ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
oko ascendenta u usporednom

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-05-2011, 19:27   #61
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
a kada Ve pada u osmu?
Manipulatorka VE...

Moj bivši je imao u mom 8 p. svoj stelijum VE u Raku i ASC0SO0MO u Lavu.
Ja sam se strašno ložila na njega ( ima u svom natalu MA u 8 p. a ja sam opsednuta MA koga boji Škorpija ).
I stalno je manipulisao mojim osećanjima, mojom ljubavlju koju sam osećala prema njemu, ( jer sama imam MO u Škorpiji vladara 8 p. ). Ja sam njega volela svojom 8. a on je mene voleo svojom 5. jer je moj stelijum bio u njegovoj 5. Ja sam njega radovala a on moja osećanja činio predubokim.

Ovo je vodena kuća, i sve planete koje nam ovde padnu doživljavamo veoma duboko, i jako se vezujemo za njih. U principu, kad god nam padnu planete u vodena polja ( 4. 8. i 12 p. ) one pokreću naše emocije na najdublji način.
Ovakva VE u našem 8 p. budi najdublju povezanost kod nas, najdublja osećanja povezana sa dubokom požudom ali i željom da bude samo naša i ničija, na nju smo ljubomorni, opsesivni smo, ne želimo da je delimo sa drugima.

Ali, kada ode iz našeg života, osetićemo najdublju bol, a ovo je naročito istaknuto ako su u pitanju malefične planete pa prave aspekt na naše lične emotivne ( recimo SA koji pada u našu 8 kuću, aspektuje našu VE ).

Planete koje su u našoj 8 kući mogu i da manipulišu nama, baš zato što smo na njih toliko osetljivi.
Advertisement

Old 13-05-2011, 19:30   #62
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Manipulatorka VE...

Ja sam se strašno ložila na njega ( ima u svom natalu MA u 8 p. a ja sam opsednuta MA koga boji Škorpija ).
I stalno je manipulisao mojim osećanjima, mojom ljubavlju koju sam osećala prema njemu, ( jer sama imam MO u Škorpiji vladara 8 p. ). Ja sam njega volela svojom 8. a on je mene voleo svojom 5. jer je moj stelijum bio u njegovoj 5. Ja sam njega radovala a on moja osećanja činio predubokim.

Ovo je vodena kuća, i sve planete koje nam ovde padnu doživljavamo veoma duboko, i jako se vezujemo za njih. U principu, kad god nam padnu planete u vodena polja ( 4. 8. i 12 p. ) one pokreću naše emocije na najdublji način.
Ovakva VE u našem 8 p. budi najdublju povezanost kod nas, najdublja osećanja povezana sa dubokom požudom ali i željom da bude samo naša i ničija, na nju smo ljubomorni, opsesivni smo, ne želimo da je delimo sa drugima.

Ali, kada ode iz našeg života, osetićemo najdublju bol, a ovo je naročito istaknuto ako su u pitanju malefične planete pa prave aspekt na naše lične emotivne ( recimo SA koji pada u našu 8 kuću, aspektuje našu VE ).

Planete koje su u našoj 8 kući mogu i da manipulišu nama, baš zato što smo na njih toliko osetljivi.
e ovo si potrefila...Skospija...to mu dodje kovanica od rospija i skorpija....hahahaha...ju sto sam luda...

ljubim te puno ti hvala...

jes vala u pravu si...neciji Pl u mojoj osmoj-njegovoj prvoj, nagrdio me do neba...
Submit to Digg   ascendent Reply With Quote

Old 13-05-2011, 19:33   #63
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
e ovo si potrefila...Skospija...to mu dodje kovanica od rospija i skorpija....hahahaha...ju sto sam luda...

ljubim te puno ti hvala...
Naravno da je Škospija ja sam puna kovanica, što zbog lapsusa što namerno
Mene je možda napatio taj stelijum u 8 polju, ali sam sigurna da drugačije i ne bih mogla niti bih bila dugo sa njim, jer je meni ta dubina potrebna. Osim toga, ja imam MO u Škorpiji ( on je meni napunio 8 polje ) a on ima MO u Lavu ( ja sam njemu napunila 5 polje).
Jedno drugom smo bili ono što nam je potrebno...

Old 13-05-2011, 19:45   #64
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Jedno drugom smo bili ono što nam je potrebno...
jeste...i ako je proslo, donelo je sta je trebalo...
(videla sam ti na fejsu sliku sa vencanja )

ali, hm...znaci po tome bih ja trebala da mi neko napuni 12...a nisam imala to nikad

Old 13-05-2011, 19:49   #65
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
jeste...i ako je proslo, donelo je sta je trebalo...
(videla sam ti na fejsu sliku sa vencanja )

ali, hm...znaci po tome bih ja trebala da mi neko napuni 12...a nisam imala to nikad
Nisam ja nikad o tome razmišljala na takav način, ali mi je sada palo na pamet dok sam pisala!
Možda ti je stvarno to potrebno?

odosmo off...
Advertisement

Old 13-05-2011, 19:51   #66
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
a kada Ve pada u osmu?
Ona tu ne upada, vec biva privucena kao magnetom, posebno pada na strast i seks sa osobom vlasnikom 8.kuce. U zavisnosti od aspekata, nekada VE ume i da manipulise osobom vlasnikom 8.kuće putem seksa, strasti.

Old 13-05-2011, 22:43   #67
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
Pa naravno da ti je bio opsesija kad njegovo So pada na tvoj ASC, potpuno te je opcinio, imao je takav uticaj da ne mozes da pobegnes od njega.Pokusati to je isto kao i pokusati rukom skloniti Sunce
I moj ASC pada na MC mog bivseg, on je govorio da me obozava, da zeli da ostari sa mnom.
Ma nije to dobro, jako mi je smetala ta "opčinjenost", nisam znala ni da popričam sa njim kako treba.
Isto sam bila mazna k'o bodljikavi kaktus , za svaku sitnicu ga "poklopim" i imao je običaj da se nervira i da mi priča da sam jako teška, ali to je verovatno moj Ur 90 Asc (njegovo So) učinio svoje. Prekid je bio težak, ja kažem "kraj", on kaže "ne ideš ti nikud", tako smo se raspravljali par sati. Ali opet, i sad mi je jako drago kad ga sretnem na ulici.

A šta bi rekla na Asc na njegov Dc, i obrnuto? Da li takve osobe trebaju/moraju da se osećaju kao budući supružnici medjusobno?

Old 13-05-2011, 22:59   #68
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kina VIdi Poruku
Ma nije to dobro, jako mi je smetala ta "opčinjenost", nisam znala ni da popričam sa njim kako treba.
Isto sam bila mazna k'o bodljikavi kaktus , za svaku sitnicu ga "poklopim" i imao je običaj da se nervira i da mi priča da sam jako teška, ali to je verovatno moj Ur 90 Asc (njegovo So) učinio svoje. Prekid je bio težak, ja kažem "kraj", on kaže "ne ideš ti nikud", tako smo se raspravljali par sati. Ali opet, i sad mi je jako drago kad ga sretnem na ulici.

A šta bi rekla na Asc na njegov Dc, i obrnuto? Da li takve osobe trebaju/moraju da se osećaju kao budući supružnici medjusobno?
Kažu da je medusobni ASC na DC najidealniji za vezu, najbolje slaganje.Samo se nadam da to nije jedini pokazatelj, zbog sebe

Old 13-05-2011, 22:59   #69
natalija67
Obično gatalo

natalija67's Avatar

natalija67 je offline
Registrovan: Feb 2010
natalija67 je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Hmmm, ja jos nisam zaboravila niti cu njegov So na mom Asc...samo sto kazu a ja sam stvarno to i dozivela, ov a kombinacija predstavlja jaku telepatsku povezanost, prostoo mozete da pricate nekako na daljinu..ne znam da li se tebi desilo isto...i da osecas njegovu energiju , tacno sam uvek znala kada ce da me pozove telefonom i tako nesto slicno...mada So sprzi nas Asc...istina njima prija, ali Asc se dobro greje... to je strasno jaka veza!

a sad to za rastanak, mozda pre ima veze sa njegovim Mo, ili ako mu je So u Raku npr..kao sto je bio slucaj sa ovim mojim Suncem...

Kad So pada na neciji Dc trebalo bi da taj partner predstavlja naseg idealnog partnera...odnosno ako So pada u zensko 7 polje, ona zeli da ga zadrzi na svaki nacin jer zbog njega i ona sija...moze predstaviti ostvarenje njenih snova o idealnom muskarcu...odlicna komunikacija medju partnerima ....ovo sve naravno pod uslovom da So nije ugrozeno u nat.karti, jer onda moze da nas povredi svojim nadmenim i samozivim ponasanjem...

A kada Asc pada na Dc....opet zavisi mislim od toga koja planeta je vladar Asc...nisam sad sigurna da li ovog puta Asc prepoznaje kada se nadje u 7 polju bracnog druga i javnih partnera toga ciji je Dc..posto smo mi Asc valjda zavisi od toga kako inace to 7 polje je prikazano kod partnera pa da se Asc oseca dobro ili lose...zanimljiva postavka stvarno

Old 13-05-2011, 23:43   #70
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by natalija67 VIdi Poruku
Hmmm, ja jos nisam zaboravila niti cu njegov So na mom Asc...samo sto kazu a ja sam stvarno to i dozivela, ov a kombinacija predstavlja jaku telepatsku povezanost, prostoo mozete da pricate nekako na daljinu..ne znam da li se tebi desilo isto...i da osecas njegovu energiju , tacno sam uvek znala kada ce da me pozove telefonom i tako nesto slicno...mada So sprzi nas Asc...istina njima prija, ali Asc se dobro greje... to je strasno jaka veza!

a sad to za rastanak, mozda pre ima veze sa njegovim Mo, ili ako mu je So u Raku npr..kao sto je bio slucaj sa ovim mojim Suncem...
Hmmm, ne znam mu tačno vreme rodjenja (tad me nije zanimala astrologija ), Mo mu je pri kraju Raka ili na početku Lava, ali sad kad bolje sklopim kockice i setim se njegovog ponašanja, rekla bih da je sigurno u Raku.
Jeste, složila bih se sa ovim, umela sam da ga "prizovem" kada želim da ga vidim, i prosto predosetim kada će da pozove.
Možda baš zato što So prži naš Asc, jako mi je smetalo to što ne znam kako se zovem kada sam sa njim, kao i to što on to itekako oseća i uživa.
Ali jak, jak spoj, ja volim da kažem, "jednom u životu"

Quote:
Originally Posted by natalija67 VIdi Poruku
Kad So pada na neciji Dc trebalo bi da taj partner predstavlja naseg idealnog partnera...odnosno ako So pada u zensko 7 polje, ona zeli da ga zadrzi na svaki nacin jer zbog njega i ona sija...moze predstaviti ostvarenje njenih snova o idealnom muskarcu...odlicna komunikacija medju partnerima ....ovo sve naravno pod uslovom da So nije ugrozeno u nat.karti, jer onda moze da nas povredi svojim nadmenim i samozivim ponasanjem...

A kada Asc pada na Dc....opet zavisi mislim od toga koja planeta je vladar Asc...nisam sad sigurna da li ovog puta Asc prepoznaje kada se nadje u 7 polju bracnog druga i javnih partnera toga ciji je Dc..posto smo mi Asc valjda zavisi od toga kako inace to 7 polje je prikazano kod partnera pa da se Asc oseca dobro ili lose...zanimljiva postavka stvarno
Sa samim So u svojoj 7.kući (Ribama, Ovnovima) nisam imala nikakvih dodirnih tačaka a i nešto baš i ne znam da li bih se razumela sa tim znacima, mada mi je logično to što tvrdiš.
Ali medjusobnu postavku Asc/Dc jesam, zaista je postojalo to prepoznavanje kroz prvu komunikaciju, ali se ipak na kraju nismo razumeli niti ušli u vezu. Od aspekata vladara, njegov vl. Dc-a (Me) ima 150 sa mojim vl. Dc-a (Ne), i uopšte, njegov Me kvadrira moja svetla...

Old 14-05-2011, 00:51   #71
natalija67
Obično gatalo

natalija67's Avatar

natalija67 je offline
Registrovan: Feb 2010
natalija67 je na dobrom putu
Standardno

Rekla bih da bi tebi pre odgovarao neki saturnovski tip, jer ti vladar 7 polja Neptun koji je u Jarcu gde je i tvoj Saturn, a nastavlja u Ovnu, Mars vladar ovna ti je u Vodoliji, a Uran opet u Jarcu...
i to takodje moze biti neko koga poznajes duze, iz cak kucnih poseta, ali da nikada niste imali viziju o tome da biste mogli da imate vezu...
ali ovo samo usput, jer nije odgovor na temu Asc..

Old 14-05-2011, 01:37   #72
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Manipulatorka VE...

ima smisla ovo objashnjenje...

shta bi rekla kad se poklope dve Venere, obe u osmim kucama u istom znaku?

i interesuje me shta znachi kad mesec jedne osobe padne na MC druge osobe?

Old 14-05-2011, 16:27   #73
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:

Uh, ja baš ovo imam sa jednom osobom. Ose nam se preklapaju u 3* razlike, ja Strelac/Strelac a on Vaga/Blizanac ( njegova VE u Škorpiji na mom MO ) , moje SO je na njegovom DSC a njegov MO u mom 7 p., i vladari su nam JU 120 ME ( obostrano smo jedno drugom vladarima na MC ). Ja sam njemu mojim SO i JU, zajedno sa njegovim ME u 5 p. i JU na njegovom ASC, formirala Zmaja u karti.

SO u 7 p. je i odlično za sve vrste saradnje, jer su 7 p svi odnosi. Tako smo se mi slučajno upoznali kada smo zajedno aplicirali za jedan posao, i osetili čini mi se obostrano oduševljenje i bliskost, kako samo Blizanac i Strelac znaju, priča je tekla kao da se oduvek znamo, bez ustezanja, bez foliranja, toliko srodni kao da smo oduvek dobri.

I možda zbog toga, ili više ni sama ne znam zbog čega, nikako da se ta priča završi...

Last edited by alea; 14-05-2011 at 17:46..

Old 14-07-2011, 18:52   #74
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Sta bi znacilo to sto asc jedne osobe pada u moju 9.kucu, kucu II braka (inace vec imam jedan brak iza sebe), a moj u njegovu 5?

Old 15-07-2011, 12:13   #75
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Samo po sebi - fini polozaji, ali moraju se gledati i vladari tih ascedenata da bi se videlo kuda to dalje vodi.
Inace, karta ti ne radi.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules