ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 07-12-2009, 22:50   #16
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Ma nema veze sa Hitlerom, ali valja razjasniti to!
Po ovom tekstu je i napravljen i pozorišni komad...
Mene je Hitler podsetio sa situacijom koju srećem oko sebe ....
Dobra je tema, ja sam slab Agnostik, i ne verujem u religiju, verujem u egzaktne pojave!
Astrologija mi je više nego matematika, ali još ima rupa... a opet sam mnogo puta dokazala njenu egzaktnost u svom životu i životu ljudi oko mene!
Submit to Digg   Zasto je Hitler otisao u raj Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-12-2010, 16:43   #17
alex radovic
Švrća

alex radovic's Avatar

alex radovic je offline
Registrovan: Oct 2009
alex radovic je na dobrom putu
Standardno

mislim da treba procitati knjigu, ili sve cetiri, od istog autora: Razgovori s Bogom, kao i Kod kuce sa Bogom, jer su jako - inspirativni.
Za mene, barem.
Nude mnoge nove opcije za razmisljanje. Mada priznajem, za obicnog coveka su vise nego atomska bomba.
Ova prica sa Hitlerom je na ivica maca, za razumevanje, i za dodir sa nasim unutrasnjim verama i vrednovanjima.
Ko je procitao ostatak knjige, ili sve, razumece poentu veoma jasno.
Sa stanovista Boga, Hitler je radio to sto je radio i Bog ne sudi nikome, niti kaznjava.
Poenta, sa stanovista Hitlera, je da je on, po sebi, radio najbolje moguce stvari.
Ali, sa stanovista drugih osoba, on je prilika / mogucnost, za samospoznaju, ili samosvest, ili svest o drugoj deci Bozijoj.
i naravno da i on, kao i svako drugi, odlazi u Raj, t.j. do nivoa izlaska iz svih omotaca duse.
jedino sto je i njemu potrebno da se, posle nekog vremena - vrati, nazad, u materiju, a tu vec nastaju ona pitanja o kojima se prica.
jer Raj nije vecan, kako se to misli, t.j. bivanje u njemu.
dakle, nadam se da je sada malo razumljivije: Po odlasku u to neko stanje, postoji zelja / potreba, iskustvo, za is - celjivanjem, za celinom, savrsenstvom, a to podrazumeva ono sto se zove isceljivanje karme, t.j. uzroka.

p.s. ujedno i nas Bog poducava da imamo slobodnu volju, izbor, i da mozemo da podrzimo nekoga ko se ponasa kao Hitler, ali i da sagledamo i DRUGU STRANU.
sebe i svojih izbora.
time sto cemo da to i iskusimo.
obe strane.

Old 30-12-2010, 20:29   #18
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Za Boga nema loseg PSA. Stoga, SVI PSI IDU U RAJ!

Old 01-01-2011, 02:50   #19
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alex radovic VIdi Poruku
p.s. ujedno i nas Bog poducava da imamo slobodnu volju, izbor, i da mozemo da podrzimo nekoga ko se ponasa kao Hitler, ali i da sagledamo i DRUGU STRANU.
sebe i svojih izbora.
time sto cemo da to i iskusimo.
obe strane.
Napisah ja negde ovde, DA NI HITLER NIJE SVIMA BIO HITLER,mislim da me razumete sta sam hteo reci....

Old 20-01-2011, 04:46   #20
barabaraba
Početnik

barabaraba's Avatar

barabaraba je offline
Registrovan: Jan 2011
barabaraba je na dobrom putu
Standardno

maaaaaaaaa.. hitler je i sam bio jevrejin! i zvanicna prica drugog svetskog rata, istorije uopste, nema blage veze sa istinom.. al dobro, to ni nije u sklopu teme.. iziritiran sam jednim odgovorom na ovu temu, pa sam morao da se ukljucim. naime, stvaranje EU i unija na drugim kontinentima je bila zamisao i samog hitlera, zar ne? cilj je isti, centralizacija moci. jedina razlika je u tome sto se sada to postize na suptilniji nacin, preko propagande, uz papir i olovku. tako da, ko ne postuje zamisao treceg rajha a voleo bi da zivi u EU, taj ne ume da sabere 2 sa 2.. i zivi u dubokoj sizofreniji.. eto, toliko.. malo sam se uzbudio, hahaha, ne zamerite

Old 30-04-2011, 20:57   #21
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

http://www.astrotheme.com/portraits/77F8T58PnLaJ.htm

nisam znala da imaju njegovu kartu. Verovao je astrolozima bas. Mozda su oni nesto pogresili

E sad, Bog ne kaznjava i ne nagradjuje vec nas samo iskusava, nekad da 'blagodat' a poenta je da pronadjemo sebe, valjda... pakao je zemlja, svako svoju karmu nosi, a gde je raj, ko prvi sazna neka javi

nisam do sad videla ovu temu, skroz je ok, poucna

Psi laju, karavani prolaze...

Old 23-11-2011, 23:39   #22
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Uuuuuuuuuuuuu..mnogo je dobra prica...to je ono shta i ja hocu da kazem.Nuznost i ispoljavanje u realnom svetu.Kada meni stoji da cu da zavrsim nasilnom smrcu, onaj koji me ubija necini zlo delo..samo jednostavno radi ono shto mora da radi...mislim mene neko mora da ubije i ja tako moram da zavrsim.Bravo coece, oko ovoga moze da se raspravalja i mislim da je prvenstveno tematika koja bi trebalo da zainteresuje astrologiju a onda i filozofiju.

Old 24-11-2011, 11:24   #23
Mesec
Početnik

Mesec's Avatar

Mesec je offline
Registrovan: Nov 2011
Mesec je na dobrom putu
Standardno

eto.savrseno.

Old 24-11-2011, 23:37   #24
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by markobgd VIdi Poruku
malo ste pogresno shvatili tekst... ja se izvinjavam svima ako je nekog ovaj tekst uvredio.. ali ovde se ne radi o hitleru, hitler je uzet samo kao primer
radi se o figurativnoj raspravi boga i obicnog coveka oko toga da je hitler trebao da ode u pakao

bog u ovom slucaju govori o tome da on voli sva bice jednako, i da je hitler covek koji je zloupotrebio slobodnu volju, ali na kraju dana u apsolutnom bozjem carstvu ima mesta za sve ljude, jer on ne salje ljude u pakao da se vecno muche, on ih vraca nazad na zemlju da isprave svoje greske i da nauce da zive u ljubavi.

chitava poenta rasprave je da je bog u gornjem tekstu rekao "kakav bi ja to bio Bog ako bih vam dao slobodnu volju onda zbog toga vas slao u pakao"
ili "vi na zemlji sudite po vasim zakonima, pa mislite da je i gore tako" ili "vi mislite ako je bog jedno, da automatski nije drugo"

poenta gornjeg teksta je da je coveka misija ne da udovolji bogu, vec da prikupi iskustva i da se podseti.

tako da, jos jednom, Hitler je ovde uzet kao primer najvece necovecnosti i nekog ko je najvise zasluzio da ode u pakao..

a za komentar .. da l' djavo postoji ili ne, to je diskutabilno. ali opet smatram da Bog kao nesto najvece verovatno ima moc da bira da l ce djavo postojati ili ne, jer njegova volja je apsolutna.

tekst sam poslao jer ima jedan totalno alternativni pogled na religiju, koji nije loshe prochitati ne morate odmah da popljujete tekst ... mozete valjda da se slozite/neslozite, i iznesete argumente poshto prochitate shta gore pishe od pocetka do kraja, a ne samo naslov... i odmah da mislite da je to neka zavera koja hoce da opere hitlera od njegovih greha, jer se o tome uopste i ne radi.
Hitler! Bas fin primer Bozije Milosti prema deci svojoj a opet i dokaz kolika je Ljubav Bozija prema nama pa i onim NAJGRESNIJIMA!

Svejedno nas Bog stvori po svojoj slici al dade i Slobodnu Volju da odlucujemo stace mo dalje od nas samih!
Kamo posejes tako ces i da pozanjes...Umiranjem i Radjanjem postizemo sa Slobodnom Voljom i Spoznaju o Bogu jer i Bog stvori svet Slobodnom Voljom i ustupi nam da uzivamo u njemu, Slobodnom Voljom koja ce se precistiti Inkarnacijom i Reinkarnacaijom itd, pa odatle niko nije gresan pa ni Adolf Hitler sam, jer dobice priliku da se ocisti od sopstvenog greha, sopstvenom pamecu pocinjenom kroz Reinkarnaciju

Ako mislite da je ovo suvise, i da nema smisla...tim delom pljujete na samoga sebe i delo Bozije koje vam je ustupljeno da uzivate onako kako ste sami sebi Slobodnom Voljom kroz Vekove Umiranja i Radjanja sebi zadali, pa bi precicom krenuli od sadasnje Bedne Logike koja je nistavna pred onim sto smo sebi ucinili u proslom zivotu Slobodnom Voljom a danas nazvanom kao Sudbina a zaboravljajuci da DANASNJOM SUDBINOM I SLOBODNOM VOLJOM krojimo sebi vec naredno telo u narednom zivotu!

Odatle vera moja da Adolf Hitler ce da kroz radjanje i umiranje da ocisti sebe greha po tako sto ce kroz isto Slobodnom Voljom shvatiti sta je Bog dao coveku i kako da mu budemo blizi i povratimo ono izgubljeno, onaj izgubljeni RAJ u koje nas BOG MILI STAVI PRE NEGO SMO SE ODLUCILI DA PUTUJEMO KROZ VEKOVE UZ RADJANJE I UMIRANJE!

Zato NE postoji Pakao a ni Raj po Zasluzi i delima vidljivim itd itd

Old 24-11-2011, 23:46   #25
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by swiss VIdi Poruku
BOG MILI STAVI PRE NEGO SMO SE ODLUCILI DA PUTUJEMO KROZ VEKOVE UZ RADJANJE I UMIRANJE!

Zato NE postoji Pakao a ni Raj po Zasluzi i delima vidljivim itd itd

pa i ja koliko znam ne postoji raj i pakao već da treba da sačekamo naše suđenje

Old 24-11-2011, 23:55   #26
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Bojana....aj procitaj sve! Ovo sto si izdvojila nema smisao nikakav

I ko ti je rekao za sudjenje hahaha
Advertisement

Old 25-11-2011, 00:09   #27
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

hehe, Bog isključivo po svojim razlozima određuje tko će u "pakao" a tko u "raj". Glupo je razmišljati da mi svojim mislima, rječima, djelima ili propustima možemo utjecati na svoje spasenje a isto tako i na božju kaznu. Pa kako bi Bog inače iskazivao svoju milost a isto tako i demonstrirao svoju moć kažnjavajući nas. Dakle, anarhija all over Baščaršija.

Old 25-11-2011, 00:11   #28
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Standardno

inkarnacija,reinkarnacaija-ne verujem u ponovno rađanje i ćišćenje duše
A ko je tebi rekao da postoji raj i pakao???

Old 25-11-2011, 00:17   #29
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Isto onaj sto ti je rekao za sudjenje , a sad, posto ne verujete u Inkarnaciju itd, onda nemam o cemu da polemism svama. cenim individualno razmisljanje i tu je karaj!

Old 25-11-2011, 00:59   #30
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Standardno

a šta je tebe navelo da veruješ u inkarnaciju ? čini mi se da si se previše une u to ili jednostavno želiš besmrtnost?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules