ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Vjecna ljubav ? Ili patnja ?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-02-2015, 12:33   #706
Magi71
Početnik

Magi71 je offline
Registrovan: Feb 2015
Magi71 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Meni je sa suprugom Sa 180 Mo. Vec smo 20 godina u vezi, a od toga 11 u braku. Uvek mi je smetalo njegovo drveno ponasanje i ne-emotivnost. Kad sam ja plakala on je bio hladan. A kad je on plakao ja sam bila jos vise hladna.

Imam u natalu Sa 120 Mo. I Sa 120 Ve. Trenutno me privlaci onako tajno jedan covek ciji Sa gadja moju Ve sa 90. On u natalu ima Sa 90 Ve. Uzasno je hladan prema meni, ali kad ja postanem hladna i ne javljam se, eto ga, javi se i pita da li ga vise ne volim i zasto sam se brzo odljubila. Muci me, ali imam intuiciju da se on jos vise muci.
Submit to Digg   Saturn u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-02-2015, 14:45   #707
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Imam sa jednim poznanikom opoziciju mog Mo i njegovog Sa. Po tome bi trebalo da me on jako guši, da mi je težak ili da taj njegov Sa "napada" moj Mo, međutim ja to (za sada) ne osećam...
Možda jer je meni Mo u jarcu pa mu generalno saturn "prija", nemam drugo objašnjenje. Naprotiv, on je osoba koja me ne opterećuje i jako mi prija... Naravno, imamo i dobrih aspekata u sinastriji

Old 15-02-2015, 11:57   #708
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Imam sa jednim poznanikom opoziciju mog Mo i njegovog Sa. Po tome bi trebalo da me on jako guši, da mi je težak ili da taj njegov Sa "napada" moj Mo, međutim ja to (za sada) ne osećam...
Možda jer je meni Mo u jarcu pa mu generalno saturn "prija", nemam drugo objašnjenje. Naprotiv, on je osoba koja me ne opterećuje i jako mi prija... Naravno, imamo i dobrih aspekata u sinastriji
SA aspekti se ne osecaju mnogo na pocetku nekog odnosa, a narocito se ne osecaju puno ako su separacioni.

SA je sam po sebi prisila, on ne radi ni umilno ni nezno vec prisiljava na nesto. Ume da bude tiranin.
Oni koji natalno nose teske aspekte SA su ljudi koji su navikli da rade pod prisilom, naucili da budu pod pritiskom, pa zasto bi im smetalo kada to neko drugi od njih trazi? Kad je to vec nesto sa cim oni i sami zive...

Last edited by alea; 15-02-2015 at 12:10..

Old 15-02-2015, 12:52   #709
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Hvala Alea
Slažem se, u principu verujem da će se vremenom pokazati taj njegov saturnovski pristup, on sam u natalu ima dosta loše postavljen saturn pa će to verovatno izaći na videlo. Meni je Sa dobro postavljen, a zbog Mo u jarcu generalno biram za društvo ljude koji su onako "teški" ili imaju stav, starije, ozbiljnije osobe, kapiram da mi to prija.
Videćemmo...

Old 15-02-2015, 13:12   #710
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Moj partner ima natalno SA0MO u Devici u 12. i pravi 90SO0ASC moj u Strelcu.
Kad god dodje do krize to je zbog tog aspekta, koji izaziva njegov natalni SA0MO...ali i sa mojom i njegovom VE0VE ima 120 pa se nekako kroz ovaj trigon to izvlaci... ali sam taj kvadrat je katastrofa.

Old 16-02-2015, 21:16   #711
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
SA aspekti se ne osecaju mnogo na pocetku nekog odnosa, a narocito se ne osecaju puno ako su separacioni.

SA je sam po sebi prisila, on ne radi ni umilno ni nezno vec prisiljava na nesto. Ume da bude tiranin.
Oni koji natalno nose teske aspekte SA su ljudi koji su navikli da rade pod prisilom, naucili da budu pod pritiskom, pa zasto bi im smetalo kada to neko drugi od njih trazi? Kad je to vec nesto sa cim oni i sami zive...
A kada misliš da smognu snage da se recimo razvedu?
Imaju natalno aspekt Saturna koji se ponavlja kroz sinastriju? Jel se može to porediti sa tim da je to subjektivan osećaj, pa ih takav odnos privlači, ne bi funkcionisali kad nešto ide lagano, flegmatično...
I da upravo opstaje zahvaljujući njihovom ličnom doživljaju odnosa, iako on nije već tako težak za drugu osobu.

Old 17-02-2015, 00:27   #712
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Ja sam sa svojim verenikom imala moj Saturn konjunkcija njegov Mesec i moj Saturn mu je kvadrirao sunce i veneru. Ne bih dozivljavala to kao da sam ja bila stroga, vec vise sma pokusala na nezne nacine da uticem da nekada smiri temperament svoj i bude malo zreliji ( vrlo je on inace zreo bio ) u nekim momentima. Jedino je jednom izazvao taj moj Saturn jer se poneo u jednoj vrlo bitnoj zivotnoj situaciji i razdoblju jako nezrelo, egocentricno i puno sebe i moj Saturn to nije gledao bas najboljim ocima,jer sam ja pokusala da ga suocim sa nekim stvarima koje je odbijao da vidi u vezi sebe. I dobro je rekla alea ja sam to silom pokusala.

Last edited by Wicca; 17-02-2015 at 00:39..

Old 17-02-2015, 01:30   #713
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Wicca VIdi Poruku
Ja sam sa svojim verenikom imala

I dobro je rekla alea ja sam to silom pokusala.
Jel ovde ključ-na reč "imala"? Prošlo vreme? Tj.nemaš više tog istog verenika?!
Ako shvatam nemaš više taj odnos, upravo jer si na silu nešto želela(da promeniš nekog ili nešto kod nekog).

Old 17-02-2015, 02:35   #714
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Moj verenik je bio ljubav mog zivota i umro je mesec dana pre svadbe.

Ja sam ga pozitivno promenila i ne bih volela da tako donosis olako zakljucke jer ne znas kontekst price.

Old 17-02-2015, 02:53   #715
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Wicca VIdi Poruku
Moj verenik je bio ljubav mog zivota i umro je mesec dana pre svadbe.

Ja sam ga pozitivno promenila i ne bih volela da tako donosis olako zakljucke jer ne znas kontekst price.
Pa s obzirom da si napisala šturo, zaključak je bio isti takav.
Ni ti nemoj olako da sudiš o nekom, koga ne znaš. Šta sam ja uopšte zaključila? Pitala sam za informaciju.
Hvala i dovidjenja!
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-02-2015, 20:55   #716
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
A kada misliš da smognu snage da se recimo razvedu?
Imaju natalno aspekt Saturna koji se ponavlja kroz sinastriju? Jel se može to porediti sa tim da je to subjektivan osećaj, pa ih takav odnos privlači, ne bi funkcionisali kad nešto ide lagano, flegmatično...
I da upravo opstaje zahvaljujući njihovom ličnom doživljaju odnosa, iako on nije već tako težak za drugu osobu.
Mislim da da, da je to energija koja je njima prirodna, nekada takve osobe vestacki izazivaju situacije koje ce biti komplikovane i teske jer je to njima prirodno i blisko. Psiholozi kazu da trazimo podsvesno obrasce na koje smo naucili, obrasce koji su nama bliski, da cesto trazimo situacije koje izazivaju bol jer je to energija na koju smo naucili, ono kako umemo da funkcionisemo. Npr ako je osoba imala nedostatak roditelja u detinjstvu pa je navikla da zivi u nekom obliku samoce, tuge cesto ce biti sklona da izaziva situacije koje ce rezultirati odvajanjem od partnera gde ce uvek iznova osecati tu melanholiju, tugu, odvajanje i to je ono gde ona pocinje da pokazuje emocije, gde kroz bol oseca i ljubav i zanos...mozda to nekome zvuci sada preterano ali u nekom obliku se najcesce ovako manifestuje, svadjaju se, odvajaju, pate, rastaju, tuguju jedno za drugim a onda mire u velikom stilu i svoju ljubav i patnju kuju u zvezde...

Mislim da ce onaj koji ima takav aspekt duze biti u takvom odnosu i pokusavace da se odrzi u njemu jer je njemu takav odnos bliskiji, prirodniji dok ce onaj ko nema natalno neki aspekt SA pre biti skloniji da ode iz tog odnosa, jer to nije energija sa kojom on ume dugo da se nosi.

Old 18-02-2015, 02:33   #717
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Da li naša sinastrijska konjukcija mog Saturna i njegovog Sunca može da predstavlja razdvojenost? Kako bi se manifestovala da nismo razdvojeni? Na sreću, separaciona je, ali u malom orbisu (2 stepena). Njegovo Sunce vlada X poljem, a moj Sa mojim III i IV

Old 18-02-2015, 10:16   #718
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Da li naša sinastrijska konjukcija mog Saturna i njegovog Sunca može da predstavlja razdvojenost? Kako bi se manifestovala da nismo razdvojeni? Na sreću, separaciona je, ali u malom orbisu (2 stepena). Njegovo Sunce vlada X poljem, a moj Sa mojim III i IV
Imam ovu konjukciju u sinastriji sa dugogodišnjim dečkom, moj Sa konjukcija njegovo So. Nikada nismo bili razdvojeni duže od 3 dana, za 8 godina veze stalno smo zajedno

Kapiram da u teoriji to jeste neka razdvojenost, kod mene se nije tako manifestovalo. Recimo da u mom slučaju ja zahtevam da se on menja, ponekad mu zvocam (Sa zahteva od So da se menja, ali So to često odbija jer je ono "ego" pa nekad nastane sukob). Napominjem da je on osoba koja u svom natalu ima So0Sa i da je neprilagodljiv totalno. Kako funkcionišemo toliko dugo, ni sama ne znam, valjda se teški ljudi dobro slažu hahaha.

Donosi i trajnost, očigledno

Old 18-02-2015, 12:14   #719
Magi71
Početnik

Magi71 je offline
Registrovan: Feb 2015
Magi71 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

A da li bi neko mogao da mi kaze ako muskarac ima u natalu Sa 90 Ve, da li on voli zene koje su drvene i hladne? I ako ima Sa 90 moja Ve, da li ocekuje da budem hladna i nepristupacna?

Old 18-02-2015, 15:13   #720
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Ne voli takve žene. Naprotiv. Ali može da ga privuče osoba koja u njegovom životu odigra ulogu neke devojke koja je teško razočarana, nesrećna, nevoljena, da bi je on voleo.
Ne može samo taj aspekt da odigra ulogu. To što ti njegov Saturn kvadrira Veneru, ne oseća on. Već ti. Kroz vreme često obeleži odnos upravo onako kako ga on doživljava oduvek. Od prve ljubavi, verovatno neostvarene zbog toga što je neka devojka bila suviše konzervativna ili recimo otisla u celibat. To je moglo ozazvati kod njega kompleks, nesiurnost da je to bio iskreni razlog.
On kao što rekoh voli žene baš kad pate i sve dok su u toj ulozi, voleće da je nasmeje, da on bude njen princ i izvadi je iz blata. Najveći problem je što on želi da je vidi kako ona ponovo voli sebe, da je on tome doprineo i da je on njen razlog sreći. Ujedno najveći strah da kad je "izleči" od tuge da on njoj više ne treba. Ili citiram "mene ko jebe"
Pozz.sve najbolje.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules