ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 25-11-2010, 12:43   #16
Bosnian GirL
Veštac

Bosnian GirL je offline
Registrovan: Sep 2008
Bosnian GirL je na dobrom putu
Standardno

mjeseci u konjunkciji citala sam da ne garantuju trajnost veze a ni neku privrzenost a s druge strane kazu da je to dobro cak vise od naprimjer ve0ma jer ovo prvo je emotivna veza a ovo drugo vise seksualna? a sta onda ako je taj mjesec lose aspektovan u natalnoj karti.
Submit to Digg   preklapanje planeta i kuca u sinastriji? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-11-2010, 00:17   #17
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by danicaaa VIdi Poruku
Ali mora da postoji i uzajamno delovanje. Kako vidimo kako vlasnik planete reaguje na "prijem kuce" ?

Nečija planeta (i ono što ona predstavlja) se može osjećati ugodno u 5. kući, ali neće biti baš sjajno ako se nađe u nečijoj 6. kući..

Ako je 5.kuča ljubav koju dajemo...onda vlasnik planete koja upada u nečiju 5. tu ljubav dobiva(on ju je potaknuo svojom planetom...aktivirao polje)...i naravno da mu je ok...a ako želimo znati gdje daje ljubav vlasnik planete, moramo gledati njegovu 5.kuču...

Najjednostavnije je to gledati na način kao i sa aspektima...ako moju planetu bombardiraju njegovi malefici...naravno da se neću dobro osjećati...ako moja planeta se nalazi u nekoj njegovoj slaboj kući, neće se sjajno osjećati

Dalje primjer...nečije planete padaju u partnerovo 7. polje...pogotovo ako su signifikatori...to znači da se taj netko osjeća kao prirodan partner osobi čija je 7. kuća, da je tamo gdje treba biti i bit će mu ugodno...(da je planeta pala u 6. osjećao bi se kao sluga, da je stalno u situaciji da čini usluge vlasniku 6.npr)To je ta neka tanka razlika ili igra riječi...dok će vlasnik 7.kuče vidjeti u vlasniku planete-signifikatora idealnog partnera-suprotnost za kojom traga.....

Last edited by thalatte; 26-11-2010 at 00:28..

Old 26-11-2010, 17:15   #18
egerija
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Evo primera njegova Ve u mom VI, a vladar njegove VII i covek se stalno zali kako uvek on mora da cini usluge meni, zali se, a i dalje radi isto

Old 26-11-2010, 17:59   #19
Chither
Veštac

Chither je offline
Chither je na dobrom putu
Standardno

Hajmo jedan konkretan primer.
Sunce, Mesec, Venera, Mars u necijem 1. i 12. polju - kako se oseca vlasnik planete a kako vlasnik polja. (Dakle, ne radi se o stelijumu, nije primer nicije karte, nego onako pojedinacno)

Old 26-11-2010, 20:11   #20
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Ja necu duljit mozda poslje..

12.kuca je ono sto vlasnik ASC ne vidi...pa iako osjeca utjecaj planete, vjerojatno neki cudan osjecaj povezanosti koji ne moze jasno definirati... Vlasnik planete, moze bit neshvacen ili se osjecati da ga nesto gusi, zatvara..al mislim da je u prednosti jer moze okrenuti u svoju korist ono sto vlasnik asc ne vidi, cega nije svjestan...

Planete u 1.-oj su dobra suradnja, kanal medjusobnog razumjevanja na nivou onog sto predstavlja planeta...

Old 26-11-2010, 20:32   #21
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Aha, znaci mislis da vlasnik 12. kuce to ne vidi ali oseca...onda bi vlasnik Meseca u necijoj 12. kuci imao blokirane emocije a vlasnik 12. kuce ne bi jasno video sta ovaj oseca, ali bi osecao emocionalnu vezu? Venera i Mras, verovatno slicno, seksualna energija ali blokirana, pa vlasnik kuce zeli u tajnosti ili mozda skriva od sebe - potiskuje svoje zelje.
A sta bi bilo Sunce? Da li ono ikako moze da bude dobro za bilo koga u tom odnosu ako je u 12. kuci?

P.S. Mislila sam da nije lose da izanaliziramo polozaj ove cetiri planete kroz sve kuce i njihov uticaj na vlasnika i planete i kuce, pa posle mozemo da se igramo i kombinujemo.

Old 26-11-2010, 21:21   #22
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Aha, znaci mislis da vlasnik 12. kuce to ne vidi ali oseca...onda bi vlasnik Meseca u necijoj 12. kuci imao blokirane emocije a vlasnik 12. kuce ne bi jasno video sta ovaj oseca, ali bi osecao emocionalnu vezu? Venera i Mras, verovatno slicno, seksualna energija ali blokirana, pa vlasnik kuce zeli u tajnosti ili mozda skriva od sebe - potiskuje svoje zelje.
A sta bi bilo Sunce? Da li ono ikako moze da bude dobro za bilo koga u tom odnosu ako je u 12. kuci?
Ne...mislim da se ne radi o blokadi...ne na taj način...možda više o nemogučnosti da se izrazi na pravi način...pokaže...ili se trudi pokazati ali vlasnik 12.ne percipira...
Može čak mislim biti i neki oblik gušenja...(ne doslovno...nego da se osjeća zarobljeno)

Vlasnik Mjeseca u 12. može vrlo dobro osjetiti što njegov partner osjeća i misli - to je svojevrstan instinkt (priroda Mjeseca)...ali njegove vlastite emocije mogu biti negirane od strane vlasnika Asc, jer će partner Asc tvrditi da tih emocija nema ili su nedovoljne...ili možda čak i obratno da vlasnik Asc previše idealizira emocije, stvara nešto čega u stvari nema,što opet može Mjesec učiniti tužnim ili pod pritiskom...
Venera može biti skrivena ljubav, tajna ljubav za koju vlasnik 12. ne smije saznati...(ne mora uvijek ima i drugih značenja)...

Mars u 12....kao planeta ne samo seksa, već akcije...pa to jesu skrivene radnje...razlozi mogu biti različiti...

Sunce...svakako nije dobro vlasnik se ne može iskazati kao ono što on zaista jeste...moguće je da je njegova osobnost nepriznata ili nejasna...može se osjećati manje vrijednim...

Ovo su neki moji primjeri iz glave...i ne mogu tvrditi da je sve 100% točno

Old 26-11-2010, 21:31   #23
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
ali ce vlasnik planeta rado biti sluga,ako ima dobrih aspekata a imace teskoca cak i bolesti u suprotnom
ma da... njegov Merkur, Sunce i Mars u mom 6. polju i sad se on kao oseca kao moj sluga? neshto mi to ne pije vodu bash... do dushe, nisam bash sad gledala spekte, ali opet.....

Quote:
Hajmo jedan konkretan primer.
Sunce, Mesec, Venera, Mars u necijem 1. i 12. polju - kako se oseca vlasnik planete a kako vlasnik polja. (Dakle, ne radi se o stelijumu, nije primer nicije karte, nego onako pojedinacno)
Znam za Mesec u 12. kuci....
Poshto je bio moj Mesec, a njegova 12. kuca, ja sam imala utisak da ne moze da me slaze, ma koliko pokushavao i trudio se, uvek sam znala da li govori istinu. Prochitala sam da on tada ima osecaj da mu "chitam po dushi" i to ga plashi i stvara veliku blokadu koja se bash i ne da prevazici. Uz to, moj Mesec koji je u Vodoliji, i inache nema osecaj pripadnosti i doma, sa njim je dao osecaj kao da sam u svom domu, neshto shto sam ja prvi put u zivotu osetila i shto me dodatno vezalo za njega. A on je, valjda zato shto nije "video" taj moj Mesec, sve vreme tripovao kako hocu samo sexualno da ga iskoristim i shutnem, da ga volim iz sazaljenja i tako to

uglavnom, koliko sam o tome chitala, donese jaku povezanost ali i razlaz jer vlasnik kuce ne moze da prevazidje te svoje blokade.

Old 26-11-2010, 21:43   #24
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
Znam za Mesec u 12. kuci....
Poshto je bio moj Mesec, a njegova 12. kuca, ja sam imala utisak da ne moze da me slaze, ma koliko pokushavao i trudio se, uvek sam znala da li govori istinu. Prochitala sam da on tada ima osecaj da mu "chitam po dushi" i to ga plashi i stvara veliku blokadu koja se bash i ne da prevazici. Uz to, moj Mesec koji je u Vodoliji, i inache nema osecaj pripadnosti i doma, sa njim je dao osecaj kao da sam u svom domu, neshto shto sam ja prvi put u zivotu osetila i shto me dodatno vezalo za njega. A on je, valjda zato shto nije "video" taj moj Mesec, sve vreme tripovao kako hocu samo sexualno da ga iskoristim i shutnem, da ga volim iz sazaljenja i tako to
Uh, uh, sve mi je ovo odlicno poznato!
A da li bi onda Venera pruzala ljubav koju vlasnik kuce ne bi video tj prepoznao kao takvu, ili kao sto Pepuu rece, vlasnik Venere drzi ljubav u tajnosti?

Old 26-11-2010, 21:51   #25
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

[quote=andjelikadepeures;228573]ma da... njegov Merkur, Sunce i Mars u mom 6. polju i sad se on kao oseca kao moj sluga? neshto mi to ne pije vodu bash... do dushe, nisam bash sad gledala spekte, ali opet.....
quote]

Ne mora se to tako doslovno shvačati...ali vrlo vjerojatno je on sam i bio u mogučnosti da ti čini razne usluge, ustupke, da ti pomaže, možda u nekim radovima, ili kao izvor novih informacija, ili kao netko ko ti je služio kao tvoja samopotvrda (ne znam kako bi to drugačije rekla)

6.kuća je jest kuća podčinjenih, sluga, suradnika ili zaposlenika koji su ajmo reći ispod nas...
Kao kuća zdravlja...mogao je i na tom polju da ti pomaže, kao liječnik, ili kao netko ko bi te natjerao na zdravije životne navike, prehranu...posjedovao dobar savijet ili informaciju u vezi tvog zdravstvenog stanja...ili jednostavno povoljno djelovao na tvoju psihu
..

Kako 6.kuća nije kuća ljubavi on sa svoje 3 planete u tvojoj 6. kući mogao se osjećati nedostojnim, iscrpljenim, možda mu je kadkad i prošla misao kroz glavu..''zar ja tebi samo radi toga služim''

Old 26-11-2010, 22:16   #26
Chither
Veštac

Chither je offline
Standardno

Ne znam kakav je raspored ostalih planeta i kuca, ali to zvuci kao da je on tebi pre svega koristan i praktican - mozda opet kazem mozda jer ne znamo ostale polozaje, nije bilo mnogo strasti ili slepe ljubavi nego su racionalni razlozi odlucili da budes sa njim.
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-11-2010, 22:19   #27
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
ali ce vlasnik planeta rado biti sluga,ako ima dobrih aspekata a imace teskoca cak i bolesti u suprotnom
Pa da! Ja se i sada osecam bolesno(kada ga nema), ali nekako ovisno. Prirodno je bilo to sto se vlasniku 6 polja u stvari vladari 7mog nalaze u 6mom. Pritom konjukcije na moje. Prirodno s moje strane je to sto jesam nekog u kome stoji opis Jupitera i Venere, vladara i dispozitora, Jupiter imam u svom 7mom, a Ve u njegovom. Nijednom ne bih odbila "poslusnost" nekome u kome vidim autoritet. To je zaista retkost, a to je i opis mog partnera, Sunce u 7mom. Biti ponizan i biti pokoran VELIKA JE RAZLIKA, A JEDNA JE U OPISU 6POLJA. Moja Ve je inace pred kraj 7mog njegovog, te ako utice na 8, oseaj "vlasnistva"..

Old 26-11-2010, 23:01   #28
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Uh, uh, sve mi je ovo odlicno poznato!
A da li bi onda Venera pruzala ljubav koju vlasnik kuce ne bi video tj prepoznao kao takvu, ili kao sto Pepuu rece, vlasnik Venere drzi ljubav u tajnosti?
ma kojoj tajnosti.... nego on imao te svoje tripove, i shta god da sam ja rekla ili uradila, on tumachio naopako...

Quote:
Originally Posted by pepuuu

Ne mora se to tako doslovno shvačati...ali vrlo vjerojatno je on sam i bio u mogučnosti da ti čini razne usluge, ustupke, da ti pomaže, možda u nekim radovima, ili kao izvor novih informacija, ili kao netko ko ti je služio kao tvoja samopotvrda (ne znam kako bi to drugačije rekla)
on to jeste u mogucnosti, ali ja nikad nishta nisam trazila od njega niti mi je chinio bilo kakve usluge.

Quote:
6.kuća je jest kuća podčinjenih, sluga, suradnika ili zaposlenika koji su ajmo reći ispod nas...
Kao kuća zdravlja...mogao je i na tom polju da ti pomaže, kao liječnik, ili kao netko ko bi te natjerao na zdravije životne navike, prehranu...posjedovao dobar savijet ili informaciju u vezi tvog zdravstvenog stanja...ili jednostavno povoljno djelovao na tvoju psihu
..
mojoj psihi je prvo doneo raspad sistema i emocija, a onda novi pogled na svet... neshto kao duhovni uchitelj... okrenuo mi svet naopachke, razbucao sve moje zivotne i moralne postulate...

Quote:
Kako 6.kuća nije kuća ljubavi on sa svoje 3 planete u tvojoj 6. kući mogao se osjećati nedostojnim, iscrpljenim, možda mu je kadkad i prošla misao kroz glavu..''zar ja tebi samo radi toga služim''
mozda mu je trenutno povredjena sujeta, ali je sam tako postavio stvari, ja sam se samo drzala njegovih uputstava i dogovora, al' mu se to nije mozda svidelo...
Quote:
Originally Posted by marijana511
Ne znam kakav je raspored ostalih planeta i kuca, ali to zvuci kao da je on tebi pre svega koristan i praktican - mozda opet kazem mozda jer ne znamo ostale polozaje, nije bilo mnogo strasti ili slepe ljubavi nego su racionalni razlozi odlucili da budes sa njim.
koristan i praktichan? pa bash i nije....
mada iskreno, imm utisak da bih od njega mogla da zatrazim shta god ( a da nije vezano za emocije i sl. ) i da bi dao sve od sebe da mi ispuni zelju ili hir. i mislim da, bez obzira na sve nashe nesuglasice, jako poshtuje to shto nikad nishta nisam zahtevala, trazila i sl. iako znamo da ima dovoljno moci da mi sve servira na tacni. a strast je buknula pre nego shto sam uopste znala i ko je i shta je i bilo shta drugo.

evo sinastrije, pa pogledaj da l' ima chega zanimljivog i da l' se on stvarno oseca kao moj sluga.

http://img340.imageshack.us/img340/4377/sinastrija.jpg

Old 26-11-2010, 23:28   #29
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Registrovan: Sep 2008
ovan-skorpija je na dobrom putu
Standardno

andjelikadepeures
Mislim da on unosi nemir u tvoju svakodnevicu i da te stalno tera da radis. Ne u bukvalnom smilu ali da ti imas takav osecaj. Seksulani zivot bi trebao da bude jako dobar. Moguce je da nema postovanje prema onome sta si ti, moze da ti ispuni neke zelje i ostvari neke tvoje planove a takodje moze i da ih porusi. Vase potrebe bi trebalo da budu iste- imate potrbu za neznoscu, dodirom...Ali kao da emotivno ne mozete da se pronadjete.... IMa li istine?

Old 26-11-2010, 23:38   #30
andjelikadepeures
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by ovan-skorpija VIdi Poruku
andjelikadepeures
Mislim da on unosi nemir u tvoju svakodnevicu i da te stalno tera da radis. Ne u bukvalnom smilu ali da ti imas takav osecaj.
da... ali ovo smatram pozitivnim, jer me inspirishe da napredujem, znachi, ne da on to trazi od mene, nego prosto ja imam osecaj da tako treba, shto ti reche.

Quote:
Seksulani zivot bi trebao da bude jako dobar. Moguce je da nema postovanje prema onome sta si ti, moze da ti ispuni neke zelje i ostvari neke tvoje planove a takodje moze i da ih porusi.
to vezano za poshtovanje... pokushava da mi nametne neki svoj sistem vrednosti u medjuljudskim odnosima, za koji on smatra da imam potencijala, a sa kojim se moja sushtina bash i ne slaze.
ali generalno mislim da si u pravu.

Quote:
Vase potrebe bi trebalo da budu iste- imate potrbu za neznoscu, dodirom...Ali kao da emotivno ne mozete da se pronadjete.... IMa li istine?
da istina je. imam utisak da nashe Venere zele isto, ali nikako da mi to realizujemo do kraja... ili losh tajming, ili okolnosti... uvek neshto fali. a mozda uopshte nemamo potencijala za tako neshto? mada ga ja nekako prirodno i spontano volim, prosto imam ta neka nezna osecanja za njega, shto kod mene nije lako probuditi...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules