ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 01-09-2009, 20:21   #781
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Zato su sinastrije najzeznutija stvar za pogoditi...oče uspjet,neće ? Treba sve gledati do u detalj...

Ajmo pričati o nečem što sam pročitala davno;

-Rječ je da osobe sa napetim ljubavnim aspektima biraju upravo partnere sa kojima imaju međusobno napete aspekte,sinastrije...

-Ono što meni nije dalje jasno...dal onda i ostaju sa takvim partnerima?

Kako će pronaći odjednom nekog ''mirnog natalca''....a recimo brak im stoji u karti...znači bit će ga...al s kim?sa ''nepodobnim'' ili sa nekim ''mirnim'' kojeg zapravo i ne pronalazimo u karti?????
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-09-2009, 21:01   #782
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lullybully VIdi Poruku
No, a što brak nosi?
Recimo Crkveni brak...Koliko je meni poznato, katolički brak može raskinuti samo Crkva ili neki ekstra rijetki uvjeti tipa jalovost jednog od partnera, laganje o orijentaciji ili izostanak spolnih odnosa...A sada zamisli situaciju....Zaljubiš se u nekoga koga sretneš sasvim slučajno, sudbinski maltene.Otprve osjetiš da je to nešto posebno, a vremenom da je to-to, tvoj ying, tvoj yang, srodna duša koju čekaš čita život.
Sada ti meni objasni, što je lakše u takvoj situaciji?
Ostati u braku radi braka, muža, djece, susjeda, okoline, patiti, ugrožavati svoj život, život srodne osobe skrivajući je godinama, ugrožavati život svoga muža, djece i braka ili iskreno reći: Čuj, oprosti, upoznala sam tog i toga, zaljubila sam se, mislim da je to-to.Istina, kad god se raskida netko od dvoje ljudi pati jer netko je uvijek strana koja pati bilo da raskidaš vezu ili brak zbog prevare, razlika, xy drugih razloga.No, što misliš?Jel lakše "zadržati brak" i godinama lagati, mučiti se, patiti ili sve riješiti otvoreno i iskreno??Ja nigdje nisam rekla da je prekid laka stvar, međutim rane se sigurno lakše zaliječe kada znaš da je partner ispao korektan i iskreno rekao kako stvari stoje, nego je gazio tvoje poštovanje i lagao te godinama hineći ljubav koju je poklanjao nekom xy.
Ova sitacija koju treba da zamislim je svojstvena mladim ljudima, koji misle da sve sto leti to se jede. Zato ja mislim da u brak ne treba ulaziti pre tridesete godine, dok se ne osoba ne izgradi. Taka srodana dusa koja pada sa neba u neciji zivot ima samo u americkim filmovima i spanskim serijama. Srodna dusa je nesto sto se gradi u nekom odnosu, a za to treba dosta velika pozrtvovanost i trud. Kad si mlad nisi spreman na bilo kakv trud, ocekujes darove sa neba, a toga nema nigde ni u cemu, pa ni u ljubavnim odnosima.
Kako osoba sazreva, postaje samosvesna, zna ko je, zna sta hoce, zna za cim tezi, e onda zna i kakav joj patner odgovara i takvog trazi. Onda je mogucnost "ja sam se zaljubio/la u drugu" svedena na minminimuma. E za to treba zrelost i da se shvati da niko drugi ne moze doneti ispunjenje. Osoba mora sama u sebi naci ispunjenje. Samo ne zrele osobe ce biti u stanju sve porusiti zbog nekog novog odnosa, za koji ce se za par godina ispostaviti da je vrlo slican ko prehodni, a one ce onda imati teznju i da taj ruse, zbog nekog novog, trazice kroz druge ljude, ono sto ne mogu naci u sebi, jer nisu imale zelju nikad da se pozabave sobom i svojim postupcima.

arciumLappa

A sta su ostale planete radile sa tim vasim konjukcijama sunce i meseca?

Last edited by Skorpija; 02-09-2009 at 16:28..
Submit to Digg   Aspekti u sinastrijama-Teorija Reply With Quote

Old 01-09-2009, 21:10   #783
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Samo ne zrele osobe ce biti u stanju sve porusiti zbog nekog novog odnosa, za koji ce se za par godina ispostaviti da je vrlo slican ko prehodni, a one ce onda imati teznju i da taj ruse, zbog nekog novog, trazice kroz druge ljude, ono sto ne mogu naci u sebi, jer nisu imale zelju nikad da se pozabave sobom i svojim postupcima.

a nisi nikad cula da je neko u drugom braku bio srecniji nego u prvom?

i bas, gle cuda , ljudi se upoznali dok je jedno od njih bilo u braku

izvini ne pricas kao iskusna zena vec kao ogorcena zena

Old 01-09-2009, 21:17   #784
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
-Rječ je da osobe sa napetim ljubavnim aspektima biraju upravo partnere sa kojima imaju međusobno napete aspekte,sinastrije...

-Ono što meni nije dalje jasno...dal onda i ostaju sa takvim partnerima?
Ja se u potpunosti slazem s ovom teorijom.

Uvek bih ostala sa partnerom koji je intelektualno i fizicki nadmocniji od mene pre nego sa onim koji je diiivan ali nije mocan.
Polozaj mog sunca i marsa traze takvog. Sve ostale planete kazu da sam jaka za zenu... i mene ne ispunjavaju trigoni sa nekim.

Treba mi uzemljenje u partneru s jedne strane, ali ja sama nemam zemlju kao element u svom chartu i ja takve ljude ne razumem... prosto... smire me na tren, ali onda samo pobegnem, kao katapultom da me odbace.

Bez kvadrata i opozicije kod mene nema sta da uspe

Old 01-09-2009, 21:19   #785
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpija_strelac VIdi Poruku

a nisi nikad cula da je neko u drugom braku bio srecniji nego u prvom?

i bas, gle cuda , ljudi se upoznali dok je jedno od njih bilo u braku

izvini ne pricas kao iskusna zena vec kao ogorcena zena
Po meni brak treba raskidati ako se dvoje ne slazu emotivno, mentalno, karakterno, ako prerastu jedno drugo..itd. Ali ako neko ostavi nekog iskljucivo zbog druge osobe, za mene je ta osoba nezrela, ne bih se bas petljala sa takvim tipom osobe, pa koliko god tebi zvucim ogorceno, to je samo tvoje misljenje i nista vise.

Cula sam da je neko u drugom braku bio srecniji nego u prvom, ali je motiv razvoda prvog braka bilo nesto drugo, a ne zaljubljenost.
A o tome i govori ono o cemu sam malopre pisala, a to je zrelost. Osoba je tada zrelija, nego kad je stupala u prvi brak

Last edited by tinna-bg; 01-09-2009 at 23:03..

Old 01-09-2009, 22:40   #786
popac
Administrator

popac's Avatar

popac je offline
Registrovan: Aug 2006
popac će postati poznat uskoro
Standardno

Koristite opciju - multiquote ako zelite da citirate vise clanaka.
Inace, tri dana je otvorena opcija EDIT.

Old 01-09-2009, 22:44   #787
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Samo da napomenem da sledeci put necu nista spajati,vec cu obrisati,jer sam juce dragoj clanici lullubully sve fino objasnila,ali ona izgleda misli da je pametnija,pa da vidimo dokle.

Last edited by Skorpija; 01-09-2009 at 22:58..

Old 01-09-2009, 22:47   #788
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Standardno

Quote:
A sta su ostale planete radile sa tim vasim konjukcijama sunce i meseca?
Njegov pluton na moj mesec
Njegov neptun na moj DC
Njegov saturn na moj IC (on ima natalno lose postavljen saturn)

Bas me pocastio

Old 01-09-2009, 23:01   #789
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by arctiumLappa VIdi Poruku
Njegov pluton na moj mesec
Njegov neptun na moj DC
Njegov saturn na moj IC (on ima natalno lose postavljen saturn)

Bas me pocastio
Pluton na tvom mesecu ti je moguce doneo tu povredjenost o kojoj si pisala. Ali to je i neka duboka transformacija tebe vezana bas za simboliku meseca i emocije. Mozda sada posle te veze drugacije sagledavas emotivne odnose i sopstvene emocije.

Da li neka njegova planeta pravila kvadrat na tvoj mesec ili sunce? I kako je kod njega postavljen natalni pluton?

Old 01-09-2009, 23:16   #790
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

po ko zna koji put pisem...

sta je jace moj SA0JMC njegov od njegov MO0SMC moj???koji aspekt ce da prevagne?

Old 01-09-2009, 23:18   #791
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ja sam bila sa osobom ciji je mars bio na mom mesecu (konjukcija u biku). Nije me povredio, a vezu i dan danas pamtim po indenticnom smislu za humor. To je jedina muska osoba u mom zivotu sa kojom sam se ja satima i satima samo smejala.

A ja ne verujem u najlepsi ili najgori aspekt u sinastriji. Moze sinastrija da bude puna trigona, sekstila..itd, ali ako su oni dve karakterno razlicite osobe, nece im veza ici glatko i pored divnih aspekata. Zamislite dve osobe, jedna smirena i odmerena, a druga nervozna i brzopleta, oni ce biti zajedno jer jedno drugom daju to sto sami nemaju, ali ta veza nece ici glatko.
Saturn daje trajnost, kad otvoris sinastriju ljudi koji su dugo u braku ili vezi, sve te sinastrije imaju istaknutog saturna, ali to nisu veze koje iskljucivo egzistiraju zbog ljubavi, vec tu ima i obaveza, zajednickog sazrevanja..itd
Mislim da i obostrani aspekti sunca i meseca veoma vezu, ako je dobar aspekt to je neko univerzalno razumevanje izmedju njih, ako je kvadrat to je neka borba, ali ih i ta borba veza jedno za drugo, ovo pricam samo za duple aspekte (koji su ipak retki).
To da, treba naci sklad u neskladu
Za SO i MO sam negdje citala da je dobro da i ako nemaju aspekt budu bar u skladnim znacima.

Old 01-09-2009, 23:22   #792
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Standardno

Quote:
Pluton na tvom mesecu ti je moguce doneo tu povredjenost o kojoj si pisala. Ali to je i neka duboka transformacija tebe vezana bas za simboliku meseca i emocije. Mozda sada posle te veze drugacije sagledavas emotivne odnose i sopstvene emocije.
Apsolutno tacno i jedno i drugo. Nikad nisam bila vise povredjena, ali nikad nisam ni vise emocionalno napredovala.
Quote:
Da li neka njegova planeta pravila kvadrat na tvoj mesec ili sunce? I kako je kod njega postavljen natalni pluton?
Nema kvadrata ni opozicija (bar ne znacajnih, navela bih)
Njegov pluton + suncem su na njegovom ACu i mom mesecu -bas je izgledalo da cemo da se volimo do beskraja.
Sad sam samo beskrajno srecna i u nadi da nikad vise necu imati ni slicnu sinastriju.

Old 01-09-2009, 23:24   #793
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
po ko zna koji put pisem...

sta je jace moj SA0JMC njegov od njegov MO0SMC moj???koji aspekt ce da prevagne?
Za buducnost veze se gleda SMC. Da li je taj aspekt aplikacija ili separacija?

JMC po meni spada u domen karmicke astrologije, ali sta je bilo bilo je, idemo dalje

Znaci, ja dajem glas da je trenutno jaci MO0SMC
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-09-2009, 23:25   #794
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

inace moj i njegov MO su u konjukciji ,jer su nam MO u skorpiji ...ali njegov MO 0 moj SMC je aplikacija..kako se krece SMC,unazad?u suprotnom smeru od planeta jel?

p.s a i moja i njegova VE su takodje u konjukciji,i obe VE su nam u lavu ,pa nam je jos i njegovoSO 60MOmoj pa i njegovo SO 60moj SA ...i dzaba tinnabg..ne potrajasmo... ..iako su to sve aspekti koji vezu ..ali eto...izgleda da nije tacno!

Old 01-09-2009, 23:38   #795
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Po meni brak treba raskidati ako se dvoje ne slazu emotivno, mentalno, karakterno, ako prerastu jedno drugo..itd. Ali ako neko ostavi nekog iskljucivo zbog druge osobe, za mene je ta osoba nezrela, ne bih se bas petljala sa takvim tipom osobe, pa koliko god tebi zvucim ogorceno, to je samo tvoje misljenje i nista vise.
ako se zaljubis u drugu osobu ne znaci da si nezreo

e sad sto se tice ovog aspekta Mo0Ma u biku koji si imala u sinastriji?
zasto to povezujes sa smejanjem?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules