ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
razne teorije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-04-2010, 19:23   #16
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Mnogo pre toga da...ali godinu ili dve, i bila sam nacisto, na nuli...ali on je imao samo par meseci pre toga, tacnije i onda kad smo se upoznali, nije dugo trajalo.
Ima tu jos aplikacija i separacija sa licnim.
Mislis da bi ovaj aspekt pre opisao da sam ja imala tesku vezu?

Last edited by ochajna domacica; 11-04-2010 at 19:33..
Submit to Digg   Aspekti - moć aplikacije, separacije, te egzaktnosti Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-04-2010, 19:31   #17
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

neznam

vidjet ćemo što će drugi napisat

prvi put uopće razmišljam o ovome

ček ček..čija je čija planeta u tvom slučaju?

ti si navela da imaš u sinastriji sa tim čovjekom veneru separaciojski sekstil saturn, jelda?
Submit to Digg   Aspekti - moć aplikacije, separacije, te egzaktnosti Reply With Quote

Old 11-04-2010, 20:13   #18
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
Domaćice ali ti nisi imala tešku vezu prije vašeg susreta?
samo on?
a moglo je biti obrnuto, ne
Najčešće je to osoba Venera imala vezu....mada na drugom forumu sam pročitala primjere da je bilo i oboje i samo osoba Saturn...(možda kad je Sa signf.za ljubav)

Dobro si shvatila ginger...

Old 11-04-2010, 20:27   #19
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

bit će da je osoba čija venera vlada 7 poljem

odnosno prema signifikatoru polja

Old 11-04-2010, 20:34   #20
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Venera uvijek predstavlja ljubav...

Old 11-04-2010, 20:59   #21
lullybully
Obično gatalo

lullybully's Avatar

lullybully je offline
Registrovan: Mar 2008
lullybully je na dobrom putu
Standardno

Meni se nikada takvo što nije događalo. Baš sam sada "provjerila" neke sinastrije.

Pače, posebice ako su osobne planete bile u igri. S jednim sam imala Ve/Ma 2 separaciono, al se osjetilo...i još kako...uff

Imam jedno pitanje i interesira me vaše iskustvo!

Naime, u sinastriji, kako djeluju tzv. "jednostrani" aspekti?

Npr, imate u sinastriji trigon njegovog mjeseca i vašeg sunca, ali ne i obrnuto, vaš mjesec i njegovo sunce (ili je tek riječ o zanemarivim aspektima), moje pitanje jest;

Kako takvi, jednostrani aspekti djeluju i djeluju li uopće?

Pitam to iz razloga jer sam na mnogo mjesta pronašla kako se preporučuje da u sinastriji postoje obostrani aspekti tipa obostrani aspekti između venera i marseva ili sunca i mjeseca ili merkura i jupitera, itd...

Dakle, moje pitanje jest:
1) kako djeluju "jednostrani aspekti (npr, njegov mjesec 120 (1 stepen aplikaciono) vaše sunce, ali ne i obratno ILI egzaktna konjunkcija vaše venere i njegovog marsa, ali bez kontakta vašeg marsa i njegove venere,mislim, razumijete što želim reći) ?
2) djeluju li (pretpostavljam da - da, mislim gotovo da "znam", ali pitam za drugo mišljenje. Recimo egzaktna konjunkcija venere i marsa, ali bez aspekta između druge venere i marsa. Pretpostavljam da bi se, sukladno ostalim pokazateljima egzaktni ili aplikacioni aspekt trebao osjetiti)
?

Zahvaljujem curke

Last edited by Skorpija; 26-04-2010 at 01:56..

Old 21-11-2010, 20:39   #22
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Registrovan: Sep 2010
malamaza je na dobrom putu
Standardno

imam jedno pitanje u vezi egzaktnog aspekta

ako je moje SO NA 17,26 Djevice u trigonu sa njegovim MO na 18,05 u Biku onda je to separijski trigon s orbisom 1 st (nadam se da sam ovo dobro naučila )

egzaktni trigon bi bio da je npr. ili moje SO na 18 st. ili njegov MO na 17.st i tada bi taj aspekt bio jači od ovog, jel tako ?

ali da li to znači da je aspekt jači kad ga prave dvije planete među kojima je udaljenost npr čak do 59 minuta ali su na istom st., nego onda kad su udaljeni svega par minuta ali su na različitim st.?

jesam puno zakomplicirala ?

Old 21-11-2010, 21:12   #23
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Nisi...ono prvo je točno...to je separacijski trigon...ne moraš se zamarati baš minutama...orbis 1 je još uvijek dovoljno mali orbis i ima veliku snagu i govori o povezanosti....kada se gleda karmički, takvi mali orbisi su poželjni za veze...

A ovo zadnje...orbis je orbis...bez obzira što su na različitim stupnjevima...najači je onaj koji je najbliži egzaktnoj 0

Old 21-11-2010, 22:59   #24
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Registrovan: Sep 2010
malamaza je na dobrom putu
Standardno

hvala ti pepu

ima tu još krasnih trigona za pohvaliti se , ( SO, VE MA, ME) većinom
aplikacijskih i s orbisom do 2 st. ali ...

i obostrani kvadrati VE i UR, njegov SA na moj MO0UR ... i baš mi se čini da će taj presuditi iako je počeo djelovati najkasnije od svih ....

čitala sam negdje da je sam kvadrat jači aspekt u sinastriji nego trigon ... ili je to ipak previše pojednostavljeno gledanje na stvari ?

Old 30-11-2010, 20:02   #25
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Registrovan: Sep 2008
ovan-skorpija je na dobrom putu
Standardno

Kvadrat je uvek aspekt napora, problema, ali donosi trajanje uz borbu. nas stalno izaziva taj kvadrat, smeta nam , ali ne prekidamo. u mom iskustvu se pokazalo, da u uporednom horoskopu , ako su dva marsa u kvadaratu , veza moze da traje jako dugo. Stalno se svadjau , mire, napadaju , ali ne odustaju.
Lepi aspekti donose razumevanje izmedju partnera ali ne donose dogadjaj. U trigonu situacija tj veza je prilicno staticna, nema uzbudjenja, sve je kao mirna voda....
iz licnog iskustva , imala sam sve trigone i seksitle sa bivsim, jedan jak kvadrat meseca i saturna . U prevodu, smaranje, bez akcije, a taj kvadrat doneo je trajanje, svesnost da postoji problem, ali veza je trajala.....

Old 30-11-2010, 20:23   #26
ochajna domacica
Mag

Standardno

Interesuje me kada je vladar 9 na vladaru 3, ili obrnuto, jer je ipak 0` orbis.
Sta on moze da predstavlja?
U pitanju je Merkur0`Saturn. Merkur je moj vladar 3 i 6, Sa njegov vladar 9.
Ako smo oboje imali neke veze duge i znacajne, da li se moze uzeti u obzir ovaj aspekt kao Me vladar mog Asc.a Sa njegovog novog DC.
Mada u ovom slucaju je meni cudno jer sam ja malo starija, ali mi kazu da izgledam mladje.
Sto se tice odnosa inace, sasvim je opravdano da Sa uvek sve proveravao 2x, nepotrebno kocio odnos i ...
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-11-2010, 21:15   #27
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Standardno

Bolje je da se sinastrija u poptunosti sagleda jer ovako izlovano je to samo mali deo slagalice... Za analizu kompletnog odnosa, potrebna je cela sinastrija....
Merkur i saturn u sinastriji moze da donese sledece-da vlasnik saturna blokira misljenje vlasnika merkura, da ne razume njegove stavove. Takodje vlasnik merkura moze da ima utisak da kad god kaze nesto ili izlozi neke svoje stavove nailazi na blokadu , nerazumevanje i neprihvatanje od strane vlasnika satruna...

Old 30-11-2010, 21:22   #28
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by ovan-skorpija VIdi Poruku
Bolje je da se sinastrija u poptunosti sagleda jer ovako izlovano je to samo mali deo slagalice... Za analizu kompletnog odnosa, potrebna je cela sinastrija....
Merkur i saturn u sinastriji moze da donese sledece-da vlasnik saturna blokira misljenje vlasnika merkura, da ne razume njegove stavove. Takodje vlasnik merkura moze da ima utisak da kad god kaze nesto ili izlozi neke svoje stavove nailazi na blokadu , nerazumevanje i neprihvatanje od strane vlasnika satruna...
Pre da nije zeleo da shvati da sam to ziasta ja.
Razumevanje i prihvatanje stavova i moralnih principa je nekako dolazilo i do slicnosti porekla porodica, pa i njegovog SMC na moj IC. Pa i Ju na mom So.
Ali moja podrska nije izostajala. Jupiter mi je opet u 0`sa Plutonom, pa je Jupi morao nekako da svom autoritetu ili uzoru, popusti..mada je i Pl.nekako u dubini znao da su moralni stavovi osobe Ju ispravni, sa kojima se slaze, iako ne zivi on po njima, pa zato i nije smeo da joj otvoreno kaze: " u pravu si"..to je Lav!!! toga nema.
Ja sam Skorpija/Ovan

Old 07-12-2010, 12:40   #29
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Standardno

Da li je neko iskusio u sinastriji egzaktnu konjukciju meseca i plutona....? Bas me zanima kako to radi ???

Old 25-04-2011, 17:02   #30
Maza
Švrća

Maza's Avatar

Maza je offline
Registrovan: Apr 2011
Maza je na dobrom putu
Standardno

Citajuci Imsiragica, ja sam se totalno pogubila u tumacenju sinastrijskih aspekata. Prakticno ispadne da su separacioni slabi aspekti i da im ne treba pridavati znacaj. Najvazniji su egzaktni (orbis 0*), onda aplikacije, i konjukcije...
Ako separacioni "prolaze" znaci aplikacioni "traju" zar ne? Onda sam izvukla samo aplikacione aspekte iz sinastrije i analizirala njih.

Zatim, sam pokusala sa dispozitorima u uporednoj astrologiji, da vidim koja planeta predstavlja njega u mom natalu, koja mene u Njegovom. Uzimala sam samo onu koja se ponavlja vise puta... To bi bilo " kako on zivi kroz moj horoskop, i kako ja zivim kroz njegov".

Njegove planete / Moje planete

Sunce u Devici/ Merkur u Blizancima
Mesec u Devici/Merkur u Blizancima
Merkur u Devici/Merkur u Blizancima
Venera u Lavu/Sunce u Biku
Mars u Lavu/Sunce u Biku
Jupiter u Strelcu/Jupiter u Skorpiji
Saturn u Skorpiji/ Mars u Vagi, Pluton u Vagi
Uran u Strelcu/Jupiter u Skorpiji
Neptun u Strelcu/Jupiter u Skorpiji

On je kroz moj natal predstavljen Merkurom u Blizancima i Jupiterom u Skorpiji

Moje planete/Njegove planete

Sunce u Biku/ Venera u Lavu
Mesec u Strelcu/Jupiter u Strelcu
Merkur u Blizancima/Merkur u Devici
Venera u Ovnu/ Mars u Lavu
Mars u Vagi/ Venera u Lavu
Jupiter u Skorpji/ Mars u Lavu, Pluton u Vagi
Saturn u Vagi/ Venera u Lavu
Uran u Strelcu/ Jupiter u Strelcu
Neptun u Strelcu/ Jupiter u Strelcu
Pluton u Vagi/ Venera u Lavu

Ja sam kroz njegov horoskop predstavljena Venerom u Lavu i Jupiterom u Strelcu.

I onda sam gledala kakve aspekte prave ove planete u natalnim horoskopima, a zatim u uporednim, a posebno sam posvetila paznju aplikacijama i egzaktnim aspektima.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules