ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Uporedni horoskopi Sinastrija, dejvisonke, kompozitni
općenito

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-02-2012, 21:50   #151
Nina Sofia
Veštac

Nina Sofia's Avatar

Nina Sofia je offline
Registrovan: Oct 2011
Nina Sofia je na dobrom putu
Standardno

Ja sada vidim da dva tipa koja su na mene dosta uticala imaju prilicno slican raspored kuca i obojica mi Ne upadaju u 12 polje, a ja njima Me i Ur 12 polje... E sada ne kapiram kako se tumaci moj Me i Ur u njihovoj 12 kuci, mada za njihovog Ne koji je u konjukciji sa mojim Ur mogu da kazem da je delovao u tom smislu da nikada nisam bila na cisto sa njima...
Submit to Digg   12 polje u sinastriji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-02-2012, 02:30   #152
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

Čitala sam da je bilo prelazaka u javnu, ali ipak je taj početak ili neki dio obavezno ostajao tajna...

ja ne vidim ništa loše u toj postavci planeta, jedino je malo bed kad je sunce u nečijem 12.polju, jer tad se sunce osjeća manje vrijedno...tako sam čitala, al benefici su po meni lijepo iskustvo, čuvaju nam leđa! znamo da nas nikada ne bi odali, niti izdali i da njima možemo otvoriti dušu jer im instiktivno vjerujemo, bez da ih dublje poznajemo...

Old 12-02-2012, 02:53   #153
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

ne znam ja sam imala takvo iskustvo moram priznati...

Old 12-02-2012, 03:03   #154
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

Tajni odnos koji je trebao voditi ka nečemu ali sam se ja povukla iz ovdje ne bitnih razloga...

Njegov stelij So, Me i Ve i Ju... Mislim da je njemu bilo bed kaj sam ja inzistirala da bude tajno, iz ovdje ne bitnih razloga... i čisto radi moga mira i ne petljanja određenih ljudi odjednom u moj život...

Osjećaj je da mu mogu reći sve ali sve i da će to ostati između nas... A sad jeli ostalo nadam se da je...

Last edited by spomenka; 12-02-2012 at 03:38..

Old 12-02-2012, 10:22   #155
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Registrovan: Sep 2010
malamaza je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
Uopste ne razumem 12 polje u sinastriji...

Da li je takav medjusobni sinastrijski odnos kod nekoga uspeo..?
Da li je neka tajna veza presla u javnu..?
Da li je uspela...?

Ili u buducnosti ako mi se sa nekom osobom pojavi ovakvo stanje smatram da je beznadezno...?
kod mene nije uspio, ovaj primjer sa stelijem u partnerovoj 12.k., veza nije nikad bila tajna, ali je bilo tajni u braku koliko hoćeš, najprije njegovih tajni godinama koje sam ja sve istolerirala (bar da nisam, mogli smo odavno skratiti muke), a onda jedna moja tajna i sve je otišlo u propast jer on nije htio/znao/mogao tolerirati ništa i nijednom ...

još jedan drugi primjer za 12.k. gdje je veza bila tajna i gdje su nam saturni obostrano padali u 12.k., teško i preteško iz puno razloga ...

Old 13-02-2012, 20:32   #156
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Standardno

Quote:
A ako su beneficne planete u 12k obostrano kako se to gleda..?
meni to izgleda kao da "deblji kraj" izvuče onaj ko donosi benefike u nečiju 12.kuću jer oni zrače pozitivnu energiju u malefičnoj kući pa mi je logično da oni više trpe, ne znam ...
ako je obostrano možda bi to trebalo gledati kao olakotnu okolnost, a možda samo lupam sad, sorry

Old 13-02-2012, 20:36   #157
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

Znam da prema osobama koje nam pune 12., 4., 8. kuću možemo razviti najdublje emocije i kada oni odu iz našega života to osjećamo kao veliki gubitak. Posebno se ovo odnosi na 4. kuću.

Old 13-02-2012, 20:53   #158
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

hahhaah...meni ovaj sad puni cetvrtu kucu i to suncem merkurom i venerom...hahahah nije mi to trebalo...

Last edited by majabl; 13-02-2012 at 22:49..

Old 13-02-2012, 22:39   #159
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by spomenka VIdi Poruku
Znam da prema osobama koje nam pune 12., 4., 8. kuću možemo razviti najdublje emocije i kada oni odu iz našega života to osjećamo kao veliki gubitak. Posebno se ovo odnosi na 4. kuću.
misliš li da su mu moji PL., te MO0UR u njegovoj 4.kući, nakon prekida mogli izazvati osjećaj gubitka ?
u toj njegovoj 4.k. je i konjunkcija njegovog PL i mog MO ... a i moje je sunce na vrhu njegove 4.kuće ...

pitam , jer ako je i osjećao gubitak, nikad ga nije nimalo pokazao ...

Old 14-02-2012, 06:44   #160
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Standardno

Quote:
Kako olaksavajucu okolnost...? U kom smislu..?
pa u smislu da obadvoje osječaju težinu partnerove 12.kuće na svojim beneficima u njegovoj 12.k., a ne samo jedan od njih ...

npr. da se moj partner meni žalio na usamljenost i izoliranost (zbog stelija u mojoj 12.k.) kao što sam se ja žalila njemu, to bi moglo značiti da prepoznajemo istu vrstu problema u odnosu pa bi to po logici dovelo do recimo zajedničkog pokušaja da se to promijeni na obostrano zadovoljstvo ...
ovako sam se samo ja žalila njemu, a on to uopće nije razumio pa samim tim nije ni mogao ni znao kako prevladati taj dio problema ...

Old 14-02-2012, 07:36   #161
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by malamaza VIdi Poruku
pa u smislu da obadvoje osječaju težinu partnerove 12.kuće na svojim beneficima u njegovoj 12.k., a ne samo jedan od njih ...

npr. da se moj partner meni žalio na usamljenost i izoliranost (zbog stelija u mojoj 12.k.) kao što sam se ja žalila njemu, to bi moglo značiti da prepoznajemo istu vrstu problema u odnosu pa bi to po logici dovelo do recimo zajedničkog pokušaja da se to promijeni na obostrano zadovoljstvo ...
ovako sam se samo ja žalila njemu, a on to uopće nije razumio pa samim tim nije ni mogao ni znao kako prevladati taj dio problema ...
Ček, ti si se osjećala zapostavljeno u tom odnosu? Na koji način? Mislila si da ti ne pruža dovoljno pažnje ili? Pojasni malo...

Old 14-02-2012, 09:54   #162
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Standardno

Quote:
Ček, ti si se osjećala zapostavljeno u tom odnosu? Na koji način? Mislila si da ti ne pruža dovoljno pažnje ili? Pojasni malo...
upravo tako, slobodno vrijeme nije provodio sa mnom, samo sa društvom, bilo odlasci na kave, bilo utakmice, bilo večere sa kolegama s posla ...
moje je bilo da sjedim kod kuće s djecom, nije imao volje ni za razgovore, ni za šetnje, ni za npr. zajedničko gledanje filma (da ne kažem da odemo u kino, nikada u 15 godina )...
čak sam počela igrati jednu virtualnu igricu koju je on dugo igrao sa svojim prijateljima (za koju sam govorila da nikad ne bih, al eto rekoh možda budemo imali zajednički hobi pa se i tako malo zbližimo) ...
uzalud, ni o tome nije volio pričati sa mnom ...

Old 14-02-2012, 15:11   #163
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

Quote:
upravo tako, slobodno vrijeme nije provodio sa mnom, samo sa društvom, bilo odlasci na kave, bilo utakmice, bilo večere sa kolegama s posla ...
moje je bilo da sjedim kod kuće s djecom, nije imao volje ni za razgovore, ni za šetnje, ni za npr. zajedničko gledanje filma (da ne kažem da odemo u kino, nikada u 15 godina )...
čak sam počela igrati jednu virtualnu igricu koju je on dugo igrao sa svojim prijateljima (za koju sam govorila da nikad ne bih, al eto rekoh možda budemo imali zajednički hobi pa se i tako malo zbližimo) ...
uzalud, ni o tome nije volio pričati sa mnom ...
Imala si osjećaj kao da te skriva? Možda on tebe nije baš najbolje razumio, mislim tvoje potrebe jer si mu "iza leđa", al sam sigurna da je imao ogromno povjerenje u tebe. Bila si mu kao neki nevidljivi "stup"...
Jesam u pravu?

Ako sam dobro shvatila ti si njemu punila 12.kuću?

Old 14-02-2012, 16:14   #164
malamaza
Obično gatalo

malamaza je offline
Standardno

Quote:
Imala si osjećaj kao da te skriva? Možda on tebe nije baš najbolje razumio, mislim tvoje potrebe jer si mu "iza leđa", al sam sigurna da je imao ogromno povjerenje u tebe. Bila si mu kao neki nevidljivi "stup"...
Jesam u pravu?

Ako sam dobro shvatila ti si njemu punila 12.kuću?
u pravu si, bila sam mu stup, i žena i najbolji prijatelj ... volio me je na neki težak način, ali me volio, sve bi učinio za mene, uvijek i u svemu ..
imao je ogromno povjerenje koje sam izdala jer sam bila usamljena i slaba, nisam jedan jedini put u životu ostala vjerna, poklekla sam (ona priča o drugoj sinastriji gdje smo taj drugi i ja jedan drugom obostrano punili 12.k. sa saturnima)
od toga se nikad više nismo oporavili, uzalud sav trud više od godinu dana ... nedavno smo dogovorili razvod, samo još živimo pod istim krovom ali kao cimeri, dok sve ne izorganiziramo ...
teško, preteško ...

Old 14-02-2012, 17:06   #165
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

Quote:
u pravu si, bila sam mu stup, i žena i najbolji prijatelj ... volio me je na neki težak način, ali me volio, sve bi učinio za mene, uvijek i u svemu ..
imao je ogromno povjerenje koje sam izdala jer sam bila usamljena i slaba, nisam jedan jedini put u životu ostala vjerna, poklekla sam (ona priča o drugoj sinastriji gdje smo taj drugi i ja jedan drugom obostrano punili 12.k. sa saturnima)
od toga se nikad više nismo oporavili, uzalud sav trud više od godinu dana ... nedavno smo dogovorili razvod, samo još živimo pod istim krovom ali kao cimeri, dok sve ne izorganiziramo ...
teško, preteško ...
Da, nije niti čudo da ti to nije oprostio... Vidiš kod mene je jedino pozitivno kod te 12.kuće, kad si u vezi s osobom koja ti puni 12.kuću, imaš osjećaj kao da ti ta osoba ulazi pod kožu i kao da je pod njom i čuva te. Štiti, ne znam al ja sam takvog utiska (ali samo kad su benefici u pitanju), ali problem je u tome kaj ti nju tu i ostaviš- "pod kožom", kao da joj ne dopuštaš da izađe iz nje, ne puštaš ju na svijetlo, nego je ona u tebi i nije te briga zna li netko za nju, bitno je da je ona tu... Nemaš ju potrebe "pokazivati" drugima, niti javno iskazivati ljubav, imaš osjećaj da ona to zna i bez "dokaza".

Što je naravno drugoj strani koja puni tu kuću skroz čudno i pita se -a zašto?
To je ljubav čutanjem, a ipak djelima od strane 12.kuće, al takvim djelima koja opet nisu vidljiva drugima...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules