ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
uporedjivanje horoskopa

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-02-2012, 17:20   #16
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Pa to mi kazi ...znaci, kljuc je njegovo So u vodoliji pa jos u 12 polju (uvek sam mislila da to oznacava partnera koji je zauzet), a u tvom slucaju on zauzet.

Po mom misljenju, trigon sa jupiterom moze da sredi stvar ... jer uvek se gleda kako je postavljen kada su u pitanju tajne veze, odnosno dobar odnos So-Ju i Mo-Ju.
Kod mene je slicna situacija - ali moje So njegova XII,
poznanstvo preko neta, niko nije zauzet

Dispozitor Me, moj je u njegovoj I, a njegov Me u mojoj VIII (njegova X)

nas odnos je poceo i idalje je relativno nedefinisan i pomalo tajan...

rekla bih da je kod nas najznacajnije konjukcije Sa0So kao i Mo0Mo

http://imageshack.us/photo/my-images/848/sinas.gif/

Mislim da treba gledati dispozitor u njegovoj coco karti tog So i sta radi, jer mi je to logicnije tj i Ur ali i Sa. Po dispoziciji ono ide na Ur retro u lavu i Sa u jarcu. Ur se disp vraca na to So u 12 kuci, a Sa pravi 180 na tvoje So. I tu je mislim ta zavrsnica...

Submit to Digg   Dispozitori U Sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-02-2012, 12:58   #17
supernova
Obično gatalo

supernova's Avatar

supernova je offline
Registrovan: Nov 2007
supernova će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by coca VIdi Poruku
Jedno od najvaznijih stvari u sinastriji je kako su na rasporedjeni dispozitori.
Mislim da ove teme nema na forumu, a jako je vazna, jer se pomocu njih vidi kako ce veza teci,i kako ce se zavrsiti.(Ako ipak ima otvorena tema izvinjavam se ,i neka moderatori obrisu ovu).
Evo citiram nasu Urki sa jednog drugog sajta, jer je jasno objasnjeno o cemu se tu zapravo radi:

DISPOZITORI

- Kada tražimo dispozitora u uporednoj astrologiji, posmatrat ćemo vladara znaka osobe u čiji horoskop smo položili planetu druge osobe.
- Dakle, sudbina svake planete u uporednom horoskopu zapisana je položajem vladara znaka u kome se planeta nalazi u horoskopu partnera.
- Za jedan odnos dve uporedne planete postoje dva dispozitora, odnosno dispozicija jedne planete u horoskopu druge osobe i dispozicija jedne planete u horoskopu druge osobe i dispozicija druge planete u horoskopu prve osobe.
- Da bismo procenili čiji će dispozitor imati sudbinski uticaj na vezu i ishod ovog aspekta, moramo proceniti snagu i položaje tih dispozitora, imajući u vidu da najjače rade egzaktni aspekti i konjukcije. Ono što je najmarkantnije najlakše se i ostvaruje.
- Najvažnije je proceniti položaj dispozitora Meseca i Venere obe osobe, jer oni govore kako će se osoba osećati kasnije tokom odnosa.
(ovo bi mogla biti zanimljiva zasebna tema na kojoj bi vježbali na odnosima koji postoje u stvarnosti i provjeravati pravilo o dispozitorima)

i da postavimo odmah i jedan primer za vezbu, evo linka

http://www.efreepics.net/?v=astro6kkk.gif

Konjukcija dva meseca u strelcu je najmarkantnija u ovoj sinastriji-dakle;dispozitor mog meseca je jupiter u blizancima, a dispozitor njegovog meseca je jupiter u jarcu(i u konjukciji sa saturnom u jarcu,u svom sedistu).Sta nam to govori?

Polozaj dispozitora venere u mom natalu-venera u lavu,dispozitor sunce u raku.Kod njega venera u ovnu, dispozitor mars u raku.Sta nam ovo govori?
Da bi se odnos razvijao u pozitivnom pravcu dispozitori bi trebali biti u snaznom dostojanstvu i da se medjusobno vide preko aspekta.

Tvoj JU ide u suprotni znak od MO (opozicija) i samim tim kao dispozitor donosi distancu, on je prilicno slab jer je u izgonu, njegov JU ide u znak svog pada i ne vidi se sa tvojim MO niti JU, sto govori o daljoj sudbini konjukcije vasih MO, a to je preobrazaj energije odnosno gubitak vjere i optimizma, mimoilazenje, pa mozda cak i ineka vrsta medjusobne iritacije...S obzirom da MO vlada 5. kucom, JU kao dispozitor ukazuje na onaj period kada zaljubljenost i strast prelazi u drugu fazu i to je faza koju je tesko prebroditi jer se javlja nedostatak vjere (slab JU) i na cemu se mora raditi, jer sve se moze prevazici ukoliko postoji volja (SO), medjutim, njegov JU u opoziciji sa tvojim SO, pa moze dati pretjerana ocekivanja ili volja moze da gasne , dok tvoj slabi JU u trigonu sa njegovim slabim SO mogu dati nesto nade, ali ce se ponasati kao dva pacenika...Slabe planete iscrpljuju mnogo energije za malo dobra, poput automobila koji se stalno kvari i zahtijeva mnogo ulaganja, na kraju ispadne skuplja pita neg' tepsija i dovede te u dilemu da li je sve to vrijedno truda...

Medjutim, dva MO u konjukciji mogu da iznjedre mnogo lijepih stvari, posebno kao vladari 5. kuce i dokle god se "drzite" svojih osjecanja i usmjeravate ih jedno prema drugom, vama ce biti dobro...

Old 20-02-2012, 09:38   #18
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
Registrovan: Oct 2011
coca je na dobrom putu
Standardno

Supernova, mnogo hvala...tako i jeste-kljucno je to
dokle god se drzimo svojih osecanja -nama ce biti dobro!
(Trenutno je kriza-tranziti nas zezaju...)

Cvetak hvala na pomoci:-)

Last edited by coca; 20-02-2012 at 10:05..

Old 20-02-2012, 10:21   #19
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

kad su sunce 180 sa obostrano, u njegovom slucaju ma u sco mu je dispozitor sa , a u mom ju u ovnu,..pa opet nisu u nekom aspektu..sta je li to kao nemoguca trajnost, posto imamo i me180 sa , a od pozitivnih aspekata sa sa samo obostrano egzaktno sa 120 asc ....a posto mu je sa u sco, ako uzmem da mu je pl dispozitor njgov pl pravi 120 moj mo A a moj pl 120 njegovo so isto A ..

Last edited by majabl; 20-02-2012 at 10:55..

Old 20-02-2012, 12:36   #20
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
coca je na dobrom putu
Standardno

Majo postavi vasu sinastriju pa da vidimo, da ucimo zajedno;-) ja ovako kako si napisala ne kapiram nista

Old 20-02-2012, 12:39   #21
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

coco, kako ja pisem ja ne kapiram nista, a postavlja sam je vec, pa mi bezveze da idem od teme do teme, ali mi je bas bitna i vidjecete da se vidi da mi je bitna e sad koliko cu ja tu..da naj..ne znam..http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...P6-u1289292907 , i jos nesto u kompozitu su nam svi uglovi na 0 steenu, ne mogu nigdje da nadjem sta to znaci..

Old 20-02-2012, 13:00   #22
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
coca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
coco, kako ja pisem ja ne kapiram nista, a postavlja sam je vec, pa mi bezveze da idem od teme do teme, ali mi je bas bitna i vidjecete da se vidi da mi je bitna e sad koliko cu ja tu..da naj..ne znam..http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...P6-u1289292907 , i jos nesto u kompozitu su nam svi uglovi na 0 steenu, ne mogu nigdje da nadjem sta to znaci..
Ti uglovi u kompozitu nisu mnogo vazni.....
iako se poklapaju.

Dalje:
Markantno u vasoj sinastriji je ;
-njegov mesec u konjuk. sa tvojim merkurom i suncem (konjukcija dva svetla je odlicna)
-tvoj mesec u konjuk. sa njegovim suncem, venerom i merkurom (odlicno i tu su dva svetla, niste se vi onako slucajno nasli;-) ljubav je to)

Lose:
njegov mars konjuk saturn i sve to u opoziciji sa tvojim natalnim suncem i merkurom koji je vl 7 kuce!

Tvoj DC u devici, vladar merkur u biku kojn. sunce, ali i u konj sa njegovim mesecom koji je vladar njegove 12 kuce

Njegov DCu vodoliji, po tradicionalnoj vladar je saturn u skorpiji konj. mars-ali i u opoziciji sa tvojim suncem

dispozitori:
tvoj DC-vl. merkur u biku, a venera kao vl bika u ovnu-konjuk. jupiter i SMC

Njegov saturn (po TA)kao vl 7 kuce u skorp. dispozitor je mars u skorpiji
e sad odnos njegovog marsa i tvoje venere kao dispozitora=150 st.

e kad bi sad sve to znala da povezem bila bih i ja supernova:-) al ne znam

Last edited by coca; 22-02-2012 at 11:16..

Old 20-02-2012, 14:21   #23
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

hvala coco, pa kao te opozicije na relaciji prva sedma, trebalo bi da oznacavaju neodrzivost:-)

Old 11-12-2012, 14:26   #24
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Ako sam dobro razumela iako su neki aspekti dobri, najbitniji su dispozitori.
Samo da li sam dobro shvatila dispozitore.
Dispozitor mog meseca (u ribama) su JU i NE, a li njegovi Ju i Ne. NJegov JU pri tom pravi trigon sa mojim mesecom. Uzimam Ju zato sto je on egzaltiran u raku (a vaznija je jaca planeta)
Dispozitor njegovog meseca je moje So koji prave 30 stepeni, sto mi je zanemarljivo u odnosu na trigon njegovog Ju i mog Mo?
Jesam li dobro shvatila ili treba da gledam sve aspekte i sve dispozitore kada je Mesec u pitanju.

Evo i sinastrije ako me neko nije shvatio sta sam pisala

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...oH-u1344682474

Old 30-01-2016, 12:42   #25
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

Procitah ovu temu i deluje zanimljivo, ali ne umem da se maknem...kod nas u sinastriji je najupecatljivija egzaktna konjukcija mog Mo i njegovog Ma u sco... E sad dispozicijom kod njega ostajemo tu, to je insce njegova IIk, a kod mene idemo do mog Ma u Ar u mojoj II k i sad sta ovo znaci za ishod?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules