ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-08-2011, 15:00   #46
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lullybully VIdi Poruku
Pa dobro pepuu, fala bogu pa je svatko individua za sebe, nismo klonovi jedni drugih kako ne fizički (iako neki pokušavaju biti) tako još manje na psihičkom i duhovnom nivou, pa je sasvim logično da nam niti iskustva nisu jednaka.

Sad ne znam gdje je i kako tvoj eros smješten, no vjerujem kako postoji rješenje.
Ma naravno slažem se...samo da se razumjemo kod mene su strasti naglašene, tipa ja bez toga ni nemogu doživjeti ljubav jer mije MA na ASC pa 60 MO...a Venera i Mars mi nisu u aspektu...tako da ja kroz taj MA-MO više doživljavam odnose u fizičkom smisli, kroz strast-emocije...i onda dođe da bez toga nema ni veze, pa valjda teško mogu razdvojiti što bi bilo do Erosa...

Inače Eros mi je u konjukciji sa Fortunom, a konjukcija je na vrhu 12. (možda zato ne znam ili ne vidim )

Uglavnom sada ću napisati primjere;

- Znači 1. veza moj Eros 0 nj.SO i nj. Eros 180 moj SA, orbis do 1 - tu sam ja sve fino naučila o ljubavi, odnosima i oslobodila se u svakom smislu...slagali smo se u tim Eros stvarima...opsesija bilo dosta

- Sad ova veza moj Eros 180 nj. MA i nj. Eros točno na mom SUNcu, a u isto vrijeme taj MA ima egz. 120 sa tim mojim Suncem...MA i SO nam oboje vladaju 5. dakle tu zbilja postoji neka naša povezanost, ali kažem imamo još nekoliko aspekata stapnja osjećaja i strasti, transformacije kroz sex...i tu je stvarno sve ok....čak štoviše baš onako kako treba...tipa da sam sa njim po prvi puta doživjela neke senzacije, ali i on samnom...ali u isto vrijeme se dosta iscrpljujemo dal je to ta opozicija...a ima i opsesije...naravno kod mene nužan začin...

Velim bilo je još par veza di je bilo na MC i na JU, al eto ove 2 su ključne...u svim vezama je Eros strana funkcionirala...(dok su i veze funkcionirale, naravno)

Ne znam zašto sam toliko zapela na ovoj temi (osim što je eto nova i aktivna) kad sam sumnjićava, možda sam sebi želim dokazat da to sve šljaka...tako da imate i ova dva primjera, pa ako neko nešto prepozna što bi trebalo pripisat Erosu da si može pogledat...
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-08-2011, 15:09   #47
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Kim Falconer o kontaktu Eros/Venera u sinastriji:

Eros u kontaktu s Venerom, posebice kada je u pitanju konjunkcija, budi strasti. Štogod Venera nalazila lijepim i poželjnim, s Erosom će joj se učiniti još ljepšim. Dve arhetipa se susreću što rezultira izuzetnom privlačnošću.

Neodoljivost aspekta iskazuje se spremnošću da se zanemare društvene norme koje osuđuju nerijetko zabranjene i preljubničke afere. Eros je spreman otići preko granice dopuštenog u čemu ga slijedi njegova Venera u nemogućnosti da se otme snazi osjećaja koje u njoj budi što nerijetko može rezultirati životu nalik sapunici prepunoj intriga i zapleta. Dojam zabranjenog i fatalnog dodatno se pojačava ukoliko je u priču upleten i pluton.

Senuzalnost Venere budi Erosovu erotsku prirodu i seksualna bliskost je jedini način da se taj spoj do kraja ispolji.

Submit to Digg   Eros u sinastriji Reply With Quote

Old 31-08-2011, 15:10   #48
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita je offline
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno

Evo kako stvari stoje kod mene,njegova Ve 0*moj Eros,njegov je Eros u mom Su znaku i 5p

Old 31-08-2011, 15:19   #49
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by lullybully VIdi Poruku
Ma nemoj?
Na sinastriji?

Pa daj nam ti onda pripomogni svojim iskustvom, dojma sam kako ga sigurno imaš!
Nije na sinastiji, ali u delu o asteroidima je i zasebna tema eros i psiha, pa su ljudi tamo kuckali i o sinastiji.
Iskustvo sa Erosom, nesto i ne obracah paznju na njega... Njegov Eros 0 moj Pl , 60 moj Ne tj. Ju... privlacnost svakako , ali sinastrija je takva da se to kroz ostalo moze objasniti...
Moj Eros je na samom MC-u u 0 sa So, Me, Ur ; 120 SMC . Nikada u poslu nisam igrala na kartu erotike i mesala posao i sex, jedino sto sam posao radila sa puno strasti i davanja, cak suvise. A ako je MC imidz tj. ono kako nas drugi vide, ne znam mozda drugima delujem privlacno, harizmaticno..., ma bitno je da sam jednoj osobi takva!

Old 31-08-2011, 22:43   #50
egerija
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Sadasnja veza: moj i njegov Eros u kvadratu, njegov eros180 moja Ve0Pl.
Sta da kazem? Ljubav na prvi pogled, velika privlacnost, samo njemu je i Ve pored Erosa pa mislim da vise ona deluje na sve ovo nego Eros, al mozda ko zna..

Old 01-09-2011, 00:43   #51
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Da li stvarno mislite da taj kamen ima mnogo više uticaja u sinastriji od međusobnih odnosa So, Mo, Ve, Ma...?
Ne bih da zvučim kao ogorčeni tradicionalista, ali treba odvojiti bitno od nebitnog.

Pregledala sam sve moje sinstrije, one bitne i manje bitne i ne mogu da nađem nikakvu povezanost, sem nekih slabih trigona i sekstila u širokim orbisima.
Jedina zamka sa asteroidima je što imaju zvučna imena, pa lako mogu da nas navedu na neko značenje koga zapravo nema.

Old 01-09-2011, 01:03   #52
egerija
Veštac

egerija's Avatar

egerija je offline
Registrovan: Jul 2009
egerija je na dobrom putu
Standardno

Tiga, licno se slazem sa tobom, ja sve vise odbacujem i Uran, Pluton, Neptun, asteroide gotovo i ne racunam, ali ako se neko ko vise zna od mene potrudio da nadje vezu uzecu to u obzir.
Sad sam pogledala i prethodne sinastrije i gde je Eros jace i lepse aspektovan bilo je i vise privlacnosti, sto ne znaci da je i sama veza bila kvalitetnija tako da mislim da prethodno pisano ima smisla.
Kada se ovakve sitnice uzmu u obzir dobije se potpunija slika, ali cisto sumnjam da ce neko izvesti zakljucak o kompletnoj sinastriji samo na osnovu Erosa.

Naši sponzori
Advertisement

Old 01-09-2011, 01:20   #53
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Slazem se sa time da su planete vaznije od asteroida. Asteroidi nisu ti koji pokrecu stvari, ali jesu oni koji daju malo boje, tananih niti emocija i potreba koji boje licnost i odnose.
Treba pazljivo prouciti njihov doprinos onome sto u karti stoji, ali tek nakon proucavanja sustine odnosa, i onoga sto ga sacinjava. I samo za one koji i u konkretnim stvarima, emocijama, potrebama vide te nijanse - inace ce ih mesati sa osnovnim stvarima, i bolje ih i ne pominjati.

Old 02-09-2011, 13:52   #54
betys
Obično gatalo

betys je offline
Registrovan: May 2010
betys je na dobrom putu
Standardno

Evo da i ja prijavim svoj slučaj .......
njegov eros iz 8. kuće radi 0 na moj eros koji je točno na ascedentu......party je u ovnu, oba dva marsa u vagi....
ne znam tko koga više guta, ali nije za izdržati. povremeno treba odmor i odmak za oporavak

Old 21-03-2012, 07:01   #55
DraganaPe
Obično gatalo

DraganaPe's Avatar

DraganaPe je offline
Registrovan: Mar 2012
DraganaPe je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav svima!

Trenutna situacija: Njegov Eros iz 4. kuće (25*24 46") egzaktno na mom Saturnu u 4. kući (25*24 52"). Saturn je u konjukciji sa mojim IC orbis 3* i njegovim IC orbis 5*.
Kako se manifestuje? Planira da me seli sa sobom gde god bude išao da radi po inostranstvu I istina, lagano "odmrzava" mog "strogog" Saturna...

Old 21-03-2012, 15:02   #56
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno

a sad je meni jasnije sta se desava oko [privlacnosti izmedju mene i decka
moj eros kvadrat njegov psyche ( orbis 1) a moj eros egz. konj UR u sco )
+njegov Eros trigon moje sunce orbis 1
bar ce nam to obezbjediti privlacnost na duze staze...

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7

Old 21-03-2012, 21:41   #57
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

skorpija 3010,u pravu si,upravo psiha i eros treba da imaju kontakt za dublju privlacnost,i uvek se oni gledaju kao par najbolje,doduse ,potvrdjujem da treba da bude mnogo vise od ova dva kamicka u sinastriji i dejvisonu i to je u pravu ko god je primetio,najbolji su kontakti vasih licnih planeta,sunca,asc,vladara njihovih,meseca itd,da ne idemo u off...

Old 23-03-2012, 21:21   #58
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Jel znacajno ako neciji eros i psiha rade lepe aspekte(trigon,konj.sext.)sa nasim smc?
Kako se to moze protumaciti?

Old 24-03-2012, 02:01   #59
Verra
Obično gatalo

Verra je offline
Registrovan: Mar 2011
Verra je na dobrom putu
Standardno

Kako da protumacim to sto je moj eros na njegovom ASC, a njegov na mome DSC?
I kako se izracunava psiha?

Old 24-03-2012, 13:53   #60
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Verra VIdi Poruku
Kako da protumacim to sto je moj eros na njegovom ASC, a njegov na mome DSC?
I kako se izracunava psiha?
Verovatno on tebe vidi kao sto je simbolika erosa , a verovatno i budi taj tvoj eros.
Psiha je pod brojem 16 na astro.com-u .
Ovde je takodje pisano o pomenutima - http://astro.axisdraw.com/forum/aste...s-i-psiha.html
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules