ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

milost?
Old 16-07-2007, 00:58   #31
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno milost?

Nekad davno sam bila na listi za Davison pa bih ponovo da se stavim.
Karta je lepa... valjda... ali ja ne znam sta se desava sa tranzitima, progresijama... cime vec, ali mi muku mucimo vec 3 meseca....
Treba mi samo objasnjenje zasto ili kad ce da stane... ili topla cokolada, majcinska ljubav, florenina aqua krema...
Aman nezasita sam koliko sve ide down the drain
Karta: http://imagehost.soundfood.net//file...57/davison.gif

Hvala!
osecam se kao ona mazga... bojim se da taman kad me zivot nauci da ne jedem, ja ne krepam

ps zahvalnost adminu zbog mogucnosti postavljanja karte!
Advertisement

re :
Old 16-07-2007, 01:27   #32
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re :

Quote:
Originally Posted by astronumera VIdi Poruku
Koliko ja kapiram da se tu isto mogu upoterbiti tumačenja ka o za natal.
Da , tumačenje je skoro isto kao i tumačenje natala , uz manje razlike

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Dejvisonke - Teorija Reply With Quote

Old 16-07-2007, 01:36   #33
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

I Smisko, reci mi da li je ova veza postojala samo zbog love ili se varam???? Naravno ja sam jbn strana!

Old 16-07-2007, 01:46   #34
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow

Quote:
Originally Posted by webhanuma VIdi Poruku
Nekad davno sam bila na listi za Davison pa bih ponovo da se stavim.
Quote:
Karta je lepa... valjda... ali ja ne znam sta se desava sa tranzitima, progresijama... cime vec, ali mi muku mucimo vec 3 meseca....
Treba mi samo objasnjenje zasto ili kad ce da stane... ili topla cokolada, majcinska ljubav, florenina aqua krema...
Aman nezasita sam koliko sve ide down the drain
Karta

Hvala!
osecam se kao ona mazga... bojim se da taman kad me zivot nauci da ne jedem, ja ne krepam

ps zahvalnost adminu zbog mogucnosti postavljanja karte!
krepati nećeš , samo izdrži trJupiter koji vam čačka natalni Merkur ~ želite da razgovarate , ali pošto ste dve potpune supotnosti [ koje su i bile privučene upravo zbog toga jedna drugoj ] nikako još uvek da uskladite mesto i vreme i raspoloženje za normalan i miran [ne]emotivan razgovor .

Drugo , krajem Maja 2007 su počeli probelmi kad je trSeverni Čvor napao sa 180° vaš natalni Saturn u VIII polju ~ kada se u Dejvisonu nadje Saturn u VIII pa još i u Devici ~ tu ima JAKO PUNO NEISPOLJENIH REČI , EMOCIJA , tako da je sve to trČvor čačnuo , a vi pak s druge strane ne umete da se odazovete na to ~ tj. tvoj partner ne ume [ nije da ne želi , ali jednostavno , isuviše je smotan i zatvoren kad je ispoljavanje onih najdubljih emocija u pitanju ~ on će možda filozofirati i delovati jako sigurno u sebe , ali po pitanju on je ... ]

A pošto vam je Mesec , kao vladar Desc' na kraju Strelca , pa se i nalazi u praznom hodu , samim tim mora da prodje odredjeno vreme kako bi se neke stvari promenile ... u ovom slučaju , njegov prelazak u znak Jarca , kojim vlada Saturn , vladar Asc' ~ u prevodu ~ on je tu taj Saturn , koji je još i retrogradan [ što pokazuje njegovu neodlučnost , nesigurnost , strah da li da se potpuno opusti i prepusti emocijama koje gore u njemu ] dok si ti ta koja je pod vladavinom simbolike Meseca koji je u znaku Strelca [ ti si ta koja je otvorena , direktna , koja pravi šale i na njegov i na svoj račun , ti si osoba tu u tom odnosu koja ne preza da kaže ono što joj leži na duši ~ a to ume da PLAŠI drugu stranu ... jako ... ] tj. ~ sve dok ne budeš na istoj talasnoj dužini na kojoj je i tvoj partner , stagnacija će biti prisutna , a kada Mesec udje u znak Jarca , sve će se smiriti ~ u prevodu ~ kad ti budeš načisto sa svojim emocijama , kada budeš čvrsto stojala na zemlji i tačno znala šta želiš od tog čoveka i kada budeš uzela situaciju u svoje ruke ,tj. kada ti nadješ mir i spokoj u toj vezi , tek onda će se sve promeniti i krenuti od nule ka boljem i drugačijem . Videćeš , iznenadićeš se razvojem dogadjaja

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
I Smisko, reci mi da li je ova veza postojala samo zbog love ili se varam???? Naravno ja sam jbn strana!
Koja veza
Ovaj dejvison u tvom potpisu ?

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 16:44..

Old 16-07-2007, 01:54   #35
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

Ex koja me i dalje ubija u pojam i nalazim se u tupavom lavirintu sopstvenih pitanja i osecanja vezanih za proslost i sada. Pa sad ti vidi kako mi je.. A inace se i dalje vidjamo kao satro "prijatelji". E lepo cu da se kilnem! To je ovaj Dejvison u mom potpisu. Ne znam smisao.

Old 16-07-2007, 02:11   #36
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

@astronumera,nemam ni ja knjige,imam jedino Astralne veze i u toj knjizi ima jedan deo o horoskopima odnosa,i jos dosta stvari sam naucila sa ovog foruma,tako da mozes na pocetku ove teme da nadjes vrlo interesantne textove

teorija zavere
Old 16-07-2007, 11:29   #37
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Standardno teorija zavere

Imam teoriju... Shmiso ti se samo pravis da nesto bajas po zvezdama ti si u sustini vidovita :-)
Hvala ti na tumacenju, trenutno mi je bas bilo potrebno.
Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
nikako još uvek da uskladite mesto i vreme i raspoloženje za normalan i miran [ne]emotivan razgovor .
Da...to sam ja na zalost...neemotivno i ja ne mozemo stajati u istoj recenici
Quote:
vaš natalni Saturn u VIII polju ~ kada se u Dejvisonu nadje Saturn u VIII pa još i u Devici ~ tu ima JAKO PUNO NEISPOLJENIH REČI , EMOCIJA ,

jeste... on je milo jadnice koje NE UME da se iskaze... prvo sam mislila da mu je srpski slabiji, ali jednostavno covek ima breg emocija ispod ali samo kad zagrebem ispod brave fronta ja to uopste mogu da vidim. Volim ga... i to je stvarno jace od mene ali ja sam svesna da je on emocionalni bogalj. Stvarno smo suprotnosti po tom pitanju... ali s druge strane...ja nej sam citava u glavu i NEOPHODAN mi je stabilan covek...a ovaj bi se iz pepela podigao. Dobro je da taj saturn stagod drugo u osmom nije ugrozio... a i nadam se da ce ovaj trigon vremenom da proradi, pa ce mozda emocije biti vise izbalansirane...mada eto po tebi nije to nego cu ja naci njegovu talasnu
Quote:
on je tu taj Saturn , koji je još i retrogradan [ što pokazuje njegovu neodlučnost , nesigurnost , strah da li da se potpuno opusti i prepusti emocijama koje gore u njemu dok si ti ta koja je pod vladavinom simbolike Meseca koji je u znaku Strelca [ ti si ta koja je otvorena , direktna , koja pravi šale i na njegov i na svoj račun , ti si osoba tu u tom odnosu koja ne preza da kaže ono što joj leži na duši ~ a to ume da PLAŠI drugu stranu ...
:-(
Jeste... sve tacno
On je retro jer ja iskusavam sve njegove vrednosti i on ne moze da se nacudi i bas se boji.. to si dobro primetila... a ja sam tuuuzna ko' kuce s druge strane jer mi je neverovatno da on moze i da posumnja u moj moral i pobude... ma uopsteno da ima bilo kakav strah... ja to dozivljavam kao nedostatak ljubavi. Ma bas mi je tesko trenutno :~(
Quote:
kada budeš uzela situaciju u svoje ruke ,tj. kada ti nadješ mir i spokoj u toj vezi , tek onda će se sve promeniti i krenuti od nule ka boljem i drugačijem . Videćeš , iznenadićeš se razvojem dogadjaja
Evo Shmisho cekam "razvoj" s nestrpljenjem. Uzela sam situaciju u svoje ruke... sto je po meni GROZNO jer to znaci da sam opet dobila decacku titulu. Joooooj kako bih ja volela da nemam mars/sunce u marsu...
Puno ti hvala na ovome, trenutno se bas przimo oboje i bas mi je rec bila potrebna.
Da budem iskrena uopste mi nije jasno kako veza sa dva vladara sedme na asc-u moze biti toliko turbulentna

Old 16-07-2007, 20:28   #38
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
pufnica je na dobrom putu
Standardno

Smishoooo,... Neces se ljutiti ako opet zamolim da mi gvirnes u ovaj dejvison? Mozda sam malo dosadna, jer pitam vec treci put, ali... Vazno mi je. Please!

heh...
Old 16-07-2007, 23:46   #39
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Red face heh...

Quote:
Imam teoriju... Shmiso ti se samo pravis da nesto bajas po zvezdama ti si u sustini vidovita :-)
_________________________________________________________________________________________

Da budem iskrena uopste mi nije jasno kako veza sa dva vladara sedme na asc-u moze biti toliko turbulentna

Provalila si me
Pa razmisli ~ dva vladara VII polja na Asc' ~ dve žeje na jednom mestu , a okolo tranziti , direkcije , progresije ... aspekti ... cela gungula ... to je izuzetno jaka pozicija , pa samim tim mora i da bude naelektrisanosti u celoj vezi

Morate da pazite da ne izazovete kratak spoj

Naši sponzori
Advertisement

Old 17-07-2007, 00:04   #40
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Morate da pazite da ne izazovete kratak spoj
On il' nista... sa spojem bez spoja... kJepo' bi da ga nema
Gledam u ovaj Davison ko' u svetinju, ponavljam sebi "imas lepog saturna imas lepog saturna..." vezbam hipnozu
Nije mi bas svejedno ni gde mi je tranzitni pluton sad...ni gde ce biti kroz koju godinu... i znam da tad moj natal izgleda kao havarija...
Verovatno je bas ta polarizacija mesec-sunce stvar koja nas drzi zajedno... ne bih volela da omasim, jerbo treci brak necu imati...pa taman isla na sterilizaciju :-) :-)
Evo ako gledam da prvi tranzit plutona donese brak recimo... jel' moze i za sta da se koristi njegova simbolika kad stane na sunce? Crkveni brak (meni jedini vazan da budem iskrena)... bilo sta?
Mislim pitanje nije samo za Shmishu, ako iko ima neku sugestiju dajte!
Hvataj (dobar avatar!)

Old 17-07-2007, 00:10   #41
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

Joj, Web, nemoj da obracas paznju na ovo sto kazem, ali meni taj Pluton smducka. Nesto mi on nije neki dobrisa. Najcesce donese katastrofi. Pazi ovo kaze jedan bebac za astrologiju, pitaj mnogo pametnije od mene, plaese. Jednostavno ne izdrzah da ne odgovorim

Old 17-07-2007, 00:26   #42
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Standardno

Ma smrdi on viksi nejsam reko' da mirise... ali trazim pozitivnu simboliku...nadmudrivanje zvezda me facinira. On je TRAJNA promena -brak, dete, selidbe... sve su to trajne promene.
Ali godina kad tranzitni pluton stane na nas davison asc i kad stane na sunce je godina kad ce iz mog natala (osme kuce) kvadratirati saturna koji oznacava mog dragog, imacu tranzitni Tkvadrat sa velikom opozicijom... ali on ce imati ovo http://imagehost.soundfood.net//file...bavsolar10.gif (aktivirane 3-6-12 nat kuca)
Izvinite sto smaram ovim ali imam realan strah... da ce se njemu nesto desiti, ne braku nego njemu... i opet izvinite sto je offtopic nego bas TRAGAM za simbolikom plutona? Bolje da nadjem ja nju nego ona mene
Ideje su dobrodosle :*

Old 17-07-2007, 00:33   #43
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

Uh, nisam htela, devojcice, da te plasim. Ono sto sam ja naucila o Plutonu je ili vrhunac vrhunaca, koju ni jedna druga planeta ne moze doneti, ili dno dna, odakle se tesko cupas. Gledajuci iz svog primera u Devisonu, on se vec mesecima nalazi na MC i nista nije dobro doneo (samo razdvajanje, koje traje mesecima). Nije mi cilj da te uplasim. Mislim da ako je nesto ok, to ce onda trajati, ma koliko tesko bilo. Pozz. P.S. I naravno trazi da ga nadmudris

re : 'aj' da vidimo ...
Old 17-07-2007, 11:02   #44
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re : 'aj' da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by pufnica VIdi Poruku
Smishoooo,... Neces se ljutiti ako opet zamolim da mi gvirnes u ovaj dejvison? Mozda sam malo dosadna, jer pitam vec treci put, ali... Vazno mi je. Please!
Jedan je predstavljen Asc' u Škorpionu , sa Marsom na 27° Blizanaca u VIII polju . Drugi je predstavljen Venerom na 07° Lava u IX polju .
Sunce je na 12° Lava u IX polju , dok je Mesec na 06° Jarca u II polju ... hmm ... Svako za sebe vrlo sanžan u tom odosu . Borac i ti i on . Tvrdoglavi oboje za medalju Volite se do maximuma i jedan drugome izuzetno jako utičete na samopouzdanje i samovrednovanje .

Vrlo snažan Dejvison , ispunjen emocijama , strastima . I jedan i drugi želite da budete "vodja" u odnosu . Mora da se nadje sredina , jer inače će da bude belaja .

Tranzirni Čvorovi vam prelaze preko natalnih ~ to uvek pokazuje velike promene u odnosu . Tranzitni Saturn vam se vrteo oko planete u IX polju i doneo vam je odredjeno zahladjenje na koje ste oboje relativno burno / zbunjeno odreagovali ~ jer ipak s druge strane isti taj stelijum u Lavu je isprovociran tranzitnim Neptunom u III polju ... ali , na sreću , pročiće i to

Ono što je dobro je činjenica da vam ekvidistanc tačka izmedju Venere i Jupitera koja se vezuje za sreću u nalazi na istom stepenu gde i vaše Sunce ~ samim tim , u suštini sve je ok . Samo da naučite da budete tolerantniji jedan prema drugome i da zaboravite na ljubomoru

Old 17-07-2007, 18:39   #45
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
pufnica je na dobrom putu
Standardno

Hvala, Shmisho!U principu, tako i stoje stvari, bas kao sto si rekla! Hm, mislim da mogu ja i bolje od ove veze!!! Odoh u lov na muza!!!!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules