ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-02-2009, 09:58   #16
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by San VIdi Poruku
"Ima toga puno, ali moj ti je savet i dalje, razgovaraj sa njim, tako ces najbolje znati sta i kako."

Tinna da znam u pravu si ... vec sam ga pitala kako on gleda na vezu.. i desilo se upravo to. rekao je da on ne oseca isto sto i ja osecm i da nezeli da me povredi ali da je tako. Ove reci sam iskusila kao jako bolne i jos uvek pokusavam da zalecim tu ranu. Ali opet taj mesec o kojem ti govoris ipak pravi po neki aspekat..cak i siru opoziciju sa mojim suncem .. ali mislim da si u pravu..jer kada su osecanja u pitanju potrebno je videti bar jos neki aspekt sa mesecom. Ali sta da kazes recimo o mom Saturnu koji je dispozitor mog Sunca i njegovoj veneri dispozitoru njegovog sunca u vagi koji su u lepom trigonu..zar nemoze ovakav aspekat da napravi kompenzaciju..tj da ipak postoje osecanja?
San, jasno je da ti se čovek dopada jako, ali pokušaj da shvatiš, veza vam je , što se njega tiče, seksualne prirode. Čak i da postoji sekstil Meseca, to nije dovoljno za emocije- Meseci u uzajamnom odnosu na daju ljubav, već simpatije, duševnu povezanost, što je složeićeš se nedovoljno da bi te neko voleo. I ta širao opozicija Sunca i Meseca je samo zajeb za tebe, jer te vezuje za njega.

Čim sam pogledala natale, učinilo mi se da tebe u njegovom natalu nema. Jednostavno, nisi baš opisana njegovim Venerom i Mesecom.

Gledaj na njega kao na životnu epizodu.
Advertisement

Old 17-02-2009, 12:42   #17
San
Švrća

San je offline
Registrovan: Aug 2007
San je na dobrom putu
Standardno

Evo Tinna virnula sam malo u tvoj natal i ja zaista ne vidim zasto je tebi uzas imati sve te planete u Vagi?
Uran na ascedantu u konjukciji sa Suncem i Merkurom meni zvuci i izgleda kao da pred sobom vidim nekog experta u poznavanju medjuljudskih odnosa putem astrologije
Takodje ne vidim nista slicno u tvojoj natalnoj sto bi ukazivalo tvoj zamagljen pogled na ljubav ili tvoja ocekivanja. Jedino sto mi upada u oci je tvoj Mesec u 7 kuci u Biku. Tvoja najvece dusevna potreba je upravo partnerstvo kao i stabilnost u emocijama. Osecas se kao riba na suvom bez partnera ali sa ovim tvojim Uranom na ascedantu..koji je kao sto znamo nezavisan i tezi biti samo svoj i slobodan najverovatnije pokazujes suprotno od onog sto zelis pa zbog toga mozda privlacis i pogresne tipove...? Ali opet nista u tvojoj karti meni ne ukazuje na to da ti veze posmatras kroz ruzicaste naocare kao sto je to slucaj kod mene
Moj neptun u 7 kuci na samom descedanti u prelepom sextilu sa venerom.. idealizovanje i mastanje do besvesti bez ikakve realne osnove! Vera u ljubav i posmatranje voljenog bica u najlepsem svetlu kao i nemogucnost sagledavanja stvari u karakteru drugih u njihovom pravom obliku! samo da znas koliko mi je tesko da se izborim sa ovim polozajem! ja zaista nepoznajem svoje granice u ljubavi... jednostavno stepen tolerancije je kod mene jako visok..tj umem i te kako da volim "bezuslovno" cak i ako sam svesna da ta ljubav nije uzvracena sto je samo lose po mene totalno destruktivan odnos prema samoj sebi ili kako si vec navela mazohista u pravom smislu te reci.

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
San, jasno je da ti se čovek dopada jako, ali pokušaj da shvatiš, veza vam je , što se njega tiče, seksualne prirode. Čak i da postoji sekstil Meseca, to nije dovoljno za emocije- Meseci u uzajamnom odnosu na daju ljubav, već simpatije, duševnu povezanost, što je složeićeš se nedovoljno da bi te neko voleo. I ta širao opozicija Sunca i Meseca je samo zajeb za tebe, jer te vezuje za njega.Čim sam pogledala natale, učinilo mi se da tebe u njegovom natalu nema. Jednostavno, nisi baš opisana njegovim Venerom i Mesecom.Gledaj na njega kao na životnu epizodu.
Megara jeste nisam bas opisana u njegovoj karti ako posmatramo samo polozaje venere i meseca. Jedino mozda moja venera koja iako je u vodoliji ipak pravi apekte sa Neptunom i plutonom ? Zar to ne daje malo sjaj "vodene" Venere koju on trazi?Ali i ako gledamo na "sudbinske" veze onda je tu uvek nekako umesan saturn jel tako. A toga ima bas puno .. i sad ako je pravilo (a znamo da je ovo je jos uvek diskusija astrologa sirom sveta) da se opis partnera za drugi brak gleda kroz 9 kucu...za treci kroz 11.. itd.. onda je vrlo moguce da sam ja njemu druga sudbinksa veza posto je njemu saturn u 9 kuci a i opis merkura vladara 9 donekle opisuje mene.. moj podznak blizanac..itd..

Last edited by Skorpija; 17-02-2009 at 18:31..
Submit to Digg   prenaglasen saturn u sinastriji/ kompozitu/dejvisonu? Reply With Quote

Old 17-02-2009, 14:05   #18
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Evo Tinna virnula sam malo u tvoj natal i ja zaista ne vidim zasto je tebi uzas imati sve te planete u Vagi?
Uran na ascedantu u konjukciji sa Suncem i Merkurom meni zvuci i izgleda kao da pred sobom vidim nekog experta u poznavanju medjuljudskih odnosa putem astrologije
Takodje ne vidim nista slicno u tvojoj natalnoj sto bi ukazivalo tvoj zamagljen pogled na ljubav ili tvoja ocekivanja. Jedino sto mi upada u oci je tvoj Mesec u 7 kuci u Biku. Tvoja najvece dusevna potreba je upravo partnerstvo kao i stabilnost u emocijama. Osecas se kao riba na suvom bez partnera ali sa ovim tvojim Uranom na ascedantu..koji je kao sto znamo nezavisan i tezi biti samo svoj i slobodan najverovatnije pokazujes suprotno od onog sto zelis pa zbog toga mozda privlacis i pogresne tipove...? Ali opet nista u tvojoj karti meni ne ukazuje na to da ti veze posmatras kroz ruzicaste naocare kao sto je to slucaj kod mene
Moj neptun u 7 kuci na samom descedanti u prelepom sextilu sa venerom.. idealizovanje i mastanje do besvesti bez ikakve realne osnove! Vera u ljubav i posmatranje voljenog bica u najlepsem svetlu kao i nemogucnost sagledavanja stvari u karakteru drugih u njihovom pravom obliku! samo da znas koliko mi je tesko da se izborim sa ovim polozajem! ja zaista nepoznajem svoje granice u ljubavi... jednostavno stepen tolerancije je kod mene jako visok..tj umem i te kako da volim "bezuslovno" cak i ako sam svesna da ta ljubav nije uzvracena sto je samo lose po mene totalno destruktivan odnos prema samoj sebi ili kako si vec navela mazohista u pravom smislu te reci.
Nemam zamagljen pogled u ljubavi, niti sam od osoba koje mogu bezuslovno da vole, tako mogu voleti samo moju cerku, ali muskarca nikad.
Ono sto je lose to je sto su te planete na asc, a to je egoizam. Planete su u vagi, znaci bitni su mi odnosi sa muskarcima u mom zivotu, ali sa svojom egoisticnoscu ja stvari u tom segmentu posmatram crno-belo. Ili cu biti jedna jedina i neponovljiva za njega ili me nece biti. Ako kojim slucajem nisam ta jedna jedina, onda je to veliki udarac za moju sujetu, a sujeta nikom dobro nije donela. Ja onaj moj odnos nisam pokusavala da odrzim zbog iluzije i zamagljenog pogleda, vec iskljucivo iz sujete(to je isto jedna vrsta mazohizma). Vladar moje sedme kuce je mars u vodoliji, a on je u aplikacionom kvadratu sa mojim mesecom u biku. To je jedini kvadrat u mojoj natalnoj karti, a on mi je toliko problema napravio. To su dve nepomirljive stvati, vaga koja tezi partnerstvu, mesec u biku koji zahteva stabilnost, a mars koji predstavlja muskarce u mom zivotu u vodoliji (sloboda, nezavisnost, ne pripadati nikom). Ja u odnosima dajem celu sebe (a to nije dobro) i moram nauciti tj. naterati samu sebe da pravim rezervu inace cu uvek samu sebe povredjivati. Najteze je pobediti samog sebe. Pogledacu sa vise paznje tvoju natalnu, pa cu ti napisati na pp. Samo budi iskrena prema samoj sebi, analiziraj zasto ti tacno zelis tu vezu u kojoj se ne osecas dobro.
Submit to Digg   prenaglasen saturn u sinastriji/ kompozitu/dejvisonu? Reply With Quote

Old 18-02-2009, 07:19   #19
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

nije mi bas sve jasno od ovoga sto ste pisali jer su mnogi navodili neke aspekte koji ne postoje a negirali neke koji postoje ... mnogo je da citiram sve vas pa cu se samo usput dotaci toga. Ovo je tipican karmicki odnos ... u sinastriji Saturn na Mesecu a njegova osa asc-dsc je u konjunkciji malog orbisa sa njenom osom cvorova itd., odnos zapocinje u doba Saturnovih vaznih tranzita (pre svega se odnosi na Sun jer ono sto je rekla za njegov Sa povratak nije narocito bitno jer Saturn tu nije direktno vezan za njegovo 5 i 7)
Dok traju ovakvi Saturnovi tranziti ne treba mnogo ocekivati vec mnogo davati, sto se desava hteli ili ne jer ako ne damo on sam uzima.
Kroz davison chart se odlicno vidi tranzit Sa kroz 1. koje predstavlja i odnos i nju i pravi kvadrat sa debilitiranim vladarem 1. vec ugrozenim konjunkcijom sa Neptunom. iako je on jedan od dispozitora 7 u dejvisonu jasno je da je ovde 1 u izgonu tako da u svakom slucaju i odnos i ona trpe. vrlo je interesantna i egzaktna opozicija + trigon/sekstil izmedju Meseca, Sa, Ne i Merkura iz koje se vidi da odnos odrzava ljubav odnosno vladar 5. ali je ta ljubav nekompletna, neadekvatna i naravno ljubav koja se vezuje za simboliku 5 - zabava itd, Mesec je povrh svega u znaku koji ne podrzava stabilnije odnose i ugrozen egzaktno od debilitiranog Sa. Svega ima samo bliskosti ne pa Sa daje trajanje (citaj mucenje) ali bez kvaliteta. Doduse Meseci u sinastriji su u sekstilu (ne znam zasto neko rece da nisu) pa je to kao nesto malo bolje ali suma sumarum pitanje je koliko bitnije doprinosi.

Quote:
Megara jeste nisam bas opisana u njegovoj karti ako posmatramo samo polozaje venere i meseca. Jedino mozda moja venera koja iako je u vodoliji ipak pravi apekte sa Neptunom i plutonom ? Zar to ne daje malo sjaj "vodene" Venere koju on trazi?Ali i ako gledamo na "sudbinske" veze onda je tu uvek nekako umesan saturn jel tako. A toga ima bas puno .. i sad ako je pravilo (a znamo da je ovo je jos uvek diskusija astrologa sirom sveta) da se opis partnera za drugi brak gleda kroz 9 kucu...za treci kroz 11.. itd.. onda je vrlo moguce da sam ja njemu druga sudbinksa veza posto je njemu saturn u 9 kuci a i opis merkura vladara 9 donekle opisuje mene.. moj podznak blizanac..itd..
povodom ovog moram da ti kazem da uopste nije pitanje ko je kome i da li je sudbinska veza nego cemu to vodi i na sta se svodi. Ako si vec analizirala njegovu 9. izostavila si najbitnije i za tebe najvaznije (ako se vec pronalazis u opisu te kuce) a to je da su kod njega vladari 7 i 9 isti a to je Merkur pa je i sudbina odnosa vise-manje ista, dakle ako je ta veza pukla i ova ce, ako je nju ostavio i tebe ce. Sudbinski odnosi jesu sa planetama u Skorpionu a koliko su laki i cemu vode vidis po dispozitoru koji je u 8. i ugrozava ih kvadratom.

na osnovu cega ste gledali ko je kome i kako predstavljen u chartu? asc i dsc su vam u opozitnim znacima sto je prvi znak prepoznavanja (i prvo sto se gleda kod procene potreba s tim u vezi) ali o ostalom govore dispozitori koji su lose polozeni izuzev mozda tvoj vl 7. trigon njegovo Sunce i Pluton.
Jedino sto bi vas mozda dovelo do onog sto ti prizeljkujes jeste dispozitor tvog vladara asc na njegovom dsc ali je on na 29, R, na JMC i na prvom mestu Sa je, znaci dao bi kasnije i to mnogo kasnije, samo je pitanje po kojoj ceni a ovde mi se cini da bi platila previse... a sto se samih potreba tice, on trazi Merkur za 5, za zabavu i veze i Veneru za brak i zivot jer su to planete u konjunkciji sa vladarima 5 i 7. Nije da tebe nema tu, ima te a kako te ima vec sam ti objasnila. Tvoja Ve je jaka posto je na MC-u ali nema aspekata sa tvojim licnim planetama, Neptuna i Plutona zaboravi, ona ne opisuje toliko tebe licno osim kao opsti signifikator vec vise opisuje koga ti trazis jer je u vezi sa vl. 7 i planetom iz 7. S obzirom na to kakva je njegova Ve i vladari 7,9 itd dva puta bih razmislila pre nego sto bih trazila koliko se uklapam u to ... svaki gubitak je prikriveni dobitak samo ti od tr Sa i natalnog Ne ne vidis, a da citiram Andrica ... uvek je najbolje onako kako jeste sto ces videti i sama. Tebi treba slobodouman i rafiniran covek sirokih shvatanja, brizan i leprsav (Ju, Ve u Vodoliji sa ne u Strelcu) a ne "spolja gladac iznutra jadac", spolja Strelac a iznutra Jupiter u stisnutoj Devici, sa nevidljivim pa jos ugrozenim Mesecom (za koji vi ne znam zasto rekoste da je lep i ne znam sta jos).

Last edited by Scarlet; 18-02-2009 at 07:32..

Old 18-02-2009, 20:06   #20
San
Švrća

San je offline
San je na dobrom putu
Standardno

povodom ovog moram da ti kazem da uopste nije pitanje ko je kome i da li je sudbinska veza nego cemu to vodi i na sta se svodi. Ako si vec analizirala njegovu 9. izostavila si najbitnije i za tebe najvaznije (ako se vec pronalazis u opisu te kuce) a to je da su kod njega vladari 7 i 9 isti a to je Merkur pa je i sudbina odnosa vise-manje ista, dakle ako je ta veza pukla i ova ce, ako je nju ostavio i tebe ce. Sudbinski odnosi jesu sa planetama u Skorpionu a koliko su laki i cemu vode vidis po dispozitoru koji je u 8. i ugrozava ih kvadratom.

hvala scarlet
sad tek vidim da neznam bas sve tj da nisam uzela bas sve u obzir analizirajuci sebe u njegovoj karti.Ovo sto si rekla za njega da ako je vladar 9 isti kao i vladar 7 to sam videla i to mi je savrseno jasno samo nije bas sve tako kako si ti navela jer veza nemora da se zavrsi na isti nacin jer nije u pitanju samo Merkur kao vladar tih kuca vec i planete u tim kucama priznaces.. a posto je u njegovoj 9-toj saturn to meni zvuci kao "trajnost" za razliku od meseca u njegovoj 7 koji je mnogo nestabilniji po samoj prirodi a i pravi kvadrat sa suncem. Ne kazem da je saturn u 9-toj bez aflikacija niti da daje "bajne" veze ali znamo da daje trajnost.
Bez obzira na ovo gore...ti si mi stvarno pomogla da uvidim i taj mali ali i te kako bitan detalj o vladaru njegove 9-te kao i 7 naravno tj o njegovom dispozitoru koji je u 8 kuci i kvadratira ga Sto znaci da zivot sa takvom osobom niako nemoze da bude sjajan/bajan a i da bude opet nevodi u nekom lepom pravcu jel sam ovo dobro protumacila? Znam da ako su vladari 7 (ili vladar 9 u slucaju drugog braka) polozeni u 8 kuci los znak ali nisam vodila racuna o tome tj nisam znala da su dispozitori zaduzeni za " konacan ishod" veze.

Old 18-02-2009, 21:06   #21
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Mislim da posle Scarlet nema daljeg komentara....

,
Old 18-02-2009, 21:17   #22
mikica
Veštac

mikica's Avatar

mikica je offline
Registrovan: Oct 2007
mikica je na dobrom putu
Standardno ,

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Svaki odnos u nasem zivotu zapocinje sa nekim razlogom, tj. da bi nesto o sebi naucili kroz taj odnos. Mozda ti kroz ovu vezu moras da naucis sta neces i ne zelis da tolerises u nekoj vezi. Mucne su veze u kojoj se ne osecas voljeno i zadovoljno, govorim ti iz licnog iskustva. Ali to ne mozem znati, dok tako nesto ne dozivimo i prozivimo, ali to nam daje iskustva za neke naredne pogresne veze, da na vreme shvatimo da to nije ono sto mi zelimo.
Ne obracaj veliku paznju na sinastriju, dejvison, kompozit. Prvo i osnovno je da nadjes njega u svojoj natalnoj karti, a sebe u njegovoj. Ako toga nema, dzaba lepa sinastrija, dejvison itd.
Sto se tice vartex-a, on govori o nekim sudbinskim odnosima, ali nisu svi sudbinski odnosi zapoceti da bi zavrsili brakom i srecom. Vecina ih je zapoceta da bi kroz njih ucili o sebi, da bi rasli i razvijali se (duhovno).
tako si divno to rekla...

Old 18-02-2009, 21:26   #23
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Pa izražen saturn ne može doći loše!
Jedna moderatorica ovog foruma, možda čak Škorpija, u svojoj sinastriji sa svojim mužem nema nikakve aspekte doli onih sa Saturnom i ako je pitaš reći će ti da super funkcioniraju!
Saturn daje na trajnosti, dužini, nakon nekog vremena, duuugog ako slučajno dođe do trzavica i ako je riječ o lošim aspektima može djelovat poput 'hladne krpe' na razini da hladi odnos, udaljava, ali...bolje imati saturn nego nemati

.
Old 18-02-2009, 21:47   #24
mikica
Veštac

mikica's Avatar

mikica je offline
Registrovan: Oct 2007
mikica je na dobrom putu
Standardno .

[quote=lullybully;124167]Pa izražen saturn ne može doći loše!
Jedna moderatorica ovog foruma, možda čak Škorpija, u svojoj sinastriji sa svojim mužem nema nikakve aspekte doli onih sa Saturnom i ako je pitaš reći će ti da super funkcioniraju!
Saturn daje na trajnosti, dužini, nakon nekog vremena, duuugog ako slučajno dođe do trzavica i ako je riječ o lošim aspektima može djelovat poput 'hladne krpe' na razini da hladi odnos, udaljava, ali...bolje imati saturn nego nemati[/quote

ja sam sama od sebe sva Satrun i on mi je i otjerao jednog ovna...ili je barem pripomogao

Old 20-02-2009, 20:27   #25
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=mikica;124171]
Quote:
Originally Posted by lullybully VIdi Poruku
Pa izražen saturn ne može doći loše!
Saturn daje na trajnosti, dužini, nakon nekog vremena, duuugog ako slučajno dođe do trzavica i ako je riječ o lošim aspektima može djelovat poput 'hladne krpe' na razini da hladi odnos, udaljava, ali...bolje imati saturn nego nemati
nije Skorpija nego Merkur!

Old 21-02-2009, 05:36   #26
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
hvala scarlet
sad tek vidim da neznam bas sve tj da nisam uzela bas sve u obzir analizirajuci sebe u njegovoj karti.Ovo sto si rekla za njega da ako je vladar 9 isti kao i vladar 7 to sam videla i to mi je savrseno jasno samo nije bas sve tako kako si ti navela jer veza nemora da se zavrsi na isti nacin jer nije u pitanju samo Merkur kao vladar tih kuca vec i planete u tim kucama priznaces.. a posto je u njegovoj 9-toj saturn to meni zvuci kao "trajnost" za razliku od meseca u njegovoj 7 koji je mnogo nestabilniji po samoj prirodi a i pravi kvadrat sa suncem. Ne kazem da je saturn u 9-toj bez aflikacija niti da daje "bajne" veze ali znamo da daje trajnost.
koliko se secam niko nije negirao trajnost, poenta je bila u kvalitetu veze i njenoj sustini a to je da je ona karmicka i samim tim vuce sa sobom to sto vuce. Sa daje trajnost ali daje i trpljenje kroz to ako u odnosu postoji problem. On je podjednako aktivan i kod stabilnih i lepih veza kao i kod onih teskih gde je trajanje samo losa stvar po osobe koje su vezi ali tu -karmicku-pricu na taj nacin odradjuju iako bi za oboje bilo bolje i zdravije da se rastanu. inace nisu uopste problem planete u 7 i 9 ali ponavljas istu gresku i selektivno gledas karte ... taj isti Mesec iz 7 je u SEKSTILU sa Saturnom koji mu daje stabilnost pa bi se ta trajnost koju ti toliko potenciras odnosila mnogo vise na 7 nego na 9, ali u stvari to je prica koja se odnosi na obe ove veze zbog planeta u aspektu koje ih povezuju.

mislim da jako gresis ne iz neznanja vec iz svog pristupa stvarima, kako ovoj situaciji u kojoj se nalazis tako i astrologiji. konstantno cupas stvari iz konteksta, hvatas se za slamku u vidu aspekata koji potvrdjuju ili zelis da potvrde tvoja ocekivanja u ovom odnosu. time ne cinis uslugu sebi ni u pogledu problema koji imas niti u pogledu ucenja astrologije. meni je draga moja sve jedno kako ces i da li ces gledati uopste, nije ovo nikakvo popovanje ali ako se vec bavis astrologijom, ucis je i proucavas, gledaj da ona radi za tebe a ne da je koristis na nacin koji ce ti se na kraju obiti o glavu.

najinteresantnije od svega je da ovo ni najmanje nije neki katastrofalan, los, strasan odnos, vec ima svojih vrlina i mana koje ti samo treba da prihvatis takvima kakve jesu. Saturn nas upravo tome uci ... prihvatanju, i da ne trazimo vise od onoga sto nam se daje i to je posebno tako u toku njegovih vaznih tranzita. sto si vise kruta u stavovima, ocekivanjima, zahtevima, podstices losu stranu Saturna i onda dolazi do patnje, depresije i ostalih pojava "tipicnih" za Sa ... ("tipicnih" jer su nase reakcije tipicne)
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-02-2009, 10:07   #27
San
Švrća

San je offline
San je na dobrom putu
Standardno

mislim da jako gresis ne iz neznanja vec iz svog pristupa stvarima, kako ovoj situaciji u kojoj se nalazis tako i astrologiji. konstantno cupas stvari iz konteksta, hvatas se za slamku u vidu aspekata koji potvrdjuju ili zelis da potvrde tvoja ocekivanja u ovom odnosu. time ne cinis uslugu sebi ni u pogledu problema koji imas niti u pogledu ucenja astrologije. meni je draga moja sve jedno kako ces i da li ces gledati uopste, nije ovo nikakvo popovanje ali ako se vec bavis astrologijom, ucis je i proucavas, gledaj da ona radi za tebe a ne da je koristis na nacin koji ce ti se na kraju obiti o glavu.

E a ja mislim da su tvoje reakcije do sada (neznam sta si musko ili zensko ne bitno) upucene meni nepristupacne odvratno arogantne ma BLJAK
Ovo nije prvi put da ragujes na moju postu u smislu "mladjane" sta to sad ti tu pripovedas...DAJ molim te spusti se malo na zemlju i ne osudjuj druge tako brzo!! reci ti meni STA ti zapravo znas o meni i mom znanju astrologije i uopste kako ja gledam na stvari da bih mogla vec tako ostro da sudis a?? Pucas po prici koju SVI odavno znamo kao napr tvoj prvi odgovor tipicno recenica tj pitanje "sveznalice" citiram :

"na osnovu cega ste gledali ko je kome i kako predstavljen u chartu? asc i dsc su vam u opozitnim znacima sto je prvi znak prepoznavanja (i prvo sto se gleda kod procene potreba s tim u vezi..." bla bla.. bla..i TI si ubedjena da MI ovde na forumu neznamo za ovo jel?? kao otkrila si Ameriku .. umesto da ovakve i slicne komentare zapocnes sa pitanjem "da li ste te uzeli u obzir asc dec koji su u suprotnim znakovima? ...bla bla.." NE ti si vec sama zakljucila da je tako.. htela sam odmah da ti odreagujem na ovo ali nisam posto polazim od toga da smo svi mi ovde na forumu prvenstveno da bih u nekoj prijatnoj atmosferi (znaci bez arogancije I predrasuda) naucili nesto jedno od drugih ALI i imali postovanje za svaciji doprinos pa makar to bila i iritacija kao napr ovakav tvoj komentar!

pa onda tvoja prica o kucama ponovo citat " Ako si vec analizirala njegovu 9. izostavila si najbitnije i za tebe najvaznije (ako se vec pronalazis u opisu te kuce) a to je da su kod njega vladari 7 i 9 isti a to je Merkur pa je i sudbina odnosa vise-manje ista," a tek ovo kad sam procitala neverovatno kakvo pitanje tj kakav zakljucak!!!?
Uporno donosis zakljucke bazirane samo na tvojim predpostavkama sta taj neko drugi zna ili nezna i time pokusavas da istaknes kako samo TI to dobro vidis i zakljucujes.. a BLAGE veze nemas sta je u stvari.. naravno da neznas kad si samo zauzeta sa trazenjem "gresaka" ili "pogresnog" vidjenja drugih koji ovde u par recenica pokusavaju pribliziti sliku onoga sto bih hteli reci.

pa jos sad i ovo zadnje : " konstantno cupas stvari iz konteksta, hvatas se za slamku u vidu aspekata koji potvrdjuju ili zelis da potvrde tvoja ocekivanja u ovom odnosu. time ne cinis uslugu sebi ni u pogledu problema koji imas niti u pogledu ucenja astrologije. meni je draga moja sve jedno kako ces i da li ces gledati uopste, nije ovo nikakvo popovanje ali ako se vec bavis astrologijom, ucis je i proucavas, gledaj da ona radi za tebe a ne da je koristis na nacin koji ce ti se na kraju obiti o glavu. "

Ti si neverovantna zaista !! Kakav je ovo sud? ponavljam : NA OSNOVU CEGA TI ZAKLJUCUJES ovakve stvari??? Ovo je sokantno BEZ DALJNEG KOMETARA!!

Old 22-02-2009, 03:04   #28
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

zao mi je sto sam izazvala ovakvu reakciju, izvinjavam se. Nisi na pravi nacin shvatila sta sam htela da kazem i uopste mi nije bila namera da ti natrljavam bilo sta na nos a ni najmanje sam zelela da budem arogantna.

jos jednom se izvinjavam i necu se vise ukljucivati u ovakve teme da ne bi dolazilo do ovakvih situacija.

Last edited by Scarlet; 22-02-2009 at 04:26.. Reason: greska u kucanju :)

Old 22-02-2009, 11:22   #29
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Gle Scarlet, znam kako ti je
Znam da te drži i da si pomalo čak i bjesna na astrologiju jer ti osjećaš i misliš da se rasparaš od osjećaja, dok astrologija govori NE, ali vjeruj mi s vremenom ćeš se otrijeznit, kad dođe kakav povoljan tranzit i naći ćeš nekoga novoga tko te neće toliko peckat i bolit ko ovaj tu!
Vjeruj mi na riječ!!Ups, ustvari San
Izvinjavam se krivo vidjeUostalom vrijeme će pokazati.
Ima ljudi s katastrofalnim sinastrijama i guraju, a ima i onih s lijepim, prekrasnim, pa dosade jedno drugom, ali
def na pomoć koja ti je pružana nisi smjela ovako reagirati kako jesi
Ako ti znaš bolje nemoj ju tražit da ti gleda, samo bez panike

Last edited by Skorpija; 22-02-2009 at 12:35..

Old 22-02-2009, 12:48   #30
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
Registrovan: Jul 2008
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

Saturn je postojanost ali ta postojanost moze da se odnosi na osecanja, privrzenost, ne mora da prouzrokuje samo veze ciji je krajnji rezultat brak, mozda ostavi dubok trag na osobi i ukaze joj na mane i poteskoce realizacije veze sa osobom slicnih karakternih osobina. San, Scarlet je samo htela da pomogne a nije morala
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules