se i mjesecima ne vidimo a opet se nekako nađemo. Kao i sa svojim učenicima, to je zanimljivo, uvijek je saturn umješan.
Bilo bi dobro možda malo razglabati i o toj temi, da nismo stalno u krugu partnerstva

Old 04-12-2011, 17:18   #33
MoonEma161834
Obično gatalo

MoonEma161834's Avatar

MoonEma161834 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Ne znam da li ste kada gledali aspekte saturna s osobama s kojima ste recimo dugo prijatelji. Ne igra ulogu u partnerskim odnosima samo, imam jednu frendicu s kojom imam napeti aspekt saturna i recimo, mnogo puta smo se odvajale, pa da se i mjesecima ne vidimo a opet se nekako nađemo. Kao i sa svojim učenicima, to je zanimljivo, uvijek je saturn umješan.
Bilo bi dobro možda malo razglabati i o toj temi, da nismo stalno u krugu partnerstva
Ja recimo sa dugogodisnjom prijateljicom, SO u strijelcu koja se odselila u drugu drzavu zbog posla imam aspekte koje pravi njeno SO i moj SA i obrnuto... Preselila se kad je tranzitni SA prelazio preko asc

Old 04-12-2011, 17:21   #34
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Puno je to aspekata, mozda upravo SA0MO u sinastriji nekako sakriva i da ne kazem slabi te ostale i zato je tu ta bezosjecajnost, a kakve aspekte prave njegove zenske planete ? Procitala sam da je to najvaznije u muskom natalu

Njegovu bezosecajnost izgleda najvise pravi njegov natalni SO u Vodoliji 90 SA u Skorpiji, a bas se tu zatekao moj MO.

Znam za ovaj tekst, raspravljali smo nesto o tome, to je tumacenje po Sestopalovu.

Quote:
Pa sta mislis koliko je on po prirodi zatvoren kad ima Sa u raku u 12 polju!
... a taj isti Sa je dispozitor njegovog Mo u sco...komplikovana priroda skroz.
On i ja nikad nismo bili u normalnoj vezi a ja kao Sa iz konjukcije Sa0Mo sam tome tezila jer mi je to trebalo...sigurno mu nisam prijala u toj ulozi jer sam naginjala ka tome da ga na neki nacin promenim i nataram da se uozbilji, sto on nije zeleo. Ono sto sam osetila, da se na neki nacin ipak vezao,bar malo emotivno ali sa druge strane, nije spreman da mi pruzi to sto moj Sa hoce i zaista mislim da je to razlog distanciranja...ali kako god, kontakt se ne prekida. Zadnji put kad smo se culi,dogovarali smo vidjanje...ja nemam snage jos uvek to da prekinem...da me sad nazove, otrcala bi ... ali eto, moj stelijum u ribama...vecito brizan, moze da predje preko svega... i sto bi on rekao, ribe su uvek very high...sto je i tacno ,samo ne znam kako njegovom Mo to ne odgovara jer njegove emocije su jos jace od mog Mo i daleko prizemnije.

Zanimljivo je to da se jako dobro razume u astrologiju, pun je knjiga i raznog ezotericnog stiva ali nije zeleo da mu mnogo cackam natal, kao da se bojao da cu svasta videti heheheh
Mi smo vec pricale na ovu temu, i po svemu sudeci kod nas dve je situacija slicna. Imam slicnu pricu kao tvoj decko, s tim sto je meni MO dispozitor SA u 12. ( a njemu je SA u 12. ). To je jako teska pozicija, i donosi nekako stalno razocarenje i strahove, koji se uvek ponavljaju.
A opet, ovaj moj je Riba i ima puno 12 p. sto ima slicnosti sa tobom, i oboje ste nosioci SA.
Ali ja zaista gubim nadu, a i nemam snage vise, isrpljuje me ta negativnost i to cekanje...da ne spominjem da sve to dozivljavam preko tranzitnog SA 180 MA...jedva cekam da sve ovo prodje, i SA i on i sve...

Last edited by alea; 04-12-2011 at 18:31..

Old 04-12-2011, 17:52   #35
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
Ja sam Sa i vjerujte tesko je isto kao i tom Mo. Ne zvocam i ne gusim, emocije i te kako pokazujem. Boli me razdvojenost isto koliko i njega. Ocigledno je tezak aspekt bez obzira da li je vas Mo ili Sa.
Isti slučaj...

Old 04-12-2011, 18:30   #36
alea
Mag

alea je offline
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Pa utesno je to jednom MO znati

Old 04-12-2011, 18:36   #37
MoonEma161834
Obično gatalo

MoonEma161834's Avatar

MoonEma161834 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Njegovu bezosecajnost izgleda najvise pravi njegov natalni SO u Vodoliji 90 SA u Skorpiji, a bas se tu zatekao moj MO.

Znam za ovaj tekst, raspravljali smo nesto o tome, to je tumacenje po Sestopalovu.
Koliko je istinit ovaj tekst ? Znaci ako MO i VE nisu aspektirane nema nista od ljubavi ?

Ovaj moj je SO u Biku i MA u Raku... Trebao bi biti osjecajan tj. bio je na pocetku ali nakon nekih stvari koje sam mu uradila, promjenio se. Cak mi je jednom rekao da sam ga povrijedila, nisam mogla da vjerujem

Meni su muskarci sa SO u Vodoliji tako nekako prirodno bezosjecajni, i po meni najteze je njih natjerati na neku vezu ili nedaj Boze njeznost

Old 04-12-2011, 19:46   #38
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by MoonEma161834 VIdi Poruku
Ovaj moj je SO u Biku i MA u Raku... Trebao bi biti osjecajan tj. bio je na pocetku ali nakon nekih stvari koje sam mu uradila, promjenio se. Cak mi je jednom rekao da sam ga povrijedila, nisam mogla da vjerujem
Misliš da je Ma u Raku nježan? To ti je slično kao Mo-Ma aspekat. Nije nježan a niti hrabar.

Old 04-12-2011, 20:13   #39
ivanam
Druid

ivanam's Avatar

ivanam je offline
Registrovan: Jul 2011
ivanam je na dobrom putu
Standardno

Mom je So u ovnu,Ma u blizancima,Ve u vodoliji i na sve to taj Mo u devici koji mi sve to pokvari.Osecanja mu vidim samo na prepad,kad se ne nada,ovako imam utisak da se jako kontrolise oko iskazivanja osecanja.Mi pored duple konjukcije Sa sa Mo imamo i dupli aspekt Ve i Mo-trigon njegove Ve i mog Mo,i opoziciju njegovog Mo sa mojom Ve.Taj njegov Mo je u opoziciji sa Ju,tacno na mojoj opoziciji Ve i Sa.
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-12-2011, 20:26   #40
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Mozda je do drugih aspekata, prave li tvoja VE ili MO neke aspekte ?

Danas sam jako pesimisticna hahaha
Mislis u odnosu na njegove planete? Moj Mo u siroj konjukciji sa njegovim So (koje pada u moju VII na ekv mojih Mo/So) a Ve ima 120 sa njegovim Ma.

Quote:
Koliko je istinit ovaj tekst ? Znaci ako MO i VE nisu aspektirane nema nista od ljubavi ?

Meni su muskarci sa SO u Vodoliji tako nekako prirodno bezosjecajni, i po meni najteze je njih natjerati na neku vezu ili nedaj Boze njeznost
Svi su mi do sada sto momci sto simpatije bili vodolije, pa tako i ovaj sad Mo, jako emotivni, topli, njezni...ne znam jesu li ovi moji bili "izrodi" ili ti na koje si ti nailazila

Old 05-12-2011, 01:22   #41
MoonEma161834
Obično gatalo

MoonEma161834's Avatar

MoonEma161834 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
Mislis u odnosu na njegove planete? Moj Mo u siroj konjukciji sa njegovim So (koje pada u moju VII na ekv mojih Mo/So) a Ve ima 120 sa njegovim Ma.

Svi su mi do sada sto momci sto simpatije bili vodolije, pa tako i ovaj sad Mo, jako emotivni, topli, njezni...ne znam jesu li ovi moji bili "izrodi" ili ti na koje si ti nailazila
To ja nisam imala srece da naidjem na nekog takvog
Mene samo Bikovi i Ovnovi hoce... Sve nesto s rogovima hahah

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku

Misliš da je Ma u Raku nježan? To ti je slično kao Mo-Ma aspekat. Nije nježan a niti hrabar.
Ovom mom je MA planeta sa najvise aspekata i ima aspekt i sa NE, SA, PL, UR... Groznooo

Nisam znala to da MA u Raku nije hrabar... Citala sam da su spremni na sve da zastite one koje vole, porodicu itd...

Old 05-12-2011, 02:31   #42
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Jel imao neko iskustva sa saturnom u 5 polju u sinastriji?

Old 05-12-2011, 02:58   #43
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Jel imao neko iskustva sa saturnom u 5 polju u sinastriji?
ja.
malo ubija veru u ljude...
mada imam utisak da mi taj njegov Saturn ostao u 5. polju... da vise nikom ne verujem... a u ljubav najmanje

Old 05-12-2011, 08:10   #44
cacambo
Početnik

cacambo's Avatar

cacambo je offline
Registrovan: May 2011
cacambo je na dobrom putu
Standardno

Koliki orbis vi tolerisete u konjukciji Sa i Mo?

Old 05-12-2011, 08:50   #45
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nisam znala to da MA u Raku nije hrabar... Citala sam da su spremni na sve da zastite one koje vole, porodicu itd...
Da se razumijemo, kao što je svakoj Ve dato da voli, tako je i svaom Ma dato da bude hrabar. Međutim manifestacije su različite.
Ma u Raku se bori za dom, domovin i obitelj. To je slika mladića vezanog za majku. Npr. možeš mu raditi i govoriti što hoćeš, ali u majku mu ne diraj tu plane, pokazuje agresivnost....ali uvijek gledaj kuću aspekte jer sve navedeno može se izraziti pozitivno ili negativno. Dallje to je čest aspekt kod nacionalista....

Quote:
Originally Posted by cacambo VIdi Poruku
Koliki orbis vi tolerisete u konjukciji Sa i Mo?
Kako tko, od 12* do 15*.

Može li mi netko reći nešto o Sa u prvoj i Sa u sedmoj u sinastriji ?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules