ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Za Dorijanu....
Old 08-06-2007, 14:34   #16
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno Za Dorijanu....

Evo kako se meni cini ovaj Dejvison ali molim te imaj na umu da sam ja samo iscitavala Shmishonjine tekstove tako da moje znanje je usko i totalno zavisi od toga da li sam ili nisam dobro sve razumela.

Vladar Asc Ju je u sedistu u 2 kuci
od aspekata ima separacione kvadrate sa Venerom i Suncem i aplikacioni trigon sa Saturnom i Mesecom
Vladar 7 je Merkur u strelcu(detriminitet)u 11 kuci
od aspekata separacioni konjukciju sa Marsom i aplikacioni kvadrat sa Jupiterom
Mesec je u 7 kuci u sedistu
Sunce u 12 u strelcu i 0 sa Neptunom

Sto se tice onih antiscija ili kako vec taj deo jos uvek nisam razumela pa cu probati bez toga da sagledam Dejvison.

E sad, ja bih rekla da je ova prica pocela tajno verovatno na njegovu inicijativu,jer je i So u XII ili se i jos uvek odvija tajno.Posto je Ve u 12 ali na samom Asc a i Mo je u 7 pa je moguce da dosta ljudi zna za vezu ali preko tebe jer je ipak Mo u 7 polju javnosti.
Rekla bih da ti imas bas problema da spoznas i shvatis njegove namere,kao da ti je konstantno u magli.
Kada ste zajedno komunikacija vam je poprilicno dobra,ali kao da kasnije se nekako taj dogovor ne ispostuje iz ovog ili onog razloga svako nastavi da radi po svom.
Ti mi delujes kao da znas sta hoces ali nekako ne umes to da mu kazes ili se plasis moguceg ishoda,kao da si skucena jer MO ide u konj.sa SA.Ili prosto mislis da nije vreme da tada to kazes pa ostajes u prici iznova i iznova cekajuci pravi momenat.
Fizicka privlacnost je dosta dobra u vezi.
Vladar DC tj.tebe verovatno je otisao u 11 kucu pa mi se cini da se ti konstantno “krijes”iza price o prijateljstvu.A posto je u Strelcu meni to lici na megalomanska ocekivanja ….u 11 KUCI JE I Mars pa si otvorena ili ste vi kao par otvoreni za razna eksperimentisanja i dinamiku,sto je dobro jer nema bojazni da bi vas mogla uhvatiti monotonija…
Strelcem vlada Jupiter pa ako tako gledamo ti ga cini mi se volis…Ali je Ju u ribama pa je moguca idealizacija partnera….
JU je u drugoj kuci u sedistu pa mi se cini da te on bas postuje…ima i separacioni 120 sa Mesecom pa mislim dam se slika tebe kao zene bas dopada…
E sada vladari 1 i 7 jesu u aspektu aplikacionom 90 ali sirokog orbisa od 9 stepeni
Ako bi gledali to po direkcijama reklo bi se da bi vam ili ce vam 9 godina veze biti prelomna u smislu da li dalje ili ne.Na tvoju inicijativu jer Me radi aplikaciju ka Ju….

U progresijama ove godine…
Ve pr vam je na Lilithu de=sto bi trebalo da oznacava povecanu strast i ljubav
Ma pr na Ve de=eto jos jedna potvrda ljubavi kao da se ponovo zaljubljujete
Ju pr 120 Mo de=mislim d ace ti on prici sa nekim resenjem veze kada se najmanje budes nadala,privrzenost
Mo pr 60 Me de=mozda je ovo bas godina kada ces i sama shavtiti da mozda u ovoj vezi imas prostora za razvoj i pricu vise nego sto si zamisljala,uspeces nekako napokon sjediniti emocije i razum pa tek tad vuci poteze

U svakom slucaju i tranzitni Jupiter vam sada prelazi preko me,ne,so iv e pa mislim da je ovo bitna godina koja ce doneti dosta dinamike i promena u vas odnos.
Sad kuda ce vas sve to odvesti?Vrlo moguce do vas samih….

Shmishonja ce naravno ispraviti sve.Ti mi dodjes kao pokusni kunic jer vezbam procitano na tvojoj karti.Izvini ako je promaseno i ne vezuj se za moj sud….

Advertisement

Old 13-06-2007, 03:46   #17
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Shmiso,da li imas mozda jos neki text o davison-u?Ovo me puno zanima,a nemam nista za citanje,osim onoga sto si ti ostavila na prvoj strani.

Old 13-06-2007, 10:08   #18
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Misliš na nešto s neta, ili literaturu ?
Suština Dejvisona je lepo opisana u najkraćim crtama u Imširagićevim "Astralnim vezama", a ima još štošta po knjigama samo pretpostavljam da ti tražiš više nešto o osnovama.
Submit to Digg   Dejvisonke - Teorija Reply With Quote

Old 13-06-2007, 16:47   #19
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
samo pretpostavljam da ti tražiš više nešto o osnovama.
U pravu si,trazim,ali prvo sam htela da kupim neku knjigu,jer imam astralne veze i jako je dobro opisano,a ja bih htela jos,jos ,pa bi mogao i neko da mi preporuci sta da kupim i gde.

Old 14-06-2007, 08:54   #20
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Nije loša Astrologija odnosa od Roberta Blaschke-a, isto je izdao AstroLab, ima da se kupi po knjižarama ili i verovatno kod njih. To nije knjiga samo o Davisonima već ima još štošta, meni se jako dopala iako je u stilu "pričam ti priču"
Pogledaj po knjižarama, prelistaj, pa ako ti legne na prvo gledanje ...

Ne, to je Elizabet Tejlor
On se ženio, mislim, 3-4 puta.
Takav i treba da napiše Astrologiju odnosa

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 16:43..

Old 15-06-2007, 19:21   #21
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Hvala princess,ima ovde i sinastrije i to mi treba

Old 26-06-2007, 04:15   #22
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Registrovan: May 2007
Schveca je na dobrom putu
Standardno

ja sam se malo igrala i pokushala da deshifrujem DEJVISONKU

Mislila sam da otvorim temu, ali ne znam gde bih je stavila...

Aj vi malo bacite oko pa me iskritikujet, da znam dal ima vjde od mene

EVO JE KARTA

A evo i shta sam ja tu nashla

Asc u biku, vladalac venera..
dc u skorpiji, vladalac Mars...
xe xe.. oni su venera i Mars... zanimljivo

Sunce u V polju, V polje pochinje u Lavu(ali ja mislim da je Sunce u devici, pa mi nije jasno da li da gledam vladara V polja ili Device… ja cu da probam oba, a vi slobodno ispravljajte),
vladar V polja opet Sunce(ovo bi trebalo da je ono ,,jaka planeta, jer se nalazi sunce u svom polju? )- V polje znachi nivo ljubavi, sex, veze pre braka, koliko je odnos emotivan, zabava, zadovoljstvo, ljubav, deca… vladar sunce (zashto su se nashli) , znachi nashli su se zbog valjda zezanja, a moguce da ce se zaljubiti pa i imati decu J to predstavlja i njega, pa valjda ce on da se zeza, a posle da se zaljubi…

pa sunce u devici, analiza, pedantnost, marljivost- vladar device Merkur im je opet u V polju- ne znam zapetljala sam se, ali meni se nekako chini da oni tu imaju super planete u V polju, pa chak im je i komunikacija dobra..

Mesec u III kuci, u Vagi, vladar Vage Venera… - III kuca znachi nacin komunikacije ovo dvoje ljudi, Mesec predstavlja emocije koje se dele, razmenu iskustava, instinkte i nju J - Mesec u III kuci znachi dramatichnost, putovanja, duhovnu radoznalost- pa ja zakljuchujem da je ona radoznala, i impulsivna i da ona malo tu zeza stvar

Venera u V kuci u Lavu- znachi, nivo medjusobnog privlachenja u kuci koja znachi ljubav, … mislim.. pecheni su.. J
Venera u Lavu- mislim da ovde neko drushtvo ima neku ulogu, i dace ovo kod njih funkcionisati sve na povuci potegni J

Ajmo sad ozloglasheni Saturn u VI kuci, u Shkorpiji, (u opoziciji sa plutonom, sekstilu sa MC, konjukciji sa kironom, sekstilu sa neptunoom i marsom i kvadrat sa Mesecom… Auuuuu… sad cu da se namuchim

Saturn u VI kuci koja bi trebalo da predstavlja nachin na koji se veza razvija mi se ne dopada.. Medjutim u knjizici(koja ne znam kako se zove jer su joj korice otpale, odavno je imam J ), znachi efikasnost i ozbiljno shvatanje ove ovde stvari J
Saturn u Shorpiji bi trebao da znachi da se oni bash privlache, ali da se stalno ,,provociraju” medjusobno.
SA u opoziji sa Plutonom- malo su mi oboje emotivno nesigurni, i treba im malo da se potrude jedno oko drugog, a ne da prepushtaju sve sluchaju
SA u sekstilu sa MC- moraju da budu strpljiviji
SA u sekstilu sa Neptunom i marsom- taktichari, mnogo mi neshto moralishu, i sve bi voleli da ide po nekim propisima… J
SA kvadrt Mesec- nesigurni su, vracaju se stalno na neshto shto je proshlo i tako to J

Mars u IV polju u lavu, opet vladar Sunce.. – to bi trebalo da znachi da su se oni nashli zbog nekih proshlih seksualnih, shta znam, mozda razocharenja …

VIII polje… zashto je veza zapocheta?- ovde imaju Neptun. Koji u dejvisonu znachi tajne.. mozda je ovo tajna veza… ili opasno kriju neshto jedno od drugog.. VIII polje pochinje u strelcu, znachi vladar Jupiter, juiter u dejvisonu predstavlja zajednichke moralne stavove, pa su se mozda i zato nashli J, a on takodje predstavlja i neobichne ljubavne zelje.. pa sad imamo tajne i neobichne ljubavne zelje- pitaj Boga shta oni rade, zele i misle J) neptun im je u trigonu sa venerom, znachi senzitivni i mashtoviti(kad josh tu dodam one tajne i neobichne zelje J ) u kvadratu sa merkurom – nerealno gledaju na ljubav, nose ruzichaste naochare i opet kreativnost… ma ovo dvoje su shoW..

toliko za sad... dalje ne znam, a nisam sigurna ni da ovo znam

Last edited by Schveca; 26-06-2007 at 04:26..

Old 26-06-2007, 18:24   #23
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Jedno kratko pitanjce, da li je iko proucavao kako rade tranziti u davison-u ?????????? Da li se to uopste moze tako, napravis Davison i onda radis tranzite, direkcije...........ili.............??????????

Old 26-06-2007, 18:52   #24
Infekcija_Injekcije
Švrća

Infekcija_Injekcije's Avatar

Infekcija_Injekcije je offline
Registrovan: Nov 2006
Infekcija_Injekcije je na dobrom putu
Standardno

Gledam sada Dejvison sebe i svog dečka. Naša veza ide kroz mnoge kušnje. Saturn i Neptun kvadriraju Mjesec [ vladara ASCa - dečko; vladar žene - ja ]. Tu i tamo nas pogode odjednom neka depresija oko svega ovoga [ on živi u drugom gradu i dosad smo se vidjeli jednom u 6 mjeseci ], vrijedi li nastavljati, pa se javljaju svakakve iluzije, maštanja što bi bilo kad bi bilo i sl. Ali, evo, 6 mjeseci to izdržavamo i sad je Saturn krenuo u zadnji pohod preko Mjeseca - s dečkom ću komunicirati svega dvje sms poruke na dan i to 25 dana! No, to nas samo čini jačima.

Old 27-06-2007, 21:43   #25
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ladybag VIdi Poruku
Jedno kratko pitanjce, da li je iko proucavao kako rade tranziti u davison-u ?????????? Da li se to uopste moze tako, napravis Davison i onda radis tranzite, direkcije...........ili.............??????????
DA !
I to je čar Dejvisona, reaguje na tranzite prilično dobro pa se može mnogo toga reći i o odnosu u određenom vremenu.
Takođe se mogu raditi progresivni Dejvisoni i sl. , ali naravno sve u konjunkciji sa natalima osoba ... bez toga ništa.

Zahteva ličnu proveru - bila sam fascinirana rezultatima

Old 03-07-2007, 02:07   #26
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by astronumera VIdi Poruku
Sabira se moje i njegovo i deli sa dva
Da bi se dobio davison horoskop odnosno horoskop odnosa,izradjuje se srednje rastojanje njihovih rodjenja u vremenu i prostoru.Prvo se uradi srednje rastojanje za datum,pa za sate,pa mesto.Naravno najlakse je ovo uraditi u astro programu
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-07-2007, 10:04   #27
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Imam jedno pitanje

Meni je tesko proucavati sestu kucu u Dejvison kartama. Sesta kuca spaja petu i sedmu, predstavlja most do sedme. Ali kako se to konkretno tumaci, da li preko vladara seste kuce, pa gde je on otisao i kakve aspekte pravi? Da li preko planeta u sestoj kuci i koji su njihovi dispozitori?

Evo npr. ako je vladar sedme (dc) u sestoj, a njegov dispozitor u sedmoj u svom sedistu, da li se moze reci da ce u toj vezi doci do braka?
Ili se gleda vladar sedme je u sestoj, tu ne moze doci do braka?

re : da se pridodam ...
Old 13-07-2007, 10:05   #28
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re : da se pridodam ...

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Imam jedno pitanje

Meni je tesko proucavati sestu kucu u Dejvison kartama. Sesta kuca spaja petu i sedmu, predstavlja most do sedme. Ali kako se to konkretno tumaci, da li preko vladara seste kuce, pa gde je on otisao i kakve aspekte pravi? Da li preko planeta u sestoj kuci i koji su njihovi dispozitori?

Evo npr. ako je vladar sedme (dc) u sestoj, a njegov dispozitor u sedmoj u svom sedistu, da li se moze reci da ce u toj vezi doci do braka?
Ili se gleda vladar sedme je u sestoj, tu ne moze doci do braka?
Lepo si rekla . VI polje u Dejvisonu predstavlja "most" izmedju V polja ~ zabavljanja na nivou [ne]obavezne i VII polja ~ zabavljanje u vrlo ozbiljnom smislu , pa čak i ozvanjičenje veze . VI polje i njen vladar će u Dejvisonu da ukaže koliko ste [ oboje ] spremni da iz V skoknete u VII polje ~ VI polje , svakodnevne obaveze , analize , proračuni , odmeravanja ~ sve to pokazuje koliko ste oboje spremni da se žrtvujete za tu

Tvoj primer je lep i skoro zasigurno ukazuje da će ta voditi ka nečemu veoma ozbiljnom , ali je JAKO bitno koje aspekte te planete imaju ~ naročito aplikacione aspekte , jer oni će ukazati na situacije koje "vam dolaze u susret"

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

re :
Old 16-07-2007, 00:38   #29
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re :

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Hvala Shmishonja na odgovoru Do sada nisam obracala paznju da li su aspekti aplikacioni ili separacioni, ali od sada hocu

Primer koji sam navela na zalost nije moj, to sam samo navela kao primer. Za sada mogu videti da li ce neki odnos biti trajan (dugacak) ili ne, ali da li taj odnos vodi ka braku jos ne znam da gledam, ali cu vremenom nauciti

Imam jos jedno pitanje, kako se u Dejvisonu tumace, polukvadrati, polusekstili, inkonjukcije...itd.

Da li se ti aspekti uopste tumece?
Prvenstveno treba imati na umu pravo značenje tih aspekata . Ja ih povremeno koristim , retko , ali ih koristim , na primer kad mi se nadju u kombinaciji sa nekom ličnom ili bitnom planetom

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 16-07-2007, 00:46   #30
astronumera
Švrća

astronumera's Avatar

astronumera je offline
Registrovan: Jun 2007
astronumera je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Da bi se dobio davison horoskop odnosno horoskop odnosa,izradjuje se srednje rastojanje njihovih rodjenja u vremenu i prostoru.Prvo se uradi srednje rastojanje za datum,pa za sate,pa mesto.Naravno najlakse je ovo uraditi u astro programu
Sve je to ok, ali toliko malo imam tekstova po pitanju dejvisona ili je samo to dovoljno za tumačenje svoje karte. Ako imaš još nešto u vezi Dejvisona osim prethodnog nakači ovde.Čak je bolje da mi kažeš koje je knjiga i od koga najbolja za izučavanje Dejvisona i meni je vrlo interesantan.
Koliko ja kapiram da se tu isto mogu upoterbiti tumačenja ka o za natal.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules