ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
~diskutovanje o aspektima u sinastriji~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-12-2013, 12:05   #1696
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Evo kako bi se u suštini trebala posmatrati sinastrija, ovo je metoda razmatranja faktora koja potiče od Ptolomeja:

Quote:
Sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja

Sinastriju Ptolomej obrazlaže u 5. i 7. poglavlju IV knjige Tetrabiblosa kada govori o braku , prijateljstvima i neprijateljstvima. On je prvi pisac koji je uveo standarde u ovom metodu koji se tiču muško-ženskih planetarnih parnjaka (Sunce-Mesec i Mars-Venera). U ljubavnim i bračnim vezama od primarnog je značaja da luminari budu u bliskom aspektu trigona ili sekstila do 5 stepeni od perfekcije. Ukoliko se desi da su luminari iz dve natalne pozicije u aspektu kvadrata trajnost veze je i dalje moguća pod uslovom da se svetla nalaze i u međusobnoj recepciji koju Ptolomej naziva ’’izmenom, razmenom’’. Raskidi i razvodi i zbog najmanjih povoda po njemu se dešavaju kada se luminari iz dva natalna dijagrama ne vide (kada ne formiraju jedan od 5 tradicionalnih aspekata) ili su u opoziciji ili kvadratu bez recepcije i najmanjeg zodijačkog dostojanstva. U tom smislu i dekanat može ’’spasiti’’ stvar ako je jedan od luminara sa luminarom druge karte povezan preko pozicije u njegovom licu. Sinastrija je dobra i onda kada luminar jednog partnera pada u znak benefika drugog ili od njega prima blizak aspekt. Suprotno ovome postoji u slučaju deljenja iste zodijačke pozicije luminara i malefika. Benefici mogu popraviti i loš aspekt između luminara ili odsustvo istog ukoliko blisko stoji u vezi sa njima u natalnoj razmeni. Ptolomej je standardizovao ne samo signifikatore profesije već i opšte signifikatore sinastrije, a to su Venera, Mars i Saturn koji obavezno moraju biti u vezi sa luminarima u natalnoj razmeni kako bi se procenio opšti kvalitet jednog odnosa. Pretpostavka kvalitetnog i trajnog ljubavnog odnosa jeste ’’familijarnost’’ opštih signifkatora sa mestima luminara. Odnos između partnera reflektuje se kroz odnos koji Venera ima prema Marsu i Saturnu. Mars je relevantan u onim vezama u kojima su partneri generacijski bliski dok je Saturn preuzima primat u vezama u kojima postoji veća razlika u godinama. Ovo Ptolomej objašnjava prostom astrološkom činjenicom da Venera i Mars ostvaruju svoje zodijačke egzaltacije preko trigona sa domicilom one druge dok u slučaju Venere i Saturna imamo direktnu vezu preko domicilnog trigona. Na ovaj način Ptolomej u prvi plan ističe snagu trigonskog aspekta.

Posebno sinastrijsko istraživanje izloženo je u 7. poglavlju pomenute knjige i za njega je karakteristično to što se kao primarni faktori analize ističu: Sunce, Mesec, ascendent i tačka fortune koje po osnovnoj svojoj prirodi simbolizuje odnos između luminara projektovan od stepena ascendenta. Po njemu najčvršće veze nastaju iz sinastrija u kojima su pomenuti faktori u istoj znakovnoj poziciji ili u poziciji susednih znakova ukoliko razmak između njih preko granice nije veći od 17 lučnih stepeni. Ovde se Ptolomej poziva, u suštini, na solarni orbis, odnosno, na solarni radius koji prenosi na sve primarne sinastrijske faktore. Suprotno ovome najdublja neprijateljstva i neslaganja biće prikazana u onim sinastrijama u kojima su ovi faktori u razdvojenim ili znacima opozicije. Sekstil i trigon benefično vezuju, ali takve veze nemaju kvalitet kao veze preko konjunkcije koje se smatraju najsnažnijim i najtrajnijim. On prijateljstva i neprijateljstva deli u tri kategorije u zavisnosti od poveznog primarnog faktora. Tako, recimo, ako je jedna sinastrija bazirana primarno na vezama luminara odnos će biti posledica najdublje privlačnosti i naklonosti. U slučaju neprijateljstva, ukoliko su luminari ti koji su u međusobno lošem odnosu, ono će biti duboko, ozbiljno i trajno. Kada su tačke fortuna stožeri sinastrije ljudi se povezuju prema interesu dok ascendenti povezuju, pre svega, preko fizičke privlačnosti ili zajedničkih tragedija, nevolja, incidenata. Dominantan partner u vezi biće onaj čiji su sinatsrijski faktori u dekster poziciji prema faktorima drugog partnera. Do upoznavanja i početka jednog odnosa obično dolazi kada se primarnom direkcijom faktor iz jednog natala nađe u egzaktnoj vezi sa faktorom iz drugog natala. Trajne i snažnije veze između dvoje ljudi dešavaju se u vreme kontakta 4 primarna faktora, a prolazne ukoliko ekvatorijalni luk poveže planete iz drugog plana, izvan sistema 4 glavna. Takođe, od značaja u proceni intenziteta novog poznanstva biće i povezivanje direkcijom preko uglova, odnosno, kadencije.

Iako Klaudije nije poseban značaj pridavao dodekatemorijama većina drugih autora jeste pa se sinastrija 4 primarna faktora jednako može primenjivati i preko ovog sistema. Tako, recimo, ukoliko ascendenti dvoje ljudi ne stoje u posebnoj vezi mogu biti povezani preko stepena svojih dodekatemoria. Jednako važi i za ostala 3 faktora: Sunce, Mesec, i fortunu i njihove međusobne kombinacije. Veze preko sistema dodekatemorija jednako su snažne kao i osnovne zodijačke veze.
Ovde se radi od dvanaestinama planeta, koje nisu vidljive na prvu, to su one finese koje na kraju spoje i sinastrije koje su na prvi pogled nespojive, kada se povezanost vidi u stvari preko dvanaestina planeta. Morinus program ih računa kao i antiscije, preko Astro.coma se ne mogu izračunati.
Advertisement

Old 06-12-2013, 20:29   #1697
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Kako pratite čvorove u sinastriji? Moj SMČ je egzaktno na vrhu njegovog 9 polja, a njegov je na mom Vertexu i Marsu.

Onda vertexi, njegov Vertex na mom Plutonu (vladar 1. polja) i sekstilu na Neptun (suvladar 5. polja). Moj Vertex je u kvadratu na njegov ME (vladar 5 polja) i njegov PL.

Fortuna: Njegova Fortuna trigon moj MA i 180* moj NE
Moja fortuna 180* njegov mjesec i 90* njegov JU.
Submit to Digg   Aspekti u sinastrijama-Teorija Reply With Quote

Old 07-12-2013, 00:07   #1698
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

jedan decko ima So i vestu u konjukciji i jos na mojoj arapskoj tacki dece egzaktno, a uz to imamo egzaktnu konjukciju njegovog Ma i mog Mo i njegov SMC 1,5 st je orbis konjukcije sa mojom VE

sta mislite o ovom

Old 07-12-2013, 02:02   #1699
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Imala sam to sa jednim deckom. Duga veza i super seks.

koje aspekte u praksi znate kao dobar seks?

Old 07-12-2013, 02:26   #1700
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
VE0VE ...........

Old 07-12-2013, 08:56   #1701
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku

Ma 120 Ur, Ve 180 Ur (obe planete u osmoj), Ve 120 Ma...(mislim ovo je sve jedna sinastrija)

najgori sex njegov Ma 90 moja Ve...

Old 07-12-2013, 09:26   #1702
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
najgori sex njegov Ma 90 moja Ve...
Uprkos verovanjima, ovo je vrlo neskladan aspekt u sinastriji.
Nikako da se nadju, jer spajaju dva potpuno suprotna elementa, recimo voda/vatra. I ja imam loše iskustvo sa tim aspektom.

Old 07-12-2013, 10:09   #1703
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Uprkos verovanjima, ovo je vrlo neskladan aspekt u sinastriji.
Nikako da se nadju, jer spajaju dva potpuno suprotna elementa, recimo voda/vatra. I ja imam loše iskustvo sa tim aspektom.
milo mi je da nisam jedina ...on je imao Ma Vi, previse prizeman za moju leprsavu venericu...

sto je najgore, tehnika sjajna, ali nije doprlo do mene ...ma niko nije perverzniji od vazdusnih znakova, suvise su "mentalni" ...
Naši sponzori
Advertisement

Old 07-12-2013, 10:20   #1704
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
ma niko nije perverzniji od vazdusnih znakova, suvise su "mentalni" ...
Ja bih rekla naročito od Vodolija i Vodolijanskog

Imam osećaj da je MA u Vi previše naporan, previše svega treba da mu se poklopi, previše detaljiše...mada nemam lično iskustvo a meni bi recimo, pravio 120VE.

Kod mene je bio moj MA u Ovnu 90VE njegova u Raku.
Mada su nam i VE bile u opoziciji. U početku je bilo sjajno, doduše to mi je bilo gotovo prvo iskustvo.
Ali, moja VE se na kraju ohladila....mislim da je VE u Jarcu u stvari vrlo zahtevna i treba joj puno strasti, a i natalni MA90VE traži stalno neke inovacije jer ume da mu dosadi sve što je mlako.

Old 07-12-2013, 10:44   #1705
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

ma da vidis vagice kako umeju biti perverzne, cudila bi se

jeste, imas ve 90 Ma, plus Mo Sc, koji umire kad nema strasti...

a mozda bi tebi i odgovarao Ma Vi...oni se veoma trude da zadovolje partnera, tehnicki su savrseni...

Old 07-12-2013, 10:52   #1706
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Jesu, slažem se skroz, i postala sam veliki fan Devica

Moj dragi je ASC Devica, sa SA0MO u Devici 120 VE u Jarcu koja je na mojoj VE.
On mi je što se toga tiče, idealan...spoj ljubavi, nežnosti, brige, pažnje, želje da udovolji u svemu i puno, puno emocija...da nema tog aspekta verovatno bismo se odavno razišli. Doduše taj SA puno otežava i kvari sliku, ali ko zna, možda nas i drži na okupu.
VE su nam iste pa oboje volimo iste stvari, MO su nam takodje u sekstilu...

Ali mene su fascinirale one dvanaestine o kojima sam gore pisala. Mnogi ljudi misle da se na osnovu ove motede može otkriti čitava suština jedne karte i takođe tvrde da sve što je skriveno u karti, može biti otkriveno duodekatemorijom.
Tako da mi preko dvanaestina imamo i SO0MO i VE0MA i MO0JU itd... Mnogo zanimljiva i interesantna tehnika.

A inače sam veliki fan MA u Škorpiji.

Last edited by alea; 07-12-2013 at 11:06..

Old 10-12-2013, 12:13   #1707
Nika
Početnik

Nika's Avatar

Nika je offline
Registrovan: Feb 2012
Nika je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=Nika;445472]Jel moze neko da mi kaze nesto o ovoj sinastriji ,ne zelim da budem subjektivna .Ja sam unutra, pocelo je pre 3 meseca ,pretvorilo u neverovatnu povezanost ,komunikacija na telepatskom nivou ,ako je san ne zelim da se probudim.Na sta da obratim paznju i cemu da se nadam...Hvala http://img5.imageshack.us/img5/969/uotp.gif

Old 10-12-2013, 12:16   #1708
Nika
Početnik

Nika's Avatar

Nika je offline
Registrovan: Feb 2012
Nika je na dobrom putu
Standardno

Izvinjavam se ,editovala sam kartu,ubacila fortune pa je izasao ponovo post...

Old 19-03-2014, 12:43   #1709
karma1983
Obično gatalo

karma1983's Avatar

karma1983 je offline
Registrovan: Jan 2014
karma1983 je na dobrom putu
Standardno

evo ako mi netko može pomoći pošto baš se ne razumijem u značenje ukliještenih znakova.
Njegova Venera je vladar Bika koji je ukliješten u 12k i radi 0 na moj Mjesec (vl.12) i Sunce (vl.Asc)
Bila bi zahvalna na tumačenju

Old 26-07-2014, 23:23   #1710
azraela
Obično gatalo

azraela je offline
Registrovan: Aug 2012
azraela je na dobrom putu
Standardno

ima li neko iskustva sa kvadratom meseca i venere?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules