ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-05-2015, 13:14   #31
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Neka si, hvala ti
Jeste, devica i škorpija nekad daju lekare ili tako neke institucije generalno, a ja se uhvatila za merkur pa merkur kao da nije u škorpiji nego je samo merkur hahaha.

Za godine ne znam, jeste dosta upetljan Sa (Ma60Sa) tako da ima smisla da bude stariji od mene... Ovo sam htela da pokušam na osnovu TA da gledam, jer kad gledamo po modrenoj, obično se svi odmah uhvate za pluton koji je meni na DSC pa odatle kreću opisi...
pa Pl u 7. daje osobu koja je jaka i svoj na svome, jer je dsc u sco,znaci da Pl samo potvrdjuje pricu jer ce biti neko dosta zatvoren i neko ko ponovo moze da se bavi nekim dubljim temama, nekim teskim temama... Pl moze da da smrt braka, ali isto tako moze da da i ozivljavanje istog, veliku neku transformaciju... umesani su i So i Mo sa tim, pa nece biti lako, ali moze biti okej na kraju... ili mozda samo borbe oko dominacije, ko ce imati glavnu rec...odnosno ko ce biti veci autoritet...ali kad gledam Mo i So, pre ce zena sa Mo u jarcu biti glavna, manje So u vagi jos ti je So u 6. kuci, a Mo u 10...ipak ces ti biti naglasenija ja mislim
Submit to Digg   O prirodi planeta, sektama, aspektima... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-05-2015, 13:16   #32
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Suprotne mešavine su kombinacije, sangvinik/melanholik i kolerik/flegmatik.
Ove suprotne mesavine znaju da donesu unutranje probleme, pa cak i psihicke prirode, u tezim slucajevima sizofreniju itd...

To je zato sto su pre svega potpuno suprotne prirode, a zatim i sto su medjusobno u averziji.
Recimo, jaka Vodolija i jaka Devica, ili Bik.
Ova dva znaka se medjusobno ni jednim aspektom ne vide, pa je covek rastrzan izmedju te dve svoje licnosti.

Isto tako jak Rak i Strelac npr...

Ali nije to tako cesto, obicno postoji neka spona, neka planeta preko koje recimo one iz jednog znaka vide one druge, nesto sto ih spaja...ali je komplikovano za nositi u natalnoj karti. Zato je umerenost najbolja, kad ima svega po malo.

Old 03-05-2015, 13:16   #33
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
pa Pl u 7. daje osobu koja je jaka i svoj na svome, jer je dsc u sco,znaci da Pl samo potvrdjuje pricu jer ce biti neko dosta zatvoren i neko ko ponovo moze da se bavi nekim dubljim temama, nekim teskim temama... Pl moze da da smrt braka, ali isto tako moze da da i ozivljavanje istog, veliku neku transformaciju... umesani su i So i Mo sa tim, pa nece biti lako, ali moze biti okej na kraju... ili mozda samo borbe oko dominacije, ko ce imati glavnu rec...odnosno ko ce biti veci autoritet...ali kad gledam Mo i So, pre ce zena sa Mo u jarcu biti glavna, manje So u vagi jos ti je So u 6. kuci, a Mo u 10...ipak ces ti biti naglasenija ja mislim
U TA nema PL, morali bismo naci neko drugo objasnjenje.

Quote:
Od svih ovih planeta, mislim da su Sa i Ma sasvim korektno postavljeni, ali mislim da Me nije, zbog kvadrata sa Ju. Mogao bi da opiše muškarca koji je upitnog morala, doduše, čini mi se da ga vadi ovo ostalo. Merkurovac (trgovac, novinar, intelektualac). Me dolazi iz druge i iz šeste kuće, možda ću ga upoznati na poslu ili u svakodnevnim okolnostima. Na ovo mi ukazuje i vladar sedme u šestoj, mars. Dodajem i da je vladar desete Sa u sedmoj kući, pa opet imam neku povezanost radnog mesta i karijere sa sedmim poljem. Do duše, deseto može biti i status i još mnogo toga...
Prema nekim astrolozima, planeta u znaku je dominantna u odnosu na vladara. Pa ako bismo posmatrali prvo SO, kao opsteg signifikatora za muza, vidimo da je u kardinalnom znaku Vage, ovo daje najvise 2 braka. ( promenljiva daju vise brakova, fiksni daju uglavnom jedan ).
Vrh 7. je u fiksnom znaku, ovo obicno naginje jednom braku.
Ali u 7. imamo 2 planete, pa bi ovo moglo da da 2 braka.
Najblizi vrhu 7. je ME pa ce on biti prvi signifikator za muza. On je u Skorpiji peregriniran, a kvadrat sa JU naglasava njegovu velikodusnost, ili nepromisljenost i preveliki entuzijazam, preveliki optimizam. Ali je ovo separacija pa bi to moglo dati nekoga koga vec upoznajes sa nekom situacijom iz proslosti ili moze biti neko ko je dosao iz inostranstva npr...ili ko je pre tebe imao neki finansijski problem...
ME i VE se ne vide, u averziji su, ovo moze da donese odlaganje braka ili da se ne vidjate bas cesto, da je jedno stalno na putu. Ili oboje.
ME u Skorpiji nema dostojanstvo pa to moze da bude osoba koja u principu luta, ne moze da se nadje bas u pravom smislu, ima sto pokusaja da nesto uradi, neke biznise, poslove, trgovina, privatni biznis itd...ME je najcesce vrlo lukava i inteligentna osoba, dubokog uma, promisljena, neko ko se snalazi i lovi pomalo i u mutnom.
ME obicno donosi mladje muskarce ili negde pribliznih godina ili nezrele. ME aplicira ka SA, MA i MO, svi su na nekih 25* orbis jeste veliki ali se oni vide preko znaka, ME/MA opisuje inteligentnu, sposobnu osobu, pogotovo sto MA kao vladar DSC daje recepciju i svoje sediste tom ME a ME prima MA u svoje, ovo je savrsena recepcija izmedju njih i ovo je odlican aspekt koji vadi tog ME iz peregriniranosti. A taj MA vidi tvoj ASC. MA je inace planeta kretanja, putovanja pa mozda to bude neko ko ce stalno biti na putu, ko ce se puno kretati, putovati zbog posla, neko ciji posao ce biti sastancenja, trgovina, biznis, mozda cak i neki privatan biznis, privatna firma,moze biti i auto prevoznik, kamioni ( zbog tog SA i MA ) itd...Takodje, SA je inace simbol dalekih putovanja, preko okeana, pa ovo moze biti cak i neko ko cesto putuje brodom. Ili neki brorovlasnik, a sta fali?

SA u Skorpiji ovde prisutan moze da oznaci jako dug brak, koji ce vremenom da predje u neki interes, obostrani...ili moze da opise drugog muza. Ali ja ipak prednost dajem dugom braku, jer je sve kardinalno/fiksno, i jos taj SA u fiksnom znaku, mislim da ce pre opisati jako dug brak koji ce na kraju prerasti u duznost, pa mozda i interes a zbog SA moze da oznaci i preseljenje u drugu drzavu ( jer SA je vladar deriavatnog 4. ) ...

Last edited by alea; 03-05-2015 at 13:35..

Old 03-05-2015, 13:20   #34
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
U TA nema PL, morali bismo naci neko drugo objasnjenje.
pa ja sam napisala prvo po TA a ovo sam dodala jer je ona rekla da vecina ubacuje Pl...pa sam zato napisala, ali prica je kod oba slicna i po MA i po TA

Old 03-05-2015, 13:34   #35
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
čitajući ovo ne mogu baš da razumem sa koje strane meni Mars dolazi na Veneru, a sa koje strane Saturn dolazi Veneri? imam i Jupiter sa Venerom. i kako bih onda ja to kod sebe gledala?

ipak mi se malo izvuklo moje So, u svojoj je sekti, iznad horizonta
a što se temperamenta tiče - davno sam u srednjoj školi na času psihologije radila test po kome sam kolerik-melanholik

Old 03-05-2015, 13:44   #36
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
pa ja sam napisala prvo po TA a ovo sam dodala jer je ona rekla da vecina ubacuje Pl...pa sam zato napisala, ali prica je kod oba slicna i po MA i po TA
Aha, ok, mada je mnogo zanimljije kada pokusas da izbacis transsaturne, jer onda moras mnogo vise da se skoncentrises na osobine i signifikacije toga sto imas isped sebe, bez da se pomazes transsaturnima.
Posle toliko ovladas osobinama planeta da ti transsaturni vise uopste nisu potrebni, jer vidis koliko se cesto "izvlacimo" uz pomoc njih kada u stvari ne znamo neko objasnjenje.

Mi se cak mnogo vise osvrcemo na transsaturne nego na licne planete, sto bas i nema logike...

Quote:
čitajući ovo ne mogu baš da razumem sa koje strane meni Mars dolazi na Veneru, a sa koje strane Saturn dolazi Veneri? imam i Jupiter sa Venerom. i kako bih onda ja to kod sebe gledala?
Uvek brza planeta dolazi sporijoj, ona je ta koja dolazi sa ove ili one strane. MA je sporiji, a VE njemu dolazi u aspekt, JU je sporiji pa VE ide, aplicira ka njemu itd...

To su dekser i sinister aspekti.
Dekster ( desni ) su snazniji i dominantniji od levih. Pa planeta koja dolazi sa desne ona je ta koja je dominantnija u odnosu.

Npr ja imam VE u Jarcu u 2. i MA u Ovnu u 5. u kvadratu. Ovo je dekster kvadrat u kome je VE dominantna, jer ona dolazi iz znaka ispered njega, sa desne strane prilazi tom MA, i jos je u znaku njegove egzaltacije, pa ona dominira u tom kvadratu.

Da je VE u Raku onda bi to bio sinister kvadrat, jer ako bismo stavili recimo mog MA na ASC, tako je najlakse onda bi videli da je u slucaju VE u Jarcu ona u 10. znaku od njega, a u slucaju Raka ona je 4. znak, bila bi ispod njega, i samim tim, on bi bio u 10. znaku od nje. A znamo da 10. znak uvek dominira, on je kao "autoritet", onaj koji komanduje.

Tako je i u sinastrijama.
Npr SO u Strelcu 90 SA u Devici, ovde je SA dominantan jer je Devica od Strelca 10. znak, SA komanduje, ali je sinister kvadrat jer je Strelac od Device 4. znak pa je SO u podredjenom polozaju.
SA u Devici, SO u Blizancima, onda bi SO bilo dominantnije, jer je u 10. znaku i dolazi sa desne strane iz dekster kvadrata. To ublazava negativnost uticaja SA na SO npr...

Predstojeci kvadrat koji cemo imati na nebu, JU90SA je takodje dekster kvadrat u kome ce JU biti dominantan, jer ce JU biti u 10. znaku od SA a brze se krece od njega i prilazi mu sa desne strane pa on komanduje.

Old 03-05-2015, 13:53   #37
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Danice, hvala ti još jednom U principu sam izostavila pluton, baš zbog teme, ali hvala na komentaru svakako.

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Prema nekim astrolozima, planeta u znaku je dominantna u odnosu na vladara. Pa ako bismo posmatrali prvo SO, kao opsteg signifikatora za muza, vidimo da je u kardinalnom znaku Vage, ovo daje najvise 2 braka. ( promenljiva daju vise brakova, fiksni daju uglavnom jedan ).
Vrh 7. je u fiksnom znaku, ovo obicno naginje jednom braku.
Ali u 7. imamo 2 planete, pa bi ovo moglo da da 2 braka.
Najblizi vrhu 7. je ME pa ce on biti prvi signifikator za muza. On je u Skorpiji peregriniran, a kvadrat sa JU naglasava njegovu velikodusnost, ili nepromisljenost i preveliki entuzijazam, preveliki optimizam. Ali je ovo separacija pa bi to moglo dati nekoga koga vec upoznajes sa nekom situacijom iz proslosti ili moze biti neko ko je dosao iz inostranstva npr...ili ko je pre tebe imao neki finansijski problem...
ME i VE se ne vide, u averziji su, ovo moze da donese odlaganje braka ili da se ne vidjate bas cesto, da je jedno stalno na putu. Ili oboje.
ME u Skorpiji nema dostojanstvo pa to moze da bude osoba koja u principu luta, ne moze da se nadje bas u pravom smislu, ima sto pokusaja da nesto uradi, neke biznise, poslove, trgovina, privatni biznis itd...ME je najcesce vrlo lukava i inteligentna osoba, dubokog uma, promisljena, neko ko se snalazi i lovi pomalo i u mutnom.
ME obicno donosi mladje muskarce ili negde pribliznih godina ili nezrele. ME aplicira ka SA, MA i MO, svi su na nekih 25* orbis jeste veliki ali se oni vide preko znaka, ME/MA opisuje inteligentnu, sposobnu osobu, pogotovo sto MA kao vladar DSC daje recepciju i svoje sediste tom ME a ME prima MA u svoje, ovo je savrsena recepcija izmedju njih i ovo je odlican aspekt koji vadi tog ME iz peregriniranosti. A taj MA vidi tvoj ASC. MA je inace planeta kretanja, putovanja pa mozda to bude neko ko ce stalno biti na putu, ko ce se puno kretati, putovati zbog posla, neko ciji posao ce biti sastancenja, trgovina, biznis, mozda cak i neki privatan biznis, privatna firma,moze biti i auto prevoznik, kamioni ( zbog tog SA i MA ) itd...Takodje, SA je inace simbol dalekih putovanja, preko okeana, pa ovo moze biti cak i neko ko cesto putuje brodom. Ili neki brorovlasnik, a sta fali?

SA u Skorpiji ovde prisutan moze da oznaci jako dug brak, koji ce vremenom da predje u neki interes, obostrani...ili moze da opise drugog muza. Ali ja ipak prednost dajem dugom braku, jer je sve kardinalno/fiksno, i jos taj SA u fiksnom znaku, mislim da ce pre opisati jako dug brak koji ce na kraju prerasti u duznost, pa mozda i interes a zbog SA moze da oznaci i preseljenje u drugu drzavu ( jer SA je vladar deriavatnog 4. )
Alea, hvala ti! Ja sam se uhvatila za merkur kao pijan plota jer sam išla logikom da je prva planeta u sedmom i da ona najviše opisuje muža. Dok bi mi Sa onda opisao tok samog braka ili neku kasniju priču. Još se dvoumim oko jednog ili dva braka, s tim da mislim da bi ako to bude jedan brak možda u početku bio nestabilan (merkur) a onda kasnije možda postane stabilan (saturn). Al sam ga iskonstruisala Ovo se zove ŠTO JE BABI MILO, TO JOJ SE I SNILO

E još ako se preselim u drugu državu s mužem imaš piće od mene Ma šta piće, makar ručak hahaha.

Hvala vam na pomoći obema!

Old 03-05-2015, 13:55   #38
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

dakle moj Mars i Saturn su dominantni u odnosu na Ve.
i rekli su mi to. da ja u braku neću moći da utičem, on je taj koji vodi, a ja jedino imam mogućnost da
od njega učim

Old 03-05-2015, 14:03   #39
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
dakle moj Mars i Saturn su dominantni u odnosu na Ve.
i rekli su mi to. da ja u braku neću moći da utičem, on je taj koji vodi, a ja jedino imam mogućnost da
od njega učim
VE180MA je separacija tako da to nije snazno, a pogotovo sto se VE i SA uopste ne vide preko znaka ( Rak i Strelac su u averziji ).
Iako je VE na samom kraju Raka i vec je poluorbis njenog tela, koji iznosi 7* dodiruje orbis SA ciji orbis iznosi 9*, ipak ovo nije horarna karta pa da se bas tako gleda.
VE da bi imala bilo kakav aspekt mora da predje u drugi znak, tako da je ona ovde specificna skroz.

Velika je razlika izmedju aplikacionog i separacionog aspekta jer kada je u pitanju separacija, onda malefik ( MA ) moze samo da plasi benefika (VE ) a ne moze realno da mu naudi. Kao kada se vojnik sprema u rat, i u strahu je za svoj zivot i plasi se, i svasta vidi i dozivi ali ne strada vec dolazi kuci ziv i zdrav. Malefik ga je plasio ali nije ga ubio ( ovo jeste malo preuvelicano ali da bi smo videli razliku izmedju aplikacije i separacije ).
Advertisement

Old 03-05-2015, 14:13   #40
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

i to su mi rekli. da on laje, ali ne ujeda me. separacija Ve 180 Ma.
samo je kod mene aspekt Ve i Sa aplikacija u trigonu. ali se Rak i Strelac ne vide, pa ne znam koliko aspekt ima značaj..

čitam te i vidim moj odnos sa ovim momkom sada

Old 03-05-2015, 14:19   #41
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
i to su mi rekli. da on laje, ali ne ujeda me. separacija Ve 180 Ma.
samo je kod mene aspekt Ve i Sa aplikacija u trigonu. ali se Rak i Strelac ne vide, pa ne znam koliko aspekt ima značaj..

čitam te i vidim moj odnos sa ovim momkom sada
I VE je dominantna u odnosu sa MA.
Ako stavimo znak Jarca na ASC i Raka na DSC, vidimo da je VE u usponu i da ide ka 10 p. tako da je ona dominantna u ovoj opoziciji, koja je jos i separacija. To je kao kada imas strah da li ce odnos ispasti kako treba, plasis se njegove reakcije a u stvari ne moze ti nista, jer em sto je separacija, em sto je ona ta koja "komanduje", odnosno, nekada meni to lici da ga vrti oko malog prsta.
Ili kada zena ima strah od razvoda braka, sa aplikacijom ce se verovatno dogoditi a sa separacijom ce verovatno prebroditi krizu ako nastane.

Inace, kardinalni znaci imaju u sebi puno naglosti, pa umeju naglo da ulaze i izlaze iz neke veze, da pucaju preko noci, isto tako da se smuvaju na prvom susretu. Ne treba im puno niti ih treba puno ubedjivati, kad im se neko svidi, ne oklevaju, ali isto tako umeju da puknu i zavrse za cas...

Old 03-05-2015, 14:27   #42
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Alea, hvala ti! Ja sam se uhvatila za merkur kao pijan plota jer sam išla logikom da je prva planeta u sedmom i da ona najviše opisuje muža. Dok bi mi Sa onda opisao tok samog braka ili neku kasniju priču. Još se dvoumim oko jednog ili dva braka, s tim da mislim da bi ako to bude jedan brak možda u početku bio nestabilan (merkur) a onda kasnije možda postane stabilan (saturn). Al sam ga iskonstruisala Ovo se zove ŠTO JE BABI MILO, TO JOJ SE I SNILO

E još ako se preselim u drugu državu s mužem imaš piće od mene Ma šta piće, makar ručak hahaha.

Hvala vam na pomoći obema!
Sto se rucka tice, uvek moze, i zoves na svadbu

Ja imam slicnu kombinaciju 7 p.
Meni je SO u Strelcu ( trebalo bi da da 2 braka, za sada je bio jedan ), vrh 7. u Blizancima, takodje bi trebalo da da vise brakova.
ME vladar 7. u Skorpiji ( na 12* eto blizu tvog, a inace tvoj SA je na mom MO egzaktno
Imam u 7 p. ali u Raku, SA na 3*.
Imala sam jedan brak, i bili smo zajedno 18 godina, nije bilo neke velike razlike u godinama, ( 2 godine ) i isto imam ME90JU u Vodoliji, na tvom JU, koji je meni vladar ASC. Taj SA u 7. ali i vladari uglova u fiksnim znacima su opisali brak koji je jako dugo trajao. On je jako inteligentna osoba, ali nije imao neki fokus i nije uspeo bas da se ostvari sa svom svojom pamecu. Na kraju smo se razisli.
Posle sam usla u vezu koja traje vise od 3 godine, imali smo planove o zajednickom zivotu ali nikako nismo uspeli da se nadjemo, zbog obaveza, poslova, zivota...on je mladji 6 godina od mene, i sada zivi u drugoj drzavi, stalno je negde na putu, cak je isao i preko okeana ( eto ME mladji, SA nemogucnost da se nesto realizuje, brod, daleka putanja preko okeana - SA u vodenom znaku Raka...) doduse meni je SA u izgonu u 7. pa to mnogo otezava i komplikuje stvari.

Eto iz licnog primera, s tim sto je tebi ME mnogo bolje postavljen i povezan sa tvojim natalom i ima super aspekt sa MA. Moj ME ima samo 60VE, pa dzaba ljubavi kada ne mozemo da se nadjemo na nekoj sredini...

Last edited by alea; 03-05-2015 at 14:41..

Old 03-05-2015, 14:31   #43
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Hocu i ja mladjeg muza ili barem ljubavnika lol...

Mada meni stoji matorac :*

Old 03-05-2015, 14:39   #44
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elena VIdi Poruku
Hocu i ja mladjeg muza ili barem ljubavnika lol...

Mada meni stoji matorac :*
Tebi stoji neki poznati frajer, ili barem neki sto se krece medju elitom, sta se ti bunis

Old 03-05-2015, 14:46   #45
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Aaxxaxax moze moze ako i u krevetu bude poznat i cuven

Ako ne menjam ga za mladjeg dobrog ocuvanog i koji je manje presao

Javljam sta ce da me snadje od ta dva
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules