ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
usporedba i simbolika poznanstava

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-12-2010, 01:49   #31
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Registrovan: Jul 2010
oktobar je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pozdrav kanon
;
ali i ja sam se navikala na ovu slicicu pa ne bi da je mjenjam. U svakom slucaju pozdrav tebi blizancu i htjela bih isto pridonjeti ovoj maloj temi i reci da je i za mene to otkrice i kad sam radila njegove na moje i moje na njegove evo sto je ispalo:
Njegov NE egzaktno na mom ASC( ja ne prestajem da mastam o njemu , a on mi maze oci i nismo u vezi)
E, sad moja VEOSMCn egzaktno na njegovom MA(po TA to mu je vladar znak- nismo u vezi)
Moj vladar karte egzaktno na njegovom SO(moj vladar 5 i 6 i umetnutog znaka u 8- Samo strast, svakodnevna,a nista)
Moj Vertex egzaktno na njegovoj VE( za mene bi ta ljubav bila vrata sudbina)

Jel moze da toliko bude utjecaja a da nista se ne desava?? Tko tu na koga vise utjece????
Mozda direkcije su kod mene iznimka koja potvrduje pravilo

Old 20-04-2011, 09:38   #32
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Registrovan: Sep 2010
malamaza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ajana VIdi Poruku
sta znaci kada moj progresivni ASCEDENT padne na njegov natalni ascedent ? sa deckom sam pocela da izlazim pre mesec dana. takodj
e njegov solarni ascedent je pao tacno na moj descedent . da li je nesto dobro ili lose? moze li biti brak ili... sta ?

njegov natal http://i56.tinypic.com/2yo4ygy.gif
njegov solar http://i52.tinypic.com/2hceus9.gif
njegov progr. http://i56.tinypic.com/51536s.gif

sinastrija http://i51.tinypic.com/20hvspx.gif

moj solar http://i52.tinypic.com/2jc9hci.gif
moj progres. http://i52.tinypic.com/2lktbtv.gif
upravo to sam i ja htjela pitati

kad smo se upoznali njegov progresivni Asc je pao egzaktno na moj natalni Asc, njegovo progresivno SO egzaktno na moj natalni Desc, a njegov prog. Vertex na moj natalni JU (vl.moje 5.k.)

u isto vrijeme moje prog. SO na vrh njegove nat.5.k. i prog. IC, a moj prog.JU na njegovom natalnom SO

kako bi se to moglo protumačiti ?

Last edited by malamaza; 20-04-2011 at 11:29..
Submit to Digg   Kada progresivne planete na partnerove natalne Reply With Quote

Old 06-12-2011, 00:12   #33
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Citala sam kod Imsiragica da treba da se uporedjuju uporedne progresije.
Je l' probao to neko?
Mi imamo u sinastriji njeg.So120 moja venera i njegova venera 120 moja venera,a sada je moje progresivno sunce 120* sa tom njegovom konjukcijom,i njeg.prog.jupiter na mom mesecu,i njegov prog.MO 60* moja venera....aspekti su skoro egzaktni....ali me najvise zanima ovo prvo,jer imamo u sinastriji aspekt?

Old 06-12-2011, 01:37   #34
puslica 88
Švrća

puslica 88's Avatar

puslica 88 je offline
Registrovan: Aug 2010
puslica 88 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Kad se uporedju necije dir. panete sa necijim natalom gledaju se konjukcije.

.
A koliki se obris uzima u obzir, kad su npr svetla u pitanju?jel 5 previse, ako je aplikacija?
Submit to Digg   Kada progresivne planete na partnerove natalne Reply With Quote

Old 04-07-2012, 19:16   #35
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

uradila sam progresije mene i vrlo dragog momka(kad sam ga prvi put videla kao da je sunce sinulo),bilo je to pre skoro 7 godina i jos me drzi volja da razmisljam sta je od aspekata u progresijama mojih i njegovih radilo ....i sad vidim moj sekundarni Mo bio u konjukciji sa njegovim progresivnim So i ta konjukcija 120* moj natalni Mo...ogrejao me svojom pojavom.....i njegov prog Mo sekstil moj mesec....u sinastriji imamo moje So 90 njegov Mo...andjeo mali,vragolast i zeznut,on mene nije poklanjao paznju,ali meni je bitno da sam ja njega prva primetila,zena zna sta je za nju ,srce ga je prepoznalo ...
pokusao je da me udalji ,zauzevsi hladniji stav ali ,pre 4 godine
moj progresivni mesec pravio 120* sa njegovim natalnim Mo,So osetio se elektricitet sa obe strane,njega je razbudio i pokazivao je naklonost i zelju za zblizavanjem njegovo sunce je radilo 120* na moj mesec i ja sam osecala istu privlacnost kao i pre,medjutim htela sam da ga malo ohladim svojim hladnijim drzanjem kao sto je on meni uradio pre toga(astrolog mi je rekao da smo se mi prepoznali kako i jeste bilo,to je bio kraj 2008,i da ja njega ignorisem,i da je on za mene ....heeh uocila sam ja njega jos dosta pre,a ovo naknadno je jos simpaticnije....kako sam uspela da ga zeznem par puta,ali je onda i primetio da sam bezazlena u svojim postupcima,to ga je umirilo...
i sada nasi progresivni meseci(moj u jarcu,njegov u ribama)rade sekstil,moj prog Mo 120* njegovo natalno So i ja ocekujem jos lepsi razvoj situacije ...

Old 21-11-2012, 16:47   #36
VagaLibra
Švrća

VagaLibra's Avatar

VagaLibra je offline
Registrovan: Nov 2012
VagaLibra je na dobrom putu
Standardno

evo trazila sam prikladnu temu za link koji sam nasla ...moze biti koristan pocetnicima.

http://dc108.4shared.com/doc/VE1Mhc_x/preview.html

inace, ako vec nema a ja ne mogu nac, ne bi bilo lose napraviti temu: korisni linkovi.

Old 21-11-2012, 19:58   #37
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

sad gledama . . .moje progresivno So 120 njegova natalna VE?

Old 21-11-2012, 20:17   #38
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

"Po Klaudiju Ptolomeju, u zenskom horoskopu u slucaju supruga posmatra se Sunce. Ako se sunce nadje u istocnim kvadrantima, zena se udaje mlada ili za muskarca mladjeg od sebe.
Ako Sunce nije u duplom znaku ili aplicira prema istocnim planetama, udaje se jednom, ali ako je u duplim znacima ili u aspektu sa nekoliko planeta na istoku, udace se vise puta.
Ako je Saturn, slicno u aspektu sa Suncem, zena se udaje za stalozenog, korisnog, marljivog muza.
Ako je Jupiter u aspektu sa Suncem, za dostojanstvenog i velikodusnog.
Ako je sa Marsom u aspektu, udaje se za muskarca od akcije, kojem nedostaju osecanja i koji je samovoljan.
Ako je Venera u aspektu sa Suncem udje se za urednog i lepog muskarca.
Ako je Merkur u aspektu, udaje se za dobre i prakticne domacine.
S tim u vezi, pod istocnim kvadrantima u slucaju Sunca misli se na znakove koji prethode izlazecem znaku Zodijaka i one koje prethode znaku koji izlazi, u odnosu na Mesec, znakovi koji idu od mladog i punog Meseca ka cetvrtinama, a pod zapadnim kvadrantima znakove suprotne ovima. "

lep, dobar, samovoljan, od akcije

nisam razumela koliko se puta udajem, So nije u duplom znaku i aplicira ka vise planeta ali ne na istoku. . .

Old 31-12-2012, 19:48   #39
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Registrovan: May 2010
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Šta biste rekli za slučaj gde progresivni Mo jedne osobe radi 180 na natalni Me/Pl druge osobe, kao i pr Ve prve u konjukciji sa natalnim So druge osobe? Ima još i pr Sa0So/Ma, kao i pr Ve90Ve. Dosta napetih aspekata, ali one mlake nisam ni uzimala u obzir, kažu da nisu od nekog značaja.... Ovo mi liči na dešavanja u fazonu povuci-potegni, nedorečenosti i igrice toplo-hladno zbog ovog aktiviranog Me i Pl. Zanimljivo je da je i u sinastriji naglašen Sa, a ponavlja se i aspekt Me90Pl.
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-01-2013, 18:36   #40
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Registrovan: Apr 2012
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mimiza VIdi Poruku
Šta biste rekli za slučaj gde progresivni Mo jedne osobe radi 180 na natalni Me/Pl druge osobe, kao i pr Ve prve u konjukciji sa natalnim So druge osobe? Ima još i pr Sa0So/Ma, kao i pr Ve90Ve. Dosta napetih aspekata, ali one mlake nisam ni uzimala u obzir, kažu da nisu od nekog značaja.... Ovo mi liči na dešavanja u fazonu povuci-potegni, nedorečenosti i igrice toplo-hladno zbog ovog aktiviranog Me i Pl. Zanimljivo je da je i u sinastriji naglašen Sa, a ponavlja se i aspekt Me90Pl.
Interesantno! I meni bas lici na toplo- hladno, ali i na neizbezno !
Bas sam gledala progresije od ono dvoje, nema sta nemaju ... Da padnes u nesvest ! Bas mi deluje znacajno sto su se sreli. Da covek ni ne poveruje sta sve imaju. Ali ja sam gledala samo 0 i 180; i to orbise od 0 do 2.:
Njeno So 180 njegov progresivni Mo (1.5)
Njeno So 180 njegov progresivni Ma (1)
Njen Mo (11 Vir) 180 njegovo progresivno So (11 Pis)
Njeno progresivno So 180 njegov natalni Sa (0)
Njen direktivni Mo 0 njegov natalni Pl (0)
Njen direktivni Me 0 njegov progresivni Ne (0.5)
Njen direktivni Ju 0 njegov direktivni Ma (2)
Njena progresivna Ve 0 njegov direktivni Pl (o)
Njena direktivna Ve (1 Sag) 180 njegov progesivni Ma (1 Gem)
Njen natalni Ma 0 njegov progresivni Ju (1)
Njen progresivni Ma 0 njegova direktivna Ve (2)
Njen progresivni Ma 0 njegov direktivni Me (1)
Njen Ju (14 Pis) 0 njegova direktivna Ve (14 Pis)
Njen Ju 0 njegov progresivni Ju
Njen direktivni Sa 0 njegov natalni Mo (1)
Njen Ur 180 njegov direktivni Ma (1)
Njen direktivni Pl 180 njegov progresivni Mo (0)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegova progresivna Ve (o'33 Aqu)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegovo natalno So (o'57 Aqu)

Last edited by Lily; 01-01-2013 at 19:04..

Old 01-01-2013, 18:39   #41
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
sad gledama . . .moje progresivno So 120 njegova natalna VE?
Pa lep aspekt, to ti dodje kao tranzit tvog SO na njegovu VE

Old 01-01-2013, 19:02   #42
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lily VIdi Poruku
Interesantno! I meni bas lici na toplo- hladno, ali i na neizbezno !
Bas sam gledala progresije od ono dvoje, nema sta nemaju ... Da padnes u nesvest ! Bas mi deluje znacajno sto su se sreli. Da covek ni ne poveruje sta sve imaju. Ali ja sam gledala samo 0 i 180; i to obrise od 0 do 2.:
Njeno So 180 njegov progresivni Mo (1.5)
Njeno So 180 njegov progresivni Ma (1)
Njen Mo (11 Vir) 180 njegovo progresivno So (11 Pis)
Njeno progresivno So 180 njegov natalni Sa (0)
Njen direktivni Mo 0 njegov natalni Pl (0)
Njen direktivni Me 0 njegov progresivni Ne (0.5)
Njena progresivna Ve 0 njegov direktivni Pl (o)
Njena direktivna Ve (1 Sag) 180 njegov progesivni Ma (1 Gem)
Njen natalni Ma 0 njegov progresivni Ju (1)
Njen progresivni Ma 0 njegova direktivna Ve (2)
Njen progresivni Ma 0 njegov direktivni Me (1)
Njen Ju (14 Pis) 0 njegova direktivna Ve (14 Pis)
Njen Ju 0 njegov progresivni Ju
Njen direktivni Sa 0 njegov natalni Mo (1)
Njen Ur 180 njegov direktivni Ma (1)
Njen direktivni Pl 180 njegov progresivni Mo (0)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegova progresivna Ve (o'33 Aqu)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegovo natalno So (o'57 Aqu)

Auuuuu! Pa dovoljni su samo ovi crveni aspekti! Nego kako bi ti tumačila konjukcije a kako opozicije? Nisam čitala ništa na ovu temu ali na osnovu prethodnog znanja, nekako mi logično da tu gde su konjukcije brzo i bez problema dođe do nekog događaja jer su energije dve osobe u tom trenutku usklađene, ali kada su u 180 onda je to neko natezanje, krajnosti, zbog ovog ping-pong efekta...ili bi možda značilo da se ništa i ne desi? Mada za slučaj to dvoje teško da će ostati status quo...

Old 01-01-2013, 19:09   #43
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Auuuuu! Pa dovoljni su samo ovi crveni aspekti! Nego kako bi ti tumačila konjukcije a kako opozicije? Nisam čitala ništa na ovu temu ali na osnovu prethodnog znanja, nekako mi logično da tu gde su konjukcije brzo i bez problema dođe do nekog događaja jer su energije dve osobe u tom trenutku usklađene, ali kada su u 180 onda je to neko natezanje, krajnosti, zbog ovog ping-pong efekta...ili bi možda značilo da se ništa i ne desi? Mada za slučaj to dvoje teško da će ostati status quo...
Citala sam (ne mogu sad da nadjem knjigu ) da su i opozicije vrlo znacajne! U knjizi pise, da kad se osobe upoznaju da bi usle u neku znacajnu vezu, obicno se egzaktne konjukcije, a cak jos cesce egzaktne opozicije primete izmedju natala jedne i progresivne/direktivne karte druge osobe, odnosno i izmedju samih progresivnih/direktivnih planeta.

Old 01-01-2013, 22:54   #44
Mimiza
Veštac

Mimiza's Avatar

Mimiza je offline
Mimiza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lily VIdi Poruku
Citala sam (ne mogu sad da nadjem knjigu ) da su i opozicije vrlo znacajne! U knjizi pise, da kad se osobe upoznaju da bi usle u neku znacajnu vezu, obicno se egzaktne konjukcije, a cak jos cesce egzaktne opozicije primete izmedju natala jedne i progresivne/direktivne karte druge osobe, odnosno i izmedju samih progresivnih/direktivnih planeta.
E ovo ne da radi nego razbija! Sada sam pogledala progresivnu sinastriju mojih roditelja kada su počeli da se zabavljaju i ima gomila konjukcija i opozicija:
-njeno pr So 0 Ac njegov
-njeno pr So 0 njegov pr Mo
-njen pr Mo 0 njegov Sa
-njena pr Ve 180 pr Me
-njen pr Ma 180 njegov pr Mo
-njen SMČ 0 njegova pr Ve
-njen Mo 0 njegov pr Ma

P.S. Svuda su aspektni skoro egzaktni, do 1 st, osim ovog sa SMČ gde je 2 st. Toliko o progresijama, mrzelo me dagledam i direkcije ali sigurno bi se našlo još nešto.

Old 01-01-2013, 23:38   #45
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
E ovo ne da radi nego razbija! Sada sam pogledala progresivnu sinastriju mojih roditelja kada su počeli da se zabavljaju i ima gomila konjukcija i opozicija:
-njeno pr So 0 Ac njegov
-njeno pr So 0 njegov pr Mo
-njen pr Mo 0 njegov Sa
-njena pr Ve 180 pr Me
-njen pr Ma 180 njegov pr Mo
-njen SMČ 0 njegova pr Ve
-njen Mo 0 njegov pr Ma

P.S. Svuda su aspektni skoro egzaktni, do 1 st, osim ovog sa SMČ gde je 2 st. Toliko o progresijama, mrzelo me dagledam i direkcije ali sigurno bi se našlo još nešto.
Pa super! Gledaću kasnije za moje roditelje. Eto vidiš, ima i opozicija. Kad neki odnos započne, to mora da se vidi po povezanosti natala, progresija i direkcija! Astrologija je čudo .
Za ono dvoje kad sam gledala, nisam mogla da verujem. Tu će se sigurno nešto desiti .
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules