ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-07-2012, 00:01   #16
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Ja inače koristim sistem celih znakova. Ranije sam ga koristila uporedo sa nekim kvadratnim (Porfirijev), ali već neko vreme potpuno samostalno i u svim granama astrologije.

Našla sam da daje dobre rezultate.
Advertisement

Old 03-07-2012, 00:43   #17
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

da li sam ja dobro shvatila? ako jesam, za moju 31u punu godinu tj sada, gledam onda znak raka i VII k,
kad uradim solar za ovu godinu Mo kao hronokator je u znaku Ar i u egzaktnoj je 0 sa natalnim Me koji je vladar V k
da li bi ovo znacilo upoznavanje bitnog partnera?
Submit to Digg   Profekcije Reply With Quote

Old 03-07-2012, 01:15   #18
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
da li sam ja dobro shvatila? ako jesam, za moju 31u punu godinu tj sada, gledam onda znak raka i VII k,
kad uradim solar za ovu godinu Mo kao hronokator je u znaku Ar i u egzaktnoj je 0 sa natalnim Me koji je vladar V k
da li bi ovo znacilo upoznavanje bitnog partnera?
Moglo bi da bude i to što kažeš, simbolika je velika.
I da, gledaš svoje 7. polje za ovu godinu, tj. znak kojim počinje.
Ups, sad sam konsultovala tabelu, gledaš znak lava, što znači da ti je profekcioni vladar godine SO.

Last edited by biriboza; 03-07-2012 at 02:05..

Old 03-07-2012, 10:32   #19
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku
Profekcije spadaju u jednu od najstarijih prediktivnih metoda. Tada još nisu ni bili razvijeni svi ovi kvadratni sistemi, pa je negde logičnije na takav način ih i sagledavati.

Ja ne kažem da se mora pod obavezno koristiti sistem celih znakova. Lili je koristio Regiomontanus, Firmikus jednake kuće, pa tako nije to pogrešno.

Ali, ličnog sam mišljenja da se suština najbolje rezumije upravo preko celih znakova.

Dakle: jedna godina=jedan znak...samo staviš kartu sa celim znakovima i brojiš. Prva godina (od rođenja do prvog rođendana) je znak u kome je stepen Asc-a, druga sledeći znak, treća opet sledeći, i tako redom.

Vladar profekcionog Ascedenta je vladar godine, ali to pomalo gubi smisao ukoliko imaš recimo prvu kuću na 15°Ovna, a drugu na 15°Bika, jer tada je faktički pola godine pod vladavinom Marsa, a pola pod vladavinom Bika. U starijim zapisima to se ne sreće, već samo jedna planeta je godišnji vladar, narednom godinom vlada druga itd.

Iz svih tih razloga smatram da su mnogi astrolozi kasnije uneli zabunu u ovu prediktivnu metodu, pa se stoga vremenom izgubila, jer joj je ponestajalo smisla, zbunjivala je, a moguće i zbog tih izmena u posmatranju da je gubila i na tačnosti.

Ovo je naravno moj stav i ne mora ga svako sa mnom podeliti, ali ipak nije neosnovan.
Ok..., jasno je .
Po celim znakovima, ja sam stigla do Ovna... dakle gledam Marsonju. Natalno je on dobro aspektovan (bar mi se cini ) , ali u solaru mi je nesto njanjav .
Da li se gleda i u koje prof. polje pada taj Ma brojano od Ovna ?

Old 03-07-2012, 11:25   #20
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

jel bi mi mogao netko od vas tko ima astro program pogledati točne profekcije za sad, pa ću si s obzirom na to dalje sama računat..
hvala puno!

Old 03-07-2012, 13:25   #21
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by da igual VIdi Poruku
jel bi mi mogao netko od vas tko ima astro program pogledati točne profekcije za sad, pa ću si s obzirom na to dalje sama računat..
hvala puno!
Nemam program da ti sve izračunam, ali po tabeli ti si podznak rak, pa za napunjenih 33 god. sada ti je prof. AC u znaku ovna.
Znači, bitna su pitanja 10. i 11. kuće, sad mi ovo malo zbrčkano, jer evo Vilenija kaže da je najbolje gledati čitav znak. U stvari, profekcije i jesu znak za godinu.
Ako te zanima, mogu ti pogledati za ovu godinu koja planeta ti profekciono dođe u kom znaku kad budem imala vremena. Slobodno pitaj.

Old 03-07-2012, 14:09   #22
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

može, bila bih ti zahvalna!

jel se gledaju i aspekti profekcija (planeta) na natalne planete i tranziti na profekcije?
nikad nisam te profekcije malo dublje... :/

Old 03-07-2012, 14:14   #23
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

Ako sam ja ovo dobro shvatila, ja gledam 4k jer imam punih 28 godinica?! E sad, gledam li samo znak raka il i raka i lava? Ako je samo rak, a ja cu lastu s mosta, natalni Mo mi je katastrofalan...

Old 03-07-2012, 14:24   #24
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Za da igual
Nisam ni ja skapirala profekcije, ali mi djeluju zanimljivo.
Uglavnom, kako sam ja zaključila, bitan je znak koji je profekcioni AC za određenu godinu koja te "žulja". Dalje gledaš vladara znaka, kako je pozicioniran u solaru za tu godinu i u skladu sa tim gledaš samo natalne aspekte profekcionog vladara godine. Ako je prof vladar (kod tebe za ovu godinu MA) "srećno" položen u solaru, ovu godinu će ti obilježiti njegovi dobri natalni aspekti. U suprotnom, aktiviraće se oni drugi.
I ne gledaš tranzite na profekcione planete, niti njihove aspekte sa natalnim, jer one ostaju na istim stepenima, samo mijenjaju znak.
Znači uvijek se vraćaš na natal.
Po profekcijama za ovu god kod tebe:
SO u jarcu
MO u biku
VE, MA i ME u strijelcu
JU u ovnu
SA u blizancima
PL u raku
UR u lavu
NE u djevici
A dalje brojiš prof AC ti je u ovnu, prof 2. polje bik, 3. blizanci, 4. rak i tako redom, pa smjestiš planete u odgovarajuća profekciona polja i eto ti priče.

Quote:
Originally Posted by klaudija VIdi Poruku
Ako sam ja ovo dobro shvatila, ja gledam 4k jer imam punih 28 godinica?! E sad, gledam li samo znak raka il i raka i lava? Ako je samo rak, a ja cu lastu s mosta, natalni Mo mi je katastrofalan...
Da te obradujem .
Nema laste, profekcioni vladar god ti je So, jer ti je prof AC za ovu god Lav.

Last edited by Vojvotkinja; 03-07-2012 at 17:17..

Old 03-07-2012, 14:28   #25
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

hvala ti Biriboza!

kako ostaju na mjestu, ja dok sam imala solarfire, tamo se moglo pratiti kretanje planeta kroz godinu kroz određeni znak i bitni događaji su usko bili povezani s tranzitima i natalnim planetama - tipa zadnje čeg se sjećam, tata mi je umro kad je prof SA pravio 90 na natalni MO.. itd..

zašto povezani solar i profekcije?
no, ako gledam prof. vladara MA u solaru, to je retro MA u djevici na natalnom SA, 180 NE i 90 VE, đizs
al jedno definitivno znam - godina mi je počela genijalno i odlično se osjećam, čisto 10. priča s obzirom na zadnjih 8 a i više godina dok mi je bilo koma sve živo..

Old 03-07-2012, 14:37   #26
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by da igual VIdi Poruku
hvala ti Biriboza!

kako ostaju na mjestu, ja dok sam imala solarfire, tamo se moglo pratiti kretanje planeta kroz godinu kroz određeni znak i bitni događaji su usko bili povezani s tranzitima i natalnim planetama - tipa zadnje čeg se sjećam, tata mi je umro kad je prof SA pravio 90 na natalni MO.. itd..

zašto povezani solar i profekcije?
no, ako gledam prof. vladara MA u solaru, to je retro MA u djevici na natalnom SA, 180 NE i 90 VE, đizs
al jedno definitivno znam - godina mi je počela genijalno i odlično se osjećam, čisto 10. priča s obzirom na zadnjih 8 a i više godina dok mi je bilo koma sve živo..
Ma da, u pravu si, kreću se i prof planete, ali za mene bez programa su na istom mjestu.
Nego ja gledala samo početak prof god, tj. trenutak kad sol SO sjdene na natalno.
Mada može i ručno da se odradi, najstariji način, prof planeta godišnje pređe 30st, na mjesečnom nivou 2,5 st (30/12 st).
Solar gledaš samo da bi odredila koji će ti natalni aspekti sa MA obilježiti godinu.
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-07-2012, 14:39   #27
klaudija
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
Registrovan: Apr 2012
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Da te obradujem .
Nema laste, profekcioni vladar god ti je So, jer ti je prof AC za ovu god Lav.
Ako je tako a ja ti ljubac saljem!
A zar izmedju 28. i 29.god ne gledam 4k koja pocinje u raku..kako sad lav?
Poludeces od nas i nasih pitanja
Mada ova godina mi je po pitanju svega bila najgora ikad pa se nadam da je tako ko sto zboris...jer sam se sad spetljala
Oprosti glupavici

Last edited by klaudija; 03-07-2012 at 14:49..

Old 03-07-2012, 14:46   #28
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Moglo bi da bude i to što kažeš, simbolika je velika.
I da, gledaš svoje 7. polje za ovu godinu, tj. znak kojim počinje.
Ups, sad sam konsultovala tabelu, gledaš znak lava, što znači da ti je profekcioni vladar godine SO.
kako lav? ako je jedna godina jedan znak, onda je rak, imam 31 godinu i brojim od jarca? nista mi sad nije jasno?

Old 03-07-2012, 14:47   #29
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

Quote:
Ma da, u pravu si, kreću se i prof planete, ali za mene bez programa su na istom mjestu.
Nego ja gledala samo početak prof god, tj. trenutak kad sol SO sjdene na natalno.
Mada može i ručno da se odradi, najstariji način, prof planeta godišnje pređe 30st, na mjesečnom nivou 2,5 st (30/12 st).
Solar gledaš samo da bi odredila koji će ti natalni aspekti sa MA obilježiti godinu.
aha, pa onda jel, retro MA u djevici (bomba) aktivira natalnu opoziciju VE/SA..
nešto se sad aktiviralo s ovom retro VE u blizancima + tu je i JU - ali se sporo odvijaju stvari u PM..
u ovom životu se učim strpljivosti to je super-size porcija za jednog Ovna

Old 03-07-2012, 14:53   #30
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by klaudija VIdi Poruku
Ako je tako a ja ti ljubac saljem!
A zar izmedju 28. i 29.god ne gledam 4k koja pocinje u raku..kako sad lav?
Poludeces od nas i nasih pitanja
Mada ova godina mi je po pitanju svega bila najgora ikad pa se nadam da je tako ko sto zboris...jer sam se sad spetljala
Oprosti glupavici
Tu smo da učimo jedni od drugih, don't worry!
Ti si podznak ovan, pa po toj tabeli što imam za napunjenih 28 god prof AC ti je znak lava, odnosno znak lava profekcijom dolazi na AC.

Quote:
Originally Posted by Mia VIdi Poruku
kako lav? ako je jedna godina jedan znak, onda je rak, imam 31 godinu i brojim od jarca? nista mi sad nije jasno?
I tebi je po toj tabeli za napunjenu 31 god prof AC u znaku lava.

Evo ovako javno, koga zanima neka mi u pp pošalje svoju e-mail adresu da mu proslijedim tu famoznu tabelu koju imam, a ovdje ne uspijevam da je zalijepim, dusa mi da kuckam i bude nepregledno.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules