ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-04-2017, 07:44   #121
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Ja nisam rekla da se ne slazem sa autorom vec sa njegovim gledanjem na ZP
A da, tekst sam procitala i sa dosta toga se slazem, samo se ne slazem sa pljuvanjem necega sa cijim funkcionisanjem nisi upoznat
Advertisement

Old 04-04-2017, 11:34   #122
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Pročitala sam tekst još jednom i imam isto mišljenje.

Autor pozitivno razmišljanje predstavlja na krajnje banalan način, pritom ne pravi komparaciju između realnog i ne realnog pozitivnog razmišljanja nego forsira realno sagledavanje stvari. Poenta jeste da se ne može očekivati da smo radosni ako nismo dobili posao, normalno je da ćemo biti indisponirani i da nasilnim pozitivnim mišljenjem nećemo postići ništa, autor je to super rekao i stavio tačku bez ulaženja dalje u temu.
ALI, izostavio je da pozitivno razmišljanje služi više od negativnog. Pozitivna osoba će reći: aha, šta ja trebam da promenim ako nisam prošao za ovaj posao, pa čekaj možda me čeka nešto bolje, imaću više vremena da radim na svojim poslovnim veštinama itd, itd. Znači prihvatiti realno da smo ostali bez posla, ali ne padati u očaj nego gledati to sa vedrije strane. Dakle zadržao se na površnom iznošenju teme (to je moj doživljaj), ne možeš se ovlaš dotaći teme ako si je načeo.

Što se tiče realnog razmišljanja i racionalnosti, da donekle se slažem ali opet se i ne slažem jer me užasava ograničenost logikom. Ovo nema veze sa tekstom već sa mnom i mojim poimanjem "logike". Tako da ja se i dalje većinski ne slažem sa autorom i nadam se da nije dr mr

Old 16-07-2017, 16:16   #123
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Jer, kako objašnjava autor pomenutog istraživanja psihijatar Džoana Vud, „ko smatra da je moguće postati srećan putem pozitivnog razmišljanja ne može da gaji razumevanje za depresivne i anksiozne, već ih po pravilu prezire i doživljava isključivim krivcima za tegobe koje imaju”.
Štaviše, „optimistički fundamentalisti” neće imati razumevanja ni za one koji traže lekarsku pomoć za zdravstvene smetnje i odgovaraće će ih od odlaska psihijatru i medicinske terapije, jer im „to ne treba, jer je sve u mislima”. Pod uticajem ove obmane, mnogi ozbiljno bolesni ljudi odustaju od profesionalne terapije i pokušavaju da se izleče sami, sledeći uputstva koja im nude njihovi bližnji ili upijajući sadržaje priručnika popularne psihologije, upozorava Vud.
Dodatna opasnost je što se pozitivne mantre nude i kao svemoguće rešenje za sve vrste fizičkih oboljenja i kao recept za sve životne situacije: od školovanja, zapošljavanja i zasnivanja porodice, do dobitka na lutriji. Ovakav pristup može se porediti sa ekstremnim primerima nekih verskih zajednica, koje u potpunosti odbijaju medicinske usluge čak i kada je evidentno da njihov član umire, uverene da će preživeti isključivo zahvaljujući molitvi.

Ceo tekst: Zloupotreba psihologije: Optimistički fundamentalisti
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules