ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pitanja o selidbi
Old 04-02-2014, 15:50   #1
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno Pitanja o selidbi

Kad već postoje topići o obrazovanju, istini ili traču, ljubavim horarcima i dr.
Mogli bi nešto reći i o horarcima o selidbi............
Advertisement

Old 05-02-2014, 19:11   #2
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Verovali ili ne, u tradicionalnoj astrologiji za putovanja, kretanja, pa i selidbe zaduzen je najvise Mars.

Old 05-02-2014, 21:45   #3
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno

DA LI DA ODEM ILI OSTANEM ?
Da li je bolje da ostanem da živim ovde ili se preselim u drugi grad/državu? Da li da se vratim kući? Da li da nastavim ovo da radim, ili da se vratim studiranju? Mada sva ova pitanja se u stvari baziraju na pitanju "Da li da uradim X ili Y?" ona retko kad predstavljaju izbor izmedju dve ravnopravne stvari, tj. dva puta od kojih treba izabrati jedan. Takodje, ovde spada i pitanje "Da li da sev ostavim po starom ili da prihvatim promenu?"
Ovakvi horarci nam u stvari pokazuju pogled u blisku/dalju budućnost pitača, kao kada bi pitač stajao na vrh brda i posmatrao dva puta za silazak i dvoumio se koji da odabere.
Kod ovakvih pitanja vl.Asc' i njegov dispozitor predstavljaju stvari onakve KAKVE JESU SADA, vl.Desc' i njegov dispozitor nam pokazuju KAKVA BI MOGLA SITUACIJA DA BUDE ako bi se promena napravila.
Dakle :
~ ako je dispozitor VII polja bolje postavljen od dispozitora I polja : idi, uradi to, ako nije : nemoj to da radiš.
~ ako su Mesec ili dispozitor I polja u separacionom aspektu sa benefikom, a u aplikacionom aspektu sa malefikom : odgovor je negativan. Važi naravno i za suprotnu situaciju, koja nam daje potvrdan odgovor.
NAPOMENA : kad ovo posmatrate imajte na umu da BILO KOJA planeta [bilo ona po prirodi benefik/malefik] ako je u snažnom dostojanstvu ona JE DOBRA, a ako je u lošem dostojanstvu ona JE LOŠA.
Primer :
~ vl.VII u izgonu, vl.I u egzlataciji : ostani tu gde jesi.
~ Mesec u separaciji sa planetom koja je u snažnom dostojanstvu i ide u aplikaciju sa peregniranom planetom, a i vl.I je jak : ostani tu gde jesi.
~ Južni Čvor u I polju ili u 0° sa vl.I, a Severni u VII ili u 0° sa vl.VII : idi gde želiš da ideš.
Na žalost, kako Froli kaže. retko kad mi imamo posla sa lepo vaspitanim horarcima gde je sve kristalno jasno i vidljivo. E, onda, morate da odmereavate snagu planeta, jer vrlo često će snage planeta vl.I i VII biti skoro jednake! Zato, NEMOJTE SE NERVIRATI ~ odgovor za takvu istuaciju je JEDNOSTAVAN : nema velike razllike, probaj, ovo je tvoja mogća budućnost, da li želiš da je prihvatiš ili zadržiš stvari kako jesu ~ sam odluči.

Često su promene u horarcima predstavljene i promenom znaka neke bitne planete. Mesec ili vl.I polja mogu često biti na prelazu iz jednog u drugi znak. E, sad je tu trik : OBAVEZNO proučite kakvi su sada Mesec i vl.I i kakvi će biti kada promene znak! Da li da se situacija zadrži na starome ~ da, ako su Mesec i vl.I bolji dok ne predju u suprotan znak, jer su jači i bolje predstavljeni, ili pak, ako postaju jači kada promene znak ~ odgovor suprotan : prihvati promenu.

Iz udžbenika horarne astrologije Džona Frolija

Old 19-03-2014, 01:31   #4
Flekica
Švrća

Flekica's Avatar

Flekica je offline
Registrovan: May 2013
Flekica je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Evo ja bih da pitam jedno ''selidbeno'' pitanje. Pitanje je hocu li se preseliti u zeljeni grad u naredna dva mjeseca ( stavila sam i vremensku odrednicu, ne znam zasto... ) ? vidim da sam ja predstavljena Jupiterom a selidba Merkurom, e sad koliko sam shvatila, vladara 4. polja gledam samo ako planiram da kupujem nekretninu, a to mi nije na umu, nego samo preseljenje, dakle podstanar ili nesto tako... Merkur i Jupi prave aplikaciju, , da li to znaci da je odgovor da? Nemam pojma sta bi znacio ovaj Merkur u trecoj, koliko sam shvatila on bi trebao da pokaze kako cu se eventualno osjecati na novome mjestu... e sad Merkur u ribama je u egzilu znaci li to da bas i necu biti zadovoljna tamo? tj. da cu biti pod uticajem drugih osoba ili nesto tako.... ovo sto je u trecoj kuci, to ne znam kako bih protumacila...
evo karte... http://www.dodaj.rs/f/1L/ZR/1UMIXnOB/sel.gif
Submit to Digg   Pitanja o selidbi Reply With Quote

Old 19-03-2014, 21:51   #5
Marijana19
Švrća

Marijana19 je offline
Registrovan: Jan 2011
Marijana19 je na dobrom putu
Standardno

Predstoji li mi selidba ili ostajem u gradu u kojem sam sada?
http://postimg.org/image/o8prg1pa5/

Old 11-01-2015, 21:47   #6
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci je na dobrom putu
Standardno

Da li cu se seliti u 2015.godini?
Sada sam u iznajmljenom stanu koji mi bas odgovara ali vlasnik stana prica da postoji mogucnost da proda stan jer postoji mogucnost da ce mu novac biti preko potreban.
AstroFox 0.8
Karta je radikalna, ja sam Me u 5.kuci, Mo ima aplikaciju sa Me, Ma (koji sto kaze @alea ima najvise ima veze sa kretanjem, selidbom) uskoro menja znak. Da li po ovome onda naginje ka Da odgovor?

Old 20-01-2015, 10:03   #7
Mimi82
Veštac

Mimi82's Avatar

Mimi82 je offline
Registrovan: Jan 2011
Mimi82 je na dobrom putu
Standardno

Hocu li se preseliti nekada negde?
To cuci u meni od kad znam za sebe a nikako da se ispuni. Osecam kao da se gusim tu gde jesam..

Old 06-05-2015, 23:14   #8
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Kada ce se moj Otac preseliti u Dom za stara i nepokrenta lica ?
Novi sad 06.05.2015 23:11

http://i57.tinypic.com/2a84ui1.gif

ps ne znam da li pitanje ovde spada , nekako mi lici ...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules