ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-01-2008, 20:26   #181
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Privlacnost i fatalnost ako se ne obuzdate moze viditi ka tragediji,obostrana nemogucnost izlaska iz te veze.naravno dosta je bitno kojim sektorom u vasim natalima vladaju te planete
je l' si to gledao oba aspketa?

ovako moj Mo-vladar 5. kuce,moj Pl-vladar 8. kuce,moj Sa-vladar 11. kuce,i moj Ma-vladar ukljestenog ovna u 1.kuci...

njegov Mo-vladar 8. kuce,njegov Pl-vladar 12.kuce,njegov Ma-vladar 5. kuce i njegov Sa-vladar 2.kuce...
Advertisement

Old 18-01-2008, 11:35   #182
Mirkab
Početnik

Mirkab je offline
Registrovan: Jan 2008
Mirkab je na dobrom putu
Standardno

Mandrak mozes li meni reci da li sam napokon naisla na pravog...saljem ti moju i njegovu natalnu kartu

Submit to Digg   Aspekti u sinastrijama-Teorija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-01-2008, 13:09   #183
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

njegova venera i moje sunce u konjukciji pa u biku
dobro je, jel tako...

Old 18-01-2008, 13:30   #184
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

to ništa ne znači tako..

treba gledati puno više elemenata u usporednom.
ako je konj u pitanju, treba vidit čime vladaju ta dva planeta u natalima,
sličnost aspekata u pojedinačnim natalima,
u kakvim su odnosima vladari I/VII/V,
kako su položeni njegova VE/MO naspram tebe,
te tvoj MA/SO naspram njega,
koje planete su u I, V i VII.
na kraju ako i imate prekrasnih uzajamnih aspekata,
treba pogledati ako si uopće ispunjavate simboliku partnera prema natalu

a konj VE sa SO, to je kul, imam ju i ja s Jackom Nickolsonom
baš bi si bili simpatični

Old 18-01-2008, 17:42   #185
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

a moze li i meni mandrak? please ,ja sam mladja osoba u sinastriji

http://i38.photobucket.com/albums/e123/dinna81/S.jpg

Old 19-01-2008, 01:05   #186
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

evo i mene mandrače konačno sam skužila kako da postavim sve karte na forum..kad budeš imao vremena -zanima me odnos bivši i ja(šta mogu da očekujem ili je to bio samo karmički dug) i brak sa mužem ako može -kvalilteta (dal će ostati muž dobar kao do sada?).

Old 17-02-2008, 10:19   #187
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ej selena ja sam pogledala za tu tvoju prošlost...Pa se ti pitaš za kirona...a imaš Konjukcije Mjeseca i Njegovog ac-a sa jedne strane i Veneru da njegovom Dc.u ekzaktno....mora da si i ti njemu puno značila....što ne?

Old 17-02-2008, 10:28   #188
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

da sam u one dane imala ovu pamet i znala sve šta sad znam...uz malo manju dozu nesebičnosti bila sad uz njega....ebi ga mladost-ludost,
ja mislila da me on ne voli a on je samo htio da mi napravi carstvo( za svoju malu porincezu -kako me zvao);trebala sam se držati svog mačka pukija i knjige(to mi je jedino u životu gde sam dobra ) i čekati da se kraljevstvo završi ali...ja sam bila nestrpljiva i željela sam ga stalno uz sebe-voljela sam ga do bola i skoro umrla kad je otišao i iz inozemstva sam se vratila da mu budem blizu jer nemogu si zamisliti da budem jako daleko od njega...ne cijeli život....

Old 17-02-2008, 10:36   #189
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Što ti si otišla u inozemstvo ili on?A ne znam kako nisi onda znala da ćeš ga voljeti do kraja?Mislim meni to baš nije jasno...?

-često puta sam čitala da se tako te prve ljubavi previše idealiziraju ,pogotovo u trenutcima kada nismo zadovoljni trenutnim životom...pa se tješimo oooo da sam napravila ovo,da sam ostala sa njim...i tako...možda bi trebala na taj način razmišljati?

Old 17-02-2008, 10:46   #190
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

ali ja volim sadašnji živo0t i ono što sam postala i napravila...
a za ono voljeti do kraja-u onim mladenačkim glupostima povrijedili smo jedno drugo i to jako...trebale su mi godine da to probavim i ostavim iza sebe...kao i njemu i sad kad smo odrasli shvatili smo da je trebalo biti drukčije...
nisam idealizirala nikog pa tako ni njega ...jedino sebe malo previše

Old 18-02-2008, 19:40   #191
Mirka
Obično gatalo

Mirka's Avatar

Mirka je offline
Mirka je na dobrom putu
Standardno

Šta bi značilo kada se ženin Lilit nalazi u konjukciji sa muškarčevom Venerom i Merkurom, a muškarčev Kiron u konjukciji sa ženinom Venerom i Suncem i to u njenij VII kući?

Old 18-02-2008, 23:41   #192
marijana85
Obično gatalo

marijana85's Avatar

marijana85 je offline
Registrovan: Nov 2007
marijana85 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mirka VIdi Poruku
Šta bi značilo kada se ženin Lilit nalazi u konjukciji sa muškarčevom Venerom i Merkurom, a muškarčev Kiron u konjukciji sa ženinom Venerom i Suncem i to u njenij VII kući?
vlasnik Hirona biva povredjivan od vlasnika Sunca, mada ne bukvalno, nego,recimo, rijechima, nenamjerno, a da ni on sam nije svjesan toga
A vlasnik Lilith-a opchinjava vlasnika Ve i So
to je koliko ja znam, mada uopshteno samo

Sta mislite o ovoj mogucnosti ???
Old 19-02-2008, 18:26   #193
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Post Sta mislite o ovoj mogucnosti ???

Iskreno receno, jos uvek se ne znam i ne razumem dovoljno da bih uspela da protumacim ovu sinastiju. Jedino sto vam mogu reci da mi je ovo vrlo neobicno, ali posto sam ja osoba sa crveno obelezenim planetam i ukljucena u ovo TAKO DA NE MOGU NISTA DA POVEZEM.
Ako je neko zainteresovan i zeli da pogleda u ovu potencijalno neobicnu kombinaciju, bila bi mu veoma zahvalna...

Last edited by Lotosov cvet; 16-08-2008 at 15:36..

Old 19-02-2008, 23:28   #194
supernova
Obično gatalo

supernova's Avatar

supernova je offline
supernova će postati poznat uskoro
Standardno

Možda bi za vježbanje mogao biti od koristi ovaj link gdje možete na našem jeziku dobiti tumačenje aspekata u sinastriji.

http://www.astromagicraven.com/astro...rija_forma.htm

Aspekti u sinastriji:

SUNCE trigon SUNCE. Pozitivan aspekt: Ovo je izvrsna usporedna kombinacija za zajednicu. Obostrana kompatibilnost. Osobe imaju mnogo sličnih vrijednosti i one će vjerojatno biti prirodni prijatelji. Koristan aspekt za romantične veze i brak. Ton veze će biti određen velikim dijelom prema elementu (Zemlja, Vatra, Zrak, ili Voda) u kojem se Sunce nalazi. Osobe u velikoj mjeri odgovaraju jedna drugoj. Osobe se međusobno razumiju, nadopunjuju, podržavaju i surađuju. Teže tome da budu na istoj valnoj dužini u mnogim područjima života. Osobe su se vjerojatno vezale ili će se vezati trenutačno i s lakoćom odmah nakon upoznavanja i nastaviti skladno na istoj valnoj duljini. Ugodna veza, bez obzira na neke druge utjecaje koji mogu djelovati na ovaj par. O ovom trigonu se može reći samo jedna negativna stvar a to je da čini stvari previše laganim, tako da osobe ne osjećaju potrebu da se razvijaju individualno.

SUNCE trigon MERKUR. Pozitivan aspekt: Ovo je dobar aspekt jer je malo problema koji se ne mogu savladati uz dobru komunikaciju. Ova usporedna kombinacija je vrlo korisna u bilo kojoj vezi jer to označava izvrsnu komunikaciju između obje osobe. Osobe se stimuliraju intelektualno i djele mnoge kulturne ili obrazovne interese. Dobro razumijevanje među oba partnera. Ovaj trigon čini da komunikacija teče glatko i obično nagovješta da možete govoriti o bilo kojim problemima koji iskrsavaju, pronaći rješenje i izlaz, i otkloniti ih. Ideje i načini samo- izražavanja teže harmoničnosti. Osobe cjene jedna drugu. Sunce osoba će vjerojatno zauzeti sredinu pozornice, ali ideje izražene u vatri zanosa su vjerojatno barem djelomično inspirirane od strane Merkur osobe. Budući da je Merkur neutralan planet, ovaj trigon nagovještava intelektualnu a ne seksualnu kompatibilnost. Ako je ovo seksualna veza, faktor privlačenja je rezultat drugih značajki ili aspekata u usporedbi. Sve u svemu, osobe su kao stvorene jedna za drugu.

SUNCE trigon VENERA. Pozitivan aspekt: Izvrsna usporedna kombinacija za romantično i seksualno privlačenje i brak. Osobe uživaju međusobno se družeći i zabavljajući. Dobar emotivan odnos i obostrana osjetljivost i velikodušnost. Osobe potiču jedna drugu društveno i kulturno. Izvrstan aspekt. Osobe se slažu, vole, osjećaju se ugodno, radosno i ozareno u društvu jedno drugog.

SUNCE opozicija MARS. Negativan aspekt: Ovaj aspekt između Sunca i Marsa se često nalazi u brakovima, tvori snažnu tjelesnu privlačnost i vrlo vruću kombinaciju. Prirodna želja je jasno stimulirana. Ova usporedna kombinacija tvori sukobe između htijenja i ega, što može rezultirati sa natezanjem i borbom za nadmoć u vezi. Ovo nije dobar romantičan pokazivač jer ego i tvrdoglavost će biti stalno u svađi. Ovaj par će imati učestale prepirke. Smatrajući nemogućim da govore smireno, oni će uvjek biti agresivni jedno prema drugom. Konflikt je prouzročen obostranom potrebom za dominiranjem nad drugim. Oni ne mogu živjeti na temelju obostranog razumijevanja. Muškarac je tip koji procjenjuje, daje narudžbe, odlučuje a žena je neovisan tip, koji ne može samo stajati ograničeno i samo tako uzimati narudžbe od njezinog partnera. Ključ da se uspješno nosite s ovim aspektom je psihološka zrelost. Budući da je nemoguće isključiti natjecanje za dominacijom koje je ovdje nametnuto, nužno je za oboje da poštujete volju drugoga.

SUNCE opozicija SATURN. Negativan aspekt: Ovo je vrlo težak aspekt budući da teži stvaranju obostrane ljubomore i ne slaže se sa osobnim autoritetom. Saturn osoba je sklona porazno djelovati na entuzijazam i samo- izražavanje Sunce osobe. Da bi se živjelo sa ovim aspektom, obje osobe moraju poštovati slobodu volje druge osobe i niti jedna ni druga osoba ne bi trebla očekivati da ima prvenstvo i prevlast. Odnos prema ozbiljnim zajedničkim odgovornostima će biti glavna stvar na kojoj se treba raditi. Ovo se ne smatra povoljnim aspektom za romantične veze. Saturn je previše grub, krut i previše voli mir u odnosu na Sunce. Ni jedno ni drugo neće osjećati zadovoljstvo u ovoj vezi. Ove osobe, bez sumnje, nisu stvorene jedna za drugu.

SUNCE kvadrat URAN. Negativan aspekt: Ova kombinacija može dovesti do ekstremno snažnih privlačenja ali vrlo kratkog i nestabilnog trajanja. Ovdje je vjerojatno buntovničko držanje u vezi. Suradnju bilo koje vrste u vezi je teško za održavati. Ovaj aspekt ne govori o dugotrajnom razumijevanju. U početku, oni će poštovati jedno drugog, sa zadovoljstvom će biti zajedno, ali vrlo skoro život će im postati nepodnošljiv, začinjen
SUNCE opozicija MJESEC. Negativan aspekt: Ovaj usporedni aspekt se nalazi u mnogim vezama. U ovoj vezi, Sunce osoba je više u pokretu, a Mjesec osoba ima veću sposobnost primanja. Sunce osoba teži dominiranju. Ovaj aspekt će možda utjecati nešto bolje ako je muškarac tradicionalno glava u obitelji, odnosno braku i kada je on Sunce partner. Određeni konflikti i svađe u razvoju. Partner je zaista previše sebičan, što je teško za izdržati u svakodnevnom životu. U ovim uvjetima, vidjeti jedno drugo dva puta tjedno moglo bi biti dovoljno.

MJESEC opozicija MERKUR. Negativan aspekt: Ovaj aspekt često predočava probleme u komunikaciji. Ovaj usporedni aspekt može ponekad prouzrokovati poteškoće zbog jednog trvenja između emotivnih reakcija Mjesec osobe i intelektualnih reakcija Merkur osobe prema situaciji. Merkur reagira na racionalnom nivou dok je Mjesec više podešen na emocionalni nivo. Kao posljedica toga, obje će osobe otkriti da im je teško razumjeti jedno drugo. Oni će svakodnevno imati probleme u međusobnom razumijevanju, njihovi interesi i preokupacije će biti različiti, ponekad proturječni. Merkur osoba se može činiti kao da neprestano prigovara i da je previše kritična prema Mjesec osobi. Ova kombinacija često pokazuje nesklad u vezi hrane, svakodnevnih praktičnih stvari, financijskih izdataka, kućanskih i obiteljskih prilika. To može biti i više od uobičajeno nedovoljne komunikacije, nesporazuma i pogrešnog tumačenja među vama. Pa ipak, postoji mogućnost, ukoliko oboje porade na tome, da će biti u mogućnosti povećati izglede za budućnost ukoliko učine jedan svjestan pokušaj da iskušaju stvari koje se odnose na drugačije stajalište od njihovih, radije nego da se automatski razilaze u stajalištima.

MJESEC opozicija VENERA. Negativan aspekt: Ova usporedna kombinacija nagovješta snažno romantično i seksualno privlačenje, ali u položaju koji ima za posljedicu vrlo delikatno i teško emotivno ophođenje. Osjećaji se lako mogu povrijediti, jedna ili obje osobe se mogu osjećati neshvaćenim ili iskorištenim za seksualno zadovoljenje. U zrelosti su ovi problemi često savladani i kombinacija se često nalazi u braku kada privlačnost više nije na prvom mjestu i nije više toliko snažna. Negativan aspekt ove opozicije može za obje osobe biti u previše usputnom držanju što se tiče emotivnih stvari, ili, često, jednoj sklonosti da vodi i jednu i drugu osobu prema ekscesima, previše odlazaka na zabave, prejedanju, financijskoj ekstravaganciji, seksualnoj neumjerenosti, ili nešto slično. Ovo će vjerojatno biti jedna emocionalno nabijena veza, sa vjerojatnošću romantičnog i/ili seksualnog magnetizma, i to je jedan tipičan primjer privlačenja suprotnosti. Postoji mogućnost za preosjetljivost i/ili nesporazume budući da osobe emotivno pristupaju iz suprotnih perspektiva. Osobe se mogu, u različito vrijeme, nadopunjavati ili sukobljavati. Za ovu opoziciju je vjerojatnije da će prouzročiti jednu ugodnu iskru u vašoj vezi nego pravo trvenje. Osobe su sa zadovoljstvom zajedno, ali konflikti bi možda mogli proizaći iz nevjernosti.

MJESEC trigon SATURN. Pozitivan aspekt: Ova usporedna kombinacija je od pomoći za suradnju u ozbiljnim odgovornostima, poslovnim pitanjima i obiteljskim prilikama. Nije pokazivač romantične privlačnosti, ali nesumnjivo poboljšava postojanost veze uz dogovaranje na praktičan i odgovoran pristup prema svakodnevnim stvarima i problemima. Osobe se mogu međusobno pouzdati u sigurnost i stabilnost. Saturn teži tome da zadrži ili disciplinira utjecaj u vezi. Mjesec izaziva fantazije prema Saturnu, koji je ponekad previše strog ali čije druge kvalitete (koje Mjesec ne posjeduje) su cijenjene. Razlike oba karaktera su kao stvorene da se ove osobe međusobno nadopunjuju.

MERKUR kvadrat JUPITER. Negativan aspekt: Nije uvjek najprikladniji za zajednicu. Sve Merkur/Jupiter veze najviše odgovaraju vezama tipa Roditelj/dijete ili Učitelj/učenik, u kojima Jupiter ima gornji nadređeni položaj. Kvadrat aspekt nagovješta određeni stupanj konflikta i općenito razliku u mišljenjima. Rasprave se obično vrte u krug i teško je postići zaključak. Osobe ne djele uvjek iste ideje, ukusi su im različiti i ovo vodi prema napetim trenucima zbog nedostatka razumijevanja.

SUNCE trigon VENERA. Pozitivan aspekt: Izvrsna usporedna kombinacija za romantično i seksualno privlačenje i brak. Osobe uživaju međusobno se družeći i zabavljajući. Dobar emotivan odnos i obostrana osjetljivost i velikodušnost. Osobe potiču jedna drugu društveno i kulturno. Izvrstan aspekt. Osobe se slažu, vole, osjećaju se ugodno, radosno i ozareno u društvu jedno drugog.

MERKUR trigon VENERA. Pozitivan aspekt: Ova usporedna kombinacija nagovještava kompatibilne ideje u području društvenih aktivnosti i kulture. Prisutno je obostrano razumjevanje i nježnost u komunikaciji. Osobe imaju zajedničke prijatelje. U romantičnim i bračnim vezama, sposobni su izražavati osjećaje i reagirati emotivno. Oni će voljeti međusobno razgovarati i iskazivati osjećaje. Rješavat će najveći dio poteškoća koje se mogu pojavljivati. Dobro intelektualno razumjevanje. Izvrsni partneri za putovanja. Ukusi su vrlo slični. Veza će biti nježna i ugodna.

VENERA trigon VENERA. Pozitivan aspekt: Vrlo dobar aspekt za uspješnu zajednicu, romantične, bračne i poslovne veze. Osobe jednostavno uživaju jedna s drugom u društvu i vole istu vrstu kulturnih aktivnosti i zabava. Od koristi su jedna drugoj jer se uz emocionalno ublažavajući efekt, međusobno umiruju. Ljubav, vedrina i razumjevanje. Sve što je potrebno za jednu dobru vezu.

VENERA opozicija MARS. Negativan aspekt: Ova usporedna kombinacija nagovješta jako seksualno i romantično privlačenje. To ipak, kompletno gledano, ovisi o ostalim skladnim pokazateljima usporedne analize koji mogu govoriti u prilog postojanosti održanja ovih kvaliteta. Mars, u ovom položaju, teži pretjeranoj agresivnosti i bezobzirnošću, a Venera je ovdje često pretjerano osjetljiva i povredljiva. Obje osobe su sklone osjećati se iskorištenima a zamjeranje često rezultira konfliktima. No, gledajući s druge strane, ovo je jedan vrlo uzbudljiv i seksualno stimulirajući aspekt. Ljubav se temelji na fizičkoj privlačnosti i strastvenoj ljubavi. Ova opozicija ukazuje na probleme vezane uz posesivnost, ljubomoru i nedostatak diplomacije u vezi. Zajednica za koju nije vjerojatno da će se održati.

VENERA opozicija SATURN. Negativan aspekt: Nagovještaj hladne, emocionalno udaljene veze. Osobe vjerojatno nisu dobrovoljno privučene jedna drugoj, više je vjerojatno da su ih okolnosti primorale na združivanje. U nekim slučajevima, veza se temelji na onostranim motivima kao što su stjecanje novca i statusa, prije negoli na pravom prijateljstvi i naklonosti. Nepovoljna zajednica. Biti će vrlo teško Veneri da podnosi Saturn osobu koja je previše kruta, hladna, sakriva svoje osjećaje i tjera Veneru u nelagodu.

Last edited by Skorpija; 20-02-2008 at 02:40..

Old 19-02-2008, 23:34   #195
supernova
Obično gatalo

supernova's Avatar

supernova je offline
supernova će postati poznat uskoro
Standardno

VENERA kvadrat URAN. Negativan aspekt: Ova usporedna kombinacija vodi prema iznenadnoj, uzbudljivoj, ali nestabilnoj i kratkotrajnoj romantiènoj slijepoj zaljubljenosti. Èesto se nalazi u nevjerojatnoj ili neprikladnoj romantiènoj privrženosti. Obièno je stil života kod oboje toliko razlièit da postojana kompatibilnost nije vjerojatna. Prolazno upoznavanje koje najèešæe ne vodi u vezu.

MARS kvadrat JUPITER. Negativan aspekt: Nije dobar za vezu jer daje naznaku da æe obje osobe poticati jedna drugu na nesmotrene i prenagljene akcije koje ih mogu skupo koštati. Oboje mogu biti naivni i nerealni. Oštro neslaganje u njihovim pogledima i stavovima u odnosu na religiju, filozofiju, etiku, politiku i obrazovanje. Težak aspekt za obiteljske veze jer jedna osoba može imati poteškoæa da živi sa standardima i navikama druge osobe. Previše razlièite osobe da bi im bilo dobro zajedno, nikada neæe moæi razumjeti jedno drugog što æe rezultirati sukobima i agresivnom atmosferom.

MJESEC opozicija SATURN. Negativan aspekt: Ovo je teška usporedna kombinacija za sve vrste veza. Aspekt djeluje kao mokra krpa. Èesto su veze temeljene na financijskim razlozima ili razlozima sigurnosti a ne na bilo kojem stupnju afiniteta, iako se bez sumnje ne može iskljuèiti da æe to nastati kasnije. Može biti znaèajnih razlika u godinama starosti, zrelosti, ili duhovnom razvoju partnera. Veza može uèiniti jednu ili drugu osobu pesimistiènom ili bojažljivom. Ovaj planetarni aspekt nije zdenac želja za zajednièki život. Moguæa su nezadovoljstva i razoèaranje.

SUNCE opozicija URAN. Negativan aspekt: Ova usporedna kombinacija èesto donosi ozbiljne sukobe htijenja. Uran traži slobodu i nezavisnost a Sunce teži biti taj koji zastupa princip poslušnosti autoritetu. Ukoliko osobe žele nastaviti zajedno, trebaju poštovati i bezuvjetno prihvaæati meðusobnu nezavisnost. Ovaj aspekt može nagovještavati jedno uzbudljivo, stimulirajuæe prijateljstvo, sa romantiènim moguænostima, ali ovdje može nedostajati stabilnosti. Osobe se mogu ponekad sukobljavati po pitanjima slobode, samo- izražavanja i nezavisnosti. Potrebno je da jedna osoba drugoj ostavi puno prostora da bi obje osobe zauzvrat dobile ono što je najbolje za ovu kombinaciju. Ovaj aspekt govori protiv bilo kakvog dugotrajnijeg razumijevanja. U poèetku, oni jako cijene jedno drugo i imaju zadovoljstvo biti zajedno, ali ubrzo, ovaj život æe postati nepodnošljiv, sa prepirkama, konfliktima, a plakanje æe zamijeniti ljubav.

MERKUR opozicija URAN. Negativan aspekt: Intelektualno stimulativan aspekt na mnoge uzbudljive i možda neuobièajene naèine. U ovoj vezi moguæe je obostrano zanimanje za znanost, okultne teme, grupne aktivnosti ili društvene reforme. Vjerojatno æe osobe iznenaðivati jedna drugu u stajalištima. Nema intelektualnog razumjevanja. Osobe ne razumiju jedna drugu. Ako inzistiraju na zajednièkom životu, biti æe prepirki, a nepodržavanje æe stvarati napetosti. Može im biti teško da se opuste u prisustvu partnera, buduæi da ova opozicija ima tendenciju da naglasi svaku sklonost prema nervozi.

VENERA opozicija URAN. Negativan aspekt: U pravilu, ova usporedna kombinacija je nagovještaj za snažnu i iznenadnu romantiènu i seksualnu slijepu zaljubljenost. Upoznavanje i sastanci mogu biti samo prolazni. Veza se najèešæe ne ostvaruje, a ako se to i dogodi veza nije stabilna ili trajna osim ako za to ne postoje naznake koje potvrðuju stabilnost. Ova kombinacija može nagovještavati homoseksualne veze ili èudne nenormalne privlaènosti.

MARS trigon URAN. Pozitivan aspekt. Ova usporedna kombinacija oznaèava obostranu ljubav za avanturom i uzbuðenjem. Ovo je stimulirajuæe združivanje, naroèito za napredno razmišljanje i kroèenje dalje od dosadne svakodnevnice. Obje osobe vjerojatno uživaju u pustolovinama i avanturama i mogu zajedno uèiniti ono o èemu pojedinaèno mogu samo sanjati. Osobe èine uzbudljivo društvo za putovanja i neæe se dosaðivati jedno s drugim. Dinamiène veze u kojima je prisutna magnetièna seksualna privlaènost èesto imaju ovaj usporedni aspekt. Mars osoba može pružati Uran osobi potreban poticaj da provodi u djelo nadahnute ideje, dok Uran osoba može pokazati Mars osobi kako da usmjeri entuzijazam na kreativne i inovativne naèine. Povoljan aspekt za zajednicu, spaja originalnost sa inicijativom i odluèivanjem.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules