ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 19-07-2013, 11:33   #91
Zumbulcic
Obično gatalo

Zumbulcic je offline
Registrovan: Oct 2011
Zumbulcic je na dobrom putu
Standardno

Kako biste protumacili to da se Severni cvor zenske osobe nalazi u sedmoj kuci muskarca,kao i da je u konjukciji sa njegovim Mesecom?
A uz to,njegov Severni cvor je u njenoj sedmoj kuci.
Advertisement

Old 19-07-2013, 18:13   #92
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Zumbulcic VIdi Poruku
Kako biste protumacili to da se Severni cvor zenske osobe nalazi u sedmoj kuci muskarca,kao i da je u konjukciji sa njegovim Mesecom?
A uz to,njegov Severni cvor je u njenoj sedmoj kuci.
To znači da ovdje postoji medjusobno poklapanje čvorova na osama Asc/Dc, znači obostrano Smč-Dc i Jmč-Asc, al ovisi koliki je orbis prema osama, jer ako je širi tj. veći od 5 st, onda to nebi uzimala u obzir.

Inače za ovu konjukciju Mo 0 Smč (opet ovisno o orbisu), kažu da donosi intenzivnu emocionalnu privlačnost i povezanost, te vezu koja obiluje mnoštvom uzajamnih emocija, a pošto je na Dc, tim je privlačnost još veća. Osoba Mo pruža podršku i sigurnost, brine se i djeluje poticajno na osobu Smč, dok Smč osoba tu podršku rado prima.
Taj ciklus primanja i davanja biće glavna tema u njihovom odnosu. Medjutim, kaže se da će najvjerojatnije osoba Mo pružati puno više nego što će dobiti nazad, a to se objašnjava time što Smč osoba na taj način uči, spoznaje i istražuje neke nove temelje, te uči kako izraziti te kvalitete pružanja i davanja, ali naravno, to može biti i obratno.

Old 19-07-2013, 19:56   #93
Astera
Obično gatalo

Astera's Avatar

Astera je offline
Registrovan: Apr 2012
Astera je na dobrom putu
Standardno

Bosi kako bi tumacila njegov smc u mom sedmom polju, moj smc u njegovom 5 polju?
Submit to Digg   Aspekti SMČ i planeta Reply With Quote

Old 19-07-2013, 20:39   #94
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

sta biste rekli za situaciju njegov SMC u egzaktnoj konjukciji sa mojom Ve i njegov Ma u egzaktnoj konjukciji sa mojim Mo?

Old 19-07-2013, 23:22   #95
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Astera VIdi Poruku
Bosi kako bi tumacila njegov smc u mom sedmom polju, moj smc u njegovom 5 polju?

[email protected] Nisam našla ništa o čvorovima u kućama partnera, mislim da su bitni samo ako su na osama uglova Asc/Dc i Ic/ Mc ili ako imaju kontakt sa nekom planetom.
Ovaj aspekt Smč0Dc govori o prepoznavanju, kompatibilnosti, velikoj privlačnosti i osjećaju da ste srodne duše. Smč osoba može doneti korist Dc osobi u smislu da joj pomaže da razvije neke osobine koje su im potrebne kako bi se zajedno kroz taj odnos razvijali..a Dc osoba ima osjećaj da kroz taj odnos i partnerstvo pronalazi sebe i napreduje ...

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
sta biste rekli za situaciju njegov SMC u egzaktnoj konjukciji sa mojom Ve i njegov Ma u egzaktnoj konjukciji sa mojim Mo?
[email protected] Smč 0 Ve donosi veliku privlačnost. Takodje postoji jaka obostrana želja da jedno drugo impresioniraju i potiču, jer osjećaju da veza može imati budućnost. Oboje vole zajedno provoditi vrijeme i lako suradjuju. Smč bi ovdje trebao biti snažno privučen Venerinom ljepotom i šarmom, medjutim može se desiti da se Smč osoba u jednom trenutku osjeti malo nespremnom da prihvati sve kvalitete Ve osobe jer možda neće moći osjetiti udobnost u tom odnosu, ali ako postoje i drugi jaki aspekti na Smč te osobe, kaže se da postoji velika vjerojatnost da se formira trajan odnos.

Kod Mo 0 Ma takodje postoji velika fizička i emocionalna privlačnost. Kao par, vrlo su uključeni u živote jedno drugog, medjutim s vremenom bi Mo osoba mogla uvidjeti da je Ma osoba malo neosjetljiva i da ne reagira na njegove potrebe i osjećaje. Takodjer ovdje Mo može osjetiti da je Ma pregrub kad treba pokazati emocije i umjerenost ali kad se nakon svadje ponovo nadju zajedno njihov bi odnos, usprkos povremenim grubostima, mogao ponovo biti ispunjen emocijama i radosnim trenucima.

Old 19-07-2013, 23:43   #96
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

draga bosi

a kako bi tumacila to sto je Mo signifikator muskarca u mom horoskopu i to sto se Ma (kao signifikator muskarca generalno, tj licna planeta za sve nas, a muskarce narocito) ovog muskarca poklapa sa mojim Mo?

on je inace jarac u znaku

sorry na offu

Old 19-07-2013, 23:50   #97
Astera
Obično gatalo

Astera's Avatar

Astera je offline
Astera je na dobrom putu
Standardno

e hvala bosi7...mislila sam da imas vise informacija od mene

Old 20-07-2013, 00:59   #98
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
draga bosi

a kako bi tumacila to sto je Mo signifikator muskarca u mom horoskopu i to sto se Ma (kao signifikator muskarca generalno, tj licna planeta za sve nas, a muskarce narocito) ovog muskarca poklapa sa mojim Mo?

on je inace jarac u znaku

sorry na offu
Pa meni to izgleda kao da bi on mogao biti taj koji bi mogao ispuniti možda čak sva tvoja očekivanja jer je u znaku gdje je tvoj vladar 7k, a i tvoj Ma je u Ovnu jak, sličan,- pa bi to možda bilo ostvarenje onog što te privlači i što od muškarca tražiš... On, kao Ma, ovdje u Sco, gdje je jak, odlučan, borben, izdržljiv, strastven, možda malo prezahtjevan, ali vrlooo samopouzdan i moćan ...spojen sa tvojim Mo, tebi može vrlo imponovati jer ima sve što tražiš, pa bi se možda tu i tvoj Mo tj. ti- (jer na neki način opisuje i tebe), spojen sa tako jakim muškarcem, kroz njega oznažio, a ti bi se kroz njega, u emotivnom smislu pronašla...
Možda sam se nalupala, to me prvo asociralo... Imate Sunca u trigonu i tvoja Ve bi po ovome trebala biti u trigonu sa njegovim So, ali ne znam dal je, ovisno o orbisu, tvoja Ve 180 njegov Ma.

Quote:
Originally Posted by Astera VIdi Poruku
e hvala bosi7...mislila sam da imas vise informacija od mene
Sorry, ako nadjem šta, pišem.

Old 20-07-2013, 03:53   #99
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Standardno

hvala bosice

nisu njegov Ma i moja Ve u 180 jer je njegov Ma na 19 sco a to je sirok orbis
pa i moj Mo je neaspektovan

a So mu je na 24 st 50 min Jarca i u 90 je sa mojim So

Old 31-10-2013, 00:09   #100
Rose
Švrća

Rose's Avatar

Rose je offline
Registrovan: Jan 2011
Rose je na dobrom putu
Standardno

Da li je neko imao iskustva sa konjukcijom Neptuna i SMČ?

Old 27-02-2014, 22:33   #101
Lily
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Lily je na dobrom putu
Standardno

Jedna drugarica je do ušiju zaljubljena u nekog lika, kaže da je on njena sudbina. Ona ga zove, kumi, moli da se vide, on ne reaguje ili se vidi s njom pa je opet odbaci itd. Pogledam ja njihove karte i konstatujem da je njena Venera na njegovom SMČ- u, još na Algolu i + njen Mars u Vagi je na njegovoj Veneri. Ja sam uvek mislila da je ljubav obostrana kad u sinastrijama postoji kontakt Venere i SMČ- a ...

Old 01-04-2014, 19:36   #102
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lily VIdi Poruku
Jedna drugarica je do ušiju zaljubljena u nekog lika, kaže da je on njena sudbina. Ona ga zove, kumi, moli da se vide, on ne reaguje ili se vidi s njom pa je opet odbaci itd. Pogledam ja njihove karte i konstatujem da je njena Venera na njegovom SMČ- u, još na Algolu i + njen Mars u Vagi je na njegovoj Veneri. Ja sam uvek mislila da je ljubav obostrana kad u sinastrijama postoji kontakt Venere i SMČ- a ...
Imaju li dispozitori Ve, Smč i Ma kakav kontakt??
Ve0Smč može dati veliku privlačnost i jaku obostranu želju da jedno drugo impresioniraju, medjutim sa druge strane, za ovaj aspekt se kaže da se Smč osoba u jednom trenutku može osjetiti nespremnom da prihvati sve kvalitete Ve osobe, jer možda neće moći osjetiti udobnost u tom odnosu. Ovo naravno ako ne postoji povezanost dispozitora ili drugi jaki aspekti na Smč te osobe.
Koliko sam shvatila, dispozitor bi trebalo da bude Ve,.. njena u Biku, njegova u Vagi, - po takvom ne bi trebalo da su povezani...?
Imaju li svjetla kakav kontakt?

Old 01-04-2014, 23:58   #103
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Moj bivsi je imao JMC u konjukciji sa mojim Ne .

Bik koji mi se dopada ima SMc na mom Ne .
A Blizanac njegov SMC na mom Jupiteru a Njegov JMC na mom Me , ne znam mu vreme ali Me je vladar mog 5 polja , zanimljivo deluje ako bude nesto .

Old 02-04-2014, 20:08   #104
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Moj bivsi je imao JMC u konjukciji sa mojim Ne .

Bik koji mi se dopada ima SMc na mom Ne .
A Blizanac njegov SMC na mom Jupiteru a Njegov JMC na mom Me , ne znam mu vreme ali Me je vladar mog 5 polja , zanimljivo deluje ako bude nesto .
Sladjo, pogledaj u kakvom su odnosu dispozitori i koje još aspekte primaju te konjukcije.

Konjukcija Jmč-a i Ne znači povezanost iz prošlog života, u kojem je vlasnik Neptuna mogao duhovno i iscjeliteljski djelovati na vlasnika Jmč, a kod loših aspekata na tu konjukciju i dispozitora donosi odnos u kojem postoje obmane, laži, izdaje ili prevare.

Smč0Ne može biti obostrano vrlo duhovna i inspirativna veza, sa dosta idealiziranja, u zavisnosti od dispozitora i drugih aspekata na tu konjukciju kaže se da može značiti iluzije, gledanje veze kroz ružičaste naočale, a u kontaktu sa maleficima i zlouporabu ili prevaru.

Smč0Ju predstavlja odnos koji bi se trebao temeljiti na obostranoj velikodušnosti. Možda dijelite ista religijska ili filozofska uvjerenja, isto tako ovdje Ju osoba može Smč osobi priuštiti dosta podrške, sreće i duhovnosti, a može biti i odnos u kojem sada učite jedno od drugog.
Pogledaj dispozitore i ostale aspekte na ovu konjukciju.

Za konjukciju Jmč-a i Me se kaže da je postojao odnos iz prošlog život, gdje je vlasnik Merkura mogao biti dijete, brat, sestra ili susjed nosiocu čvora. Intelektualna veza je takodjer jaka i poznata jer je Jmč u prošlosti produbljivao intelektualne interese Me, pa je sad ponovo došlo do spajanja u potrazi za naplatom. Može se desiti da vas sada svaki vid međusobnog komuniciranja i razgovora čine vrlo sretnim. Vlasnik čvora može osjećati da ga Me odlično razumije, kao da postoji telepatska komunikacija. U sadašnjosti bi osnova ovog odnosa trebala i biti komunikacija.
Me može Jmč-u nuditi i mnoge ideje i informacije, ali u ovisnosti od aspekata s vremenom može doći do intelektualne iscrpljenosti pa i do grubih riječi.
I tu provjeri kontakt dispozitora i ostale aspekte na tu konjukciju.

Quote:
Originally Posted by Rose VIdi Poruku
Da li je neko imao iskustva sa konjukcijom Neptuna i SMČ?
Teorija kaže da konjukcija Smč-a i Ne može označavati obostrano vrlo duhovnu i inspirativnu vezu sa dosta idealizacije, a u zavisnosti od dispozitora i drugih aspekata na tu konjukciju, može vezu dodatno začiniti sa mnogo iluzija, pa je moguće da se na vezu gleda kroz ružičaste naočale. U kontaktu sa maleficima donosi zlouporabu ili prevaru.
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-04-2014, 00:14   #105
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by bosi7 VIdi Poruku
Sladjo, pogledaj u kakvom su odnosu dispozitori i koje još aspekte primaju te konjukcije.

Konjukcija Jmč-a i Ne znači povezanost iz prošlog života, u kojem je vlasnik Neptuna mogao duhovno i iscjeliteljski djelovati na vlasnika Jmč, a kod loših aspekata na tu konjukciju i dispozitora donosi odnos u kojem postoje obmane, laži, izdaje ili prevare.

Smč0Ne može biti obostrano vrlo duhovna i inspirativna veza, sa dosta idealiziranja, u zavisnosti od dispozitora i drugih aspekata na tu konjukciju kaže se da može značiti iluzije, gledanje veze kroz ružičaste naočale, a u kontaktu sa maleficima i zlouporabu ili prevaru.

Smč0Ju predstavlja odnos koji bi se trebao temeljiti na obostranoj velikodušnosti. Možda dijelite ista religijska ili filozofska uvjerenja, isto tako ovdje Ju osoba može Smč osobi priuštiti dosta podrške, sreće i duhovnosti, a može biti i odnos u kojem sada učite jedno od drugog.
Pogledaj dispozitore i ostale aspekte na ovu konjukciju.

Za konjukciju Jmč-a i Me se kaže da je postojao odnos iz prošlog život, gdje je vlasnik Merkura mogao biti dijete, brat, sestra ili susjed nosiocu čvora. Intelektualna veza je takodjer jaka i poznata jer je Jmč u prošlosti produbljivao intelektualne interese Me, pa je sad ponovo došlo do spajanja u potrazi za naplatom. Može se desiti da vas sada svaki vid međusobnog komuniciranja i razgovora čine vrlo sretnim. Vlasnik čvora može osjećati da ga Me odlično razumije, kao da postoji telepatska komunikacija. U sadašnjosti bi osnova ovog odnosa trebala i biti komunikacija.
Me može Jmč-u nuditi i mnoge ideje i informacije, ali u ovisnosti od aspekata s vremenom može doći do intelektualne iscrpljenosti pa i do grubih riječi.
I tu provjeri kontakt dispozitora i ostale aspekte na tu konjukciju.
Sta podrazumevas pod aspektima ? u uporednom horoskopu ili u svakom pojedinacnom ....?

Za bivseg i aspekta njegov JMC na mom Ne je definitivno prevara, izluzije ....

Ovo za Mog Merkura i Njegovog ( jednog Blizanca koji mi se dopada ) Jmc u mojoj 12 kuci mi se dopada jer cim sam ga videla osetila da ga znam , oci posebno ....Neptun njegov je u konjukciji sa Jmc i sve to na mom Merkuru .

Svakako hvala ti na objasnjenju .
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules