ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-01-2010, 01:38   #46
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Registrovan: Nov 2009
interglossa je na dobrom putu
Standardno

Ti si srce zvjezdice

da imala sam brak trajao godinu i par meseci, bili smo mladi...on je bio moje godiste, bio je Grk ali nisam ga volela...otisla za Grcku on mi ukrao pasos..ovde se zaratilo i ja rekoh ajde nema veze zabavljali smo se..posle sam pobegla od njegovih lazi i dugova glavom bez obzira.

Kasnije zivela vanbracno sa covekom dve godine, iz te veze rodila cerku...i tog coveka sam jedino i volela...

Posle imala neku vezu koja se vukla (bio mi komsija) ali opet nista...nije hteo da se zeni no njega nisam toliko volela ...dakle sve u svemu propast

i sad ova nesretna veza...koja me jedina i podseti na moju veliko ljubav odnosno oca moga deteta da budemo iskreni...

to bi bilo to...
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
Submit to Digg   prenaglasen saturn u sinastriji/ kompozitu/dejvisonu? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-01-2010, 01:58   #47
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Pa ako gledamo tog Grka nije ni čudo:

vrh 7 ti je u blizancima, vladar merkur na ASC i to u konjukciji sa ASC...
Blizanci su varljivi to znaš...i još ti je taj merkur retro...

9 poljem, inostranstva ti vlada mjesec koji je u 7...dakle simbolički taj grk..a saturn ti kvadrida mjesec, tako da mislim da je to znak ne trajnosti toga braka.

Mjesec u 7 zaista govori o tome koliko ti želiš jedan normalan brak. Nažalost, mjesec je u opoziciji sa suncem koje je u prvoj..i to mnogo utječe na tebe..to je ono što te najviše u životu i muči...

meni se nesviđaju ove opozicije i kvadrati saturna koji treba donjesti neku trajnost...

Uran kao vladar 4 kuće ( obitelj, dom) ti je u opoziciji sa saturnom i ima dosta kvadrata...nekako mi to ismbolički ukazuje na to talasanje po pitanju obiteljskog života..nestalnost...

što se tiče tog drugog čovjeka, sa kojim imaš kćer...zaista ga i jesi voljela, jer vladar 9 ti je mjesec koji je u 7 Stvarno si ga osjećala kao onog pravog bračnog partnera...čak više time što ti se 9 kua nastavlja u lavu..a vladar lava je sunce...sunce ti je na ASC...i da nema ove opozicije sunca i mjeseca to bi ja mislim bio odličan brak.

E zaboravih,...jupiter koji ti je vladar prve je također u 7..to pojačava tu želju za brakom...i taj jupiter ti je u konjukciji sa mjesecom i donekle ga izvlači iz ovih ružnih aspekata..

Ovaj treći komšija što s enije želio ženit...pa naravno...vrh 11 u djevici...vladar merkur na ASC u 1..retro...neki nestabilan kao i grk k tome mu je i uran skoro na vrhu 11...pa je vjerojatno da zbog toga nije želio u brak..mada uran ima ljepi sekstil sa neptunom...vladarom tvoje pete (veze) pa mislim da je sa tim čovjekom i najidealniji spoj upravo veza a ne brak... Neznam zašto je to puklo...ali mislim da se on u vezi mnogo bolje snalazio nego u braku...
Submit to Digg   prenaglasen saturn u sinastriji/ kompozitu/dejvisonu? Reply With Quote

Old 29-01-2010, 02:11   #48
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
interglossa je na dobrom putu
Standardno

Lepo si to izanalizirala nema sta...svaka ti cast...jedino sto ne znam da li sam sve odradila sto se tice talasanja i da li cu se konacno stabilizovati ili ce me saturnova samoca u 4 dotuci totalno...

iskreno ne znam da li sada opet gledam moje prvo polje kao potencijalnu cetvrtu jaku vezu, ili pak deveto kao drugi brak koji bi bio papiroloski...sve u svemu taj merkur kao ima sekstil sa venerom pa bi valjda i taj sekstil trebao da proradi kad je sve drugo proradilo mislim na one negativnosti ...

sto se jupitera tice ne znam koliko me je spasao...mozda da ne poludim inace ne dade mi nista od papira...cak i taj kvazi brak je bio smesan...nigde nikog na vencanju osim nekih kao svedoka...plus u Grckoj mozes misliti nema cuvenog pitanja Uzimate li tog i tog za muza/zenu da bi se izgovorilo ono cuveno DA...tako da eto ni to nisam izgovorila jer maticar samo kaze Izvolite papir brak je sklopljen

Old 29-01-2010, 02:59   #49
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Ne svidja mi se kako neki ljudi interakciju vrse samo medju sebe, preskacuci te, ali verovatno ni ne zele da se mi ukljucimo u njihovu licnu tematiku.

Dodjes na forum, pogledas i vidis u stvari ide "face to face" - licni ragovor, ne mozes ni da nadjes svoju poruku..tako mu dodje "Svako gleda sebe", ali neverovatno je kako ljudi zaboravi da ima jos ljudi na svetu. Ne postavljamo svi licna, vec ponekad opsta pitanja..situacije koje se cesce ponavljaju u nekim sinastrijama..pa se i drugi mogu pronaci. Ovako dodjem i citam privatan razgovor,
..

Old 29-01-2010, 03:25   #50
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Ovako, kao prvo, smirit ću svoj karakter pa ću ti pokušati odgovoriti što mirnije:

Kao prvo, ja sam ovdje možda tri mjeseca, dakle ne dugo. Ako si primjetila i išla za time ( a očito jesi kada kažeš da neki ljudi ovdje vrše samo međusobnu interakciju) onda si valjda uočila da ja u zadnje vrijeme odgovoaram dosta ljudi na upite na bilo kojoj temi na kojoj mogu nešto pomoći ili uvidjeti. Dakle teza o tome da pričam samo sa jednom osobom ti ne stoji.

Kao drugo, u temi koju je otvorila Ivanna, ja sam rekla da je meni ok ako osoba nezna, ali se potrudi barem nešto sama interpretirati pa da zatraži nakon toga tuđu pomoć. I kada vidim da se netko trudi, kao interglossa, ja ću rado pomoći sa onime što znam.
Zašto? Jer znam kako je meni važno kada mi netko napiše i makar jednu riječ na moje vlastite analize i pomogne mi.

Kao drugo, ovako se vježbam i mogu dobiti povratnu informaciju.

Kao treće, slažem se da možda i neki zadnji post i nije za ovu temu, naša greška, ispričavam se. Meni nije teško priznat da sam pogriješila.

Kao četvrto, ako želiš da ti nešto rastumačim - pitaj me.

Kao peto, kontradiktorna si sama sebi, kažeš da misliš da neki ljudi vode međusobne razgovore, i da preskačemo vas neke koji ste postavili upit ( koji ja nisam ni vidjela iskreno). Kako misliš da odg i tebi ili bilo kome drugome, ako ne međusobnom interakcijom?

Kao šesto kada nekome upućuješ kritiku, onda to napravi izravnu, ja ne trpim ljude koji govore o meni, predamnom, i onda me opisuju u 3. licu.

Kao sedmo, zahvaljujem ti se na iskrenosti iako nisi u pravu.

Kao osmo, pogledaj mi natalni chart i nauči nešto: ja obožavam pomagati ljudima tako da me tvoj izljev bjesa poprilično povrijedio. I dobro sam ti uopće i odgovorila pristojno, jer imam jako kratak fitilj...valjda uran na kraju 2

Kao deveto, sada možemo normalno porazgovarati pa me pitaj što te zanima i pomoći ću ti.

I kao deseto, potrudi se malo i sama oko nekih stvari u životu. Ja vidim da ti je karta lijepa i da imaš mnogo dobrih stvari, sviđa mi se tvoja 7 kuća braka..a i 9...mislim da biš ti trebala u inostranstvo ako već nisi otišla... ali...moraš malo primiriti strasti i potruditi se, ne samo kritizirati ljude koje nisi ni uspijela procijeniti.

Pozdrav

Last edited by zvjezdica; 29-01-2010 at 03:40..

Old 22-11-2010, 11:58   #51
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Registrovan: Jul 2010
oktobar je na dobrom putu
Standardno

Jel mi moze netko reci nesto o retro Sa njegovom u konjuk. s mojim MO,ali u blizancima. Imam i jednu vezu u kojoj je isto Sa bio O MO ali direktan. Je li ovaj retro gori ili samo djeluje sporije?
Znam da je Mo u blizancima za SA neozbiljan,ali ja sam eto jarac u podznaku,pa mozda to pomogne jer znam kako SA zna biti ozbiljan.Pravi mi trigon na SO u 9 pa bi mozda i njega malo to smeksalo. Hvala!

Old 05-04-2011, 12:14   #52
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Ja iskreno ne volim...i znam ,''dugovecnost'' ali pod koju cenu....al opet je poreban,da pritegne sve strasti,ako ih ima,koje su jake,ali previse saturna me podseca na lance i okove iz kojih ne mozes d auzadjes iako bi hteo,a vuches se iz njih,i u ''dobru i u zlu'' ,i istu asocijaciju imam kad je previse Plutona,samo saturn daje..sporost,kocnice,vezanost...za stabilnost je u redu,ali opet,kakav stabilnost..da ne pominjem d ami neko od dvoje u vezi uvek deluje lektorski,tj ispada lektor ovom prvom,a preko necije grbace da ''naucis'' nesto, a-a.
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-04-2011, 15:30   #53
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
Ovako, kao prvo, smirit ću svoj karakter pa ću ti pokušati odgovoriti što mirnije:
I kao deseto, potrudi se malo i sama oko nekih stvari u životu. Ja vidim da ti je karta lijepa i da imaš mnogo dobrih stvari, sviđa mi se tvoja 7 kuća braka..a i 9...mislim da biš ti trebala u inostranstvo ako već nisi otišla... ali...moraš malo primiriti strasti i potruditi se, ne samo kritizirati ljude koje nisi ni uspijela procijeniti.
E ovo ne zaboravljam, dobro pa je neko i oživeo temu Ali i dalje ne živim negde daleko.
A Zvijezdice, ako ih primirim malo, neću se živa izvući.
Ali me je podsetilo na SA naglašen u Dejvisonu, na samom ASC.(a i ti si imala u jednom, ne znam da li to sadašnji aktuelan), mislila si da je razlika u godinama.
Ovaj čart o kom pričam ima naglašen SA i po tome što je retro, na ASC, u Vagi pa egzaltiran, U trigonu sa vladarem Asc.i konjukciji sa vl.DC.
Ali ne znam šta je gore, da li to što vladar DC, po progresijama ide unazad, dublje u 12 polje, ili to što je u konjukciji sa Plutonom u 1. Svakako nespojivo
Ako se nekom bude dalo viška koncetracije(bilo danju, bilo noću). Ovo je najegzaktnije sada SA120Ve, i momentalno ništa, SA na Asc. Uključila sam Progresije i Direkcije.
S tim što je SA već prošao Asc.za malo8ako su nam naravno precizne koordinate u sekund, ali naravno nikakva reakcija za sada. Pa bih rekla da se vidi ko je više vezan za osobu "C"..
Evo karte: http://img191.imageshack.us/f/astro2...jvisonaar.gif/

Last edited by Skorpija; 08-04-2011 at 02:08.. Reason: koristi opciju edit
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules