ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Zatvori Temu

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

~*~ re ~*~
Old 15-06-2008, 18:51   #136
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow ~*~ re ~*~

Quote:
Originally Posted by Tanya VIdi Poruku
Shmile, jedno blic pitanje, posto sam zbunjena i nisam 100% sigurna u odgovor, pa bolje da vidim s tobom.

Kazi mi ako postoji spajanje izmedju vladara asca i desc (So i Sa, doduse tek kad So promeni znak, malo je veci orbis), ali pre toga Venera pravi aspekt sa Sa, jel ona ometa aplikaciju (tipa frustracija i sl) i odgovor je negativan, ili pak ukazuje na spajanje po principu "gaca" posto je jelte, ta Ve ipak zensko iz te karte.. hmm?

Sorry za moderatore ako nisam postavila pitanje na pravom mestu

Eve 'vako : to ti je tipična frustracija, tj. Venera je ta koja preseca spajanje Sunca i Saturna. Znači ~ pitač = Sunce ostaje bez svog Saturna koji uspostavlja drugu vezu sa ~ Venerom [sram da ga bude...]

A što se tiče pameti, srca i gaća ~ situacija je sledeća :

• Vladarstvo i sama planeta koja vlada Asc' ~ predstavlja pitačevu pamet [ako je ima i u kakvom je stanju]
  • egzaltacija i položaj Meseca ~ pitačevo
  • termin i triplicitet ~ pitačeve gaće
  • lice ~ indeferentnost, ni tamo ni 'vamo sa emocijama
  • izgon ~ više neće, neg' što 'oće
  • pad ~ nikako ne dolazi u obzir, realno samo negativne emocije
  • a na primer [vidim da vam je to "rak rana" kad se pojavi u tumačenjima] kad se ukombinuje egzaltacija i izgon/pad ili triplicitet i izgon/pad ili pak termin i izgon/pad ~ to vam je : hteo bi da se *** a da mu [da izvinete] ne udje... Lepo rečeno ~ tvrdi pazar...

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Ptolomejeva tabela digniteta
Naši sponzori
Advertisement

*~* re *~*
Old 15-06-2008, 18:55   #137
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Smile *~* re *~*

Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku
tako sam i mislila... ali mi je ipak bila potrebna potvrda iskusnijih ...
bilo mi je krajnje besmisleno stanoviste nekih da se u savremenom zivotu sexualne ili predbracne veze, pa tim i partneri ipak gledaju kroz V kucu...
ali mi je nedoumicu zadavalo ono "glagol"... pa sta ce odredjena osoba, za koju je pitac zainteresovan, da uradi....
hvala na brzom odgovoru...
i ne znam gde bi se mogla postavljati ovakva pitanja, s obzirom da je tema "osnove horarne" zakljucana
nema veze, može i ovde definitivno nije "of topik"

Elem ~ pa šta je "glagol" u ~ sve ono što RADIMO i VOLIMO da RADIMO sa našim izabranikom/izabranicom ~ da se šetamo, smejemo, izlazimo, pijemo, klopamo, sexamo, golicamo, šalimo, razmednjujemo ideje, planiramo, putujemo... itd... spisak je dugačak... sve što vam padne napamet da VOLITE da radite sa TO VAM JE SIMBOLIKA V POLJA

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 15-06-2008, 19:00   #138
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

E ala si objasnila, svaka ti cast! Vidi se ko je iz munZe, haha

Sad cu i ovo da dodam u tefter gde su mi i ona ostala pravila horarne..
Inace, ovo pitanje sam postavila na jednom drugom forumu, gde je odgovor bio potvrdan a Venera tumacena kao "JA" u jelte, tom drugom kontekstu.. Ali ne da mi djavo mira, setih se frustracije i presretanja planeta, pa reko' da vidim s tobom..

Hvala ti draga!

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Old 15-06-2008, 19:07   #139
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

onda da iskoristim za jos neko pitanjce...
sta je sa situacijama kada sam mesec nema nikakvih aplikacija, vec samo separacije sa signifikatorima?...a pri tome su oni u aplikaciji...i svi su pokazatelji pozitivnog odgovora...

** ~ re ~ **
Old 15-06-2008, 19:19   #140
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow ** ~ re ~ **

Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku

onda da iskoristim za jos neko pitanjce...
sta je sa situacijama kada sam mesec nema nikakvih aplikacija, vec samo separacije sa signifikatorima?...a pri tome su oni u aplikaciji...i svi su pokazatelji pozitivnog odgovora...
Verovatno misliš kada je Mesec u Praznom hodu. Na neki način ~ horarac sa Mesecom u praznoh hodu NE DAJE NIKAKAV ODGOVOR ~ ni pozitivan ni negativan odgovor ~ već se odlaže na kraće vreme postavka pitanja.

Ali, kod mene su pravila da bi se kršila ~ Mesec u praznom hodu ipak može da nam koristi na neki način ~ ondak gledaš njegovu prvu palikaciju, koja će nam pokazati na dalji tok dogadjaja vezanih za pitačeve emocije.

Separacije nam UVEK pokazuju ŠTA SE DESILO u pitačevom životu da bi on/ona uopšte i postavili pitanje. Aplikacije će pokazati dalji tok dogadjaja.

Najbolje bi bilo da postaviš ti taj čart ~ pa da ga kako treba

Old 15-06-2008, 19:32   #141
Marsovka
Obično gatalo

Marsovka's Avatar

Marsovka je offline
Registrovan: Apr 2008
Marsovka je na dobrom putu
Thumbs up

Eve 'vako : to ti je tipična frustracija, tj. Venera je ta koja preseca spajanje Sunca i Saturna. Znači ~ pitač = Sunce ostaje bez svog Saturna koji uspostavlja drugu vezu sa ~ Venerom [sram da ga bude...]

A što se tiče pameti, srca i gaća ~ situacija je sledeća :

Vladarstvo i sama planeta koja vlada Asc' ~ predstavlja pitačevu pamet [ako je ima i u kakvom je stanju]
egzaltacija i položaj Meseca ~ pitačevo
termin i triplicitet ~ pitačeve gaće
lice ~ indeferentnost, ni tamo ni 'vamo sa emocijama
izgon ~ više neće, neg' što 'oće

pad ~ nikako ne dolazi u obzir, realno samo negativne emocije
a na primer [vidim da vam je to "rak rana" kad se pojavi u tumačenjima] kad se ukombinuje egzaltacija i izgon/pad ili triplicitet i izgon/pad ili pak termin i izgon/pad ~ to vam je : hteo bi da se *** a da mu [da izvinete] ne udje... Lepo rečeno ~ tvrdi pazar...

Old 15-06-2008, 19:45   #142
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

pitanje je staro (15.jan.'08), ali sam ga koristila za primer na kojem sam proucavala sve ono sto je ovde pisano... a posto znam sta se u medjuvremenu izdesavalo sa "ucesnicima" pitanja, htela sam sad to da uocim u samoj karti...
po principu "posle bitke svi su generali pametni"

Old 15-06-2008, 20:00   #143
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile

Quote:
Originally Posted by Marsovka VIdi Poruku
Quote:
Originally Posted by Šmišonja
Eve 'vako ....~ tvrdi pazar...
E pa, draga, ovo je stvarno sjajno objasnjeno. Posebno ovo s kombinacijama izgon - termin, triplicitet - pad, ...
A da ja nesto priupitam, dok si jos na ovoj lokaciji
Kad ja postavim pitanje:"Sta ce biti s poslom mog brata?", posmatram 3. i 12. polje. Sta se desava kad je vladalac oba polja ista planeta, a pri tom znamo da je Mesec kosignifikator pitaca, tj. mene?
Pa pokušavam da objasnim onako kako sam ja to naučila ~ pa rekoh ~ najbolje je "narodskim jezikom" objasniti filozofiranje Tradicionalista

Da, posmatraš III polje ~ to je tvoj bata, a njegovo X polje je horarno XII polje. U ovakvom pitanju, Mesec nisi ti, već on tako da opcija istog vladara ne treba da te brine ~ samo gledaj apliakcije te planete i samog Meseca i finito

Naši sponzori
Advertisement

Old 15-06-2008, 20:13   #144
Marsovka
Obično gatalo

Marsovka's Avatar

Marsovka je offline
Marsovka je na dobrom putu
Hvala ti puno, Shmishonjice
Iskrena da budem, sto vise ulazim u celu ovu pricu, sve mi je jasnije da mi nista nije jasno i da jos puno treba da se uci
Koliko je tebi trebalo da steknes sigurnost u sebe i ono sto vidis u cartu koji tumacis?
i zelim ti lak porodjaj!

*~ re ~*
Old 15-06-2008, 20:37   #145
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking *~ re ~*

Quote:
Originally Posted by Marsovka VIdi Poruku
Hvala ti puno, Shmishonjice
Iskrena da budem, sto vise ulazim u celu ovu pricu, sve mi je jasnije da mi nista nije jasno i da jos puno treba da se uci
Koliko je tebi trebalo da steknes sigurnost u sebe i ono sto vidis u cartu koji tumacis?
i zelim ti lak porodjaj!
I to je za početak ~ znati koliko još treba da se

Meni ne puno... Venera na Regulusu u X polju i Mars na Betelgezu u VIII sa Asc' u Škorpionu i Mesecom na Zosmi mi daju često i previše samopouzdanja

Old 15-06-2008, 21:13   #146
kosooka
Obično gatalo

kosooka's Avatar

kosooka je offline
kosooka je na dobrom putu
Standardno

Imam problem sa linkom koji je ostavljen, za izracunavanje Arapskih tacki...jel to samo kod mene ili...?????

Old 29-08-2008, 21:34   #147
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Standardno

Dobro dodje vezano za Arapske tačke :
~ http://www.jovanalg-astrology.com/ar...ija_cukic.html
~ http://www.angelfire.com/mi2/mica3/arapsketacke.html
~ http://www.astrodule.com/forum/viewt...0b&%20viewsp=1
~ http://www.astrorion.com/linkovi.htm
~ http://www.noendpress.com/pvachier/a...arts/index.php

More online information about Arabic Parts:
Arabic Parts more info
Arabic Parts on Wikipedia
Calculating Parts when the ascendant isn't known
Large listing of Arabic Parts and their formulas
The Arabic Parts in Astrology: A Lost Key to Prediction - Robert Zoller (book)
Another online calculator for Arabic Parts

Naši sponzori
Advertisement

Zatvori Temu

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules