ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-01-2010, 18:14   #961
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
Registrovan: Nov 2009
interglossa je na dobrom putu
Standardno

Koliko ja shvatam konjukcija mesec venera je aplikaciona jer je mesec brzi zar ne?

mesec mi vlada 9. kucom ali zahvata celu 8. jer je pocetak osme 29.05 blizanaca.

zasto ne uzimas sunce i veneru? shvatam da su prirodni kvadrat...ali sunce ipak ima veliki orbis...znam i ja za teoriju tipa samo mali orbisi, ali kod dupora i nekih drugih sam citala da se ipak gledaju veci u ovom slucaju sunce 15 pa pola od toga, itd.

moj natal:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
Submit to Digg   Aspekti u sinastrijama-Teorija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-01-2010, 18:25   #962
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by interglossa VIdi Poruku
Koliko ja shvatam konjukcija mesec venera je aplikaciona jer je mesec brzi zar ne?
mesec mi vlada 9. kucom ali zahvata celu 8. jer je pocetak osme 29.05 blizanaca.
Greskom sam napisala da je aspekt mesec/venera separacion, izvinjavam se.
Da je kojim slucajem sunce venera trigon u istom znaku, iako je separacija u pitanju ja bih taj trigon racunala, ali kao ljubav koja vremenom gubi na svom intenzitetu. Ali, ovse je trigon u razlicitim znakovima da bih separaciju i toliki obris racunala. Veneri u vodoliji nikako ne moze odgovarati sunce u biku. Razliciti su da bi nekakav separacioni trigon mogao da ih spoji (sto se tice tog aspekta).

Last edited by Skorpija; 21-01-2010 at 15:43..
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-01-2010, 18:51   #963
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

eh, interglossa, kod mene je obrnuto moja Venera u biku konjukcija njegov MO i Ma u biku, dok je konjukcija sa Mo aplikaciona sa Ma je separacioni, meni se ipak čini da ja njegava više volim, ali da ja glumim malko više od njega.

Jeste njegova Ve u Lavu opozicija moj Mo ali je separacioni orbis nešto više od 6* i ne znam koliko se to uzima u obzir, da i Ve opozicija njegov Ur separacioni orbis od 9* deluje baš i potvrđujem da on nema šansi da se viđa sa mnom svaki čas, a moja Ve to ne može uvek da prihvati.

A kakoonda tumačiti slabog sekstila (aplikacioni orbis) moje Ve u Biku i njegovog Su u Raku?

Last edited by Kora; 16-01-2010 at 20:47..

Old 17-01-2010, 15:15   #964
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Zasto mislis da je taj sekstil slab, ako je aplikacija u pitanju?

Treba obratiti paznju u kom su elementu planete koje prave neki aspekt u sinastriji, kao i u natalu.

Venera u biku, zemlja, sta je zemlji potrebno da bi bila plodna i dala svoje najbolje produkte, natavno voda, a sunce u vodenom znaku. To sunce pomaze toj veneri da iz sebe izvuce najbolji deo sebe same, a kako je venera planeta ljubavi, ona daje svoj najbolji deo u toj ljubavi.

Venera u vodoliji, vazdusni znak, sunce u biku, zemlja, sta je isusuje zemlju, zbog cega ona puca, postaje neplodna, suva, gubi svoja dobra svojstva, pa to je vazduh. Venera u vodoliji nikako ne moze da izvuce pozitivna svojstva sunca u zemlji, tako da neki separacioni trigon to mozda moze samo minimalno ublaziti, ali sustina je da losa svojstva te kombinacije i dalje postoje.

Old 21-01-2010, 14:46   #965
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
Registrovan: Dec 2009
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Ubih se od proucavanja sinastrije i aspekata u njoj.
Ono sto je moja najveca dilema i sto sam primetila i citajuci postove na ovu temu od pocetka jeste da po jednima na primer aspekti sa saturnom, bili oni dobri ili losi daju cvrstinu vezi, rad na njoj, naravno uz poteskoce, a ako nema aspekata sa saturnom onda najverovatnije brak nece opstati ili ce opstati ali ce se partneri ulenjiti i udaljiti dok drugi tumace te aspekte, narocito 90 i 180 kao katastrofalne i pogubne za vezu?? E sada, ja nemam dovoljno iskustva da proveravam te aspekte u drugim sinastrijama, pa kako su oni zavrsili. Pokusavam da vezbam na svojoj sinastriji ali odgovori do kojih dolazim cesto su kontradiktorni . Eto na primer, moj muz i ja imamo gomilu aspekata sa uranom i mojim i njegovim, mada uglavnom dobre osim jedne O (moj UR njegov SA) i jedne konj. (njegov UR moj MA). Ovo sam pitanje bas postavila u okviru aspeka urana u sinastriji. Kad se spomene uran u sinastriji odmah je reakcija NE DAJ BOZE, a nasa sinastrija puna aspekata ove planete. Sa druge strane imamo lepe aspekte venere i marsa (kao i konjukciju, koja je kako sam procitala jedan od najjacih aspekata u uporednom). Izvinite ako vas gnjavim ali jako sam zbunjena
Evo postavicu link naseg uporednog, pa ko ima zivaca neka baci malo pogled
http://www.astrologija.rs/ljubavni_h..._horoskop.html

Old 28-02-2010, 16:23   #966
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ako imamo ;

Veneru u Biku i Mars u Biku...

I kod druge osobe Veneru u Vagi i Mars u Djevici...

To je previše ženske energije za jedan odnos....mislim...ko ovdje prvi kreće...kako tu dođe do razvoja...kad zamislim u glavi - meni se čini nikako !!!

Old 28-02-2010, 21:24   #967
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

A ne mora to znaciti, jer onda do kombinacija VE i MA u pasivnim znacima nikad ne bi dolazilo..

Old 28-02-2010, 21:27   #968
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Da hm, ma neću gledat to...koštat će me

gem danas baš čitala kako Ma0Mo jakooo veže ....da je to neka ludaaa strast...

Old 28-02-2010, 21:35   #969
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Da hm, ma neću gledat to...koštat će me

gem danas baš čitala kako Ma0Mo jakooo veže ....da je to neka ludaaa strast...

heh

Old 03-03-2010, 21:50   #970
Chither
Veštac

Chither je offline
Chither je na dobrom putu
Standardno

Malo uopsteno pitanje...
Imam u natalu takvu postavku najvaznijih tacaka (So, Mo i asc), da je to da poludis nacisto. Opozicija Sunca i Meseca pravi kvadrate ka Asc-DC osi.
I tako kada se dogodi da necija licna planeta npr. Mesec padne na moj Asc, to je kao odlican znak ali taj Mo istovremeno pravi kvadrat ka mom So i Mo, pa mi se dogodilo, cak dva puta da imam vezu sa osobama cije je Sunce na mom DC-u, i to su bile neverovatne veze, koje su naravno na kraju pukle jer je sukob karaktera, zapravo borba medju nama bila neverovatna!
Znaci, da ja kada naidjem na takavo poklapanje ne treba da se radujem nego da bezim, jer koliko god nas to "nesto"vezivalo, kvadrati ce uvek na kraju da rasture sve.
Pa onda dodjem do zakljucka, da bi mi mozda najvise odgovarale ribe, device, jarcevi ili rakovi, ili osobe koje imaju naglasene te znake, jer bi oni nekako "ublazili" tu moju opoziciju - praveci trigone i sextile ka So i Mo... jesam li na dobrom putu?

Old 05-03-2010, 16:49   #971
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Sta bi moglo znaciti kada se u sinastriji nadju Jupiteri u opoziciji? Ja imam Jupiter na Dc, i moja sestra takodje..odnosno njen DC=moj Asc, i obrnuto. Njen Jupiter na 24`Ovna, a moj na 23`Vage.
Da li je to i koliko lose? Njoj je Jupiter vladar 3 i suvladar 6-og u 7-moj. Meni je vladar 9-og u 7-mom.
Moze li se ovo opisati kao umanjeno poverenje, nezadovoljstvo..medjusobno, ipak bih ovo razgovorom resila, ali nijedna se ne odlucuje na prvi korak...

Last edited by ochajna domacica; 05-03-2010 at 22:31..

Old 11-03-2010, 22:37   #972
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno

sve je divno kad se gleda sinastrija nekog ko je /nije u vezi/braku, a ja pokusavam da ukapiram da li ce nesto biti od veze,,,poslije ovog sugavog SA povratka koji mi raznosi (konj)VE i JU u 6.k u Vagi,etc a njemu je u toku tranzit SA preko MO u 8.(da li ce se razvesti ili ne) ...elem, njegov MA na moj DSC,njegov MO egz.konj na moju VE, moj MO u njeg.7. moj vladar 7.U SCO, a njegov MA u sco...ALI, sta ce NA KRAJU da ispadne od svega toga?? plsss neka neko baci pogled...

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...Nd-u1230291884

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7

Old 12-03-2010, 22:28   #973
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

ja sam primjetila da gotovo svaka veza (90%slučajeva) koja donekle traje, dakle nije prolazna avantura, seks i sl. je prikazana /vidljiva preko serije 7

partner je ili sunce u nečijem 7 polju ili asc na desc drugoga; sunce ili asc na vladaru 7 polja

obavezna je poveznica preko serije 7

vezano za utjecaj nekih osoba na druge: ukoliko se planete jedne osobe nađu na uglovima druge to je jak signifikator da će te dvije osobe reagirat jedna na drugu..na bilo koji način
isto važi za čvorove
nezaboravne osobe..one koje ćemo dugo pamtiti

uglovi su jako bitni, po mome, u nečijoj karti
u davisonu također

uglovi su prema tradicionalnoj astrologiji bili u nekim oblicima karata posebno istaknuti (poseban metod karata)..u prvom planu

5 polje, 9, i sva ostala jesu tu, ali žarišne točke su oko osi asc-desc mc-im

Old 12-03-2010, 22:36   #974
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
ja sam primjetila da gotovo svaka veza (90%slučajeva) koja donekle traje, dakle nije prolazna avantura, seks i sl. je prikazana /vidljiva preko serije 7

partner je ili sunce u nečijem 7 polju ili asc na desc drugoga; sunce ili asc na vladaru 7 polja

obavezna je poveznica preko serije 7
Da, to sam i ja bas pratila i zaista je slucaj i kada nisu u pitanju ljubavne veze, nego i neki bliski odnosi, jer osa 1-7 je odnos nas i drugih

Old 12-03-2010, 22:40   #975
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

to nisam primjetila (nisam gledala)

o kakvim bliskim odnosima misliš?
prijateljstva?
obitelj?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules