ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
razne teorije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-07-2011, 14:44   #31
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Registrovan: Sep 2010
malamaza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ovan-skorpija VIdi Poruku
Da li je neko iskusio u sinastriji egzaktnu konjukciju meseca i plutona....? Bas me zanima kako to radi ???
imam iskustvo sinastrijske konjunkcije mog mjeseca i njegovog plutona u Vagi u njegovoj 4.kući, ali nije egzaktna konjunkcija nego separacijska - orbis 5 stupnjeva pa vjerojatno nije najjača moguća, ali definitivno radi ...

moje ti je iskustvo da tu pluton može nagovoriti mjesec na što god poželi, a kad je mjesec vladar moje 12., a pluton suvladar njegove 5.kuće ... dalje sama zamisli ...

Old 12-07-2011, 13:51   #32
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Meni licno je bilo najteze da shvatim separaciju i aplikaciju...ne znam zasto.
Al i to sam ukacila...pa sad imam teskocu da sklopim celu sliku...sve nauceno,i tumacim natal sveobuhvatno...

Medjutim, zgodno je napomenuti i sledece:
Kod odredjivanja aplikacije i separacije treba samo da se zna brzina planeta , a redosled je sledeći :
mesec je najbrzi,pa,merkur,pa venera,sunce,mars,jupiter,saturn,uran,neptun i pluton.
Svi ostali asteroidi, planetoidi i td. su sporiji i od plutona.
Isto tako treba obratiti pažnju da li je planeta retrogradna ili nije, jer i to utiče da li će aspekt biti aplikacioni ili ne.

Nije da se ne ostvaruju separacioni aspekti, već imaju mnogo manju snagu od aplikacionih aspekata. Na primer aplikacije imaju 100% snage, a separacije 50% snage.

Separacije se najviše koriste u Karmičkoj astrologiji, jer ukazuju na dešavanja koja su se desila. Kao i u Horarcima...

Old 12-07-2011, 14:03   #33
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Da gasimetrija i meni je to najteze, moram dobro racunati kad je aplikacija kada separacija, napomena ti je dobra jer brzina planeta odredjuje polozaj jedog ili drugog odnosa. Verujem da mnogi koji uce astrologiju tesko kapiraju ova dva pojma.Mozda nebi bilo lose dati jos jednom primer za aplikaciju a primer za separaciju?
Submit to Digg   Aspekti - moć aplikacije, separacije, te egzaktnosti Reply With Quote

Old 12-07-2011, 14:19   #34
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

...Egzaktan je aspekt ako ima tačno 90, ili 180 ili 60 stepeni.
... Ja recimo imam egzaktan sekstil između venere i marsa. Egzaktni aspekti su najjači i deluju selog života - na ovaj ili onaj način.

Separacioni aspekti su oni kod kojih je brža planeta već počela da se udaljava od aspekta sa sporijom. Na primer, kod MENE kvadrati meseca sa Suncem i venerom su separacioni - mesec je brži od njih, i dan pre mog rođenja je pravio egz. kvadrat sa venerom (kada je bio na 22. stepenu ovna) i nešto kasnije sa suncem, kada je bio na 24. ovna. Do trenutka mog rođenja, on je već počeo da se udaljdava - separira. Zato su ti kvadrati separacioni.

Aplikacioni - kada se planete približavaju tome da naprave egzaktan aspekt-
...kod mene - trigon sunca i plutona. Ti aspekti su jači od separacionih, i vremenom, sa godinama postaju i značajniji.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules