ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-04-2014, 23:45   #106
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Sta podrazumevas pod aspektima ? u uporednom horoskopu ili u svakom pojedinacnom ....?

Za bivseg i aspekta njegov JMC na mom Ne je definitivno prevara, izluzije ....

Ovo za Mog Merkura i Njegovog ( jednog Blizanca koji mi se dopada ) Jmc u mojoj 12 kuci mi se dopada jer cim sam ga videla osetila da ga znam , oci posebno ....Neptun njegov je u konjukciji sa Jmc i sve to na mom Merkuru .

Svakako hvala ti na objasnjenju .
Mislila sam na aspekte u uporednom.
Mada nikad nije na odmet provjeriti i natalne kod svakog pojedinačno.

Recimo kod ove konjukcije Smč0Ju, jesu li dispozitori u kakvom kontaktu, negativnom ili pozitivnom aspektu - znači tvoj Me u Strelcu dal je u kakvom aspektu sa njegovim Me i dal tu konjukciju Smč0Ju možda kvadrira njegov Ur, Ma ili Ne??
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-04-2014, 23:28   #107
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by bosi7 VIdi Poruku
Mislila sam na aspekte u uporednom.
Mada nikad nije na odmet provjeriti i natalne kod svakog pojedinačno.

Recimo kod ove konjukcije Smč0Ju, jesu li dispozitori u kakvom kontaktu, negativnom ili pozitivnom aspektu - znači tvoj Me u Strelcu dal je u kakvom aspektu sa njegovim Me i dal tu konjukciju Smč0Ju možda kvadrira njegov Ur, Ma ili Ne??
Njegov Me je u Biku na 16 stepenu i nije u aspektu sa mojim Me.
Dodatno SMC0Ju ima samo trigon sa Saturnom i Plutonom .
Ne znam tacno vreme i podznak pa je malo ne realno sve gledati .
To je za Bliznaca , mada u mom natalu nema nekih znakova da bi takav muskarac mogao da bude u mom zivotu .

Sto se tice Bika njegov SMC je na mom Neptunu u 11 kuci , isto ni njegovo tacno vreme rodjenja ne znam .
Mada njegove tri planete padaju Sa, Ma i Mo na moj DC a sa mojim Mo je u konjukciji njegova Ve ...ali nije Tema .
Submit to Digg   Aspekti SMČ i planeta Reply With Quote

Old 05-04-2014, 15:47   #108
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Njegov Me je u Biku na 16 stepenu i nije u aspektu sa mojim Me.
Dodatno SMC0Ju ima samo trigon sa Saturnom i Plutonom .
Ne znam tacno vreme i podznak pa je malo ne realno sve gledati .
To je za Bliznaca , mada u mom natalu nema nekih znakova da bi takav muskarac mogao da bude u mom zivotu .

Sto se tice Bika njegov SMC je na mom Neptunu u 11 kuci , isto ni njegovo tacno vreme rodjenja ne znam .
Mada njegove tri planete padaju Sa, Ma i Mo na moj DC a sa mojim Mo je u konjukciji njegova Ve ...ali nije Tema .
Da, onda je dosta neprecizno kada ne znamo točno vrijeme rođenja,
iako je dobro da na ovu Smč0Ju postoje samo trigoni, a i ova Mo0Ve je predivna.

Old 18-04-2014, 13:16   #109
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Registrovan: Apr 2012
Lily je na dobrom putu
Standardno

Meni nikako nije jasna jedna stvar:
Kaže se, ako pada MA neke osobe na SMČ druge, onda će vlasnik SMČ- a da bude možda uplašen i treba da se čuva vlasnika Marsa, zato što bi mogao da ga povredi.
Ja sam do sada to obrnuto doživela. Moj Mars je egzakno na SMČ-u moga oca. Ja sam ga se uvek plašila od malena. U mojim očima on je uvek bio kao neki ogroman džin. Bio je strašno strog prema meni. Kao dete i devojka dosta sam plakala i tresla se zbog njega. Nemamo nikakve negativne aspekte u uporednom horoskopu. Jedino moj MA koji je na njegovom SMČ-u.
Kako to sebi da objasnim? Dobro, kaže se, da vlasnik planete pokreće vlasnika čvora na akciju? Pa možda ako je malefik u pitanju, onda malefična planeta negativno utiče na vlasnika čvora pa on postaje aktivan?
Ista situacija se desila sa jednim momkom: moj MA je na njegovom SMČ-u. Neku paniku sam osetila kad sam ga prvi put ugledala, došlo mi je da pobegnem. Nije mi jasno, kako MA na mene može da utiče tako strašno ako pada na SMČ druge osobe?
Ali s druge strane: Ako VE koja padne na SMČ druge osobe oseća ljubav, onda bi bilo logično da MA oseti ranjavanje?

Old 21-04-2014, 16:05   #110
karma1983
Obično gatalo

karma1983's Avatar

karma1983 je offline
Registrovan: Jan 2014
karma1983 je na dobrom putu
Standardno

Imam u jednoj sinastriji moj Ur na njegovom JMČ,e sad znam da je to generacijski planet,al je meni to vladar DC pa ne znam jel to daje neku bit il ne?? Isto tako njegov Ju (također vladar DC) egzaktno na mom JMČ.
I zanima me još da li se računa moja Ve120SMČ orbis 1 apl. il da računam samo konjukcije?
Sorry znam da je ovo tema samo o SMČ,al da ne pišem na 2 mjesta

Old 12-07-2014, 09:06   #111
tica_24
Švrća

tica_24's Avatar

tica_24 je offline
Registrovan: Nov 2007
tica_24 je na dobrom putu
Standardno

Njegova konjukcija VE , SO i juna je egzaktno na mom SMC i junu, sve u mojoj 5 kuci. Meni se cini da sam ja vise zainteresovana za njega nego on za mene, a kao trebalo bi da bude obrnuto jer je moj SMC
I kakvo vam je iskustvo sa kvadratom MO i SMC u sinastriji? Neko? Iko?

Last edited by tica_24; 14-07-2014 at 19:55..

Old 18-09-2014, 09:49   #112
olilo
Početnik

olilo je offline
Registrovan: Sep 2014
olilo je na dobrom putu
Standardno

Zdravo, upomoć
Sreli smo se pre nekoliko godina, shvatila sam da "ga znam" i "da mi se sviđa" na proleće 2012 na mom JMČ je svašta nešto njegovo (Pluton, Mesec) izgleda kao karmički susret. I obećam sebi da je to bez veze, budalaština u mojoj glavi, sa drugim sam čovekom i sve je dobro, ali čim se pojavi nisam više svoja. SMČ njegov, tu su moj Pluton i Sunce. Ali nikako da odemo dalje, mogu da se zakunem da se i ja njemu sviđam ali da nema nikakvu nameru da ode dalje od toga. Imamo li šanse da imamo ikakvu priču, vratimo karmički dug, šta god. Kada, kako, ko mora da počne. Moj natal je u potpisu, njegov nemam pošto nemam vreme ali je Beograd, 8. april 60 HVALA

Old 21-09-2014, 22:15   #113
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by olilo VIdi Poruku
Zdravo, upomoć
Sreli smo se pre nekoliko godina, shvatila sam da "ga znam" i "da mi se sviđa" na proleće 2012 na mom JMČ je svašta nešto njegovo (Pluton, Mesec) izgleda kao karmički susret. I obećam sebi da je to bez veze, budalaština u mojoj glavi, sa drugim sam čovekom i sve je dobro, ali čim se pojavi nisam više svoja. SMČ njegov, tu su moj Pluton i Sunce. Ali nikako da odemo dalje, mogu da se zakunem da se i ja njemu sviđam ali da nema nikakvu nameru da ode dalje od toga. Imamo li šanse da imamo ikakvu priču, vratimo karmički dug, šta god. Kada, kako, ko mora da počne. Moj natal je u potpisu, njegov nemam pošto nemam vreme ali je Beograd, 8. april 60 HVALA
To ti je tvoj natalni aspekt VE u Škorpiji 180 SA u 12.
Teško nalazi ispunjenost u ljubavi i teži nekim iskustvima koja će da imaju dozu bola i čežnje, patnje...VE u 6. se vezuje za čežnju, ima "čežnjivu" prirodu, a u ovom znaku je njen izgon, dok se SA u 12. raduje, jer može potajno da muči čoveka, u ovom slučaju čežnjom za nekom ljubavlju. Planeta u 12. nas često okreće protiv nas samih, sami sebi postajemo neprijatelji.

MO u Blizancima, kao i ASC u Blizancima, skloni su dvojnim i duplim vezama... ili čak i ako se ne realizuju, umeju da gaje osećanja prema nekoliko osoba. A flert je njihovo drugo ime, to im je kao dobar dan, flertuju gde god stignu, jer im je potreban stalni mentalni izazov i podsticaj. Uz ovu VE, dovoljno materijala da mučiš samu sebe žudeći za drugom osobom...

Old 22-09-2014, 13:46   #114
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

evo i ja da se prikljuci temi ... jako zanimljiv primer svoje sinastrije, naime on je poljak ja iz bg a upoznali se u trecoj zemlji ... na prvu je on taj koga nesto strasno vuce ka meni i dve godine to traje ... sad i ja osecam kao da je on taj ali toliko jako da ili on ili niko nikad... cudno njegovo sunce pada na moj mesec i obrnuto i imamo jak Vertex kazu karmicki sudbinski ... mnogo smo bili razdvojenii zbog njegove i moje selidbe ali uvek se nadjemo... jel moze neko da pogleda ovu sinastriju jer je nesvakidasnja ... pa da kaze jos koju rec a ja cu se nadovezatiinace on ne zna vreme rodjenja pa je uzeto 12 sati ... ako ima neko bolji program moji podaci su 17.11.1983 u 17:40 bg a njegovi 15.04.1979 katowicw poland... inace neobicno zanimanje profi plivac i pilot a radi sa strancima Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - sinastrija.gif - IPv6 hvala svima na komentarima Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - sinastrija.gif - IPv6

Old 23-09-2014, 12:23   #115
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Alea,

mozes li dati svoje misljenje ?

Old 26-11-2014, 15:53   #116
tica_24
Švrća

tica_24's Avatar

tica_24 je offline
Registrovan: Nov 2007
tica_24 je na dobrom putu
Standardno

Kako biste tumacili konjukciju njegovog ASC na kome su mu So (vladar tog asc) i Venera i mog SMC i juna. Sve to na vrhu moje 5 kuce.

Old 31-08-2018, 12:13   #117
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Pozz...Nesto sam gledala svoj sledeci solar i primetim da solarni smc ima konjukciju sa natalnim Mo i obratno isto...natalni smc sa solarnim Mo ima konjukciju. Sta je to, da li igra neku ulogu ? Inace je solarni smc u 10-toj solarnoj, a solarni mesec pada na natalni smc u 2.natalnoj.

Last edited by andjela; 31-08-2018 at 13:34..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules