ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-05-2015, 16:30   #16
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

Ma nista.
Ja cu se nadovezati. I meni su ovo novine
So jeste pregrin (bez dostojanstva) ali ga naravno vadi sto je u svojoj sekti, dnevno rodjenje. Jos ga vise vadi sto je iznad horizonta, to je onaj Hejz, i naravno vadi ga deseta kuca (to vadi svaku planetu jer je to najvisa tacka na nebu) jer ga istice.
A onda ce ga bojiti svaka planeta koja ima dostojanstvo na 4*raka.

Jel tako Alea?
Submit to Digg   O prirodi planeta, sektama, aspektima... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-05-2015, 16:35   #17
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Ne, ne znaci da ce imati osobine VE, vec obicno znaci po nekim tradicionalnim izvorima, ali treba imati u vidu da su oni ziveli drugacije nego mi sada, da su imali drugacije obicaje, socialne uslove zivota, ekonomske, sve je u tom vremenu bilo drugacije. Oni su prisustvo malefika sa VE, a posebno povezanost sa MA tumacili kao "pozudu".
Sad opet treba uzeti u obzir da se u tadasnjem vremenu nije cenila neka preterana sexualna aktivnost zena, to je smatrano grehom, zene su trebale da budu smerne uzorne, cedne, a bilo kakva vrsta sexualne akivnosti nije bila bas prihvatljiva.
U principu, obicno povezanost MA i VE, kroz aspekte pa cak i recepcije, narocito termine, obicno naglasava neku vecu sexualnu aktivnost, ili zene koje su po tom pitanju one koje lako preuzimaju inicijativu itd i cesto one koje su privlacne jako suprtnom polu, prosto imaju neki zov za muski pol...u nekim tezim kombinacijama i slucajevima, kada se upetlja jos i SA donosi prosto neke "prljave radnje", pa se obicno ta Venerijanska priroda malo prlja...Ali to zavisi od toga koja je planeta dominantna, sto opet zavisi koja se u kojoj kuci nalazi, da li je aspekt desni ( dekster ) ili levi ( sinister ) jer je ona koja dolazi s desne strane ona koja dominira, pa kod tebe u ovom aspektu VE je ta kjoja je u dekster aspektu u odnosu na SA. Da je SA taj koji dominira onda bi ona bila zavisna, a takve VE su obicno u podredjenom polozaju, potcinjene itd...ovako ume da donese odugovlacenje ili neko dvoumljenje, ili nesigurnost, ili hladniju prirodu, starijeg i ozbiljnijeg muza, vernost u braku, odanost ali ne bas sa puno strasti, brak koji se oslanja na obavezu, lojalnost itd...

Ali, isto tako oni su veliki znacaj pridavali beneficima, i smatrali da ako nema intervencije ili ako nije prisutan JU, onda to moze zenu da odvede u propast. Bas gledam tvoju kartu, i ti bas imas tu situaciju, da su ti VE i MA van sekte ali imas JU u muskom znaku, iznad horizonta, u sekti, u 9. kuci koja je dobra kuca za njega, koji tu dominira.

SA je u domicilu ali ga malo usporava retrogradnost pa moze da oteze, da te drzi u nekoj zakocenosti, da se sporo realizuju neke situacije, da imas osecaj kao da za sve moras da cekas, ali inace donosi i disciplinovanost. Za retro planete ima jedno "pravilo" koje kaze da donose neocekivane situacije, da deluju neocekivano i da donose nesto neobicno, nesvakidasnje, i da cesto deluju kao veciti buntovnici.

SO je u Blizancima peregrin, ali je u svojoj sekti, i muskom je znaku ima i halb i hajz,

Inace kombinacija MA i JU daje vrlo cesto vojna zvanja.
Sa tom kombinacijom mogla si zavrsiti vojnu skolu ili akademiju
tacno je da samo starije muskarce gledam i da i hocu starijeg stabilnog muskarca i dacu sve od sebe da budem i verna ..disciplinu nikakvu nemam, radim samo kad sam pod mnogo velikim stresom i pod velikim pritiskom, sto je delovanje Sa ja mislim...mada, opet, i da tad uspem da uradim uspesno, kod mene pali poslednji minut ali mislim da cesto imam vise srece, nego pameti...sto taj Ju radi, izgleda...mnogo stvari kod mene su se odugovlacile, i sa ovim Sa retro, cela moja zivotna prica je cudna i neuobicajena, jer mi se samo takve stvari i namestaju, a ja se i najezim kad vidim mirne zivote, sto je izgleda neki moj problem u glavi...

citala sam sad dosta astroriznicu, i dosta stvari sto si mi sad napisala u tekstu razumem, ima jos par nekih reci pa cu malo vise time da se pozabavim, hvala na tumacenju u svakom slucaju

mene vojna akademija nikad nije interesovala...ali se momci, koji su je zavrsili, lepe za mene mnogo...

pohotna jesam, kao musko sam cesto, i jako volim da experimentisem...i to je mozda taj Sa sto "prlja" xD

za brak nista ne mogu da kazem, daleko sam od toga, a jako se menjam kao osoba pa nemam pojma sa kim cu zavrsiti na kraju...

a bas dosta ovih textova u astroriznici su bas nekako negativni...

evo primer za zanimanje, kazu gledamo Ma,Me i Ve i koja planeta je najjace postavljena to ce da nam opise karijeru...meni je Me vladar 10. kuce i najjace je postavljen u 7. kuci...dalje kazu da gledamo aspekte Me i najjaci aspekt sa planetama koji pravi ce opisati nasu profesiju jos vise...kod mene je to Me120Sa iz 3. kuce koji je retro...ali je i Sa jako postavljen, samo sto je retro...i sad ja nemam pojma sta je tu jace od te dve planete i posto je lep aspekt izmedju trebalo bi lepo da saradjuju, a onda kazu i kako to uglavnom daje bedne zivote, koji su posveceni crkvi ili ljudi koji samo sluze drugim ljudima...ja ako nesto mrzim to je da sluzim, i druga stvar je da ne volim crkve i svestenike, tj. nisam neki vernik ...tako da me je taj text malo iznervirao

Old 02-05-2015, 16:37   #18
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
Ma nista.
Ja cu se nadovezati. I meni su ovo novine
So jeste pregrin (bez dostojanstva) ali ga naravno vadi sto je u svojoj sekti, dnevno rodjenje. Jos ga vise vadi sto je iznad horizonta, to je onaj Hejz, i naravno vadi ga deseta kuca (to vadi svaku planetu jer je to najvisa tacka na nebu) jer ga istice.
A onda ce ga bojiti svaka planeta koja ima dostojanstvo na 4*raka.

Jel tako Alea?
Tako, a inace peregrinirane planete se obicno "kace" za neku drugu pa posto je tvoje SO u egzaltaciji JU i aplicira mu, onda je ovo jako dobro za tvoje SO, jer mu JU daje recepciju, egzaltaciju svoju, kao pocasnom gostu. Super je meni tvoje SO. Neces biti predsednik drzave ni kraj ali ces imati ostvarenje u zivotu kroz tog JU.
Planete na uglovima imaju "slucajno dostojanstvo" sto ih ojacava.

Old 02-05-2015, 16:47   #19
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
a bas dosta ovih textova u astroriznici su bas nekako negativni...

evo primer za zanimanje, kazu gledamo Ma,Me i Ve i koja planeta je najjace postavljena to ce da nam opise karijeru...meni je Me vladar 10. kuce i najjace je postavljen u 7. kuci...dalje kazu da gledamo aspekte Me i najjaci aspekt sa planetama koji pravi ce opisati nasu profesiju jos vise...kod mene je to Me120Sa iz 3. kuce koji je retro...ali je i Sa jako postavljen, samo sto je retro...i sad ja nemam pojma sta je tu jace od te dve planete i posto je lep aspekt izmedju trebalo bi lepo da saradjuju, a onda kazu i kako to uglavnom daje bedne zivote, koji su posveceni crkvi ili ljudi koji samo sluze drugim ljudima...ja ako nesto mrzim to je da sluzim, i druga stvar je da ne volim crkve i svestenike, tj. nisam neki vernik ...tako da me je taj text malo iznervirao
To su ljudi koji su ziveli pre stotina i stotina godina.
Zamislite kakav je ljudski zivot tada bio i koliko se kvalitet zivota promenio od tada?
Mnoga zanimanja oni nisu imali koja mi imamo sada. Zamisli da kod Lilija procitas da ces biti IT expert?
A to sve pada pod domen ME.
Njihovi tekstovi umeju da budu mracni zato sto su oni u mracnom zivotu i ziveli, pa pola njih je zavrsilo na lomaci, deca su im se radjala i umirala svaki dan.
Bas sam pre neki dan citala o pojmu srece u njihovoj astrologiji i sta je sreca za danasnjeg coveka. U jednom periodu, recimo kod arapskih autora, sreca je bila za coveka kada dobije slobodu, jer se rodio kao rob.

Danas bismo mogli reci, sreca je za coveka kada ima dobar posao i uspe lepo da zaradi, da ostvari porodicu, da putuje ima lepu kucu. Podrazumeva se da ima slobodu, i da nije ni rodjen kao rob.

Tako da tu treba samo malo biti otvorenijeg uma i ne treba sve shvatati negativno sto je za njih bilo negativno, jer je njima pojam srece bio potpuno drugaciji nego nama danas. Mi danas mnoge stvari uzimamo zdravo za gotovo i imamo nekada i nerealna i mnogo velika ocekivanja.

Signifikatora profesije nije bas jednostavno pronaci. Jer jedna planeta moze da znaci mnogo toga, pogotovo u danasnje vreme kada ima profesija more jedno.

Quote:
evo primer za zanimanje, kazu gledamo Ma,Me i Ve i koja planeta je najjace postavljena to ce da nam opise karijeru...meni je Me vladar 10. kuce i najjace je postavljen u 7. kuci...dalje kazu da gledamo aspekte Me i najjaci aspekt sa planetama koji pravi ce opisati nasu profesiju jos vise...kod mene je to Me120Sa iz 3. kuce koji je retro...ali je i Sa jako postavljen, samo sto je retro.
Retro planete se cesto ponasaju kao buntovnici, nece kako svi hoce vec kako one hoce. Takodje, donose nesto neuobicajeno, neobicno...ali takodje, takve buntovne umeju da vracaju svetlost koje im neka planeta salje. Pa sada, tvoj ME i ako nesto salje do SA, on moze da joj to svetlo vrati nazad.
ME je u sedistu u vazdusnom znaku, i ima i 60MA koji je vladar ASC i 60JU u Lavu. A vec pise isto tako kod Lilija da ME sa JU donosi da osoba profitira od posla kojim se bavi. Pa sada ako uzmemo da anliziramo JU i SA mozemo da kazemo da je ipak, iako je SA u sedistu, JU snazniji i istaknutiji jer je iznad horizonta, u muskom je znaku a SA je retrogradan i ispod horizonta. Onda vidimo da tu JU donosi nesto skroz drugo u odnosu na SA. Pa je tu jos i MA. JU i ME opet mogu da donesu neko pravo i slicno...mada ja mislim da si ti trebala biti neki vojnik, a mozda se udas za nekog ko je vojno lice.

Old 02-05-2015, 16:50   #20
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
To su ljudi koji su ziveli pre stotina i stotina godina.
Zamislite kakav je ljudski zivot tada bio i koliko se kvalitet zivota promenio od tada?
Mnoga zanimanja oni nisu imali koja mi imamo sada. Zamisli da kod Lilija procitas da ces biti IT expert?
A to sve pada pod domen ME.
Njihovi tekstovi umeju da budu mracni zato sto su oni u mracnom zivotu i ziveli, pa pola njih je zavrsilo na lomaci, deca su im se radjala i umirala svaki dan.
Bas sam pre neki dan citala o pojmu srece u njihovoj astrologiji i sta je sreca za danasnjeg coveka. U jednom periodu, recimo kod arapskih autora, sreca je bila za coveka kada dobije slobodu, jer se rodio kao rob.

Danas bismo mogli reci, sreca je za coveka kada ima dobar posao i uspe lepo da zaradi, da ostvari porodicu, da putuje ima lepu kucu. Podrazumeva se da ima slobodu, i da nije ni rodjen kao rob.

Tako da tu treba samo malo biti otvorenijeg uma i ne treba sve shvatati negativno sto je za njih bilo negativno, jer je njima pojam srece bio potpuno drugaciji nego nama danas. Mi danas mnoge stvari uzimamo zdravo za gotovo i imamo nekada i nerealna i mnogo velika ocekivanja.

Signifikatora profesije nije bas jednostavno pronaci. Jer jedna planeta moze da znaci mnogo toga, pogotovo u danasnje vreme kada ima profesija more jedno.
pa tacno ...hvala jos jednom opusticu se kad budem citala naredne textove

Old 02-05-2015, 23:02   #21
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
U principu, obicno povezanost MA i VE, kroz aspekte pa cak i recepcije, narocito termine, obicno naglasava neku vecu sexualnu aktivnost, ili zene koje su po tom pitanju one koje lako preuzimaju inicijativu itd i cesto one koje su privlacne jako suprtnom polu, prosto imaju neki zov za muski pol...u nekim tezim kombinacijama i slucajevima, kada se upetlja jos i SA donosi prosto neke "prljave radnje", pa se obicno ta Venerijanska priroda malo prlja...Ali to zavisi od toga koja je planeta dominantna, sto opet zavisi koja se u kojoj kuci nalazi, da li je aspekt desni ( dekster ) ili levi ( sinister ) jer je ona koja dolazi s desne strane ona koja dominira, pa kod tebe u ovom aspektu VE je ta koja je u dekster aspektu u odnosu na SA. Da je SA taj koji dominira onda bi ona bila zavisna, a takve VE su obicno u podredjenom polozaju, potcinjene itd...ovako ume da donese odugovlacenje ili neko dvoumljenje, ili nesigurnost, ili hladniju prirodu, starijeg i ozbiljnijeg muza, vernost u braku, odanost ali ne bas sa puno strasti, brak koji se oslanja na obavezu, lojalnost itd...

Ali, isto tako oni su veliki znacaj pridavali beneficima, i smatrali da ako nema intervencije ili ako nije prisutan JU, onda to moze zenu da odvede u propast.
SO je u Blizancima peregrin, ali je u svojoj sekti, i muskom je znaku ima i halb i hajz,
čitajući ovo ne mogu baš da razumem sa koje strane meni Mars dolazi na Veneru, a sa koje strane Saturn dolazi Veneri? imam i Jupiter sa Venerom. i kako bih onda ja to kod sebe gledala?

ipak mi se malo izvuklo moje So, u svojoj je sekti, iznad horizonta

Last edited by rijanon; 02-05-2015 at 23:19..

Old 03-05-2015, 11:58   #22
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Tvoja karta je nocna, pa su tebi MO, VE i MA planete koje su u svojoj sekti.
MO kao vladar vremena rodjenja, je iznad horizonta ( znaci u halbu ) ali je u muskom znaku, i peregriniran je ( nije u nekom snaznom dostojanstvu ).

VE je u svom znaku Vage, ispod horizonta ( znaci nije u halbu ni hajzu ) ali je u svom znaku u domicilu u Vagi.

MA je takodje ispod horizonta, u zenskom je znaku ali je u znaku gde ima participirajuci triplicitet ( u Devici ).
Ove tri planete su tebi nosioci karte, jer su ti SO, JU i SA planete koje su van svoje sekte, a to znaci da je recimo za nocna rodjenja JU manje delotvoran ( ne znaci da je bez snage, vec deluje umerenije ) isto tako i SA ume da bude malo vise nevaljao u nocnim rodjenjima ( dok u dnevnim to ume da bude MA ).

Meni je zanimljiv tvoj ME, koji je vladar tvog ASC. Inace, ME je kao dvopolna planeta u dnevnim kartama dnevni, a u nocnim je nocni. Tebi je ME kao vladar u znaku svog izgona i jedino dostojanstvo koje ima je sto je u svom licu. Medjutim ojacava ga sto odlazi od SO pa je okcidentalan sto je za njega u nocnoj karti dobro, ali je u muskom znaku.
ME ne vidi svoj domicil u Blizancima, odnosno vidi ga preko opozicije sto nije dobro, ali ga vidi preko VE sa kojom je u sekstilu, a koja je u svom sedistu, sekti i ima dovoljno snage da primi svetlost koju joj salje ME. Ovo bi moglo da znaci da recimo, jako volis decu, da se mozda necim bavis sto ima veze sa decom ali i da je ljubav ono sto tebi daje smisao u zivotu, da zivis za ljubav i decu, zadovoljstva, uzivanja...
Isto tako, u sklopu sa ovom kartom, posto su JU i ME kadetni po polozaju kuce, i JU je van sekte, ali se vide sa VE ovo moze mozda da donese brak nakon trudnoce, ili zbog trudnoce, zbog dece...

JU je inace u 7. obicno nosilac ili poznatog, uspesnog, imucnog coveka, ali razlika je u tome sto kada je u sekti i iznad horizonta, onda je sama osoba, mislim bracni partner, takav, a kada je recimo ispod horizonta, van sekte, onda moze da donese muza koji se druzi sa takvim ljudima, sa uspesnim, imucnim ali on sam ne mora da bude bas takav. Takodje kada su kadetni vladari ( znaci van orbisa sa vrhom polja ) onda moze da donese nesto neobicno u zajednici, npr da se dugo zabavljaju, da ne zure da je ozvanice, da zive zajedno bez vencanja, ili da cesto putuju, da su razdvojeni zbog putovanja (jer je 6. p dosta nestabilno, kao i sva kadetna polja, obicno opisuje kretanja i putovanja ili osobe koje ne mogu da se smire, da se skrase - 3. 6. 9. i 12. )

Kod dnevnih rodjenja je nekako vise prisutna ta solarna energija, inicijativa, solarni tipovi su vise liderski orijentisani, namecu se, vole da vode, dok lunarne osobe nemaju toliko inicijative, vise su usmerene na uzivanja, lepe stvari, emocije, vole da budu vodjene...

Evo je Dorotejeva tabela tripliciteta, i tu se moze videti koja planeta je u kom znaku u triplicitetu po danu a koja po noci:

http://astroriznica.com/wp-content/u.../digniteti.png
Alea, hvala prvo sto si mi pojasnila ,koje su planete bitne u mojoj karti...
To kad sam citala da se po TA broje kuce ,po sistemu znak-kuca, i da se krece od AC , onda sam videla koliko planeta mi je u 7 pa mi je malo bilo zabrinjavajuce...
Ja jako osecam svoj Mo , jako , Ve mi negde opisuje i profesiju a i Mo , ali nema veze sa decom, imala sam averziju ka deci dugo, onda sam pocela da volim tudju a svoje da se plasim, zelim dete ali mislim da ga necu imati, posao mi je jako bitan i vis eme ispunjava, uhvati me period da zelim dete mnogo a posle ne , ko zna mozda i ne mogu da ga imam...

Najvise zivim za posao i putovanja , dobar auto i sat , muski principi tu je ovaj Mo izrazen, inace nemam duge veze ali sve su sa strancima i sama ne zelim zvanican brak vec zajednicki zivot samo , eventualno svadbu samo nas dvoje i niko vise ...

Ovo poslednje sam cula od isto jednog coveka koji mi je analizirao natal za novac, astrolog je , sto je najgore nema veze s amnom, kasnije sam ga i zvala bas zbog toga jer kako kaze on meni su sve planete ispod horizonta pa daje osobu koja je emotivnija , okrenuta sebi , plasljiva, nema inicijativu nije vodja , voli d abude pratioc...
Vidis ja mu objasnim moj zivot po svim segmentima i zasto to nema veze sa mnom i pitam ga sta kod mene radi da sam sve suprotno i nije znao do kraja da odgovori ?
Rekao mi je Mo a i jaka energija u poljima ...
Uglavnom vidis, ja pratioc nikad nisam, ni u ljubavi , ni u skoli, ni na poslu, jako se izdvajam, ulogu vodje sto u skoli timskih projekata mi je uvek dodeljena, od strane drugih , pa se nisam ni nametala , nego su me prirodnu uvek birali, uvek sma istupala kroz skolu, govorlila svoje misljenje, svadjala se i sa profesorima u debatama, studirala sam u inostranstvu, drugaciji je pristup, u poslu sam imala najteze prakse, vodila i radila sa straijima od sebe projekte koji niko studentima nije davao, koliko su mi pripisivali odgovornost, rizikovala mnogo i uvek sama odlucivala ...Sa nadredjenima se konstruktivno raspravljala ali su me zato i cemili, kasnije u karijeri uvek tezila da imam odgovorno mesto i sama vodim projekte i drugima izdajem koje delove da odrade jako sam flexi sa vremenom i posao mi je kompjuterski jako povezan ali i pregovori u kojima ubijem protivnika skroz ,uglavnom i zato najteze poslove meni dodeljuju...
A gde je to u mojoj karti ? Nemam odgovora
Drugo ne trpim nasilje , koliko puta odreagujem i na ulici kad vidim da neko preteruje prema psu pa do deteta i zene... Nemam kocnicu i ne razmisljam sta moze da mi uradi ...

Druga stvar nemam straha , uopste , u smislu da brinem da s enesto necu snaci , volim izazove, brzinu , neocekivano ...Osnovni strah i jedini mi je strah od neuspeha ...

Eto napisala sma osvrt iskreno moje licnosti jer me zanimalo kao i onda taj deo karte ali nemam odgovora a vreme mi je dobro rodjenja

Hvala ti malo cu proucavati po TA

Old 03-05-2015, 12:52   #23
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
A gde je to u mojoj karti ? Nemam odgovora
Drugo ne trpim nasilje , koliko puta odreagujem i na ulici kad vidim da neko preteruje prema psu pa do deteta i zene... Nemam kocnicu i ne razmisljam sta moze da mi uradi ...
Hvala tebi ne feedu.
Kroz ovakve razgovore se najbolje uci.

To je do MO u Ovnu, jer je jedino MO iznad horizonta. Doduse ja mozda nisam toliko obratila paznju na osnovne osobine tog MO, ali on je takav, jer je ovde peregriniran, ali je u znaku MA i egzaltaciji SO pa preuzima puno te njihove energije a gubi lunarne karakteristike. Jedina je planeta iznad horizonta i bas dominira tvojom kartom.

Druga stvar i najvaznija je temperament, od njega se zapocinje svaka anliza a mi smo je ovde preskocili, jer se nekako fokusirasmo na sekte i nocne i dnevne karte. A eto, ipak je on najvazniji.

Znaci, ASC u Blizancima ( vazduh, muski znak ) koji ima 60MO u Ovnu ( kolerik )
MO je u drugoj cetvrti do punog MO ( druga četvrt – topao i suv; - treca četvrt – hladan i suv - suvo je osnovna osobina MA )
ASC 90 MA ( nosilac kolericnog temperamenta )
SO u Skorpiji ( znak MA, kolericnog temperamenta ) itd...

Ovo nije kod tebe prava analiza temperamenta, ali je onako u par crtica i sto je bas vidljivo.

Postoje 4 tipa temperamenta licnosti ( ovo je podela jos od Aristotela ) a to su kolerici ( sa dominacijom vatre), sangvinici ( sa dominacijom vazduha ), melanholici ( sa dominacijom zemlje ) i flegmatici ( sa dominacijom vode ).
Kada se analizira temperamet jedan od kljucnih faktora jeste Mesec - a po tvojim recima ti si onda najvise kolerik.
Inace najharmonicnije smo licnosti kada imamo od svakog elementa po malo i od svakog temperamenta po malo a jedan obicno prevagne.

Kolerici su oni koji su vodje, oni su obicno puni energije i inicijative, oni se najcesce hvataju najtezih zadataka jer se nicega ne plase.
Sangvinici su ideolozi, prepuni ideja, pozitivci i sarmeri ali obicno im nedostaje finale da nesto sprovedu do kraja. Imaju sjajne ideje ali im nedostaje energije, cesto su pozeri, zabavni.
Melanholici su filozofi koji se puno oslanjaju na racio, ucenje, nauke i skloni su hedonizmu ali i pesimizmu, zabrinutosti i tuzi.
Flegmatici umeju da budu plasljivi, povuceni ali i da brzo odustaju ne vole da se sukobljavaju, radije otplivaju svojim putem nego sto bi se tu nesto zamajavali itd...

Eto kako jedna planeta moze da napravi skroz drugaciju sliku!

Hvala ti u svakom slucaju sto si ovako detaljno opisala, jer je ovo najbolji nacin da nesto naucimo, analizirajuci sebe i onda uporedjujuci sa svojim natalom, jer sebe najbolje znamo.

Old 03-05-2015, 13:02   #24
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

Hvala tebi

Radili smo i neke slicne psiholoske testove u firmi po pitanju temperamenta i okarakterisana sam kao kolerik, nisam znala i da u astro to ima veze... Boze kako je sve povezano ...
Eto i ta nit se uklapa, da taj astrolog je pricao da mi je Mesec jak, valjda ima neki program drugaciji ne astro.com koji pokazuje kad je prazan hod Meseca, mlad Mesec jao ne znam nisam bas upamtila ali po tome Mesec mi je izuzetno jak ...
Najbolje je od svakog pomalo pa da se ima balans ... sangvinik lepo zvuci steta sto nema energije

Hvala ...hvala... Zapisala sam ovo sto si dodala u vezi mog temperamenta pa cu i sama da ceprkam po netu i knjigama da istrazujem... Hvala na smernicama

Last edited by gbruthbg; 03-05-2015 at 13:13..

Old 03-05-2015, 13:20   #25
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Radili smo i neke slicne psiholoske testove u firmi po pitanju temperamenta i okarakterisana sam kao kolerik, nisam znala i da u astro to ima veze... Boze kako je sve povezano ..
Od temperamenta nam najvise sve zavisi!
Ovo je sam pocetak svake astroloske analize coveka u TA, jer od njega najvise zavisi i kako cemo se sa drugim ljudima slagati.

Ja sam skoro bila na jednom seminaru, o vestinama u biznisu i liderskim i menadzerskim vestinama, gde je skoro pola seminara bilo price i vezbi oko slaganja pojedinih temperamenata medjusobno.

Mogucnost prepoznavanja pojedinih temperamenata kod ljudi i nacin na koji cemo im pristupiti, smatra se vrhunskom emotivnom inteligencijom.
To je jedna od velikih i najpozeljnijih osobina lidera ( ne mislim samo lidera u smislu direktora firmi ) vec uopste u zivotu, ljudi koji umeju da stvaraju dobre i zdrave odnose.

Old 03-05-2015, 13:32   #26
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

Da da jasno

Zvuci interesantno taj seminar, mi imamo procene na 6 meseci , pregovarackih timova a uz procene i predavanja neverbalne komunikacije kao jako bitnog segmenta jer 30% je verbalna a 70% neverbalna u pregovorima ...
Ovde ne mislim da li si ruke ili noge prekrstio ovako ili onako , vise elementi i povezivanje jer nekad etape potpisivanja traju i po godinu dana...
Osnovna razlika izmedju lidera je sto zahteva od tebe cilj ali ti pokaze i motivise kako da dodjes do njega pa u sledecem poslu i sam sebe nadmasis a glupog sefa je sto naredi i ocekuje zavrsan rezultat bez ikakvog imputa
Advertisement

Old 03-05-2015, 13:32   #27
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Hoću da pokušam da povežem sve ovo u neku priču koja ima smisla a ne samo da navodim kao da sam naučila napamet šta je u kom dostojanstvu Vežbe radi, pokušaću da povežem recimo u mojoj karti opis partnera, ali po TA.

Inače, ovo je prvi put da sam svoju kartu na astro.com otvorila bez Ur-Pl pa mi čudno dok je gledam hahaha.

E ovako:
Moje sedmo polje je u škorpiji, vladar je mars u šestom polju u devici. Ma je u devici u triplicitetu, pravi sekstil sa Sa i trigon sa Mo. (konjukciju sa Ve ne računam, jer je 9* razlike plus su u različitim znakovima).

Sa je u škorpiji, nema nikakvo dostojanstvo, a Mo je u jarcu, u noćnom triplicitetu pošto je kod mene noćno rođenje. Ovo sve deluje lepo, makar što se tiče vladara sedme kuće, ali pošto su planete u kući jače od vladara, njima bih dala prednost, to su kod mene Me i Sa u škorpiji.

Me je u škorpiji, nema dostojanstvo kao ni Sa u ovom znaku. Me 90 Ju iz vodolije, Ju je u vodoliji u triplicitetu. Ovo mi se baš i ne sviđa, nešto sam povezala da bi ovo mogla biti dva braka, prvo zbog razlike prirode Me i Sa, plus i jupiter koji kvadrira taj Me. Dodajem da su Me i Ma u recepciji, što donekle "vadi" stvar.

Od svih ovih planeta, mislim da su Sa i Ma sasvim korektno postavljeni, ali mislim da Me nije, zbog kvadrata sa Ju. Mogao bi da opiše muškarca koji je upitnog morala, doduše, čini mi se da ga vadi ovo ostalo. Merkurovac (trgovac, novinar, intelektualac). Me dolazi iz druge i iz šeste kuće, možda ću ga upoznati na poslu ili u svakodnevnim okolnostima. Na ovo mi ukazuje i vladar sedme u šestoj, mars. Dodajem i da je vladar desete Sa u sedmoj kući, pa opet imam neku povezanost radnog mesta i karijere sa sedmim poljem. Do duše, deseto može biti i status i još mnogo toga...

E sad, ova moja venera je u vagi, ok u sedištu je, međutim je u šestom polju u uklještenoj vagi. Pfffff. Opet mi ta Ve u šestoj vuče na radno mesto i neku ljubavnu priliku tu.

Kako određujete godine partnera po TA? Me je mlađi a Sa stariji, kao i u modernoj, i ŠTA JA SAD DA KAŽEM?

Ono što je definitivno je da je on u simbolici merkura, marsa i saturna (u jeeee, paklena kombinacija). Neki težak tip, ok ja takve i privlačim, trgovac ili nešto slično, njegove godine - ne znam.

Uf što mi nešto ovo teško palo, imam utisak da sam se malo zapetljala, ali nema veze, naučiću

Old 03-05-2015, 13:40   #28
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

Prirodne mešavine su kombinacije, sangvinik/kolerik i melanholik/flegmatik.

Dopunske mešavine su kombinacije, kolerik/melanholik i sangvinik/flegmatik.

Suprotne mešavine su kombinacije, sangvinik/melanholik i kolerik/flegmatik.

Prirodne mešavine

Sangvinik/kolerik je prirodna mešavina. I za jedan i za drugi tip ličnosti važi da su otvoreni, optimistični i iskreni. Popularni sangvinik priča iz zadovoljstva, dok moćni kolerik priča zbog posla, ali oboje su verbalisti. Ako je to vaša kombinacija, imate najveći potencijal za upravljanje. Vi ste osoba koja može upućivati druge i učiniti da uživaju u radu. Volite zabavu, ali možete ostvariti zacrtane ciljeve. Posedujete snagu i odlučnost, ali ne i osećaj obaveze da dostignete cilj.

Negativna strana ove mešavine je ta, da se osoba može izroditi u nametljivog pojedinca koji ne zna o čemu govori, naglu osobu koja se vrti u krug ili nesrpljivo biće koje upada i neprestano vodi glavnu reč.

Druga prirodna mešavina je melanholik/flegmatik. Oba su povučeni, pesimistični, blagi. Ozbiljni su, uranjaju u dubinu situacije i ne žele biti u centru pažnje. Smireni flegmatik osvetljava dubinu savršenog melanholika, a melanholik kolntroliše preteranu opuštenost flegmatika.

Ova kombinacija stvara najbolje učitelje, jer sklonost melanholika prema učenju i istraživačkom radu, ohrabruje sposobnost flegmatika da se dobro slaže s ljudima i može prezentovati znanje na simpatičan način.

Ovakav tip ličnosti može imati problema sa donošenjem odluka, jer su oba spora i sklona odgađanju. Najbolja je ona kombinacija u kojoj mirnoća flegmatika sprečava melanholika da upada u depresije, a težnja melanholika za savršenstvom motiviše flegmatika na akciju.

Dopunske mešavine

Temperament kolerik/melanholik je dopunska mešavina, kombinacija koja se dobro slaže i upotpunjava nedostatke u jednoj i drugoj naravi. Moćni kolerik/savršeni melanholik čini najboljeg poslovnog čoveka, jer uključuje neoborivu kombinaciju vodstva, energije i ciljeva kolerika s analitičkim, detaljističkim i programski usmerenim duhom melanholika.

Ništa nije nemoguće za osobu sa ovom kombinacijom i biće uspešan bez obzira koliko vremena treba za ostvrenje nekog cilja. Ova mešavina je energična, organizovana i usmerena na cilj, jer poseduje najviše odlučnosti, pa može zastupati neku “svoju stvar” do večnosti. Kada je kolerik/melanholik usmeren pozitivno onda je najuspešniji, ali ako prevagnu krajnosti, čak i njihove snage postaju nesnošljive.

Druga dopunska mešavina je sangvinik/flegmatik. Ovo je tip ličnosti koji je sklon pustiti stvari da idu polako i zabavno. Popularni sangvinik/smireni flegmatik je najbolji mogući prijatelj. Njihova je priroda topla, opuštajuća i privlačna, pa se ljudi vole družiti sa njima.

Flegmatik ublažava uspone i padove sangvinika, dok ličnost sangvinika razvedrava flegmatika. Ovo je mešavina najbolja za međuljudske odnose. Dobri su u kadrovskim poslovima, odlični su roditelji.

Loše osobine koje mogu ponekad doći do izražaja, kod ovog tipa ličnosti su, da mogu biti lenji, bez želje ili usmerenja da naprave bilo šta ako se to može izbeći i da budu vrlo loši u baratanju novcem. Kao i kod svake mešavine temperamenta, postoje uzbudljive snage i tome odgovarajuće slabosti.

Suprotne mešavine

U kombinacijama sangvinik/melanholik, kolerik/flegmatik postoje snažni unutrašnji sukobi koji se smeste u jednu osobu sa optimistično/pesimističkim pogledima na svet. Kombinacija popunarni sangvinik/savršeni melanholik je najemocionalnija, jer jedno telo pokušava da se prilagodi povremenim usponima i padovima sangvinika, sa dubokim, dugotrajnim traumama melanholika.

Ovako podeljena osoba može imati emocionalnih problema. Dok sangvinik kaže “hajde da se zabavimo”, istovremeno melanholik proverava “da li je to baš sada u redu?”.

Sangvinik sa poletom odluči da napravi neke sjajne stvari, potrudi se i sve gotovo dovede do pred kraj, a onda melanholik “upadne” sa pitanjem “Zbog čega sve to radiš? Odustani odmah.” Odustane, a onda nedeljama posle toga melanholično bude potištena zbog toga.

Kod kombinacije sangvinik/melanholik se večito vodi unutrašnja borba. Ovi ljudi obično stavljaju na sebe “masku za opstanak” Melanholik stavi masku veselog sangvinika da bi privukao pažnju ili sangvinik stavlja masku patnje melanholika. Ne znaju kako da se suprostave okolini, pa su spremni učiniti sve što bi im moglo pomoći da opstanu. Ne shvataju krajnosti u svojim raspoloženjima.

Kod druge suprotne mešavine kolerik/flegmatik ne postoji emocionalna napetost kao u prethodnoj kombinaciji već kod njih preovladava glavni sukob “raditi nešto ili ne?” Smireni flegmatik želi stvari obaviti polako, dok moćni kolerik istovremeno ima grižu savesti ako to ne radi brzo, ako ne stvara.

Ovakav problem se obično rešava tako što se kolerik potpuno istroši na poslu, pa je kod kuće flegmatik koji je ili suviše iscrpljen za bilo kakav posao ili smatra da dom i nije dovoljno važan da zaslužuje njegove napore, pa kod kuće vlada flegmatik.

Ovo su takođe osobe koje s vremena na vreme stavljaju “masku opstanka”. “Za sada ću o tome ćutati”, kaže flegmatik, a kolerik ga dopunjuje “ali kad se izvučem iz ovoga nikad me više niko neće držati u šaci.”

U sledećim postovima ću svaki konkretni tip ličnosti malo pojasniti. Meni je ovo zanimljivo, možda bude još nekom.

Izvor: Personality plus, Personality Plus for Couples, Personality Puzzle – Florence Littauer

Tags:dopunske mešavine, kolerik/flegmatik, kolerik/melanholik, melanholik/flegmatik, prirodne mešavine, sangvinik/flegmatik, sangvinik/kolerik, sangvinik/melanholik, suprotne mešavine, tipovi ličnosti
Posted in Boje su u nama, Svašta nešto, Upoznajte sebe razumite druge | 10 Comments »

Upoznajte sebe, razumite druge
May 2, 2010
Složićete se sa mnom da bi ovaj svet bio izuzetno dosadno mesto za život kada bismo svi bili isti. Možete li to samo zamisliti? Da smo recimo svi srećni, veseli, razdragani, raspevani i kada ima razloga i kada ga nema. Ili kada bismo svi bili tužni, namrgođeni, depresivni ili pak, radni, vredni, ljudi koji samo žele uspeh? Morate priznati da u bilo kom od ovih slučajeva ovaj svet nikako ne bi opstao.

Na svu sreću svako od nas je jedinstveno biće. Ne postoje dva ista čoveka i niko od nas nije savršen. Da ne bih mnogo filozofirala o onome što nam je svima jasno, krenućemo dalje.

Mislim da je jako važno razumeti sebe.

Znati od čega smo satkani.

Znati ko smo.

Znati zašto reagujemo baš na određeni način.

Znati svoje snage i kako ih uvećati i poboljšati.

Znati svoje slabosti i kako ih savladati, pobediti, umanjiti.

Pre svega za vas imam jedan test, pa ako ste raspoloženi možemo krenuti u malu avanturu upoznavanja samih sebe. U prvom delu testa odredićete svoje snage, a u drugom svoje slabosti.

Ako hoćete da se igramo uzmite papir i olovku, napravite četiri kolone i obeležite ih sa S, K, M i F. U svakom redu imate četiri reči, a vaš zadatak je da od tih reči izaberete jednu koja vam najviše odgovara, koja vas najbolje opisuje. Ako ne možete da se odlučite pitajte nekog ko vam je blizak ili razmislite kako biste odgovorili u detinjstvu. U svakom slučaju budite iskreni prema sebi.

Pored svake reči postoji jedno od slova S, K, M, F, kada se odlučite za reč koja vas najbolje opisuje u kolonu na svom papiru stavite iksić ili već neki drugi znak koja je obeležena određenim slovom. Razumete?

(Preporučujem da prvo uradite test, a onda da čitate ostatak posta. Tako je zanimljivije.)

S N A G E

S L A B O S T I

Jednostavno sada saberite koliko imate oznaka u svakoj obeleženoj koloni. Koliko S, koliko M i koliko F i K, (prvo posebno za snage i slabosti, a onda i zajedno). Sigurno je da sam mogla ovaj test i “srećnije” da napravim, ali ovakav prikaz mi je oduzeo najmanje vremena, nadam se da ste se snašli.

Ovo je Hipokratova podela na ličnosti koju je postavio još pre dve hiljade četiristo godina. Po njemu postoje četiri tipa ličnosti:

S – je popularni sangvinik

K – moćni kolerik

M – savršeni melanholik

F – smireni flegmatik

Sada možete da vidite koja vrsta ličnosti preovladava u vama, a takođe se vidi i vaša moguća mešavina ličnosti. Ako je na primer, vaš ukupan zbir snaga i slabosti 35 u koloni kolerika, onda ste vi u potpunosti snažan kolerik. Međutim ako je vaš rezultat, 16 u koleriku, 14 u melanholiku, a 5 u svakoj od ostalih vrsta ličnosti, vi ste onda kolerik s velikom količinom melanholika.

Osobine popularnog sangvinika
Emocije sangvinika

Dopadljiva osoba

Brljiv, pričalica

Duša društva

Dobar osećaj za humor

Pamti boje

Fizički se lepi za slušatelja

Osećajna i prostodušna osoba

Zanesen i izražajan

Vedra, iskričava osoba

Znatiželjan

Dobar na pozornici

Široko otvorenih očiju i bezazlen

Živi u sadašnjosti

U duši iskren

Večito dete

Sangvinik kao roditelj

Unosi radost u dom

Vole ga deca

Pretvara tragediju u humor

Cirkuzant

Sangvinik na poslu

Smišlja nove aktivnosti

Sjajnog spoljnog izgleda

Volonter

Kreativan i uzbudljiv

Pun energije i zanosa

Na prvi pogled počinje razmetljivo

Podstiče ostale da se uključe

Oduševljava druge i nadahnjuje ih na posao

Sangvinik kao prijatelj

Lako sklapa prijateljstva

Voli ljude

Obožava komplimente

Vrlo je uzbudljiv

Drugi mu zavide

Nije mrzovoljan

Brzo se izvini

Sprečava trenutke dosade

Voli spontane aktivnosti

Osobine savršenog melanholika
Emocije melanholika

Dubok i promišljen

Analitičan

Ozbiljan i odlučan

Sklon genijalnosti

Nadaren i kreativan

Umetnički ili muzički nadaren

Filozof i poeta

Ceni lepotu

Saosećajan

Samopožrtvovan

Savestan

Idealista

Melanholik kao roditelj

Postavlja vrlo visoke norme

Želi da se sve uradi kako treba

Održava kuću u redu

Sakuplja za decom

Žrtvuje svoju vlastitu volju radi drugih

Podstiče obrazovanje i talenat

Melanholik na poslu

Sklon programiranju

Perfekcionista, ima visoke standarde

Sitničav

Istrajan i temeljan

Uredan i organizovan

Kratak i jasan

Ekonomičan

Uočava probleme

Nalazi kreativna rešenja

Mora završiti započeto

Voli popise, karte, grafičke prikaze i brojeve

Melanholik kao prijatelj

Oprezno sklapa prijateljstva

Zadovoljan i u pozadini

Izbegava privlačenje pažnje

Odan i privržen

Sluša prigovore

Može rešiti tuđe probleme

Pokazuje duboku brigu za druge

Ganut do suza od saosećanja

Traži idealnog partnere

Osobine moćnog kolerika
Emocije kolerika

Rođeni vođa

Dinamična i preduzimljiva osoba

Ne može bez promena

Mora ispraviti sve greške

Jake volje i odlučan

Ne obeshrabruje se lako

Nezavisan i sam sebi dovoljan

Može sve

Kolerik kao roditelj

Čvrsto ostaje pri svojim odlukama

Postavlja ciljeve

Podstiče porodicu na akciju

Zna pravi odgovor za sve

Oranizuje domaćinstvo

Kolerik na poslu

Usmeren na određeni cilj

Vidi celu situaciju

Dobro se organizuje

Traži praktična rešenja

Brzo uleće u akciju

Dodeljuje poslove

Istrajan

Ostvaruje cilj

Podstiče na aktivnost

Uspešan na preprekama

Kolerik kao prijatelj

Ima malo potrebe za prijateljima

Radi za dobrobit grupe

Rukovodi i organizuje

Obično je u pravu

Nenadmašan u slučaju nevolje

Osobine smirenog flegmatika
Emocije flegmatika

Suzdržana osoba

Lagodan i opušten

Smiren, hladnokrvan i pribran

Strpljiv, uravnotežen

Vodi dosledan život

Tih, ali mudar

Saosećajan i ljubazan

Krije emocije

Srećno pomiren sa životom

Osoba za sve

Flegmatik kao roditelj

Dobar je roditelj

Nalazi vremena za decu

Nije u žurbi

Može podneti i dobro i zlo

Ne uzrujava se lako

Flegmatik na poslu

Sposoban i stabilan

Miroljubiv i saglasan

Ima upravljačke sposobnosti

Posreduje u rešavanju problema

Izbegava sukobe

Dobar je i pod pritiskom

Pronalazi jednostavna rešenja

Flegmatik kao prijatelj

Sa njim se može lako dogovoriti

Ugodan i prijatan

Dobroćudan

Dobar slušalac

Sarkastičan

Uživa u posmatranju ljudi

Ima mnogo prijatelja

Saosećajan i brižljiv

Old 03-05-2015, 13:57   #29
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Hoću da pokušam da povežem sve ovo u neku priču koja ima smisla a ne samo da navodim kao da sam naučila napamet šta je u kom dostojanstvu Vežbe radi, pokušaću da povežem recimo u mojoj karti opis partnera, ali po TA.

Inače, ovo je prvi put da sam svoju kartu na astro.com otvorila bez Ur-Pl pa mi čudno dok je gledam hahaha.

E ovako:
Moje sedmo polje je u škorpiji, vladar je mars u šestom polju u devici. Ma je u devici u triplicitetu, pravi sekstil sa Sa i trigon sa Mo. (konjukciju sa Ve ne računam, jer je 9* razlike plus su u različitim znakovima).

Sa je u škorpiji, nema nikakvo dostojanstvo, a Mo je u jarcu, u noćnom triplicitetu pošto je kod mene noćno rođenje. Ovo sve deluje lepo, makar što se tiče vladara sedme kuće, ali pošto su planete u kući jače od vladara, njima bih dala prednost, to su kod mene Me i Sa u škorpiji.

Me je u škorpiji, nema dostojanstvo kao ni Sa u ovom znaku. Me 90 Ju iz vodolije, Ju je u vodoliji u triplicitetu. Ovo mi se baš i ne sviđa, nešto sam povezala da bi ovo mogla biti dva braka, prvo zbog razlike prirode Me i Sa, plus i jupiter koji kvadrira taj Me. Dodajem da su Me i Ma u recepciji, što donekle "vadi" stvar.

Od svih ovih planeta, mislim da su Sa i Ma sasvim korektno postavljeni, ali mislim da Me nije, zbog kvadrata sa Ju. Mogao bi da opiše muškarca koji je upitnog morala, doduše, čini mi se da ga vadi ovo ostalo. Merkurovac (trgovac, novinar, intelektualac). Me dolazi iz druge i iz šeste kuće, možda ću ga upoznati na poslu ili u svakodnevnim okolnostima. Na ovo mi ukazuje i vladar sedme u šestoj, mars. Dodajem i da je vladar desete Sa u sedmoj kući, pa opet imam neku povezanost radnog mesta i karijere sa sedmim poljem. Do duše, deseto može biti i status i još mnogo toga...

E sad, ova moja venera je u vagi, ok u sedištu je, međutim je u šestom polju u uklještenoj vagi. Pfffff. Opet mi ta Ve u šestoj vuče na radno mesto i neku ljubavnu priliku tu.

Kako određujete godine partnera po TA? Me je mlađi a Sa stariji, kao i u modernoj, i ŠTA JA SAD DA KAŽEM?

Ono što je definitivno je da je on u simbolici merkura, marsa i saturna (u jeeee, paklena kombinacija). Neki težak tip, ok ja takve i privlačim, trgovac ili nešto slično, njegove godine - ne znam.

Uf što mi nešto ovo teško palo, imam utisak da sam se malo zapetljala, ali nema veze, naučiću
tebi ce po meni biti stariji partner, jer imas i Ma60Sa, ako gledam Ma kao dispozitor Sa i Me...ne znam da li vidim nekog trgovca, pre ce neki lekar biti, ili neko ko se bavi nekim dubljim analizama stvari..jer sco i devica zajedno daju lekare, a So mu je u 12. njegovoj, derivatnoj, kuci...pa opet moze biti zivot vezan za zatvorene ustanove ili za psihu...i pogotovo sto mislim da je taj propatio u mladosti, zbog manjka ljubavi u porodici, ako gledam Mo u jarcu u njegovoj 4. kuci, strogoj porodici...a moze se desiti zbog ovog Sa u 1. kuci da je mnogo toga ipak poneo iz porodice, ali isto tako da ce na kraju sam sebi da odredi mesto zivota, i da ode daleko, a posto Ma ode u 12. kucu, mozda ce doci iz nekih tebi dalekih krajeva...bice jako pametan, ali ozbiljan, odmeren i osecanja nece lako pokazivati...moze i psihijatar da bude... eto to sam ja sad na kratko videla nisam gledala stanje po tabeli...i ovo je off, svesna sam toga ali eto nadovezala sam se na opis

i ja tebi ne vidim vise brakova, So u vagi jako ceni partnertvo i radice sve da ga zadrzi, Ma jeste u promenljivom znaku...ali So ima samo aspekt sa Mo koji je u jarcu, a Sa u fixnoj skorpiji i isto ispekt sa Ma pa mislim da ce ga smiriti, a i tvoj Mo se slaze sa tim, i dodatno imas i Sa u 7. kuci, kuci prvog braka...Mo u jarcu ne verujem da voli da menja, i pre bi taj dosta trepeo dok ne promeni nesto...i po kucama nekako ne vidim vise brakova, moze biti teskoca u braku, neslaganja ali cisto sumnjam da ce biti drugog braka... kazem ovo je samo moja neka teorija

Last edited by danica_91; 03-05-2015 at 14:09..

Old 03-05-2015, 14:02   #30
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Neka si, hvala ti
Jeste, devica i škorpija nekad daju lekare ili tako neke institucije generalno, a ja se uhvatila za merkur pa merkur kao da nije u škorpiji nego je samo merkur hahaha.

Za godine ne znam, jeste dosta upetljan Sa (Ma60Sa) tako da ima smisla da bude stariji od mene... Ovo sam htela da pokušam na osnovu TA da gledam, jer kad gledamo po modrenoj, obično se svi odmah uhvate za pluton koji je meni na DSC pa odatle kreću opisi...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules