ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 30-08-2011, 23:49   #16
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by lullybully VIdi Poruku
Baš si me zaintrigirala
Jel bi mogla malo više napisati o svom iskustvu?
Hm. Ne znam odakle da pocnem...

zbog ove trostuke konjukcije u ovnu (Ma, Ve, Lilith), osecanje seksualne privlacnosti se kod mene lako razvije, ali i seksualna privlacnost drugih prema meni.
Nije retko da se varnice osete pri upoznavanju kljudi u najnebuloznijim kontaktima (od poslovnih, preko prijateljskih, do stvarno suludih - na primer prilikom kasnjenja na avion, dok objasnjavam pasoskoj kontroli da zurim, ili dok se vozim u vozu/autobusu u nenormalnoj guzvi...ili nakon malog udesa dok cekam pandura sa likom koji se sprema da mi naplati moju mesecnu platu....stvarno bezbroj svakakvih svakodnevnih situacija).
Dok sam imala 13,14,15,16...godina, to mi je sve izgledalo jako zabavno, i mislila sam da svi muskarci padaju na sve zene, i da tako funkcionise svet.

Medjutim, tu negde u srednjoj skoli sam, u skladu sa svojim moralnim vaspitanjem (kojeg mi nikada nije nedostajalo u porodici), shvatila da se ne moze ziveti na flertu ceo zivot, i da moram imati svog decka.

Nakon prve velike veze (o kojoj i danas nasiroko piskaram na forumu za one koje ne mrzi vise da citaju ), gde je on rodjen isto kad i ja, pa imamo sve konjukcije planeta, ukljucujuci i eros, i ove ostale seksualne, nastaje problem.

Nije mi tesko da privucem nekoga i budem privucena. Ve0Ma0Lilith odrade sve umesto mene.
Medjutim, sam taj aspekt mi nije dovoljan, jer se Venera (vladar Asc-a, ja), lose oseca u toj konjukciji, i tezi da pobegne.

I onda dolazimo do Erosa, koji je kod mene na 23st ribe.
U dve veze je uspeo da izvuce najbolje od moje seksualnosti - jednom je bio u konjukciji sa njegovim Jupiter0Mars, u drugoj sa njegovim Suncem.
U oba slucaja konjukcija je bila egzaktna, i to se osetilo kroz sasvim drugu vrstu seksualnosti i privlacnosti, koja nekako nije bila eksplozivna, vec je tekla, zajedno sa emocijama - verovatno yato sto je bila u ribama.

Ako tome dodamo da su ribe mesto egzaltacije venere, jasno je da taj eros mora biti zadovoljan, jer on u mojoj karti egzaltira i veneru, i cini da se ona oseca zadovoljna u onome sto inace dozivljava kao kavez i sputovanja (u ovnu je u izgonu...)

Istovremeno, u jednoj od te dve veze desilo se da je i njegov Eros u konjukciji sa mojim jupiterom (dispozitorom sunca, suvladarom 5. kuce), i tada su i njegova osecanja bila vrlo slicna mojima.
U drugom slucaju, na zalost, njegov eros je bio neaspektovan u sinastriji, i on nikako nije shvatao da ja dozivljavam nas odnos (khm, mislim seksualni ) mnogo dublje od njega....i smetalo mi je to.

Eto, toliko - ukratko (koliko moj merkur u ribama ume da skrati).

Mozda nekome pomogne da razume svoje primere
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-08-2011, 00:29   #17
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Vau, sjajan tekst i iskustvo nedda!
To mi se sviđa...kad netko ponudi vlastito iskustvo argumentirano i raščlanjeno
tako da svi možemo učiti od njega.
Sami sebe najbolje poznajemo, a i baš me intrigira taj eros u zadnje vrijeme, samo nažalost,
čini se da baš i nije prepoznat što se tiče astrologije na balkanu.

Submit to Digg   Eros u sinastriji Reply With Quote

Old 31-08-2011, 00:43   #18
visnja
Obično gatalo

visnja's Avatar

visnja je offline
Registrovan: Apr 2011
visnja je na dobrom putu
Standardno

zanimljivo,moj bivsi je imao eros 0 moj asc,al nismo ostali izajedno (hvala bogu) drugi aspekti su bili jaci

kod mene je eros0fortuna ekgz. na 6 vodolije. to znaci da me ludilo divlje strasti i zaljubljenosti cini sretnom . dispozitor ur u sco u 8 kuci

Old 31-08-2011, 01:55   #19
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Moj Eros je u strelcu u 3. kuci. Pravi 60 sa Plutonom, 120 sa Jupiterom i 120 sa Mesecom. Sta bi to moglo znaciti?

Old 31-08-2011, 08:57   #20
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Nekako sam sumnjicava oko tog Erosa..Da postoji u ovoj sinastriji koju zivim, al sve to mogu objasnit polozajima planeta i aspekata..

Old 31-08-2011, 09:29   #21
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

kod mene je eros u 5 kući u jarcu, pa sa neznam... nikad nisam imala dečka jarca

Old 31-08-2011, 11:04   #22
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno

zanimljiva tema..
moj Eros na24SCO U 7 , egz. konj sa UR, vladar11 .
sa sadas. deckom imam moj E sextil VE , orbis 2, eros moj kvadrat SA u 1, koji mu je vl/5..
njegov Eros trigon moje SO,orbis 1, kao i inkonj moj MO orbis 1...

samo njegov pogled me lomi i mrvi )) veeeelika privlacnost

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7

Old 31-08-2011, 11:32   #23
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Da "prilozim"i svoje iskustvo na ovu temu.
Prvi decko sa kojim sam bila imao je Sunce na mom Lilitu,ali i Lilit na mom Plutonu.(Kada gledam ovakve erotske spojeve, ne mogu a da ne pogledam i kontakte Lilit...to mi nekako ide jedno sa drugim...)

Moja fatalna duga veza (sa mojim fatalnim muskarcem) ...pa evo ovako,njegov Jupiter na mom Lilitu,i dodatno njegov Eros na mom Mesecu u strelcu.
... konjukcija mesec -eros je odradio svoj posao ,kako se ni zamisliti ne moze.Fatalna ljubav,ali i ljubomora njegova (a i moja ;-)) da je sve prstalo.Prstalo je i ispod carsava.Putovali smo u inostranstvo (mozda je za to zasluzan znak strelca, to ne znam).Sve u svemu utisci su pozitivni sa koje god strane da se pogleda.

Dosta godina je proslo,i zatim-desi se situacija "sinastrijska" gde je njegov eros na mom natalnom Marsu.E ovakav spoj u vagi, me je podsetio sta znaci "biti ziv"u svakom smislu.Imako je mars u padu u vagi,slab-itekako sam osetila spoj sa njevim erosom,a verujte i on je.
Uz svu moju stidljivost i kulturu, ipak moram da naglasim da je tu bilo problema sa njegovim libidom(i pre mene,ali i sa mnom...ipak on ima vise od 50.g.), i sa takvim nedostatkom...opet je bio haos, drhtanje, zelja, plamen, strast, osetila sam da smo se izdvojili od tela, kao dva ustreptala bica van svojih fizickih ogranicenja.Da rezimiram-odlican je spoj mars-eros!
ps
Imala sam sa njim i aspekt konjukcije moja venera njegov pluton ,i obrnuto njegova venera moj pluton(nazalost ukljucen je i uran,pa se to okoncalo).

Last edited by gasimetrija; 31-08-2011 at 14:13..

Old 31-08-2011, 11:57   #24
virgo84
Obično gatalo

virgo84's Avatar

virgo84 je offline
Registrovan: Jul 2010
virgo84 je na dobrom putu
Standardno

jeste, gasimetrija..i ja sad upravo kontam da sa jednim deckom sam imala kontakt mog erosa u strijelcu i njegovog marsa u strijelcu, pa konjuk od 1 step to je stvarno bilo iskustvo u smislu da nam je bilo jako lijepo...al strijelac pa je to onako i ispalo na krace staze...mada stvarno lijepo iskustvo...e sad ja uvjek stavim i lust asteroid ili pozudu...uvjek gledam eros, lust i amor...zasto..jer i lust sam po sebi nam govori kakve su pozude te osobe, tj u kojem znaku i kuci...moze da se otkrije kakvog je osoba temperamenta...
meni je to pomoglo da shvatim zbog cega kao tipican zemljan zna to devica, ja ipak sam previse temperamentna i strastvena..a to najvise govore upravo ti asteroidi koji su u vatrenim znacima..cak mi je lust na asc u lavu, pa mjesec kao vladar asc u vagi i ja se ponasam kao kombin vatra vazduh i samo me takvi tipovi muskarca privlace..kojima je sunce vatra vazduh...znaci nikako da me snadje neka zemlja ili voda

Old 31-08-2011, 12:03   #25
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Ja sam s jednim covekom imala divne kontakte ne samo mog erosa i njegovog erosa i psihe, vec i mog erosa s njegovim licnim planetama. I nista...

Old 31-08-2011, 12:19   #26
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Evo što Kim Falconer kaže za Eros/ASC kontakte:

Quote:
S ovakvom pozicijom u kartama, osobe se izuzetno erotski privlače što je pračeno ugodnim, no katkad i bolnim iskustvom. Prijatno ukoliko su upetljani u intimnu ili kreativnu vezu, a bolno ukoliko njihovu vezu prate intrige i nepovoljne okolnosti zbog kojih se sama veza svrstava u kategoriju „tabua“.

Neposredna blizina ili kontakt može izazvati svijest o sebi i osjetljivost na drugoga tvoreći snažan utjecaj na par. Svaki sinastrijski kontakt s ASC uzrokuje privlačnost, a kada je riječ o Erosu osobe će osjećati kao da ih je spojila magija.

Ipak, smatram kako ovaj kontakt ostavlja jači dojam na Eros osobu, nego li na ASC.

Naši sponzori
Advertisement

Old 31-08-2011, 12:20   #27
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Nije ta konjkcija bas nikakva garancija da ce veza potrajati.Eros je samo eros.Druge planete u sinastriji ce odrediti trajanje, i karakter odnosa.
Tanja a sta si tacno mislila kad si napisala ...i nista?:-)

Old 31-08-2011, 12:28   #28
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Nista se nije desilo medju nama. Nije cak ni pokusao. A osim dobrih kontakata erosa, imali smo dobre aspekte i medju svim ostalim planetama. Jedini los aspekt je bio njegov pluton kvadrat moje sunce. Ali ne verujem da je taj pluton mogao tek tako da srusi sve. Em smo bili na samom pocetku odnosa, em je taj muskarac relativno mlad da bi mogao osetiti plutona, a nije ni preterano produbljen i produhovljen, em smo imali bukvalno samo konjukcije, trigone i sekstile u sinastriji.
Mislim da su njegovi natalni aspekti presudili. Masa planeta u 12. kuci, SO90SA, MA90JU, VE180UR, sto sve ukazuje na nesigurnost i neodlucnost.

Old 31-08-2011, 12:38   #29
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Virgo84, jesi li mislila na
Lust broj asteroida 4386
i na Amor 1221?

Old 31-08-2011, 12:50   #30
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Standardno

Kontakt Erosa i Mjeseca u sinastriji

Kada mjesec i eros udruže snage, emocije rastu kako se osjećaji izlijevaju u posudu strasti, kreativnosti i čežnje na nesvijesnom nivou. Eros i mjesec osjećaju jednakim žarom i gdje ukrste koplja, tu je njihova snaga da probude strasti i potrebu za zajedničkim stapanjem u jedno ogromna.

Svaki puta kada se u sinastriji aktivira mjesec, jedno ili oboje se suočava sa svojom emocionalnom prirodom. Rezultat ovog spoja će u potpunosti zavisiti o razvoju i stanju njihova unutarnjeg svijeta duše.

Oni s težom pozicijom i aspektima mjeseca kroz ovaj kontakt će nalijetati na one koji će ih suočavati s vlastitim poteškoćama vezanim uz ispoljavanje emocija. Suprotno tome, oni s boljim pozicijama, ali i osvještenim unutarnjim potrebama, susret s Erosom će doživjeti u njegovom najboljem svjetlu. Ponovo, svaki kontakt s erosom i mjesecom te doživljaj istoga umnogome zavisi od natalnih postavka i nivoa samosvijesti pojedinca.

Kontakt erosa i mjeseca ostavlja dubok trag na individuama u vezi. Osjećamo razumijevanje i povezanost koja nas inspirira. Ipak, osjećaj sigurnosti se gubi pošto eros zahtjeva rizik. Kroz svaki kontakt s erosom mi se transformiramo kao osobe iako naše priče ne moraju završiti happy endom.

Čak i kad Eros dođe u spoj s oštećenim mjesecom, krajnji rezultat može imati umirujući rezultat. Zavisno od prirode samog odnosa te ostalih sinastrijskih kontakta, Eros može obogatiti Mjesec osjećajem zadovoljstva i vrijednosti. Mjesec, s druge strane, Erosu nudi osjećaj sigurnosti i zaštite koji mu nedostaje. Zajedno mogu doseći bliskost kroz koju se oboje transformiraju i mijenjaju.

Kontakt s teškim mjesecom može poremetiti sam odnos ukoliko isti nije prošao suočavanje i prihvaćanje vlastite prirode i nedostataka. Eros će ovdje pobuditi osjećaje koji neće biti ni prijatni ni ugodni što može rezultirati bijesom, tugom i boli. Oni s teškom pozicijom mjeseca instinktivno izbjegavaju dublje kontakte s osobama čiji ih eros dotiče kao da predosjećaju povredu, pa bježe.

Last edited by lullybully; 31-08-2011 at 14:13..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules