ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-07-2007, 02:59   #16
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Ne pitam za sinastriju, nego za natalnu. Mada kad radim derivatne kuce, ja ovog sa kim sam bila sest meseci ne vidim po opisu partnera moje IX kuce, A, i moja deveta tj sing. devete ukazuje da ce to biti ok. brak - veza, jer je dispozitor vladara devete, venera koja se nalazi u svom sedistu (vaga) u prvoj kuci. A ta veza gde smo ziveli 6 mes. zajedno i nije bila bas sretna, bar sa mog stanovista. Ili ja ne tumacim dobro, ili to nije taj. Na kraju ce da bude da necu ni imati drugog muza, i da sam za dzabe spremila ovu oklagiju za lov
Submit to Digg   Aspekti u sinastrijama-Teorija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2007, 09:56   #17
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

cekaj malo...hmm..ja sam sada to ovako kontala:

natalna: ok drugi brak 9 kuca

sinastrija: brak uvek 7 kuca jer uporedjujemo samo moguci brak ove dve osobe a brak je 7 kuca??? jel tako?

SOLARNA2011/2012

Old 20-07-2007, 15:59   #18
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Znaci ipak ostaje u sinastriji najbitnija osa dc-a, pa da je i deseti brak u pitanju.

A da li se u sinastrijama i losi aspekti saturna sa licnim planetam druge osobe mogu racunati kao na trajanje veze, ali ta veza nece biti laka, bice tu vise patnje, nego ispunjenosti kroz vezu?

Old 20-07-2007, 16:17   #19
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
A da li se u sinastrijama i losi aspekti saturna sa licnim planetam druge osobe mogu racunati kao na trajanje veze, ali ta veza nece biti laka, bice tu vise patnje, nego ispunjenosti kroz vezu?
Tinna, nekad sam ovo postavila na sinastriji ali nije bilo odgovora..........

Ukoliko se u sinastriji javi npr Sa90Ve to naravno ne valja......... nije da vodi u mrznju ali Sa hladi osobu cija je Ve i vremenom emocije nestaju......Jednom recju, nije bas lak aspekt.......

Medjutim, sta se desava kada se Ve nalazi u Jarcu pa je samim tim i ona hladnija, stabilnija, ne da se tako lako povrediti (bar ne javno) a Sa druge osobe npr u Vagi gde je u Egzaltaciji i natalno nije lose postavljen (tj. nije bas tako veliki "zloca i strogoca" koji uziva u patnjama drugih ) Sta tada????

Licno mislim da je u ovakvoj situaciji Ve ugrozena, ali ni blizu koliko bi bila ona u Ribama na 2.stepenu sa kojom tudji Sa pravi kvadrat i nalazi se na 29. stepeni Sco..........

.........I jos nesto, koliko je bitno ko je tu musko a ko zensko ili to ne pravi nikakvu razliku

To je neko moje misljenje, jer koliko god svi kudili naseg Sa , nije on uvek bas tako los, tj ima ljudi koji se lakse mire sa cekanjem, trajanjem, iskusenjima i obavezom da debelo zasuku rukave ne bi li dosli do cilja, bilo da se radi o ljubavi ili necem drugom............

E sada, ukoliko je sinastrija prepuna losih aspekata, onda los aspekt Sa i licne planete dodje kao dodatni mucitelj, ali ako ima mnogo lepih i ovaj jedan los mislim da moze da donese trajanje i na kraju ipak mislim da su u sinastriji najvaznije pojedinacne natalne jer ce licni senzibilitet presuditi vredi li ili ne

Ali kako god, bas bih volela da cujem i druga misljenja, bas u vezi tog Sa u sinastriji...........

Old 20-07-2007, 16:36   #20
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Uh, imam bas taj aspekt u sinastriji, negovu veneru kvadratira moj saturn u blizancima, ali je to tako losa sinastrija, da mu ovaj aspekt jos dodje lep A, i veliki je obris, jos separacion.

Ali me veoma interesuje, iskustva drugih u sinastrijama sto se tice saturna, jer ipak bez njega nema ni trajanja, koliko god aspekti izmedju licnih planeta bili lepi, to mora saturn da podrzi, da bi bilo trajno. To je neko moje misljenje. E sada meni je jasno kad saturn pravi dobre aspekte, ali sta kad je umesan i sa dobrim i sa losim?

Inace sam primetila, sto se mene tice, sve me privlace neki sa kojima imam uzas sinastriju. Ako pogledam sinastriju sa mojim bivsim muzem, ja se pitam kako smo mi bili 9 god. u braku. Njegov uran egzaktna konjukcija moja venera, svetla ni u kakvim aspektima, saturn isto nikakve aspekte ne pravi sa licnim planetama...itd. A brak opet trajao 9 god., a gledajuci sinastriju covek da pomisli da to moze biti samo neka vezica od mesec dana najduze.
A, sa jednim sam imala divnu sinastriju, da pomislis veza za do kraja zivota, a veza trajala mesec ipo. Ja sam totalno zbunjena.

Old 20-07-2007, 19:40   #21
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Uh, imam bas taj aspekt u sinastriji, negovu veneru kvadratira moj saturn u blizancima, ali je to tako losa sinastrija, da mu ovaj aspekt jos dodje lep A, i veliki je obris, jos separacion.

....
Njegova Venera u kvadratu sa tvojim Saturnom

Odnosi sa ovom uporednom mobinacijom mogu biti hladni i ne narocito prijateljski. Osobe nisu privucene jedna drugoj dobrovoljno. Kombinacija nije povoljna za za bracne i ljubavne odnose, i kada se nadje u uporednom horoskopu obicno ukazuje na skrivene motive statusa ili finansija, bilo na racun samih osoba ili njihovih porodica.

Lara

Old 21-07-2007, 01:31   #22
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Lepo sam ja rekla da je to jos i lep aspekt, on bogat, a ja materijalista

Salim se

A sto retko ko ovde hoce da prica o svojim iskustvima kroz aspekte sto se sinastrije tice, sinastrija se najbolje tako uci. Mislim da je razmena iskustva (ne samo sto se tice licno vasih sinastrija) najbolja.
Iz iskustva znam gde uran uplete prste, tesko da se taj odnos moze odrzati, on tezi da razdvaoji i na kraju to i uradi. U vecini slucajeva to budu nagli i neocekivani rastanci po jednu stranu, a moze da se desi i za stranu koja je raskinula, jer je to uradila u afektu.

A za saturn me zivo interesuje, a niko nista da kaze

Pa zene imate li taj saturn u vasim sinastrijama, sta vam je doneo?

Old 21-07-2007, 01:43   #23
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

ja bih rado da ti pomognem, na primer na slucaju mene i mog bivseg muza, samo nisam sigurn au koj eje vreme tacno rodjen, a asada da ga nazovem i pitam bilo bi malo glupo ali ja mislim da je oko 6 ujutru samo...sigurna sam samo nekih 30 % pre podne je sigurno samo kada to je veliki znak ?

inace 24.05.1980 u becu...e sada ako moze i bez tacnog vremena nekako...ma da j eto glupost ali hajde

inac ebih ti odgovarala sve skroz otvoreno bez tajni..da se barem drugi uce na mojim greskama

a da...zaboravih da ti kazem, kod djevisona si mi radila sinastriju, onaj opis partnera, blizu kuce, nije stranac itd...100% moj muz!!!

SOLARNA2011/2012

Last edited by Skorpija; 22-07-2007 at 15:16..

Old 21-07-2007, 02:12   #24
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Sandrice tada nisam znala da si bila udata, pa sam ti za opis gledala od sedme kuce, ali eto pogodila sam za njega.

A da ovog drugog nisi upoznala preko posla? ne mogu sada tacno da se setim, ali mislim da sam zbog nekog polozaja vladara devete pomislila da je upoznavanje preko posla.

Pogledacu sinastriju tebe i tvog muza, pa da uporedim sa mojom i mojim bivsim muzem. Stvarno mislim da se sinastrija najbolje tako uci. Gledas one gde ljubav cveta, ali i one gde su se razveli. Pa oda uporedjues i stvaras neku sliku, sta donosi ljubav, sta raskid, sta odvojenost...itd

Hvala ti punooooo sto pomazes, divna si

Old 21-07-2007, 09:59   #25
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Sta mislite da li natalno Ve180Ur olaksava taj isti aspekt u sinastriji? Da nema neko slucajno u iskustvu nesto slicno? Vec tri dana pokusavam da smislim da li to ima logike, al nesto ne ide bas.

Old 21-07-2007, 11:57   #26
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Dorijana, ja mislim da bi trebalo da olakasa. Osoba koja ima taj aspekt u natalnom je vec verovatno dolazila u neke nepovoljne situacije sto se tice ljubavi. npr da bude nagla, pa prekida veze u afektu, ne razmisljajuci. Pa verovatno je nesto naucila iz svega toga i da nekako amortizuje taj aspekt, da stisava svoju naglost i da izbroji do 10 pre nego sto nesto uradi.
Pa ako se taj aspekt toj osobi ponovi i u sinastriji sa nekim, mozda ne bude toliko izrazajan tj. ne dodje do naglog prekida.

Ajde, da jos neko da svoje misljenje

Ja imam natalno venera uran konjukcija, vremenom sam naucila da ne budem bas nagla u vezama, da nekad bas izborijim do 10 pre nego sto odreagujem, da se ne bih posle kajala.
Ali od kad sam to naucila, sve nalecem na neke koji mene ostavljaju, a ne ja njih
E sada, sta je bolje biti ostavljen ili ostavljati. Pa kad me neko ostavi, bar nemam osecaj kanjaja, koji sam imala dok sam ja ostavljala u afektu. Kad bes prodje, onda je dolazilo kajanje i ono, au, pa zasto to uradih
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-07-2007, 12:10   #27
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Ja mogu samo da dam komentar sta je meni logicno : minus i minus daju plus
uostalom nekoliko puta sam cula da kad se nadje u sinastriji taj i uopste aspekti urana i venere to daje nagle prekide i sl. jedino ako se na neki nacin ispunjava simbolika urana (kroz sedmu kucu jednog od partnera ili vec ovakav aspekt) (naravno ako ja nisam nesto pobrkala loncice kao totalni amater )

Old 21-07-2007, 12:27   #28
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

ja mislim da ovaj aspekt vise daje nagle reakcije nego samo nagle raskide, mada i to nije tako daleko. kao sto tinica rece: najboje je kada je natus iz ovoga nesto naucio pa u sebi izbroji do 10 pa onda stupi u akciju!

SOLARNA2011/2012

Old 21-07-2007, 14:01   #29
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
.....
Ali me veoma interesuje, iskustva drugih u sinastrijama sto se tice saturna, jer ipak bez njega nema ni trajanja, koliko god aspekti izmedju licnih planeta bili lepi, to mora saturn da podrzi, da bi bilo trajno. ....
Sta te interesuje konkretno. Pogledaj aspekte sinastrije mene i dragog, a onda baci pogled na moj Saturn iz devete.

Quote:
tinna-bg: Pa zene imate li taj saturn u vasim sinastrijama, sta vam je doneo?
Meni samo sve najbolje!!!

Lara

da se pridodam ...
Old 21-07-2007, 14:52   #30
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile da se pridodam ...

ovo smo nas dvoje

... šta vi mislite o ovom aflikovanom Saturnu ...
... ulažem PUNO nade u ovaj odnos ...
... možda je on i onaj "pravi" ...

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Last edited by Shmishonja; 21-07-2007 at 15:03..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules