ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-07-2007, 11:56   #46
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princess VIdi Poruku
Jedno pitanje?Ako je neko imao vec 3 braka i sad mu se gleda sinastrija za 4 brak,kako tad?
Jer po tome 4 brak mu je njegova 1 kuca?
Kako se gleda opis tog 4 partnera?
Da li gledam npr. mog vladara 7 jer je meni prvi brak i njegovog vladara 1 jer je njemu 4?
Koliko pitanja.Ali me to bas zbunjuje.....
Draga princess, stvari ovako stoje:
Tebi je prvi brak- njemu četvrti!
Pravilo glasi: razvedena osoba sa kojom ulazimo u brak, NEZAVISNO DA LI JE TO NAMA PRVI ILI NEKI DRUGI BRAK, uvek DODAJE svoje brakove u nas horoskop!!, pa tako sabiramo broj nasih brakova i njegovih brakova dok ne dodjemo do konacne ose!

Račun: tvojih NULA brakova + njegova TRI braka= osa 11/5
11. kuca
ce ti govoriti o karakteristikama samog braka, a 5. kuca predstavlja samu osobu sa kojom ulazis u brak, mada, Imsiragic navodi kako moze opisivati samog vlasnika natala, tacnije kako se on snalazi u tom braku- to je sto se tebe tice.

Sto se njega tice:
Posto ulazi u cetvrti brak, posmatra se osa 1/7 !

Ali, vrlo je bitno ne izgubiti iz vida, NIKAD, sedmu kucu, jer ona u svakom horoskopu predstavlja osnovni princip braka.

p.s. ovako je Imsiragic objasnio!

p.p.s.
mislim da ne bi bilo lose da prekucam primer Elizabet Tejlor, koja se udaval osam puta, tako cemo lakse raščistiti nedoumice, s tim sto moram da napomenem da se u opisu braka Elizabet Tejlor nije drzao pravila koje je dao u samoj teoriji o braku sa razvedenom osobom.

Last edited by Megara; 23-07-2007 at 12:33..
Submit to Digg   Aspekti u sinastrijama-Teorija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-07-2007, 14:28   #47
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Moram priznati da to dodavanje njegovih brakova na moj natal mi uopste nije logicno niti mislim da je tacno.
Glupost pa mi svi moramo iziveti sve segmente natala.Sad ja se udam za razvedenog i preskacem svoje 7 polje-totalno nelogicno jos ako je taj ima vise brakova preskocih pola svog natala ako sve to stavim u svoj natal.
A sad u samom njegovom natalu sistemom derivatnih kuca 4 brak mu pada na njegovu 1 to mi i jeste logicno ali zbunjujuce u tumacenju,jer bi partner poprilicno bio slican samom vlasniku natala.

Old 23-07-2007, 16:51   #48
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Moram priznati da to dodavanje njegovih brakova na moj natal mi uopste nije logicno niti mislim da je tacno.
Glupost pa mi svi moramo iziveti sve segmente natala.Sad ja se udam za razvedenog i preskacem svoje 7 polje-totalno nelogicno jos ako je taj ima vise brakova preskocih pola svog natala ako sve to stavim u svoj natal.
A sad u samom njegovom natalu sistemom derivatnih kuca 4 brak mu pada na njegovu 1 to mi i jeste logicno ali zbunjujuce u tumacenju,jer bi partner poprilicno bio slican samom vlasniku natala.
Slazem se s tobom.
Samo sam bukvalno prepisala ono sto pise u knjizi!
Evo jos primera koji podkrepljuju tu logiku ( isto prepisujem iz knjige!)

Natus se vencava po drugi put, ali za razvedenu osobu.Njemu bi drugi brak bio predstavljen 9. kucom, ali kako je i njegova partnerka takodje bila u braku, sve se pomera za jos jedan brak pa dolazimo do ose 11/5 koja sad nosi sudbinu za njegov drugi brak!

Sta na ovo reci??
Meni ovo ima logike samo ako prihvatim da na moju sudbinu moze da utice neko sa kim je moj izabranik imao vezu, ali indirektno, preko njega.

Old 23-07-2007, 16:54   #49
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Znam.Zivo me zanima kako bi pisac te knjige opisao 2 brak mojim roditeljima.
Oni su se razveli i sudski pa nakon izvesnog broja godina ponovo vencali i papiroloski.HAHAHAHAHAHAHAHA koja bi tu kome kuca bio?

A da tata je u medjuvremenu imao jos jedan brak.

Zamisli to dodavanje.

Old 23-07-2007, 17:55   #50
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
saandraa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Znam.Zivo me zanima kako bi pisac te knjige opisao 2 brak mojim roditeljima.
Oni su se razveli i sudski pa nakon izvesnog broja godina ponovo vencali i papiroloski.HAHAHAHAHAHAHAHA koja bi tu kome kuca bio?A da tata je u medjuvremenu imao jos jedan brak.Zamisli to dodavanje.
e o ovome sam citla negde u 2 dana se ubi trazeci taj tekst a znam da mi je kuci negde
ovako: tebi, posto bi bio prvi brak ostaje 7 kuca, njemu, ako je drugi 9, ako je treci 11 i tako dalje...to bi bilo tojer meni je isto nelogicno da ce mi svaki brak biti kao prvi (7 kuca) ja sam isto razvedena, prema tome moje misljenje: 7 kuca mi je vec "iztrosena" moguce da neki aspekti ostaju, sta ja znam biranje pratnera ili nesto tako ali inace meni je sledeci brak 9

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 05-04-2008 at 21:44..

Old 23-07-2007, 19:17   #51
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Auuuu, auuuuu, definitivno sam zbunjena. Kako bih ja sada mogla da povetam za mene i npr. ovog nazovi "mog". On nikad zvanicno zenjen, ali sa dve zene ziveo, a sa jos jednom nije ziveo, ali je ta veza bila bitna u njegovom zivotu. A ja, bila zvanicno udata jednom, a sa drugm zivela sest meseci. Kako ja sada da racunam njemu derivatne kuce, pa da vidim da li tu ima mene
Da krenem od jedaneste, posto sa onom trecom ipak nije ziveo, koliko god ta veza bila njemu bitna???

Sta vi mislite??

A sto se tice mene, mislim da je i ovaj od sest meseci opisan kraz moju sedmu kucu, samo kroz suvladara sedme.

Old 23-07-2007, 19:44   #52
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Imsiragic je lepo objasnio na primeru Elizabet Tejlor.Ona se udavala 8 puta.Znaci prvi brak predstavljen 7 kucom,a svaki sledeci 9,11,1...
Tako da joj se sedmi brak gledao ponovi kroz 7 kucu i ista prica se ponovila kao kod prvog braka,i mogla je da se udaje ponovo sve do 11-tog muza i on bi bio njena velika ljubav kao sto joj je bio 3 po redu...
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-07-2007, 19:45   #53
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

pa sta ja znam...po mom draga tinice, posot oni nisu ziveli zajedno, pa bila veza bitna ili nebitna, nije 7 kuca, a brakovi su astroloski ne samo na papiru vec i kada zive ljudi uajeno.

to je moje misljenje samo...nisam ni ja toliko sigurna u to

na primer, vidi kod mene, ja i moj smo bili 7 godina zajedno (5kuca) i ako nam je ta veza bila vise nego vazna, pa smo ziveli 3 zajedno (7 kuca jer je ipak duzi period) pa smo se vencali na papiru i u crkvi pa smo se sada razveli.

znaci sledeca veza mi opet pada na 5 a sledeci brak (ii ako zivim sa nekim) mi pada na 9

joj....zbunila sam se i ja totalno ali ovo sam ja tako skontala

p.s. glupo mi da te pitam...ali jedva cekam dejvison

ma tinice sredicemo mi ovu dilemu sa brakovima, razvodima itd!!

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Imsiragic je lepo objasnio na primeru Elizabet Tejlor.Ona se udavala 8 puta.Znaci prvi brak predstavljen 7 kucom,a svaki sledeci 9,11,1...
Tako da joj se sedmi brak gledao ponovi kroz 7 kucu i ista prica se ponovila kao kod prvog braka,i mogla je da se udaje ponovo sve do 11-tog muza i on bi bio njena velika ljubav kao sto joj je bio 3 po redu...

joj nadam se da cu ja ovo da izbegnem jbt zamisli 8 braka!!!!

katastrofa!!!!

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 23-07-2007 at 20:00..

Old 23-07-2007, 19:59   #54
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Meni sandrice stoji ako dodjem do drugog braka sve ok, e sada samo da dodjem do devete kuce

Na jednom forumu sam procitala neke stvari koje u natalnim kartama ukazuje da ce biti dva braka i ubedacila se. Ja nista od toga nemam Pa nije valjda da necu iskoristiti ovu moju koliko toliko solidnu devetu kucu sto se tice braka.

Ma udacu se, ja sam resila

P.S Idem sada da ti pogledam Dejvison, ja sam zaboravila, izviniiiiiiiiiiii

Old 23-07-2007, 23:42   #55
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Na jednom forumu sam procitala neke stvari koje u natalnim kartama ukazuje da ce biti dva braka i ubedacila se. Ja nista od toga nemam Pa nije valjda da necu iskoristiti ovu moju koliko toliko solidnu devetu kucu sto se tice braka.
Po Imsiragicu, da li ce doci do sledeceg braka ili ne treba da se gleda stanje u osmoj kuci, kao post bracno stanje, pa stanje u devetoj koja opisuje drugi brak i tako u spiralu.

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Jeste! Imamo istu knjigu, tako da sigurno znas i sta pise na prethodnih par stranica. Mislim na one stvari o dodavanju broja brakova kako bi se doslo do prave ose koja opisuje brak ...

Last edited by Skorpija; 14-01-2008 at 20:00..

Old 24-07-2007, 01:34   #56
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
Po Imsiragicu, da li ce doci do sledeceg braka ili ne treba da se gleda stanje u osmoj kuci, kao post bracno stanje, pa stanje u devetoj koja opisuje drugi brak i tako u spiralu.

znaci 8ma je kao most izmedju 7 i 9?? ili gresim?

jer sam ukapirala negde (mozda i nisam ukapirala) da je 6ta most izmedju 5 i 7??

ja se malkice zbunila

SOLARNA2011/2012

Old 24-07-2007, 01:52   #57
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Cure to je vreme izmedju dva braka kod svakog se razlicito ispoljava nekada kad je losa 9 kuca a dobra osma znaci velika ljubav posle prvog braka ,
sa jarcem na vrhu osme i devete moze znaciti cekanje na drugi brak pouzdanog partnera ili dovoljno kvalitetne uslove za drugi brak saturn opozicija sunce moze da znaci nedoumicu da li da se udas bas za tog coveka iako je saturn u 5 pa mozes jako da ga volis ,moze da bude neka stara ljubav(koja je sad udovac ili dugo razveden) itd itd

Old 24-07-2007, 08:31   #58
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
znaci 8ma je kao most izmedju 7 i 9?? ili gresim?

jer sam ukapirala negde (mozda i nisam ukapirala) da je 6ta most izmedju 5 i 7??

ja se malkice zbunila
Kao šro je VI polje "most" izmedju V i VII polja , tako je i VIII polje "most" izmedju VII [ I braka ] i IX [II brak ] VI nam sugeriše kako će se osoba ponašati prilikom "vaganja" da li da predje iz V u VII , a VIII će nam pokazati šta osoba radi , na koga nailazi prilikom razvoda i posle toga , sve do trenutka kada ponovo ne upozna i odluči se za II brak [ ako se i odluči ~ a to će nam , naravno , reći zvezde ]

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Meni sandrice stoji ako dodjem do drugog braka sve ok, e sada samo da dodjem do devete kuce

P.S Idem sada da ti pogledam Dejvison, ja sam zaboravila, izviniiiiiiiiiiii
Da se ubacim na brzinu ~ jače IX polje i nj vladar može takodje da ukaže i na jedan jedini brak ali sa razvedenom osobom
Obično se onda vladar ili Asc' ili VII polja nadje ili u IX polju ili ima neki jak , upečatljiv aspekt sa vlaarom IX polja

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Last edited by Skorpija; 14-01-2008 at 20:01..

Old 24-07-2007, 08:42   #59
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Cure to je vreme izmedju dva braka kod svakog se razlicito ispoljava nekada kad je losa 9 kuca a dobra osma znaci velika ljubav posle prvog braka ,
sa jarcem na vrhu osme i devete moze znaciti cekanje na drugi brak pouzdanog partnera ili dovoljno kvalitetne uslove za drugi brak saturn opozicija sunce moze da znaci nedoumicu da li da se udas bas za tog coveka iako je saturn u 5 pa mozes jako da ga volis ,moze da bude neka stara ljubav(koja je sad udovac ili dugo razveden) itd itd
Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Kao šro je VI polje "most" izmedju V i VII polja , tako je i VIII polje "most" izmedju VII [ I braka ] i IX [II brak ] VI nam sugeriše kako će se osoba ponašati prilikom "vaganja" da li da predje iz V u VII , a VIII će nam pokazati šta osoba radi , na koga nailazi prilikom razvoda i posle toga , sve do trenutka kada ponovo ne upozna i odluči se za II brak [ ako se i odluči ~ a to će nam , naravno , reći zvezde ]
Ajd u ovoj varijanti jos i mogu da prihvatim takvo tumacenje. Sa u VIII, vrh kuce u Raku, Mo u Ovnu 90Sa, 180Pl, 0Hiron i Ve...i dusa moja 120Ne. Ne vladar IV, Mo u IV.
Posle prekida prvog astroloskog braka poguranog izmedju ostalog i tran Pl, razocarenje u prijatelje, posebno zenskog pola, ozbiljnija depresija i aktiviranje Mo180Pl pri tom Pl vladar XII kuce i visegodisnja samoizolacija u sopstvenom domu bez varijante kontakta sa muskim svetom koji bi mozda stogod hteo. Kako sve to negde trajalo pa recimo 7 godina uklapa mi se prica o Sa kao periodu posle. Ajd sad mi malko jasnije.

Old 24-07-2007, 10:03   #60
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by zoka57 VIdi Poruku
Uh, a meni saturn u osmoj, zato ja nikako da stignem do tog drugog braka. Vec sam pocela da krivim sebe, a sada vise necu, znaci saturn je kriv
Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da se ubacim na brzinu ~ jače IX polje i nj vladar može takodje da ukaže i na jedan jedini brak ali sa razvedenom osobom
Obično se onda vladar ili Asc' ili VII polja nadje ili u IX polju ili ima neki jak , upečatljiv aspekt sa vlaarom IX polja
Salim se, meni je vladar devete merkur koji se nalazi na asc, ali dolazi iz 12 kuce. Dispozitor je venera koja se nalazi u prvoj u vagi. Pa sam zato rekla da preko dispozitora ukazuje na ok brak. A merkur od aspekata pravi konjukciju sa suncem, uranom i asc, i trigon sa saturnom iz osme kuce i trigon sa marsom iz 4 kuce. UH, ovo nije dobro, pa vladar IX polja pravi trigon sa vladarem VII polja. Pa onaj brak sto sam imala, on nije bio razveden, posle je postao

Znaci nije vladar asc i nije se nasao u 7 polju....uh dobro je

Last edited by Skorpija; 14-01-2008 at 20:02..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules