ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-04-2015, 00:06   #16
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

U sinastriji MA u negativnom aspektu povredjuje MO pre ili kasnije.Kakve vrste je povreda ili "povreda" zavisi od polozaja marsa.Negativni mars iz znaka u kome nema dostojanstva ce povrediti mesec na nacin u kakvom je polozaju.Tako ce recimo mars iz blizanace cesto povredjivati mesec u devici na intekektualnom nivou ii verbalno redje fizicki,iako ce nosilac meseca neretko imati i fizicke posledice usled stresa.Tako da mars iz bika moze povrediti mesec u skorpiji i tako sto ce imati bolne seksualne odnose ..itd.
Svakako u aspektima mars-mesec ima mnogo strasti i usled toga i postoji mogucnost povredjivanja.
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-04-2015, 00:10   #17
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Pa Devica je mentalni i melanholicni znak, jer njom vlada ME, ovde je najcesci problem prigovaranje, zvocanje, dzangrizavost, nervoza, i prica, prica, puno price koja ume da ide u nedogled i stvara pritisak u glavi, opterecenost, napetost a sve se izrazava kroz taj mentalni sklop...
da, da, da! hvala ti

Old 29-04-2015, 00:12   #18
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Slazem se sa Mandrakom, i samo cu dodati da je MO planeta flefmaticnog a MA paneta kolericnog temperamenta.

U zavisnosti u kom je znaku, onda ce se ta kolericnost MA tako izrazavati.
Ako je MA u sangvinicnim ( vazdusnim ) znacima, najcesce ce biti na verbalnom nivou recimo uvrede i povrede recima. Ako je MA u znacima SA onda moze da bude i sadisticki nastrojen ( tako ume da bude MA u Vodoliji npr, veoma iritantan za vodeni MO ), MA u Biku ume da bude jako napadan i nervozan, recimo MA u Raku takodje ume da bude sadista u domu a pravi kvadrat na MO u Ovnu koji je plahovit, burnog temperamenta, zapaljiv pa to moze da iritira MA u Raku koji moze i fizicki da ga povredi itd...razne su kombinacije i varijacije i zavisi prvenstveno od natalne postavke ovih planeta, i onoga sto mi unosimo u nase medjusobne odnose.

Old 29-04-2015, 00:12   #19
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
Registrovan: Jan 2015
makky je na dobrom putu
Standardno

Cela naša situacija i odnos su takvi da ja njega nikada nisam povredila niti ću. Obrnuto se dešava, ali ja njega ni na koji način nikada povredila nisam, i to ne mora niko da mi kaže, to je nešto što jako dobro znam i što proživljavam s njim u ovom odnosu. Samo sam želela da podelim sa vama svoje iskustvo o ovom aspektu, da ima slučajeva i kada vlasnik Marsa ne povređuje vlasnika Mo/Venere kada su u kvadratu. Nisam dovoljno dobar poznavalac astrologije da bih vam detaljnije mogla objasniti zbog čega je to tako, ali sigurno znam da je kod nas u praksi tako.
Submit to Digg   Mjesec i Mars u sinastriji Reply With Quote

Old 29-04-2015, 00:17   #20
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Ne mora da ga povredjuje ali moze da ga iritira.
Odnos MO i MA ume da bude i takav, da MO u nekim situacijama, usled delovanja MA, prezivi pravi "elektro sok".

Nije poenta da mi jedni drugima govorimo i ubedjujemo se ko koga povredjuje, vec da razjasnimo kako koji aspekt simbolicki u astrologiji funkcionise, pa da onda razmislimo i o drugoj dimenziji, a ne samo onoj koja je za nas nekako najprihvatljivija.

Old 29-04-2015, 00:18   #21
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

važi makky! ti AMA BAŠ NIKADA nisi nešto malo marsovski oštrije rekla što bi njegov Mo pogrešno shvatio (što Mo radi najčešće - ne razume reči baš uvek) i što bi ga zabolelo, a on ti je to prećutao, jer Mesec krije i ćuti kad ga boli.
pa i ja bih takav odnos kao vaš

Old 29-04-2015, 00:21   #22
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Kvadrat Marsa i Venere inace, ume da donese na kraju i potpuno hladjenje osoba i nezainteresovanost, odbojnost...

Old 29-04-2015, 00:22   #23
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Cela naša situacija i odnos su takvi da ja njega nikada nisam povredila niti ću. Obrnuto se dešava, ali ja njega ni na koji način nikada povredila nisam, i to ne mora niko da mi kaže, to je nešto što jako dobro znam i što proživljavam s njim u ovom odnosu. Samo sam želela da podelim sa vama svoje iskustvo o ovom aspektu, da ima slučajeva i kada vlasnik Marsa ne povređuje vlasnika Mo/Venere kada su u kvadratu. Nisam dovoljno dobar poznavalac astrologije da bih vam detaljnije mogla objasniti zbog čega je to tako, ali sigurno znam da je kod nas u praksi tako.
Kada govorimo o povredjivanju ne mislimo(bar ja) na skidanje glave ili guljenje kozeili sado mazo igre....
Mars kao sto rekoh pre ili kasnije povredi mesec u sinastriji
Mozda ce tvoj mars za tebe sasvim bezazleno povrediti mesec u jarcu u situaciji da kada on zeli biti sam za vikend ti ga nateras da negde idete ili pozoves goste ili jednostavno mu poremetis mir svojim dolaskom i zahtevom da idete negde a on bas zeli tog dana da bude izolovan ili da nesto drugo radi za sta mu je potreban mir.Kao sto mars iz strelca moze povrediti mesec u ribama opaskom da treba cesce da ide u versku ustanovu recimo(a riba je mozda svestenik)

Old 29-04-2015, 00:29   #24
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Naravno, iako ove povrede mogu da budu zaista gadne u sustini mi ne pisemo o nekim nezdavim medjuljudskim odnosima vec o nekim sasvim obicnim i svakodnevim situacijama.

Izmedju MO iz Jarca i MA u Vagi postoji recepcija, jer MO u Jarcu je u znaku egzaltacije MA, pa ovaj MA daje recepciju ovom MO, daje mu svoj znak egzaltacije. Ovo je jedna od onih situacija koje umeju da "izvade stvar" ali u sustini MO u Jarcu je po prirodi melanholicnog raspolozenja, ume da bude zabrinut, odsutan u svojim mislima, i kao da nosi veciti teret na ledjima, a nije neko ko ce taj teret da deli okolo, vec je obicno sam sa svojim brigama, a brige su njegovo drugo ime...

MA u Vagi je sangvinican i u znaku je koje tezi partnerstvu, za razliku od MO u Jarcu koje ume vise da voli intimu i ne rasipa se previse svojim osecanjima ni recima...

Old 29-04-2015, 00:30   #25
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Razumem ja vas u potpunosti sve što govorite.
Ali ja zaista nisam radila ništa od ovoga što vi navodite kao primere. Ja vam kažem da ja njega nisam povredila ni na koji način nikada, ni verbalno, ni psihički, niti sam mu remetila planove, niti sam ga pritiskala, davila gnjavila itd.
Evo vam i karte... http://www.dodaj.rs/f/16/Z7/3LnOZM6X/sinastrija.gif
njegovo vreme rđenja nije tačno, pa kuće nemojte uzimati u obzir...

edit: alea, jeste on takav, ima sve osobine tog Mo u Jarcu i baš zato što ga znam kakav je, što jako dobro znam šta mu smeta u kom momentu, šta ga nervira, koje su njegove potrebe, uvek sam ga puštala, prilagođavala se njemu, zato vam tvrdim da ja njega ni na koji način povredila nisam.

Jedino ako ga povredi kad mu lkažem "volim te", kad je on toliko već škrt u pokazivanju svojih emocija
A opet sam ja njega razumela i takvog, pa ga nisam davila da očekujem nešto zauzvrat.

Old 29-04-2015, 00:32   #26
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Jako je bitno da li je u pitanju aplikacija ili separacija. Kod tebe je aplikacija u pitanju.
MO aplicira preko kvadrata ovom MA.

Makky ti imas vecinu planeta skoncentrisanu oko ASC i nemas ni jednu planetu oko DSC ili desne polovine karte, osim MO ali ni on nije blizu 7.
Ljudi kojima je vecina planeta oko ASC cesto su vrlo skoncentrisani na sebe i nemaju previse dodira sa drugim ljudima, nedostaje im osecaj, cak i ako oni sami ne misle tako. Ovo je narocito odlika SA. Takodje i odlika vladara 7. na ASC gde osoba ocekuje puno od svog partnera i ume da se izgubi u tim svojim potrebama i zeljama...
Kod osoba sa puno planeta oko ASC je prisutan jak egocentrizam i to da uvek misle da su u pravu, nemaju previse izrazene sposobnosti da realno sagledaju druge ljude. SA inace ume da zamuti sliku i realnost, ume da donese iskrivljene predstave koje nemaju puno veze sa istinom, narocito kada smo i sami pod dejstvom nekih negativnih stanja ili emocija, on ume da ih pojaca i donese potpunu konfuziju.

Ovo je astrolosko misljenje, ja tebe ne poznajem, samo ti iznosim teoriju.

Last edited by alea; 29-04-2015 at 00:42..
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-04-2015, 00:38   #27
makky
Veštac

makky's Avatar

makky je offline
makky je na dobrom putu
Standardno

Mars 90 Venera 4*, Mars 90 Mesec 7*

Old 29-04-2015, 00:39   #28
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

znači prolazi mu naneta duševna bol !

Old 29-04-2015, 00:40   #29
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by makky VIdi Poruku
Razumem ja vas u potpunosti sve što govorite.
Ali ja zaista nisam radila ništa od ovoga što vi navodite kao primere. Ja vam kažem da ja njega nisam povredila ni na koji način nikada, ni verbalno, ni psihički, niti sam mu remetila planove, niti sam ga pritiskala, davila gnjavila itd.
Evo vam i karte... http://www.dodaj.rs/f/16/Z7/3LnOZM6X/sinastrija.gif
njegovo vreme rđenja nije tačno, pa kuće nemojte uzimati u obzir...

edit: alea, jeste on takav, ima sve osobine tog Mo u Jarcu i baš zato što ga znam kakav je, što jako dobro znam šta mu smeta u kom momentu, šta ga nervira, koje su njegove potrebe, uvek sam ga puštala, prilagođavala se njemu, zato vam tvrdim da ja njega ni na koji način povredila nisam.

Jedino ako ga povredi kad mu lkažem "volim te", kad je on toliko već škrt u pokazivanju svojih emocija
A opet sam ja njega razumela i takvog, pa ga nisam davila da očekujem nešto zauzvrat.
Razumem i ja tebe i verujem ti!Svakako zelim da tako i ostane.Nije nista iskljucivo u astrologiji..ipak je mars zenski u vasem slucaju pa slabije deluje

Old 29-04-2015, 00:41   #30
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

znači prolazi mu naneta duševna bol !
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules