ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

re ;
Old 05-03-2007, 00:28   #31
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re ;

Quote:
Originally Posted by Nenita VIdi Poruku
A da li se u TA gledaju dispozitori planeta? Za horarnu znam da se ne gledaju..
Mogu ... a ja lično dodajem ~ i trebaju da se gledaju ... meni je to najlogičnije ~ dispozitori nam pričaju "dalju" priču ... ono što će biti dalje ... otkrićete uskoro da ikao postoje pravila ponašanja u TA , da ih ja vrlo rado i često , da ne kažem , redovno , kršim i menjam ... smatram da je astorlogija živa nauka koja se menja iz dana u dan ... jeste ovo TRADICIONALNA astrologija , ali ipak idem logikom ~ i ona se [ tradicija ] ponekad mora prilagoditi novim situacijama i stvarima ... zar ne

p.s.
... ala pričam svašta ovih dana , ubi me filozofiranje [uhvatilo me da se pravim pametna] , da ne kažem ***** ovih par dana ... ... odoh da vidimo se možda u toku nedelje

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Tradicionalna analiza natalne karte Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-03-2007, 10:28   #32
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

hajde Šmišo, ne sikiraj se ti zbog nas

Bar da si nam ti dobro, sve će bit ok, mi smo tu uz tebe

Sve ce biti o. k.
Old 05-03-2007, 10:32   #33
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Thumbs up Sve ce biti o. k.

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vam se svima izvinim na ovolikom čekanju ...
Samo je vazno da sve prodje dobro a sto se tice cekanja: STRPLJEN - SPASEN.

Lara

Old 05-03-2007, 13:37   #34
mary
Švrća

mary's Avatar

mary je offline
Registrovan: Jan 2007
mary je na dobrom putu
Standardno

mogu li i ja da stanem u red za tradicionalnu analizu?

Old 05-03-2007, 14:08   #35
KeriBredsho
Guest

razumemo te i bicemo strpljive a ti budi dobra i cuvaj se :-)cmokic

Old 05-03-2007, 14:35   #36
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Uh, izvini Shmisho, ja bas postajem dosadna sa mojim pitanjima, ali ako je ikakvo opravdanje to sto zelim da naucim i ucestvujem u tumacenjima, a ne samo da trazim tumacenje (sto se da videti i kad postavim horarno pitanje ) nadam se da ces mi oprostiti ?
Juce sam malo prelistavala knjigu Dzona Frolija, gde on kaze da se u TA bas i ne uzimaju u obzir apsekti izmedju dve planete koje nisu u "srodnim-nesrodnim" znacima..Kao na primer sto je ovaj moj Mesec u Vagi...on obrazuje kvadrat sa Jupiterom, ali da bi se taj kvadrat ispunio, Jupiter bi trebao da bude u Jarcu, odnosno u znaku koji prirodno kvadrira znak Vage..Jupiter je otisao u znak Vodolije, u znak koji prirodno ne pravi kvadrat, vec trigon na znak Vage..Po tom njegovom misljenju, ovaj kvadrat se bas i ne vazi, jer se i Mesec i Jupiter nalaze u srodnim znacima..On kaze da se aspekt eventualno moze sagledati ako je orbis vrlo mali..Naravno da ni trigon ovde ne dolazi u obzir, jer je Ju na pocetku, a Mo na kraju znaka..Meni u neku ruku ovo i izgleda logicno..Kakvo je tvoje misljenje..onako iz iskustva??

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

re :
Old 28-03-2007, 23:06   #37
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow re :

Quote:
Uh, izvini Shmisho, ja bas postajem dosadna sa mojim pitanjima, ali ako je ikakvo opravdanje to sto zelim da naucim i ucestvujem u tumacenjima, a ne samo da trazim tumacenje (sto se da videti i kad postavim horarno pitanje ) nadam se da ces mi oprostiti
Juce sam malo prelistavala knjigu Dzona Frolija, gde on kaze da se u TA bas i ne uzimaju u obzir apsekti izmedju dve planete koje nisu u "srodnim-nesrodnim" znacima..Kao na primer sto je ovaj moj Mesec u Vagi...on obrazuje kvadrat sa Jupiterom, ali da bi se taj kvadrat ispunio, Jupiter bi trebao da bude u Jarcu, odnosno u znaku koji prirodno kvadrira znak Vage..Jupiter je otisao u znak Vodolije, u znak koji prirodno ne pravi kvadrat, vec trigon na znak Vage..Po tom njegovom misljenju, ovaj kvadrat se bas i ne vazi, jer se i Mesec i Jupiter nalaze u srodnim znacima..On kaze da se aspekt eventualno moze sagledati ako je orbis vrlo mali..Naravno da ni trigon ovde ne dolazi u obzir, jer je Ju na pocetku, a Mo na kraju znaka..Meni u neku ruku ovo i izgleda logicno..Kakvo je tvoje misljenje..onako iz iskustva??
Naravno da aspekte ne treba gledati "knjiški" , "po pravilima" , tj. šta treba prvenstveno gledati u takvim situacijama ~ Ptolomejevu tabelu orbisa izmedju planeta [ gde može da se vidi da orbis izmedju nekih planeta ima raspon i čak do 15° ] , ali isto tako i dispozitore tih planeta koje nas interesuju zbog njihovog [ aplikacionog ] aspekta .

Na primer : tebi je Mesec u Vagi i pravi "kobajagi" 90° sa Jupiterom u Vodoliji . To je u stvari "široki" 120° a opet nije ni to ~ e , sad ti pogledaš njihove dispozitore i ukombinuješ sve to u dalju analizu ~ znači , gledaš Veneru i Saturna [ Vodolijom u TA vlada Saturn , da podsetim usput ] . Ako su oni u dobrim aspektima , ondak je taj "kobajagi" 90° u stvari dobar , a ako nisu , ondak nije ni on [ da ne zaboravimo da svaka planeta , u ovom slučaju tvoj Mesec , kada se nadju u znaku Vage , egzaltiraju upravo taj Saturn , koji je dispozitor tvog Jupitera , što u mnogome dodaje nove "dugine boje" na taj "kobajagi" 90° ] .

Ukratko , kada posmatraš [ aplikacione ] aspekte izmedju dve natalne planete , obavezno mora da se pogleda i tabela dostojanstava i vladarstava , jer i to nam može dati dodatnu informaciju o tom aspektu izmedju dve posmatrane planete . Naglašavam aplikacioni aspekt izmedju dve natalne planete , jer nam samo aplikacija u stvari donosi "dalju priču" , tj. ono što će nam taj aspekt doneti ... separacija ukazuje na uzrok nekih dogadjaja koji se dešavaju trenutno .

Nadam se da sam ti donekle pomogla , ovako na brzinu .

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

re : e, da , da ne zaboravim !
Old 28-03-2007, 23:11   #38
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Red face re : e, da , da ne zaboravim !

Quote:
Uh, izvini Shmisho, ja bas postajem dosadna sa mojim pitanjima, ali ako je ikakvo opravdanje to sto zelim da naucim i ucestvujem u tumacenjima, a ne samo da trazim tumacenje (sto se da videti i kad postavim horarno pitanje ) nadam se da ces mi oprostiti ?
Samo ti i dalje pitaj ... e , a sad ... kad ja nadjem vremena , koliko god da sam u poslednje vreme neorganizovana i konfuzna , ja ćem' ti sigurno odgovoriti ... ... antiscije tranzitnih planeta mi razbijaju moje natalne planete ... ... nikako da se skupim i nadjem napokon sama sa sobom na jednom mestu

Old 29-03-2007, 00:30   #39
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Naravno da aspekte ne treba gledati "knjiški" , "po pravilima" , tj. šta treba prvenstveno gledati u takvim situacijama ~ Ptolomejevu tabelu orbisa izmedju planeta [ gde može da se vidi da orbis izmedju nekih planeta ima raspon i čak do 15° ] , ali isto tako i dispozitore tih planeta koje nas interesuju zbog njihovog [ aplikacionog ] aspekta .

Na primer : tebi je Mesec u Vagi i pravi "kobajagi" 90° sa Jupiterom u Vodoliji . To je u stvari "široki" 120° a opet nije ni to ~ e , sad ti pogledaš njihove dispozitore i ukombinuješ sve to u dalju analizu ~ znači , gledaš Veneru i Saturna [ Vodolijom u TA vlada Saturn , da podsetim usput ] . Ako su oni u dobrim aspektima , ondak je taj "kobajagi" 90° u stvari dobar , a ako nisu , ondak nije ni on [ da ne zaboravimo da svaka planeta , u ovom slučaju tvoj Mesec , kada se nadju u znaku Vage , egzaltiraju upravo taj Saturn , koji je dispozitor tvog Jupitera , što u mnogome dodaje nove "dugine boje" na taj "kobajagi" 90° ] .

Ukratko , kada posmatraš [ aplikacione ] aspekte izmedju dve natalne planete , obavezno mora da se pogleda i tabela dostojanstava i vladarstava , jer i to nam može dati dodatnu informaciju o tom aspektu izmedju dve posmatrane planete . Naglašavam aplikacioni aspekt izmedju dve natalne planete , jer nam samo aplikacija u stvari donosi "dalju priču" , tj. ono što će nam taj aspekt doneti ... separacija ukazuje na uzrok nekih dogadjaja koji se dešavaju trenutno .

Nadam se da sam ti donekle pomogla , ovako na brzinu .

Shmisho, hvala ti puno na odgovoru, vrlo mi je razjasnio neke stvari..

E sad, vezano za ovaj podatak da moj Saturn dodaje dugine boje na taj kobajagi 90*....zar taj kobajagi 90* ne bi trebao biti bar malo ublazen ovim njegovim aplikacionim 120 sa Jupiterom..Ipak je Saturn njegov dispozitor, kao i Mesecev ljubimac putem egzaltacije, pa bi mozda ovaj sep. Mo90Ju, takodje mogao biti poboljsan tim istim trigonom?

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Naši sponzori
Advertisement

re :
Old 30-03-2007, 22:42   #40
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Quote:
Shmisho, hvala ti puno na odgovoru, vrlo mi je razjasnio neke stvari..

E sad, vezano za ovaj podatak da moj Saturn dodaje dugine boje na taj kobajagi 90*....zar taj kobajagi 90* ne bi trebao biti bar malo ublazen ovim njegovim aplikacionim 120 sa Jupiterom..Ipak je Saturn njegov dispozitor, kao i Mesecev ljubimac putem egzaltacije, pa bi mozda ovaj sep. Mo90Ju, takodje mogao biti poboljsan tim istim trigonom?
Drago mi je da ti je jasnije .
Tačno tako , treba da ublaži negativnost 90° , naročito zato što je on dispozitor i što ga Mesec egzaltira
90° inače , nije toliko negativan u TA . On samo donosi puno muke i truda i puno uložene energije , mala odlaganja i razvlačenja , da bi se došlo do odgovora , tj. rešenja . Ja uopšte 90° ne smatram negativnim aspektom . 180° s druge strane smatram izuzetno negativnim aspektom i ne volim ga ... ali , **bi ga ... mora da bude tu

aj' nek ovo ovde bude ...
Old 31-03-2007, 01:29   #41
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lightbulb aj' nek ovo ovde bude ...

a i ovo nek' bude ovde ...
Old 31-03-2007, 01:37   #42
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking a i ovo nek' bude ovde ...

Last edited by Shmishonja; 13-04-2007 at 13:41..

Smisa VELEMAJSTOR
Old 31-03-2007, 01:43   #43
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Thumbs up Smisa VELEMAJSTOR

Quote:
Šta imamo ovde

... Pošto je konjunkcija aplikaciona , a razlika izmedju njih dvoje iznosi skoro tačno 5°00' , može se reći da bi ova osoba mogla da ima 5-oro dece .
Ovo je napisala Smisonja pa sam joj ja odgovorila ovako:
Quote:
..Necu vise cetvoro mi je dosta...
I sada zvanicno povlacim tu izjavu i jos jednom PODVLACIM da je Smisa:

Lara

. . . uh . . . pocrveneh . . .
Old 31-03-2007, 22:23   #44
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Thumbs up . . . uh . . . pocrveneh . . .

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Ovo je napisala Smisonja pa sam joj ja odgovorila ovako:

I sada zvanicno povlacim tu izjavu i jos jednom PODVLACIM da je Smisa:
Hvala Merki

i ovo nek' bude ovde :
Old 01-04-2007, 16:05   #45
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow i ovo nek' bude ovde :

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules