ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-07-2011, 21:22   #31
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Wicca VIdi Poruku
od mrnje do....onog sto predstavlja Mars.... sve zavisi kakav je vlasnik Plutona. ja sam i dalje pri tome da ovo ne predstavlja ljubav jer Mars nije ljubav,mars je telo,fizicko,agresija,itd... samo vlasnik Plutona,ako je zreo,mora da ima svest da mora da pazi kako utice na Marsa,da ne provocira njegovu ljubomoru namern,da ne igra igrice jer se mogu jako lose zavrsiti. Mene jedino na neki nachin brine cinjenica da uglavnom u Pluton odnosima, Pluton bude taj koji odlazi a u ovom slucaju, to njegovo odlazenje moze izazvati posesivnost i bes ( Mars )

Opet,zavisi u kom je znaku Mars i kako ce ta osoba odreagovati. Na provociranje ljubomore sasvim ce drugacije odreagovati Mars u Ovnu od Marsa u Raku,Ribama itd.

mene jedino buni jedna stvar- ako se desi spekt u ovom slucaju plutona i Marsa.. ako je Pluton osoba koja i inace ima izrazenu skorpiju u natalu i izrazen Pl da li to znaci da ce lakse ili teze da se nosi sa tim energijama?
Wicca, nisam mislila da odnos ide od mrznje do ljubavi u okviru ovog aspekta, vec ako u celoj sinastriji ima i dobrih aspekata, pretpostavljam da se PL90MA ispoljava kada se ne voli, a dobri kad se zavoli ili se PL90MA konstantno ispoljava, sto ce reci, malo ljubavi, pa malo mrznje??

A sto se tice tvoje nedoumice, mislim da osobi koja je izrazeni plutonac nece tesko pasti da reaguje plutonski, ali opet... kome je lepo kada je negativan... Nije prirodno... Sem ako je taj pluton pozitivan, ali onda mora dobro biti integrisan u natalnu...
Advertisement

Old 30-07-2011, 14:17   #32
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

E,ovako u mom životu sam imala 3 velike ljubavi...

U prvoj vezi moj Pl je gradio 90° njegov Mars,ali pored tih aspekata imali smo i moj Pl 90° njegov ASC,kao i moj Pl 0° njegov Mesec...dakle,mnogo umešanog mog Plutona i njegovih ličnih planeta,što je rezultiralo time da je postojala velika strast medju nama,i da je on tu bio mnogo više privučen,ali i više patio na kraju...Naravno,vezu sam ja završila posle 3 godine...I iako smo ostali u dobrom odnosu i čujemo se s vremana na vreme,on je i dalje jako privučen mnome...

U ostale dve veze sam imala moj Ma0° njegov Pluton što je rezultiralo time da sam ja ipak bila više privučena,mada je u ovoj poslednjoj vezi strasti bili podjednako s obe strane i naravno sobojicom fantastičan sex...Eh,sada obe te dve veze su završile kobno po meni,mada nisam sigurna da li je krivac samo moj Ma 0° njegov Pl ili još neki teški apsketi koji su njihovi malefici pravili na moje natalne planete...

Old 30-07-2011, 17:10   #33
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Evo ja sa ovim mojim imam njegov PL iz 2ge u vagi(koliko samo ceni sebe)90 moj MA u jarcu u 7oj.Dispozitor njegovog PL je VE na samom ASC u devici,a mog MA je SA u lavu.Znaci, da bi se on osetio važnim, ja moram da se osetim jadnom,a jednom jarcu i MA u jarcu to nikako ne prija,a kada ga ja za uzvrat povredim on se oseca lose, jer je VE u devici u izgonu.Sami dispozitori nam nisu ni u kakvom aspektu,pa se pitam jel to dobro ili lose za nas odnos?
Da ima ljubomore ima i te kako, zacas se posvadamo ono "nemoj vise nikada da mi se obratis u životu",on provocira moju ljubomoru do krajnjih granica, onda ja prekinem kontakt sa njim,pa me on optuži da sam ljubomorna,a on kao nije uopste.
A odnos stalno obnavljamo, ne možemo dugo jedno bez drugog, jer je osecaj fantastican - obostrano, dusevno kapiranje posebno, zbog konjukcije nasih MO, pritom moj je na ASC ,njegov na Mcu.
Takode i moj vladar SA sa ICa je u konjukciji sa njegovim SO iz 12te, pa nikako ne može bez mene.
Zaista imam osecaj da je to to - jedini pravi za mene, i on ga ima, ranije je o tome pricao, a sad cuti i kulira.

Last edited by nale777; 30-07-2011 at 18:21..
Submit to Digg   Pluton 0/90/180 Mars u sinastriji Reply With Quote

Old 30-07-2011, 17:37   #34
betys
Obično gatalo

betys je offline
Registrovan: May 2010
betys je na dobrom putu
Standardno

Nale.......

Ovo sve mogu potvrditi...njegov pluton iz 2. kuće u vagi ima 0 sa mojim marsom, koji je u 6. kući, inače vlada prvom i suvladar je sedmoj kući. Venere kao dispozitori su u trigonu. Njegova je u na samom ASC u djevici, a moja u lavu, u 5. kući.
I sada, šta reći? Ovo je ludilo obostrano, fascinacija, ne može se izdržati bez njega, a niti on........osjeća me prirodnim partnerom, mirno je samo dok smo zajedno,....ali kuha u njemu i u meni stalno.....kaže mi ti si savršena žena za mene....dok nismo zajedno kaže da je u komi....potpuno stapanje duha, tijela, mozga, srca.......nisam to stvarno nikada doživjela, nisam ni znala da to postoji..i da je moguće. Suce i mjesec isto 0, mars i venera 0,.....

Old 05-08-2011, 12:48   #35
MoonEma161834
Obično gatalo

MoonEma161834's Avatar

MoonEma161834 je offline
Registrovan: Dec 2010
MoonEma161834 je na dobrom putu
Standardno

sta ako u sinastriji imamo kontakt s plutonom i marsom s obje strane

moj pluton u konjukciji s njegovim marsom, a njegov pluton u opoziciji s mojim marsom ?

on je meni jako privlacan

Old 07-08-2011, 11:51   #36
mimi
Obično gatalo

mimi's Avatar

mimi je offline
Registrovan: Nov 2007
mimi je na dobrom putu
Standardno

uran neptun i pluton deluju samo ponekad i to ako su natalno u vrlo malim orbisima i nema price dok se ne uplete saturn,ako je on resio da postoji posesivnost i ludilo onda samo otvara vrata teskim planetama da se zezaju.
Pa saturn u aspektu sa venerom je vec prica da ce te ponekad zezati i neciji tudji pluton neptun uran a bogami i mars,kako bi inace naplatio ono sto je natalno naumio.

Old 30-06-2012, 16:35   #37
milica288
Početnik

milica288 je offline
Registrovan: Jan 2010
milica288 je na dobrom putu
Standardno

Citam prethodne postove i sve me jako podseca na moju vezu... NE mozemo jedno bez drugog, kad smo zajedno sve je ok, kad se ne vidimo ujedamo jedno drugo... imamo Ma 180 Pl, moj Ma, njegov Pl, tako da pretpostavljam da je slicno kao da je 90?

Old 30-06-2012, 17:21   #38
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Ono što sam ja videla je da u mnogim slučajeva više mars osoba ima uticaj na pluton osobu!Zbog čega ne znam i da skoro svi su imali egzaktnu opoziciju.

Old 30-06-2012, 17:55   #39
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

nemojte zeleti kvadrat onda je potrebna tolika promena marsa,koju on ne moze da podnese...tako da nemojte zeleti nesto sto nije idealno da se ostvari,moze opozicija da uvidimo gde gresimo kroz ovaj odnos,kuda trosimo energiju bezveze i kuda treba i naravno cesto harmonicni aspekti ako je u natalu negativan spoj uticaja marsa i plutona,ovo nece nikako biti dobro,tumacite u sklopu celine,to je najidealnije

Bojana NS a to za uticaj,to je verovatno zavisno od prisutnosti istog aspekta u natalu,ko ga ima na njega vise utice,utice i kad ga imate i u prediktivnoj tehnici,budite sigurni u to...
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-07-2012, 22:36   #40
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Standardno

http://theastrologyplace.blogspot.co...-synastry.html
Mislim da je tačno opisano!

Old 02-07-2012, 21:14   #41
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
Registrovan: Nov 2011
nymeria je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by bojana_ns VIdi Poruku
Super je clanak, btw tek sad naleteh na ovaj sajt, zanimljivi su im tekstovi!

Ono sto ja mogu da kazem za ovaj aspekt u sinastriji-lete solje i tanjiri ali u nasem slucaju ja sam ta koja inicira eksploziju dok i on ne prokljuca pa nastane haos (moj Pl 90 na njegov Ma0So) ali iako oboje imamo pokazatelje slabe kontrole agresije u natalu, ja sam ta koja je opasna i koja se teze kontrolise...Pl je Ma na kvadrat

Old 02-07-2012, 23:00   #42
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Standardno

Flesh of my flesh,and mind of my mind,two of a kind but one won't survive!(Massive Attack-I against I )
ovo isto može da posluži kao definicija.

pola-pola je to meni mada sve zavisi šta u koju kuću upada,a za ubistvo ko što neki spominju ne verujem da baš dotle može da dođe,šta znam ja takav aspekt nikad nisam imala samo sam videla kod nekih.
Što piše u tom tekstu Pluton bi da kontroliše nešto što ne dozvoljava da se kontroliše pa otud letenje šolja i tanjira

Old 03-07-2012, 00:05   #43
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
Registrovan: Nov 2011
nymeria je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

I njegov Pl gazi moju Ve, pa...ko prezivi pricace Da nemamo jak kontakt svetala, Ve sa Ma i Sa i cvorova, ko zna sta bi bilo

Ja se uvek setim one Rambove iz "Total kontakta" - Prekasno si druze sazn`o da ja volim sado-mazo...

http://www.youtube.com/watch?v=Li1nY5DOu1s

Old 03-07-2012, 15:50   #44
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

imala sam samo jednu vezu do sada sa ovakvim aspektom i nisam sigurna da je samo on bio presudan za sve ono sto sam osecala i sto osecam i sad i kako tragicno nam se veza odvijala, jer smo imali jos dosta losih aspekata, mada meni ipak deluje da je on u pitanju...plus sto je obris veoma mali, 0,30 stepeni, tako da verujem da je vise individualno delovao, opozicija plutona i marsa je u pitanju u sinastriji...
ja natalno nemam plutona ni u kakvom aspektu sa venerom i marsom, mada sam asc skorpija pa ga gledam delimicno kao vladara asc...
lik ima u natalu opoziciju plutona sa marsom, i pluton kvadrat venera i venera kvadrat mars...znaci T-kvadrat izmedju venere, plutona i marsa...samo sto je kod njega pluton vladar 2. polja, a mars 7. i 2., a venera njegovog asc i 8. polja, inace mars mu je u biku u 8. kuci, pluton u 2., venera u 5. u vodoliji...pa je venera dispozitor tog njegovog marsa, ali je pluton u svakom slucaju lose postavljen u odnosu na obe planete...pa ne umem bas da protumacim koliko jako je on osecao taj aspekt dok je bio sa mnom jer sam ja pluton, pa mozda nisam bila svesna te jacine...

znam samo da je veza pocela naglo tako sto me je ugledao na jednoj zurci, samo mene u celoj toj guzvi i mraku, i bukvalno sve vreme buljio u mene i stajao iza mene, prilazio dva puta da se upoznamo, ja ga u pocetku ispaljivala jer nisam bila nimalo spremna da se muvam sa nekim tada, onda je on nastavio da bude uporan, naso me na fejsu sutra, dodao, zvao na pice...i tek kad sam sa slika skontala koliko je lep, nisam mogla da verujem da sam ga toliko ispaljivala vece pre toga, mada je mracno bilo pa mozda nisam ni mogla lepo da ga zagledam...

veza je odmah krenula, bajka, sve divno, krasno, ne odvajamo se, sto kazete kao da odjednom pripadam samo njemu i on samo meni...trajalo 3 nedelje...bili smo nerazdvojni 24 casa, on do tad nije imao ozbiljne veze,a meni je posle 2 dana reko da misli da je to to, da smo mi sudjeni, da sam ja njega totalno opcinila i da on ne moze da veruje sta mu se desava....

onda se nismo videli mesec dana jer ne zivimo u istim zemljama, morali smo da se rastanemo,i kad smo se ponovo videli, sve se odjednom okrenulo...poceli smo nenormalno da se svadjamo, a da me pita neko oko cega, ne umem da kazem, on je poceo da me ponizava bez razloga, provocira, onda mu ni ja nisam ostala duzna, ali sam bila hladna kao led sve vreme, iako sam se iznutra raspadala koliko sam patila, nisam pokazala ni trunku boli, niti da sam povredjena, to je valjda taj moj pluton, dok je on sve vreme kipio i ludeo od besa jer nisam odgovarala na njegove prozivke kako je ocekivao i nisam mu dozvoljavala da me vidi ponizenu...bukvalno sam ga i ignorisala sto je njega sve vise ubijalo u pojam...
tako smo se svadjali 3 noci za redom, u zivotu se cudnije nisam osecala, koliko sam patila a koliko i nisam htela da odem nego da budem sa njima do kraja uz sve te svadje i borbe oko dominacije, nas dvoje sami u njegovom stanu, kao da smo odvojeni od celog sveta, a ratujemo li ratujemo non-stop, svadje nenormalne, onda legnemo da spavamo nocu tako besni jedno na drugo, lezimo u istom krevetu ali na skroz drugim krajevima, ne razgovaramo, kao spavamo mada oboje budni, samo se vrtimo, cutanje po 5 sati, onda odjednom pita on mene da li sam budna, ja kazem da jesam i onda krenu razgovori oko toga sto smo se svadjali, sta ne stima, raspravljamo tako jos 3 sata, onda padne sex, a nekad sex padne i u celoj toj prici u toku same svadje, tj. bukvalno imamo sex ali i dalje smo besni jedno na drugo i ne razgovoramo...ali ja i dalje ne idem kuci, nadam se da ce sve da se sredi i bude kao pre...prava agonija..i tako su te svadje trajale 3 dana bez prestanka, vrtelo se u krug, sex, svadja, pomirenje, super slaganje, pa sve ispocetka...da je i mene i njega to totalno psihicki unistilo i iscrpelo...na kraju je cak doslo i do toga da je on jednom toliko poludeo da je svom silom udario pesnicom u radijator, ja sam premrla od straha i ucutala se, jer sam mislila da sam ja onda sledeca na redu...izdrzala sam tri dana to njegovo ludo ponasanje i to sto je morao iz cista mira da me ponizava, ne znam zbog cega, jer je on je bukvalno prizivao te svadje, kao da nije mogao bez toga, a ja nisam mogla da verujem da treba da budem sa nekim ko je takav psiho i ne moze normalno da se ponasa u vezi i onda sam samo na kraju naglo otisla i od tad se vise nismo cudli, niti videli...

proslo je 2 godine, ja i dalje mislim na njega, zanima me kako je, da li me i dalje mrzi ili voli, ali se ne usudjujem da mu se javim jer mi ponos ne daje...ali me najvise interesuje zasto je on mene morao toliko da mrzi, sta sam ja to probudila u njemu, i da li je moguce da sam ja njega toliko psihicki ubila, a nisam mu nista namerno radila, daleko od toga, ja sam bas bila zaljubljena i htela sam cak i da se udam za njega...a on mi je na kraju sam rekao, kad sam odlazila od njega, da sam ga psihicki totalno urnisala i da mu se ne javljam nikad vise...a ja u cudu i dalje ne znam kako se cela ta veza iz najvece ljubavi zbog gluposti pretvotila u takvu mrznju i tragediju...

pa mislim da je jedino taj aspekt u nasoj sinastriji toliko delovao na njega da on nije mogao vise da izdrzi da bude sa mnom...ali ja i dalje ne razumem, sta je njega toliko ubijalo u pojam u vezi mene...a nikad necu ni da saznam, jer ocigledno ni on sam ne ume da mi objasni...ili nece...

i da jos da dodam, meni je pluton na asc u skorpiji i pravi takodje i kvadrat na njegovu veneru, vladara njegovog asc mada je tu obris veci, tu je 3 stepena...ali eto, mesavina losih aspekata izmedju venere i plutona i plutona i marsa do cega je je dovela...

Old 03-07-2012, 16:10   #45
nena1
Obično gatalo

nena1's Avatar

nena1 je offline
Registrovan: Sep 2008
nena1 je na dobrom putu
Standardno

Jel moze neko da objasni sta predstavlja mars kvadrat pluton ali natalno. Koliko vidim vi ga opisujete u sinastriji. Moj pluton je vagi u 11 polju u kvadratu sa marsom u raku u 8 polju. Sve najgore sam procitala za ovaj aspekt. Posto je mars vladar mog 5-og polja i Asc da li to ima veze sto imam probleme da ostanem u drugom stanju.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules