ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-07-2007, 11:56   #46
swarovska
Obično gatalo

swarovska je offline
Registrovan: Jun 2007
swarovska je na dobrom putu
Standardno

sta daje objektivniju sliku kompozit ,dejvison ili uporedni? ja imam slucaj loseg dejvisona i solidnog kompozita i dobrog uporednog horoskopa jedino mi nije jasno kako se tumaci kompozit da li je i tu vazno ko je stariji i sta znaci ako je asc skorpija a mars u 7 u biku ..venera vladar 7 oko descedenta? sta je merodavnije ?tesko je uskladiti sve...
Submit to Digg   Dejvisonke - Teorija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2007, 14:22   #47
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Registrovan: Apr 2007
Nella je na dobrom putu
Standardno

Ja i dragi imamo sunce, merkur, jupiter, saturn i pluton u 7. kući., sve planete su u djevici osim plutona koji je u vagi.

Ako je sunce razlog postojanja veze i predstavlja njega, onda je u 7. kući koja označava dugotrajnu vezu ovo dobra pozicija u dejvisonu. Jel ja idem negdje ovdje?
Merkur u 7. kući.... kakav je tu IQ veze?
I taj Saturn koji se našao u ovoj kući koji predstavlja "kamen spoticanja"... Jel to u 7. kući znaći strah od gubitka i možda ljubomora?
Iskreno, i Pluton mi nije jasan kakav značaj ima u ovoj kući.

Da, još nešto; vrh prve kuće je u ribama i nema planeta.... kako se to tumaći?

Old 26-07-2007, 15:20   #48
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
Ja i dragi imamo sunce, merkur, jupiter, saturn i pluton u 7. kući., sve planete su u djevici osim plutona koji je u vagi.

Ako je sunce razlog postojanja veze i predstavlja njega, onda je u 7. kući koja označava dugotrajnu vezu ovo dobra pozicija u dejvisonu. Jel ja idem negdje ovdje?
Merkur u 7. kući.... kakav je tu IQ veze?
I taj Saturn koji se našao u ovoj kući koji predstavlja "kamen spoticanja"... Jel to u 7. kući znaći strah od gubitka i možda ljubomora?
Iskreno, i Pluton mi nije jasan kakav značaj ima u ovoj kući.

Da, još nešto; vrh prve kuće je u ribama i nema planeta.... kako se to tumaći?

Asc vaseg dejvisona je u ribama, a dc u devici. Znaci on je predstavljen neptunom, a ti merkurom. Gledaj gde je neptun u kom znaku i kuci, ko mu je dispozitor. Kakve aspekte pravi sa merkurom. Ti si ovde super podstavljena, merkur u devici, znaci u svom sedistu. Za komunikaciju gledaj aspekte vladara trece i merkura, ako nema aspekta gledaj dispozitora vladara treceg i merkura. Plutin ti pre ovde prestavlja ljubaomoru nego saturn, pa gledaj kakve aspekte pravi. A taj saturn u sedmoj, kojim poljum on vlada? Pogledaj ko vlada vasim petim poljem i gde je vladar otisao, aspekte koje pravi, da li ima neki aspekt sa vladarem sedmog. Da li vam je sesto polje u lavu? Ako je to, onda je vladar sestog(sunce) otisao u sedmo i pravi konjukciju sa vladarem sedmog (merkurom), to ukazuje na moguci brak u ovom dejvisonu. Ako je tako, onda wowww

re : da se pridodam ...
Old 03-08-2007, 00:45   #49
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re : da se pridodam ...

Quote:
Originally Posted by swarovska VIdi Poruku
sta daje objektivniju sliku kompozit ,dejvison ili uporedni? ja imam slucaj loseg dejvisona i solidnog kompozita i dobrog uporednog horoskopa jedino mi nije jasno kako se tumaci kompozit da li je i tu vazno ko je stariji i sta znaci ako je asc skorpija a mars u 7 u biku ..venera vladar 7 oko descedenta? sta je merodavnije ?tesko je uskladiti sve...

Razlika izmedju Dejvison čarta i Sinastrije je u tome što ~ Dejvison je "živ" menja se , razvija se i pokazuje dinamiku i dešavanja koja će se odigrati izmedju to dvoje posmatranih aktera , dok s druge strane , Sinastrija je relativno "fixna" ~ taj čart ukazuje na "hemiju i energetske struje" koje vibriraju izmedju dvoje aktera radnje . Znači , prvi može da se menja , pa samim tim pokazuje i odnos koji se menja , dok drugi je takakv kakav je i tu nema previše menjanja ... zato ja više volim Dejvison

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 03-08-2007, 01:39   #50
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Matematicki receno ako su u sinastriji losi odnosi izmedju dvoje njihova veza moze poboljsati to i dejvison moze biti idealan ma kako to smesno bilo minus i minus daju plus(ne uvek) sam kompozit je inace matematicko racunanje srednjih rastojanja izmedju natalnih planeta tkz.evidistanc izmedju istih planeta dva charta sto ima neke logike(a to su prvo poceli nemci da proucavaju) a dejvison je ,,ziv " horoskop gde se nalazi sredisnja tacka u vremenu i prostoru i to je kao zajednicka sudbina dvoje ljudi po mom misljenju dvoje kad su u vezi primaju energije planeta razmenjuju ih medjusobno i to sve dejvison objasnjava ali sinastrija pokazuje sve tacke spajanja i razdvajanja izmedju dvoje kao i mogucnosti da se to dvoje spoje.

merki i šmiške
Old 03-08-2007, 15:10   #51
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking merki i šmiške

juče nam bio Dejvisonov 34 rodjendan

a juče smo se i prvi put UŽIVO videle

Šta imamo u ovom dejvisonu što nas je tako vezalo na daljinu

Old 03-08-2007, 15:48   #52
luna2
Švrća

luna2's Avatar

luna2 je offline
luna2 je na dobrom putu
Standardno

Mars vam je na asc u ovnu!! B-) Uran na DC, sunce u lavu hehehe..
frcate od energije, dve energične žene sa sucem u lavuu hehe mrak!
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-08-2007, 01:05   #53
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dorijana VIdi Poruku
Volela bih cuti kako vam se ovo cini..

Dejvison
http://s206.photobucket.com/albums/b...t=dejvison.gif
... ne dopada mi se što je Venera (i to još vladar Dsc-a) na 29. stepenu ... (iako u sedištu i sl.)

Kako teče odnos, koliko traje ... ?

Old 11-08-2007, 01:12   #54
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Vrlo,vrlo svez...za sad ok, al opet recimo da je samo pet-sest dana u pitanju.

Old 11-08-2007, 15:45   #55
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

ja i dalje ucim, ali mi nije jasno kako ako sunce predstavlja muskarca (ako je stariji) a 7 kuca takodje,a zena mesec i 1 kuca (u slucaju da je mladja )
kako se onda gleda odnos, kako znate ko je muskraca ko je zena, po vladaocima, npr kod mene, muskarac ju, a zena merkur, merkur otisao u 8 kucu, ju u 7oj, ,takodje ako je venera zena a mars muskarac, kako sve to uklapate, sta vam govori tacno mesec, sta sunce itd...ja sam gledala na pocetku teme, ali ne vidim za planete konkretno u dejvisonu ili se planete i tu tumace kao i u natalu?

re : da se pridodam ...
Old 11-08-2007, 17:10   #56
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re : da se pridodam ...

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
ja i dalje ucim, ali mi nije jasno kako ako sunce predstavlja muskarca (ako je stariji) a 7 kuca takodje,a zena mesec i 1 kuca (u slucaju da je mladja )
kako se onda gleda odnos, kako znate ko je muskraca ko je zena, po vladaocima, npr kod mene, muskarac ju, a zena merkur, merkur otisao u 8 kucu, ju u 7oj, ,takodje ako je venera zena a mars muskarac, kako sve to uklapate, sta vam govori tacno mesec, sta sunce itd...ja sam gledala na pocetku teme, ali ne vidim za planete konkretno u dejvisonu ili se planete i tu tumace kao i u natalu?

Sunce, Mars i I polje : muškarac
Mesec, Venera i VII polje : žena

Vladar I i njegov vladar ~ uvek onaj stariji partner , bilo da je muško ili žensko .
Vladar VII i njegov vladar ~ ovek onaj mladji partner , bilo da je muško ili žensko .

Prilikom analize koisti se simbolika tih planeta . Naravno da i druge planete mogu biti vladari I i VII polja ~ pa se i one ukombinuju u priču o analizi dejvisona .

Obično se koiste sledeća pravila prilkom analize dejvison čarta [ u principu sve je vrlo slično tumačenju natalnog čarta ] :
  1. Asc' pored toga što se koristi kao simbolični predstavnik starijeg partnera , takodje i predstavlja osnovu , pokretačku silu ~ razlog zašto su to dvoje zajedno . Svako polje predstavlja deo tog odnosa , ali o tome malo kasnije ...
  2. sve muške planete predstavljaju muškarca
  3. sve ženske planete predstavljaju ženu
  4. Sunce : pokretačka snaga dejvisona
  5. Mesec : emocije izmedju njih dvoje
  6. Mekrur : komunikacija
  7. Venera : ljubav koja struji medju njima
  8. Mars : pokretačka strast , sex , borba i želja da se ostvari taj odnos
  9. Jupiter : moralna načela po kojima se njih dvoje ponašaju
  10. Saturn : ono što ih sputava , inhibicije , strahovi , kontrola
  11. Uran : iznenadni dogadjaji , hemija koja postoji medju njima
  12. Neptun : romantika , mašta , iluzija , obmana , laži , prevare
  13. Pluton : karmički , sudbinski , fatalno , obično pokazuje negativne strane odnosa
  14. Hiron i Čvorovi : šta to dvoje imaju da nauče jedan od drugog , tj. svrha / razlog zašto su zajendno
Nadam se da je malo jasnije

Old 11-08-2007, 17:26   #57
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

ok, evo ja sve vezbam na sebi, AC u strelcu, sve pocelo lepo, bajno, DC u blizancima (trebalo bi da neko od nas nadje drugog )
on je stariji predstavljen sa JU, ja sam mladja sam merkur, JU je u 7 kuci u konjukciji sa SO u znaku raka(sto bi znacilo da je njemu lepo samom ili ? ) mars takodje u 7 kuci ali u znaku blizanaca ali nema aspekata sa SO i JU, sta je sad on mars ili SO?
merkur u 8 kuci, a vladalac je VII sto znaci da je svrha bila seks tj nesto sto je ostalo i sto nas vezuje ?
mesec u prvoj ali u jarcu i opoziviji je sa JU, sto znaci da su daleko kao nebo i zemlja, tj da njihove zelje nisu iste?
SA u 3 kuci, tacno je da nam je komunikacija bila grozna, hiron u III takodje znaci da treba da naucimo da komuniciramo, smc u 5-oj sta to znaci?, peta kuca u biku, venera u VI-oj znaci izolovana, sama, bolesna ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...orbp=&rs=0&ast=

e . . . da nas vidm . . . kakvi smo i ko smo . . .
Old 11-08-2007, 18:13   #58
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Thumbs up e . . . da nas vidm . . . kakvi smo i ko smo . . .

Merki je predstavljena Asc' u Ovnu sa Marsom na samo Asc' ~ i jeste tako ~ imala čast da je upoznam ~ pravi je Mars : dinamična , borac , zna šta hoće , ide glavom kroz zid ako treba i kada zna da je u pravu , iskrena , otvorena , spontana .
Ja sam predstavljena Desc' u Vagi , sa Venerom u VI polju u Devici [ baš mi se tu našao i moj natalni Mesec , gle čuda ] ~ tačno tako , ja sam tu povučena , nemam toliko borbenosti kao ona , analitičar , po principu "strpljen = spašen" , malo teže i sporije otkrivam svoje emocije .
Odnos Marsa i Urana je 180° ~ to je verovatno naša razmena ideja oko astrologije , ali i naše [ne]uspešno [ne]nalaženje svi ovih meseci .
Sunce je u Lavu u V polju inače vrlo blizu nat.Čvoru u Mreki čartu , dok se meni vrti oko X polja [ pa 120° taj Mars i 60° taj Uran ] zaista ima puno izmedju nas dve , dinamike , planova .Mesec je u Vagi ~ meni na Suncu i Plutonu , a kod Mekri na njenom Mesecu i Uranu ~ ovde ne treba text , toliko je logično Mesec 120° Jupiter ~ veliki planovi za zajedničke poslove , skladan poslovni odnos , dobri prijatelji .
U prošlom životu definitivno sam sigurna da smo bile neki blizak rod ~ ili sestre , ili ono što je meni smislenije ~ majka i ćerka ...... obe opcije mi se dopadaju u svakom slučaju . Imale smo zajednički / porodičan biznis vezan za podučavanje , savetovanje ... lepo zvuči ... a i poznato , zar ne Merki Ha ~ evo zašto nam je ovde gore nakačeni smajlić obema omiljen ~ Merkur 90° Mars [ bolje nam je da se zadržimo na toj simbolici da ne kvarimo sve ostalo ] . za sad toliko ... Merki preuzmi dirigentsku palicu ipak si ti ovde Mars

Last edited by Skorpija; 15-04-2009 at 15:30..

Old 11-08-2007, 20:53   #59
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

kod mene su planete samo u 4,5,6,10,11,12oj kuci! sve te bitne kuce za vezu su prazne, da li bez obzira na to ova veza ima buducnost? za sada nam ide odlichno, rekla bih da je to to, ali me zanima shta vi kazete!?
http://i15.tinypic.com/53i15sn.gif

Old 15-08-2007, 19:41   #60
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Zašto sa svim osobama kojima imam druženje i ljubav, muškog pola imam taj neptun u prvoj?!
Molim vas pa nisam toliki altruista?...i zašto sa svim osobama suprotnog pola imam ASC u škorpiji?!
I još jedno pitanjce, šta znači to sunce na ASC?!
Pozdravč[email protected]
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules