ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
Vivien Robson

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-07-2007, 21:47   #31
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

KAKO PROUCAVATI DETALJE

Astrolozi kazu sa kuci koja sadrzi partnerovog signifikatora ukazuje na okolnosti pod kojim ce doci do susreta da njim. Ako je signifikator u 10, do susreta ce doci na poslu ili poslovnoj kancelariji. Ako je u 11, preko prijatelja, ako je u 3, na putavanju itd.. To je uglavnom tacno ako se funkcije kuce posmatraju u sriem smisli. Pozicija bracnog signifikatora u 2 kuci ne znaci nuzno i da ce se buduci muz ili zena sresti u toku neke finansijske transakcije. Druga kuca je cetvrta od jedanaeste, ili kuce prijatelja i mnogo je verovatnije da ce se stvar odvijati duz te linije. Zatim, ona je peta od desete, i oznacava izmedju ostalog, sport i rekreaciju organizovane od strane poslodavaca, sto je drugi moguci izvor poznanstva.
Posto se svaka kuca moze posmatrati iz mnogih uglova na prikazani nacin veoma je tesko precizno ustanoviti okolnosti susreta, pa ce se do resenja ipak doci uzimanjem u obzir neke od primarnih ili sekudarnih funkcija kuce u kojoj je smesten signifikator.
Tvrdnju da signifikator u 9 kuci ukazuje na brak sa strancem trebalo bi primiti sa velikom dozom opreznosti. Istina, ovakav polozaj moze oznacavati brak sa strancem. Medjutim isto tako moze lako da znaci da je do susreta doslo u crkvi ili univerzitetu, preko prijateljstva sa nekim od rodjaka buduceg muza ili cak preko oglasa u zurnalu. Jedini nacin da se suzi krug mogucnosti jeste posmaranje ukljucenih znakova i aspekata ostalih planeta.
Pocetnik je sklon da pomisli kako, ukoliko je zena slucajno oznacena, recimo, Venerom u Strelcu, samim tim njen je podznak Strelac. TO JE POTPUNO POGRESNO.
Postoje izgledi da ce ova pozicija biti predstavljena u njenoj karti, ali na mnogo slozeniji nacin. Ona bi mogla imati Strelca na Ascedentu, ili obicno stvar nije tako jednostavna i ocigledna.
Na primer, Venera moze biti predstavljena preko ascedenta u Biku ili Vagi, ili ti znaci mogu imati stelijum planeta, ili na njenoj karti planeta Venera moze i sama da se nadje na nekoj vaznoj poziciji.
Uticaj Strelca osetio bi se na slican nacin, ili kroz jak upliv Jupitera.
U stvari, Venera u Strelcu kao bracni signifikator u ovom slucaju znaci da ce sam natus doziveti karakter supruge na taj nacin, iako ova planeta moze ali i nemora da je predstavlja onakvom kakva ona u stvarnosti jeste.
Znak u kome se nalazi planeta-signifikator bracnog partnera nije nuzno, cak nije ni cesto, u direktnoj vezi sa partnerovim horoskopom, ili znakom u kome se nalazi njegovo sunce.
Postoji, ili izgleda da postoji, veza izmedju stepena Zodijaka u kojem se nalazi signifikator i datuma meseca u kome je partner rodjen.
Signifikator na recimo 22. stepenu bilo kog znaka, ukazuje da ce partnerov rodjendan verovatno biti 22gog u mesecu, ili dan-dva pre ili posle.
Cinjenica da ovde znak ne daje i kljuc o kome se mesecu radi moze da sugestise kako poklapanje datuma rodjenja i stepena koicidencija.
Signifikator i znak na vrhu 7 kuce ceso sugerisu krsteno ime ili inicijale partnera.
Ovo ukljucuje i upotrebu kabalistickog alfabeta, 108 Hindu zvukova i drugih slicnih metoda. Ali ova pravila nisu dovoljno formulisana.
Tumacenje sitnih pojedinosti iz horoskopa nije tako teska, posle malo prakse, kljuc uspeha lezi u potpunom poznavanju vladavine znakova i izvedenih funkcija kuca.
Ovo poslednje je horarni metod. Njegovo koristenje kod natalnih horoskopa razni autori u proslosti su smatrali nevaznim. I pored toga, radovi nekih savremenih istrazivaca, konkretnoPikara iz Pariza, pokazali su u velikoj meri njegovu vrednost prilikom odredjivanja najsitnijih pojedinosti horoskopa.
Proces se jednostavno sastoji u prebrojavanju kuca polazeci od one koja upravlja odredjenom osobom ili posmatranim predmetom.
Pretpostavka da trazimo izvedene funkcije kuce u vezi sa brakom, uglavnom upravlja 7 kuca i stoga je neophodno ponovo prebrojavati kuce pocevsi od sedme koja u ovom slucaju predstavlja prvu, te je tako u odnosu na brak osma kuca druga od sedme, devata je treca i td.
Ovaj proces moze da se nastavi unedogled i naci ce se da pokazue i najmanje pojedinosti sa izuzetnom tacnoscu.

SOLARNA2011/2012
Submit to Digg   Ljubav, Sex I Astrologija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-07-2007, 11:09   #32
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Mace, pogledaj u kom znaku pocinje osa dc. Planeta koja vlada tim znakom je signifikator braka. Onda gledas gde je on otisao, koje aspekte pravi, da li je izgonu, sedistu, gde mu je dispozitor...itd

Old 19-07-2007, 13:52   #33
Tanja_13
Obično gatalo

Tanja_13's Avatar

Tanja_13 je offline
Registrovan: Feb 2007
Tanja_13 je na dobrom putu
Standardno

Zat nije signifikator braka venera?A znak koji pocinje 7 kuca t.j. planeta tog znaka vladar te kuce....e sad sta se gleda vladar 7 kuce ili signifikator (venera)?

Old 19-07-2007, 14:07   #34
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tanja_13 VIdi Poruku
Zat nije signifikator braka venera?A znak koji pocinje 7 kuca t.j. planeta tog znaka vladar te kuce....e sad sta se gleda vladar 7 kuce ili signifikator (venera)?
Signifikator braka je planeta koja vlada 7 kucom. Znaci tebi 7 kuca pocinje u strijelcu i signifikator je jupiter,on je ujedno vladar 7 kuce,pratis njegovu poziciju i aspekte. A muza jos predstavlja sunce. A venera ti je vladar 5 kuce tako da ona predstavlja predbracne veze

Old 19-07-2007, 14:43   #35
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

E, sad mi je mnogo jasnije. Hvala, Carapice, Tinna.

To znaci ovako (samo da vidim da li sam dobro ukapirala): DC na 6 stepenu Bika, signifikator Venera na 21 stepenu Blizanaca (jel' to znaci vise brakova), 0 Ma, 120 Ur, 90 Pl. Kako tumaciti aspekte? Mozda glupo pitanje, ali sta sada da gledam kroz ove aspekte?

Lutam u marku!!

Svaka pohvala za tekstove!!

Old 19-07-2007, 15:19   #36
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
E, sad mi je mnogo jasnije. Hvala, Carapice, Tinna.

To znaci ovako (samo da vidim da li sam dobro ukapirala): DC na 6 stepenu Bika, signifikator Venera na 21 stepenu Blizanaca (jel' to znaci vise brakova), 0 Ma, 120 Ur, 90 Pl. Kako tumaciti aspekte? Mozda glupo pitanje, ali sta sada da gledam kroz ove aspekte?

Lutam u marku!!

Svaka pohvala za tekstove!!
Na vise brakova ukazuje vladar 7 u dvotjelesnim znacima,zatim uran kao znak razvedenih ljudi itd. a za sve treba postojati najmanje 3 potvrde, jedan aspekat sam po sebi nista ne znaci. Ima tamo negdje o aspektima,prvo treba shvatiti koji su tzv.pozitivni koji negativni... prosvrljaj malo,bas je lijepo objasnjeno... a ovaj vladar 7 u 8 govori o snaznoj erotskoj vezi i privlacnosti koja ce biti prisutna u braku

Old 19-07-2007, 21:37   #37
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

da li je vladara njegove sedme mars (posto mu je sedma u SCO) a njemu se mars nalazi u osmoj kuci u strelcu sto bi trebalo da da erotsku privlacnost u braku) a moj vladar takodje mars ali se nalazi u trecoj kuci ???? u strelcu a nasi ju su sektilu orbis 0s? to sam rekla jer su JU dispozitori nasih marseva jel tako ! ? !

mandrak je rekao da mars nije signifikatr braka

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 15:35..

Old 19-07-2007, 21:56   #38
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
mandrak je rekao da mars nije signifikatr braka
nemogu otvoriti kartu,gledas koja planeta vlada znakom u kojem pocinje vrh 7 kuce

Old 19-07-2007, 22:04   #39
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
hvala sandra basa bi volela
ja samo ne umem da nadjem signifikatora?
kako tebi to ide?

ja nisam imala problem da nadjem prvi signifikator, tj. za prvi brak i prvog muza, ali imam debelih problema da nadjem sta bi moglo da oznacava drugi brak ili drugog partnera, to nikako da kapiram ko zna, mozda ni ne postoje

SOLARNA2011/2012
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-07-2007, 22:06   #40
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

9 kuca je drugi brak i drugi partner

Old 19-07-2007, 22:08   #41
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

hvala carapice, to znam...samo nekako pobrkam sve kada se ufuram u gledanje sve po 2 kuce dalje od predhodnog, 5 kuca ostaje ista, tj. 5 kuca su uvek veze...ma da ok. ne zurim se ni sa astrologijom (polako cu da skontam kad tad) a ni da uplivam u bracne vode...ma videcemo

SOLARNA2011/2012

Old 19-07-2007, 22:08   #42
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
...ali imam debelih problema da nadjem sta bi moglo da oznacava drugi brak ili drugog partnera, to nikako da kapiram ...
Pa zar to nije Saturn, vladar devete kuce ?

Lara

Old 19-07-2007, 22:11   #43
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Pa zar to nije Saturn, vladar devete kuce ?
e merkure tu sam i ja , kazem nisam sigurna...ma ja imam samo tek osnovno "skolsko znanje" tako da sam puno puno puno oprezna sa izjavama jos, ali ja sam predpostavljala, po mojoj nekoj logici, da bi trebao da bude saturn...samo , e tu lezi zec, gledala sam i znacenja kak obi izgledalo kada bi neko imao 2 braka sa jednom osobom (to cisto onako, bilo mi je tada stvarno tesko) i tu je bilo toliko informacija o 2 braku da sam ja ssve pobrkala...ali o ovoj temi cu kasnije da piseo ovde

UPOREDNI ASPEKTI

PRocena aspekata izmedju dva horoskopa sledi opsta pravila koja se odnose na sve natalne karte.
Vise paznje se mora posvetiti aspektima koji se ticu bracnih signifikatora, naime, vladara seme kuce ili planeta u tim kucama, te aspektima Meseca i Venere kod muskaraca, a Sunca i MArsa kod zena.
Aflikcije od strane malefika, u koje ubrajamo Mars, Saturn i Uran, losije su nego one od strane benefika. Medjutim, ne treba pridavati previse znacaja aflikcijama Saturna iz jedne, prema svetlim aili Veneri iz druge karte.
Iako naravno nisu pozeljni, aspekti Saturna, i to po pravilu aflikcije, izuzetno su cesti u poredjenju bracnih horoskopa. Medjutim, oni obicno nisu previse ozbiljni, osim aku u aflikciju nisu umesani Mars i Uran.
Cesta prisustnost Saturnovih aspekata u bracnim horoskopima kao da govori o sudbinskoj povezanosti parova. Ako prihvatimo neka cacela teozofskog ucenja, moze se smatrati da Saturn predstavlja karmicku vezanost i sumu rezultata prehodnih zajednica u prosllim zivotima.
No, kakvo god da je objasnjenje, nema sumnje da je Satrun mnogo prisutniji u bracnim horoskopima nego sto se mozda, ocekuje, i ova cinjenica se i te kako mora uzeti u obzir.
Slede znacenja uporednih aspekata izmedju 2 horoskopa.

SUNCE - MESEC

Povoljan aspekt izmedju Sunca u jednom i Meseca u drugom horoskopu jeste najbolja moguca indikacija potpune harmonije. NAjidealnije bi bilo da u aspektu budu muskarcev Mesec i zenino Sunce. Cak i u obrnutom slucaju, kombinacija je odlicna, i moze odoleti vrlo teskim aflikcijama drugih planeta.
Za konjukciju se obicno kaze da je to najpovoljniji polozaj, verovatno zato sto je taj aspekt najjaci.
Ali, u slucajevima gde radikshoroskop pokazuje ozbiljne aflikcije prema svetlima, za opstanak veze bolje je da to bude sekstil ili trigon Sunca i Meseca.
Horoskopska veza imedju Sunca i Meseca ne donosi posebnu fizicku privlacnost.
Njena osnovna vaznost je u tome sto cini uslov harmonije izmedju osoba, i stoga predstavlja vrlo solidan temelj braka.
Aflikcioni aspekti prema svetlima ili izmedju drugih planeta mogu uzrokovati teskoce, brige, svadje i rasprave, ali ako su u osnovi prirode skladne, aflikcije bi trebalo da budu izuzetno jake da bi se brak raspao.
Losi aspekti izmedju svetala ukazuju na nedostatak osnovnog skalda i dopustaju slobodnije delovanje aflikcija.
Ptolomej kaze da, ako su Sunce i Mesec u uporednim horoskopima u kvadratu ili opoziciji, ili ako uopste nisu ni u kakvom aspektu, soci se do brzog raspadanja braka i to zbog sitinh uzroka, sto ce najposle dovesti do potpunog razlaza, sem ako u pomoc ne priskoce planete benefici, u kom slucaju se partneri mogu vise puta rastajati i sastavljati. To je ekstremo glediste. Aflikcije svetala u horoskopima dovesce pre do svajde i prepirke nego do drasticnih posledica, kako tvrdi Ptolomej.
Losa pozicija svetala, uz aflikcije drugih planeta je, medjutim, nesto drugo, i takva kombinacija dovesce do rdjavih posledica sve u zavisnosti od stepena ozbiljnosti aflikcija.
Prisustvo Merkura medju afliktujucim planetama iznosi stvari u javnost, Jupiter dovodi do legalnih procesa i sudskih razvoda, a Venera do preljube i, u ekstremnom slucaju, do pokusaja trovanja.

Sunce - Merkur

Uporedno aspekti Meerkura nisu od velike vaznosti, sem kada se nadje da je upravo on bracni signifikator u jednom od individualnih horoskopa.
Povoljni aspekti Suncaa i Merkura znace harmoniju na intelektualnom nivou, odnosno vezu zasnovanu na zajednickim interesovanjima ukoliko su aspekti jaki i dovoljno brojni. Mogu, takodje, ukazati na zajednicko poslovanje, a u odredjenim slucajevima i literaturnu saradnju.
Nepovoljni aspekti smanjuju intelektualnu privlacnost, mogu doneti poslovne teskoce zbog primanja losih saveta i slicne opasnosti.

Sunce - Venera

Dobri aspekti su u svim slucajevima odlican pokazatelj sklada i toplih osecanja, a to vazi narocito ako su u kombinaciji muskarceva venera a zenino Sunce.
U sferi spoljasnih dogadjanja ovi aspekti cesto ukazuju da novac dolazi kroz brak, i to po pravilu s partnerovom Venerom.
Losi aspekti mogu doneti nesklad kroz ekstravaganciju ili preterano uzivanje, dugujuci opet partnerovoj Veneri. Ali i u tom slucaju jos uvek su u dobroj meri prisutna osecanja.

Sunce - Mars

Dobri aspekti pojacavaju osecanja i strastvenu stranu zajednice, narocito kada Sunce pripada zeni. U obrnutom slucaju pojavice se slican efekat, s tim sto ce aktivnost i energija dolaziti od zene, koja ce pozitivno uticati na muzevlju ambicioznost i poslovni uspeh.
Losi aspekti ili konjukcija pete svadjama, cija jacina ce u velikom stepenu zavisiti od znakova koji su ukljuceni, te od aspekata koje te planete imaju u radiksu.

Sunce - Jupiter

Dobri aspekti stvaraju srecu u braku, ukazujuci na lagodne uslove i prijatnu okolinu.
Oci aspekti ne ticu se direktno osecanja, i deluju vise zastitnicki, izgladjujuci ostale moguce neskladnosti.
Mogu ukazivati na novcanu dobit ili drustveni uspeh kroz brak.
Losi aspekti donose losu srecu zbog preteranog optimizma ili bezbriznog stava, koji se ispoljavaju kroz rastrosnost i budalastu darezljivost.
Ovi aspekti deluju na harmoniju zajendoce samo preko spoljasnih okolnosti, a ne direktno.

Sunce - Saturn

Ni dobri, ni losi aspekti ne deluju neposredno na harmoniju. Dobri donose uspesan brak, a odlicni su kod brakova sklopljenih iz koristi, dok drugi slabe bracnu srecu.

Sunce - Uran

Uran ima malo direktnog uticaja na brak.
Dobri aspekti izmedju Sunca i Urana mogu ukazivati na zajednicu zasnovanu na okultnim, politickim ili drugim Uranskim interesima, dok losi aspekti prete iznenadnim katastrofama, nesrecnim slucajevima i poslovnim neuspesima.

Sunce - Neptun

Dobri aspekti pokazuju zajednicka psihicka ili muzicka interesovanja. Losi donose obmanu, bolest ili cudne okolnosti prouzrokovane uzimanjem droga, perverzijama ili drugim neptunovskim uticajima.
Po pravilu, aspekti izmedju Sunca i Neptuna nisu narocito vazni.

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 25-07-2007 at 14:49..

Old 19-07-2007, 23:17   #44
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
ja nisam imala problem da nadjem prvi signifikator, tj. za prvi brak i prvog muza, ali imam debelih problema da nadjem sta bi moglo da oznacava drugi brak ili drugog partnera, to nikako da kapiram ko zna, mozda ni ne postoje
Vladar tvoje devete je saturn, koji je otisao u petu. Dispozitor saturna je merkur koji je u 10. Moze da se desi da drugog muza upoznas preko posla (karijere).

Za opis drugog bracnog partnera gledaj tvoja deveta - njegova prva, pa tvoja deseta njegova druga, i tako redom, dok ne dodjes do tvoja osma njegova dvanesta.

A ako uzmemo opet sedmu kucu ali suvladara sedme kao sing. tvog drugog braka, prica je opet ista, jer je suvladar sedme saturn. Znaci prica o drugom braku ti se potvrdjuje i kroz sedmu i kroz devetu kucu.

Old 19-07-2007, 23:22   #45
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Sunce - Saturn

Ni dobri, ni losi aspekti ne deluju neposredno na harmoniju. Dobri donose uspesan brak, a odlicni su kod brakova sklopljenih iz koristi, dok drugi slabe bracnu srecu.

....
.
Sunce osobe A u trigonu sa Saturnom osobe B
Kombinacija je odlicna za poslovne i profesionalne odnose. Osoba B daje postojanost, disciplinu i organizaciju osobi A, dok ova druga ohrabruje osobu B i daje joj vise samopouzdanja. Ova kombinacija se najbolje ispoljava u odnosima u kojima se dele radne i prakticne odgovornosti, narocito ako je osoba B starija i deluje kao prirodni ucitelj, ali moze da znatno uveca stabilnost i trajnost braka. Osobe obicno imaju svest o moralnim i prakticnim uzajamnim odgovornostima. Dobro rade u grupama i organizacijama i uopsteno cine postojane i odane prijatelje.

Lara
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules