ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

da vidim[o]...
Old 14-04-2009, 13:10   #16
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by loreley VIdi Poruku
Mene zanima hoće li se na mom poslu stanje malo smiriti ili ću naći u dogledno vrijeme neki bolji novi posao? pitanje postavljeno u čakovcu, 22:52, 13.04.2009.
Da vidimo ~ ti si Asc' u Strelcu, sa Jupiterom u Vodoliji u III polju i Mesec u Strelcu u I polju.

Posao je X polje u Devici, sa Merkurom u Biku na kraju V polja. Potencijalno nov posao je XI polje, tj retro Venera u Ribama.

Ti trenutni posao ne "osećaš" kao "svoje pravo radno mesto" jer Jupiter [ti] nema povezanost sa Merkurom preko tabele, niti Merkur ima povezanost sa Jupiterom. S druge strane, tvoja duša skoro da mrzi to radno mesto [Mesec je u izgonu Merkura] iako Merkur egzaltira Mesec i na njegovom je stepenu, na neki način "posao" pokušava da ti se dopadne i da ti skrene pažnju da nije baš sve tako "crno". Sledeći posao je predstavljen egzaltiranom Venerom ~ on deluje savršeno i svetlucavo i kao "stvoren za tebe" ~ Venera je pod vladavinom Jupitera, ali opet, ti i kao Jupiter i kao Mesec nemaš uopšte povezanost sa Venerom.

Šta će se dalje desiti ~ pokazaće nam aplikacije ~ Mesec ima prvu aplikaciju sa retro Saturnom : neke informacije koje su ti do sad delovale kao trač i neistina vezano za posao će sad da "isplivaju" na površinu i tako ti stvoriti bolju sliku celokupne situacije. Jupiter ima prvu aplikaciju pa sa Mesecom : ti ćeš sama sa sobom da rešiš neke nedoumice i probleme. Merkurima prvu aplikaciju sa Saturnom. Venera nema aplikaciju ni sa Mesecom, ni sa Merkurom, ni sa Jupiterom.

Iz ovog "vrzinog kola" vidimo da Saturn povezuje Mesec i Merkur ~ samim tim, ti bi trebalo da ostaneš na radnom mestu na kojem si sada. A nekog vidnog poboljšanja i neće baš biti.

Quote:
Originally Posted by pizzon VIdi Poruku
e, ovo je isto *moja* tema.
mislim, posao mi na *samrti* mnogo ljubavi i truda ulozio sam u njega a on mi uzvraca sansom da radim do iznemoglosti i ekonomskim kolapsom. vec neko duze vreme ne smem prosto nista da pipnem, sve se ponisti! prodajem boje i lakove, moja neuzvracena poslovna ljubav.
pa mislim, sta bi bio moj pravi izbor. nisam ja megaloman, jednostavno verujem da sam realan u tom poslovnom smislu.
nije to ono, zelim j.roberts pa nema. normalno da se salim. volim da
kuckam
mozda rad sa nekom drugom robom ??

14.04.09- 08.25 h
Da vidimo ~ ti si Asc' u Blizancima, sa Merkurom u Biku u XII polju i Mesec u Strelcu u VII polju. Posao je predstavljen X poljem u Vodoliji, sa retro Saturnom u Devici u O° sa V poljem.

Mesec povezuje Jupitera i Saturna u ovom tvom slučaju, a i sam Merkur ima aplikaciju 120° sa Saturnom.

Iz ovoga se vidi da neko ko sa tobom radi [neko iz porodice ~ na samom vrhu VII polja je taj Mesec, a Saturn je na vrhu V polja = supruga, dete... ili pak neki partner sa kojim imaš zajednički poslovni ugovor] ima velikog udela na celokupnu poslovnu situaciju kod tebe i da je razlog što tebi posao stagnira! Kada se budu rešili njihovi problemi, tada će sve krenuti i na bolje po tebe i tvoj posao.

Dodatno, s obzirom da ti je posao pod vladavinom retro Saturna, nije ni čudo za stagnaciju i "ide sve nizbrdo" situacije... Orijentaciono vreme kada bi trebalo da se oseti odredjeni pomak na BOLJE je -/+ 6 meseci.

A što se tiče opcije ~ da li je taj posao za tebe ~ Merkur [ti] nema povezanosti sa Saturnom [posao] a s druge strane Saturn je totalno orijentisan na Merkura!
Ti si samo umoran od svega što ti se do sad desilo u tvojoj porodici, pa se to reflektovalo i na ostatak tvog poslovno/privatnog života, pa ti se zato i čini da taj posao i nije pravi izbor, ali to u stvari jeste pravi posao za tebe.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja O Poslu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

da vidim[o]...
Old 14-04-2009, 14:02   #17
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by mesecarka VIdi Poruku
Da vidimo ~ ti si Asc' u Raku, sa Mesecom u Strelcu, a viza je predstavljena X poljem i Marsom u Ribama. Vas spaja Jupiter [IX polje] tako da je odgovor potvrdan

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 14-04-2009, 15:01   #18
mesecarka
Obično gatalo

mesecarka's Avatar

mesecarka je offline
Registrovan: Jul 2008
mesecarka je na dobrom putu
Standardno

Thanks!
Bar malo optimizma, s obzirom da sam nocas sanjala da je nisam dobila...

Old 14-04-2009, 16:50   #19
wireless
Guest

Ave Horarnom guverneru Taurunuma i zapadnih rimskih provincija! Od pitanja ovog lokalnog življa ne može se više normalno živeti ovde...

Pretpostavljam da i ovde može da se primeni trik da kada ti 10. kuća zauzima dva znaka gledaš prvi znak i vladare kao signifikatore starog posla a drugi znak i vladare kao novi posao? I isto u slučaju trećeg znaka gde je drugi preskočen, to nema veze, gleda se njegov vladar, a ne trećeg znaka, logično je tako, zar ne?

da se dodam ...
Old 14-04-2009, 19:59   #20
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile da se dodam ...

Quote:
Originally Posted by wireless VIdi Poruku
Ave Horarnom guverneru Taurunuma i zapadnih rimskih provincija! Od pitanja ovog lokalnog življa ne može se više normalno živeti ovde...

Pretpostavljam da i ovde može da se primeni trik da kada ti 10. kuća zauzima dva znaka gledaš prvi znak i vladare kao signifikatore starog posla a drugi znak i vladare kao novi posao? I isto u slučaju trećeg znaka gde je drugi preskočen, to nema veze, gleda se njegov vladar, a ne trećeg znaka, logično je tako, zar ne?

To bi trebalo tako da bude ~ barem ja tako i gledam. Onaj "treći" umetnuti znak mi je na primer smernica da možda još neka opcija "trećeg" posla se negde "skriva" i čeka povoljan trenutak da "iskoči" na videlo

Old 15-04-2009, 22:25   #21
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno

ima li poslovne promene na vidiku...

da vidim[o]...
Old 16-04-2009, 10:38   #22
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by sahadow452 VIdi Poruku
ima li poslovne promene na vidiku...

Da vidimo ~ Regiomontanus ne Plasidus

Ti si Asc' u Škorpionu sa Marsom u Ribama na kraju IV polja i Mesec u Jarcu u II polju.

Posao je X polje u Lavu [i to na krajnjim stepenima] sa Suncem u Ovnu u O° sa vrhom VI polja. Samim tim malo ćemo da gvirnemo i Merkur u Biku kao sledećeg vladara X polja.

Da bi dobili potvrdan ogovor moramo da imamo povezivanje ili izmedju Meseca i Sunca ili izmedju Marsa i Sunca. Ili možda Mesec ~ Merkur, ili Mars ~ Merkur... Od svega ovoga imamo samo povezivanje Mesec 120° Merkur.

Odgovor je sledeći : još ćeš čekati, za jedno -/+ 2 meseca situacija će doći do svoje kulminacije, a posle za jedno -/+ 3 meseca će uslediti neverovatan boljitak za tebe

Old 16-04-2009, 12:02   #23
LaLuna
Obično gatalo

LaLuna's Avatar

LaLuna je offline
Registrovan: Mar 2009
LaLuna je na dobrom putu
Arrow

Sta se desava sa firmom u kojoj radim (s obzirom da je pritisak u poslu veliki, a love nema)? Da li da ostanem ili odem?
http://img25.imageshack.us/my.php?image=posaoc.gif

da vidim[o]...
Old 16-04-2009, 12:28   #24
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by LaLuna VIdi Poruku

Sta se desava sa firmom u kojoj radim (s obzirom da je pritisak u poslu veliki, a love nema)? Da li da ostanem ili odem?
http://img25.imageshack.us/my.php?image=posaoc.gif
Da vidimo ~ ti si Mesec u Jarcu na 13° skoro u O° sa VII poljem, a firma je Jupiter u Vodoliji na 21°. Mesec je blizu VII polja [konkurencija medju kolegama za to radno mesto ~ ti se brineš da neko ne dodje na tvoje radno mesto i sve vezano za taj Jupiter je za Mesec u padu ~ ti zaista ne voliš to radno mesto / firmu] Jupiter je u VIII polju [ a to je 11 polje od X polja ] i povezan je sa Mesecom samo tako što se nalazi na stepenu kojim on vlada ~ ovo nam daje situaciju da je firma relativno pozitivno orijentisana na tebe, ali ne razmišlja previše o tome da ako treba zbog svog profita [VIII polje ~ tudj profit] te zameni sa nekim drugim.

Ono što je interesantno, je činjenica da je MC' na 27° Riba [što je nešto "pred kraj" a i sam znak Riba označava "kraj jednog ciklusa"] Sledeći vladar je Mars na 25° Riba u O° sa MC' ~ a inače je Ovan umetnut u X polju ~ ti "tiho" razmišljaš o promeni]

E, sad, da vidimo šta će biti sa tvojim radnim mestom ~ Mesec i Jupiter nemaju povezivanje aspektom, niti ih ijedna planeta spaja. U suštini to pokazuje stagnaciju i "ništa se ne dešava". Takodje, može ukazati i na smirivanje situacije i same napetosti.

A da li da odeš tj. tražiš drugi posao ~ upravo taj Mars u Ribama je potencijalni drugi posao, kao i Venera koja vlada XI poljem koje se zvanično vezuje za "nov posao". Ovde imamo opet opciju da ti kao Mesec nemaš povezanost ni sa Marsom ni sa Venerom. Tako da je odgovor za ovo drugo pitanje ~ isto kao i prošlo ~ ne bi trebalo ništa da tražiš, već da još malo strpljivo miruješ.

Old 16-04-2009, 15:41   #25
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Horarci pršte na sve strane

Mene zanima dali ću ostati na sadašnjem poslu...(možda dal ću dobit za stalno) ??? (trenutno sam na zamjeni)

http://i43.tinypic.com/2zjm4oy.gif

Asc Lav- signif. Sunce
Mc u Biku- signif Venera

Mjesec 120 Saturn 0aplikacija (ako je važan konkurent tj. sig. 7.me kuće) što bi značilo??

Mene ovo asocira na trenutnu situaciju,ja sam na zamjeni profesorici koja je starija i koja je pred penzijom,još se ne zna da li će se vraćati (vjerojatno hoće) i kada...

Old 16-04-2009, 15:54   #26
aura
Švrća

aura's Avatar

aura je offline
Registrovan: Mar 2009
aura je na dobrom putu
Standardno

Da li ću naći bolji posao u dogledno vreme?

Pitanje postavljeno 16.04.2009. u 14:53 u Kragujevcu
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-04-2009, 21:14   #27
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vidimo ~ Regiomontanus ne Plasidus

Ti si Asc' u Škorpionu sa Marsom u Ribama na kraju IV polja i Mesec u Jarcu u II polju.

Posao je X polje u Lavu [i to na krajnjim stepenima] sa Suncem u Ovnu u O° sa vrhom VI polja. Samim tim malo ćemo da gvirnemo i Merkur u Biku kao sledećeg vladara X polja.

Da bi dobili potvrdan ogovor moramo da imamo povezivanje ili izmedju Meseca i Sunca ili izmedju Marsa i Sunca. Ili možda Mesec ~ Merkur, ili Mars ~ Merkur... Od svega ovoga imamo samo povezivanje Mesec 120° Merkur.

Odgovor je sledeći : još ćeš čekati, za jedno -/+ 2 meseca situacija će doći do svoje kulminacije, a posle za jedno -/+ 3 meseca će uslediti neverovatan boljitak za tebe
Pretpostavila sam...no dobro....ni +/- 3 meseca nije tako strasno...izdrzacu i to..

da vidim[o]...
Old 17-04-2009, 11:16   #28
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Mene zanima da li ću ostati na sadašnjem poslu...(možda dal ću dobit za stalno) ??? (trenutno sam na zamjeni)
http://i43.tinypic.com/2zjm4oy.gif
Da vidimo ~ ti si Asc' na Regulusu, sa Suncem u Ovnu u IX polju, a i Mesec u Jarcu u V polju. Posao je X polje u Biku, sa retrogradnom Verom u Ribama u VIII polju. Da bi dobili potvrdan odgovor, treba nam medjusobna aplikacija Sunca i Venere, ili Meseca i Venere, ili da ih neko od ostalih planeta spoji.

Sunce i Venera nemaju aspekt, Mesec i Venera imaju aspekt, ali ih preseca nekoliko drugih Mesečevih aspekata. Znači, na žalost, odgovor je negativan.

Ali ne brini, s obzirom da je Asc' na kraju znaka, predstoji ti promena. Uskoro i ti "postaješ" Merkur koji je na -/+7° sa O° vrha X polja ~ biće situacija kada će ti opnuditi dobar posao, onaj koji ti ustvari želiš, a ponudu će ti dati neki kolega sa kojim si u odličnim odnosima i sa kojim si već duže vremena radila [i kome se i dopadaš ]

Quote:
Originally Posted by aura VIdi Poruku
Da li ću naći bolji posao u dogledno vreme?
Pitanje postavljeno 16.04.2009. u 14:53 u Kragujevcu
Da vidimo ~ ti si Mesec u Jarcu i Merkur u Biku. Posao je isto Merkur u Biku. Da bi dobili potvradn odgovor, treba nam njihova aplikacija, ili pak da ih neka treća planeta spoji.

Da vidimo Mesec i Merkur su u separaciji, ali ih zato spaja retrogradni Saturn! Moguće je da će neko ko je po stažu ili radnom iskustvu ili pak obrazovanju na nižem stupnju od tebe [u toj firmi gde radite] da ti da informaciju za neki bolji posao ili način kako da poboljšaš svoj status u trenutnoj firmi.

interesantna simbolika, zar ne

Old 17-04-2009, 15:24   #29
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ali ne brini, s obzirom da je Asc' na kraju znaka, predstoji ti promena. Uskoro i ti "postaješ" Merkur koji je na -/+7° sa O° vrha X polja ~ biće situacija kada će ti opnuditi dobar posao, onaj koji ti ustvari želiš, a ponudu će ti dati neki kolega sa kojim si u odličnim odnosima i sa kojim si već duže vremena radila [i kome se i dopadaš ]

Prvi dio sam pogodila,al bome ovom ostatku se nisam nadala...puno hvala...

Bitna je volja...da se želi raditi,stvarati...spremna sam raditi bilo koji posao,ništa mi ne bi bilo ispod časti ili strano...ne znam kako al sa takvim stavom,kao da me nešto na kraju nagradi i ja od nikud dobim ponudu u struci (koju ipak nakon svega najviše volim)...tako bilo 2x već.

Old 17-04-2009, 18:30   #30
nina4
Švrća

nina4 je offline
Registrovan: Apr 2008
nina4 je na dobrom putu
Standardno

Da li cu ostati na sadasanjem radnom mjestu s obzirom da se u firmi u posljednje vrijeme cuda desavaju?Unaprijed hvala.17.28. Landskrona Svedska
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules