ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 19-07-2007, 20:54   #16
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

Ne ne ne mace, ne mora da donese ni razvod ni udovistvo.
Ja imam razvod ali mi ga sigurno neptun sam po sebi nije doneo.
Donosi da idealizujemo partnera, ili da partner ima neku vrstu hendikepa (ne invalid, ali prosto slabiji vid...), takodje u losoj verziji moze dati partnera alkoholicara, ili vec sklonog nekom poroku.
Ako je neptun lepo postavljen, moze da bude blagodet za datu osobu jer znaci da ce njemu/njoj partner uvek biti najbolji, najlepsi... sto iako je sitna samoobmana....moras priznati da je lepa :-)
pozdrav!

Dodatak nakon editovanja: ja sam razumela da ti pitas za neptun u sedmoj u natalnom? Bar se moj odgovor odnosi na taj slucaj
Advertisement

Old 19-07-2007, 21:32   #17
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

da , pitala sam za NE u VII natalno, jer ga on ima tu a 7 kuca mu pocinje u vagi ali na jednom stepenu ostatak je u SCO a citala sam kad je 7 kuca u SCO ui kad je tu venera i neptun i merkur to donosi udovistvo?

Old 19-07-2007, 21:35   #18
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
sandra sta donosi neptun u 7 kuci jer ga ima covek sa kojim sa vezana emotivno (nismo u vezi), on je udovac, ja sam gledala vec karte i primetila da ko ima neptun u VII kuci daje razvod ili udovistvo uglovnom?
ma jok, taman posla!!! nesmes to tako da generalizujes, kod mene je inace sve ugrzilo brak, nazalost!!! neptun u 7.kuci sto je jedan od pokazatelja idealizacije i pogresnog izbora partnera a taj kvadrat sa suncem i saturnom i Natalno imam JU90UR....i jos po nestoo...bljaks

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
E pa nisam znala da ste obadvoje vec bili u braku. Onda treba gledati i vladare vasih IX kuca i sta oni rade, da bi se videlo da li ce ova veza doci do braka.

ovo nam je, da kazemo, tek pocetna faza, mislim da je jos prerano da o ovome razmiljam, znas ono...ni nesmem da pomislim posle ovog dizastra sto imam iza sebe

Treba gledati suvladare 7 polja i sta oni rade.

ali ipak radim na ovome

Ljubav ovde postoji i to je bas naglasena sa tom konjukcijom sunca i meseca i trigonom vasih meseca. Srodne dusice
ali ipak, ovo je najvaznije

TINA BESKRAJNO TI HVALA

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 15:56..
Submit to Digg   Dejvisonke Reply With Quote

Old 19-07-2007, 23:32   #19
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Saandraa,

Opusti se i uzivaj Tvoja sinastrija je po meni super Ima ljubavi, a jos je ta ljubav podrzana od saturna. To znaci da ce da traje. Saturn pravi sve lepe aspekte sa licnim planetama. A saturn je taj koji donosi trajanje ljubavi i stabilnosti veze kroz vreme.

Nema na cemu da mi se zahvaljues, dejvison ti jos nisam pogledala, ali verovatno cu to uraditi sutra, pa ti saljem.

Old 19-07-2007, 23:43   #20
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

hej mesec i sunce u ribama --> moram da ti se zahvalim, takav mi je horoskop :-)
salim se, vidi koliko si vremena ulozila umene covece ma ja sam ti BESKRAJNO ZAHVALNA

a sutra cu i ja da dotipkam aspekte u sinastriji, pa mozda i resimo onu dilemu na drugom topiku: sta, koje, gde kada su neki razvedeni

SOLARNA2011/2012

Old 19-07-2007, 23:54   #21
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Tinna, hajde ako nisi naravno crkla pogledaj ovaj dejvison u potpisu. Ubih se od tumacenja, ali sam stvarno mnogo subjektivna da bih videla nesto pametno. I hvja ti puno!

Old 19-07-2007, 23:55   #22
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Mene to zivo interesuje, posto sam razvedena, pa da tacno znam u sta da gledam. Da li mi o mogucnosti drugog braka kroz sinastriju govori opet ovaj sugavi vladar dc-a, ili mogu da se preorjentisem na vladara IX, on mi se nekako vise svidja ))

Pa ako nista drugo, da uvedem novo pravilo u sinastriju )))
Meni tako odgovara ))

Old 19-07-2007, 23:58   #23
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Wink

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Tinna, hajde ako nisi naravno crkla pogledaj ovaj dejvison u potpisu. Ubih se od tumacenja, ali sam stvarno mnogo subjektivna da bih videla nesto pametno. I hvja ti puno!

daj joj info da li si ti ili on ili ste bili vec u braku ili ne (vazi i za duze veze ako je neko od vas ziveo vec sa nekim zajedno) trenutno smo u maloj dilemi sto se tice toga ali resarsiramo...

SOLARNA2011/2012

Old 20-07-2007, 00:03   #24
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku

Hocu, ali prvo da uradim sandrici, obecala sam joj. Veceras ne mogu, jer meni za tumacenje dejvisona treba dosta vremena, ne mogu to za pet min. mislim mogu, ali onako povrsno, a to ne zelim da radim povrsno.

Samo sam bacila oko na tvoj dejvison, on predtavljen neptunom, a ti merkurom, prave i neptun i merkur konjukciju sa venerom Ima ljubavi, koja ide u istom smeru i kod tebe i kod njega. Dispozitor vam je isti, a to je jupiter u 10 polju. Sutra dobijas detaljan dejvison.

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
daj joj info da li si ti ili on ili ste bili vec u braku ili ne (vazi i za duze veze ako je neko od vas ziveo vec sa nekim zajedno) trenutno smo u maloj dilemi sto se tice toga ali resarsiramo...
Za dejvison to nije toliko bitno, jer on predstavlja sam odnos izmedju dvoje ljudi. A ne da li se oni uklapaju (ko u sinastriji) Dejvison je zapravo veza i npr. ako dvoje raskinu, kroz dejvison i tranzite se moze videti da li ce doci do pomirenja, kao sto se moze videti i zasto je doslo do raskida...itd

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 15:57..

Old 20-07-2007, 00:08   #25
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Nismo bili u braku ni jedno, ni drugo.

Hvajs, Tanocka!!!

I Sardinaa!!

da, jos nesto, mi smo sada u prekidu. jel' to mozda zbog tranzitnogP lutona na samom MC-u? Hvala i izvini na dobacivanju..

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 15:57..

Old 20-07-2007, 10:55   #26
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Za dejvison to nije toliko bitno, jer on predstavlja sam odnos izmedju dvoje ljudi. A ne da li se oni uklapaju (ko u sinastriji) Dejvison je zapravo veza i npr. ako dvoje raskinu, kroz dejvison i tranzite se moze videti da li ce doci do pomirenja, kao sto se moze videti i zasto je doslo do raskida...itd

ovo sam upravo ukapirala a i dilemu sinastrija/natal 7 i 9 kuca

kiss

SOLARNA2011/2012
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-07-2007, 20:44   #27
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Sandrice, sinastrija ti je bolja od Dejvisona.

Ovo je jedan od onih slucajeva gde se dejvison i sinastrija ne poklapaju, pa kome onda dati primat. Ja mislim, a i tako su mi rekli da uvek treba dati primat sinastriji.

Ovako
Ti i on predstavljeni mesecom i saturnom. Asc u raku, a dc u jarcu. Mesec vladar asc-a se nasao u 12 kuci u blizancima, a od aspekata pravi opizicuju sa neptum iz pete, trigon sa plutonom i sekstil sa venerom i jupiterom i kvadrat sa saturnom (njim). Obzrom da je mesec u 12 kuci, ti mi delujes dosta zatvorena i nepoverljiva u ovoj vezi, ponekad se osecas izlovano i neispunjeno u toj vezi. Mesec opozicija neptun, ko da ne verujes u tu zaljubljenost izmedju vas. Zaljubljenost postoji, neptun je u petom, ali on donosi zaljubljenost, a ne onu pravu ljubav. Vladar 12 je merkur u prvom polju, koji nije aspektovan. Tu su na pocetku veze postojale neke tajne medju vama, ali mislim da su se vrlo brzo obelodanile. Taj neaspektovan merkur je dispozitor tog meseca koji je u 12 kuci. Posto mesec ovde pored tebe predstavlja i njega jer je vladar asc, vas dvoje se slicno osecate. A posto vam je dispozitor neaspektovan, ko da ne vidite izlaz iz te neke situacije koja dovodi do izolovanosti u ovoj vezi. Saturn (ti) jer je vladar dc-a je u trecoj kuci u devici. Opet je dispozitor taj nesretni neaspektovan merkur. Dispozitor merkura je na srecu jupiter (planeta srece i svega dobrog), koji pravi konjukciju sa venerom (koja predstavlja tebe u ovom odnosu), pa ces ti i pokusavati da nadjes izlaz iz te neke teske situacije u kojoj se nadjete. Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on. Venera, ljupiter i sunce u konjukciji, pa ljubav medju vama postoji, ali prave trigon sa neptunom, koji donosi zaljubljenost, ali kad zaljubljenost prodje ovde ce tesko biti odrzati tu ljubav. Vladar vaseg petog polja je pluton, a suvladar mars koji kao i merkur nije u nekom bitnom aspektu sa nekom drugom planetom. Boluje sam u tom 12 polju, gde je i mesec. A mars predstavlja muskarca. Ovde cete zajedno da se osecate usamljeno i izolovano, hocu reci osecanje je obostrano. Pluton kao vladar vaseg pretog polja je u trigonu sa mesecom, pa ce veza kao veza ipak trajati pored svih uspona i padova, a u sekstilu sa neptunom.

Nastavak sledi

Evo mene ponovo, morala sam da resetujem komp posto je zakocio.

U ovom dejvisonu sunce je dobro podsatevljeno u lavu. Sunce oznacava muskarca, ali i to zasto je veza pocela. Sunce i mesec (ti) u sekstilu i to vas drzi zajedno. Sunce u konjukciji sa sa jupiterom i venerom, pa ljubavi definitivno ima izmedju vas, ali morate da poradite na komunikaciji i da budete otvoreniji jedno prema drugom, da bi tu ljubav odrzali. I na kraju uran, koji se nalazi u petom polju, pa bih rekla da je doslo do nekog naglog zaljubljivanja medju vama. Ali morate da naucite da ga premostite, jer on moze da znaci i nagli prekid veze jer pravi kvadrat i sa venerom i sa suncem. A i sa ljupiterom, koji po meni dosta pomace da se ova veza odrzi. Vladar sestog polja je jupiter, pa eto vas svakodnevno (ili veoma cesto) zajedno u poslu.

Ne znam sta bih ti jos rekla, uz dosta truda ovde veza moze da se odrzi. Kao sto sam vec rekla ako iskoristite ovog jupitera koji je dispozitor merkura i poradite na komunikaciji, sve moze da se prevazidje.

Last edited by tinna-bg; 23-07-2007 at 21:08..

KAO PRVO: SRCE SI!!!!!!a sada cu da komentarisem
Old 23-07-2007, 21:27   #28
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno KAO PRVO: SRCE SI!!!!!!a sada cu da komentarisem

Quote:
Sandrice, sinastrija ti je bolja od Dejvisona.

znala sam da je ovaj dejvison jadan

Ovo je jedan od onih slucajeva gde se dejvison i sinastrija ne poklapaju, pa kome onda dati primat. Ja mislim, a i tako su mi rekli da uvek treba dati primat sinastriji.

Ovako
Ti i on predstavljeni mesecom i saturnom. Asc u raku, a dc u jarcu. Mesec vladar asc-a se nasao u 12 kuci u blizancima, a od aspekata pravi opizicuju sa neptum iz pete, trigon sa plutonom i sekstil sa venerom i jupiterom i kvadrat sa saturnom (njim). Obzrom da je mesec u 12 kuci, ti mi delujes dosta zatvorena i nepoverljiva u ovoj vezi, ponekad se osecas izlovano i neispunjeno u toj vezi. Mesec opozicija neptun, ko da ne verujes u tu zaljubljenost izmedju vas.

DA, absolutno tacno!!!

Zaljubljenost postoji, neptun je u petom, ali on donosi zaljubljenost, a ne onu pravu ljubav.

uf....a sto to

Vladar 12 je merkur u prvom polju, koji nije aspektovan. Tu su na pocetku veze postojale neke tajne medju vama, ali mislim da su se vrlo brzo obelodanile.

jeeessteeee mislim nije bas direkton tajen, ali moze se reci

Taj neaspektovan merkur je dispozitor tog meseca koji je u 12 kuci. Posto mesec ovde pored tebe predstavlja i njega jer je vladar asc, vas dvoje se slicno osecate.

i ovo je tacno, smotani smo obadvoje

A posto vam je dispozitor neaspektovan, ko da ne vidite izlaz iz te neke situacije koja dovodi do izolovanosti u ovoj vezi. Saturn (ti) jer je vladar dc-a je u trecoj kuci u devici. Opet je dispozitor taj nesretni neaspektovan merkur. Dispozitor merkura je na srecu jupiter (planeta srece i svega dobrog), koji pravi konjukciju sa venerom (koja predstavlja tebe u ovom odnosu), pa ces ti i pokusavati da nadjes izlaz iz te neke teske situacije u kojoj se nadjete.

to sam vec pokusala...bekstvom! a sad poludela za njim, joj zivote...

Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on.

e ovo je obrnuto, on je taj sto razi kontakt i uporan je

Venera, ljupiter i sunce u konjukciji, pa ljubav medju vama postoji, ali prave trigon sa neptunom, koji donosi zaljubljenost, ali kad zaljubljenost prodje ovde ce tesko biti odrzati tu ljubav. Vladar vaseg petog polja je pluton, a suvladar mars koji kao i merkur nije u nekom bitnom aspektu sa nekom drugom planetom. Boluje sam u tom 12 polju, gde je i mesec. A mars predstavlja muskarca. Ovde cete zajedno da se osecate usamljeno i izolovano, hocu reci osecanje je obostrano.

hmmm....neznam ako ovo da povezem, pa i jeste ali zato sto nismo zajdno a jesmo nekako, ma komplikovano u p.m.

Pluton kao vladar vaseg pretog polja je u trigonu sa mesecom, pa ce veza kao veza ipak trajati pored svih uspona i padova, a u sekstilu sa neptunom.

Nastavak sledi

Evo mene ponovo, morala sam da resetujem komp posto je zakocio.

U ovom dejvisonu sunce je dobro podsatevljeno u lavu. Sunce oznacava muskarca, ali i to zasto je veza pocela. Sunce i mesec (ti) u sekstilu i to vas drzi zajedno. Sunce u konjukciji sa sa jupiterom i venerom, pa ljubavi definitivno ima izmedju vas, ali morate da poradite na komunikaciji i da budete otvoreniji jedno prema drugom, da bi tu ljubav odrzali.

ma brbljivi smo i ja i on...samo o nama nikad ne pricamo, neznam sto, ne da nam se nekako on ceka mene a ja njega, znaci DEFINITIVNO TACNO STO SI NAPISALA

I na kraju uran, koji se nalazi u petom polju, pa bih rekla da je doslo do nekog naglog zaljubljivanja medju vama.

DA, i o na koj nacin...da mi je neko ovo pre 2 godine rekao, rekla bih sa je suntav

Ali morate da naucite da ga premostite, jer on moze da znaci i nagli prekid veze jer pravi kvadrat i sa venerom i sa suncem.

e ovo sam ja uradila, marta meseca, ali decko je uporan.....pa sda neznam sta cu

A i sa ljupiterom, koji po meni dosta pomace da se ova veza odrzi. Vladar sestog polja je jupiter, pa eto vas svakodnevno (ili veoma cesto) zajedno u poslu.

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA iako ne radimo zajedno ali smo skoro svaki dan zajedno (naravno slucajno)

Ne znam sta bih ti jos rekla, uz dosta truda ovde veza moze da se odrzi. Kao sto sam vec rekla ako iskoristite ovog jupitera koji je dispozitor merkura i poradite na komunikaciji, sve moze da se prevazidje.

joj tinice...hvala ti do neba!!!! samo nemam pojma sta ce biti i kako i sve je nekako bljaks ali smo definitivno zaljubljeni, samo .... ima tu jos necega sto nam ne dozvoljava trenutno da budemo zajendo

sve u svemi je sve tacno sto si napisala (ja se ovde sama nikad nebih snasla)

HVALAAAAAAAAAAAAAAA

SOLARNA2011/2012

Old 23-07-2007, 21:38   #29
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on.

e ovo je obrnuto, on je taj sto razi kontakt i uporan je

Ovde sam pogresila. Mesec koji predstavlja njega u vezi jer je vladar asc je u trigonu sa plutonom. Htela sam da kazem on, ali sam nesto zeznula, u svakom slucaju na to sam mislila, a pogresno napisala.

Eh, eh, greskeeee

Pazi, ako ti je stalo do njega pomiri se sa njim i pocnite otvoreno da pricate o vama i vasoj vezi i sta ko ocekuje i kako sagledava vasu vezu.
A neptun je inace na samoj granici izmedju pete i seste, pa eto zaljubljenosti na poslu

Old 24-07-2007, 00:37   #30
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Po dejvison meni deluje da ces ti vise odrzavati ovu vezu i boriti se za nju, nego on. e ovo je obrnuto, on je taj sto razi kontakt i uporan je
Ovde sam pogresila. Mesec koji predstavlja njega u vezi jer je vladar asc je u trigonu sa plutonom. Htela sam da kazem on, ali sam nesto zeznula, u svakom slucaju na to sam mislila, a pogresno napisala. Pazi, ako ti je stalo do njega pomiri se sa njim i pocnite otvoreno da pricate o vama i vasoj vezi i sta ko ocekuje i kako sagledava vasu vezu.
A neptun je inace na samoj granici izmedju pete i seste, pa eto zaljubljenosti na poslu
znaci...definitivno je sve tacno sto si napisala: TINICE SVAKA CAST!!!!

a poceli smo vec da radimo na "komunikaciji" e sada videcu posle mog odmora sta ce biti....dotle necemo da kontaktiramo, ustvari hocemo

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-01-2008 at 03:31..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules