ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

da vidimo ...
Old 05-05-2009, 18:25   #31
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by nina4 VIdi Poruku
Pokusacu da ponovo postavim pitanje ,jer ono prije se nekako izgubilo.Da li cu sa porodicom ove godine otputovati u Bosnu?Sad trenutno izgledi su mali skoro nikakvi,ali zelje su velike.Hvala unaprijed na odogovoru.00.07. 02.05.2009. Landskrona Svedska
Da vidimo ~ da bi dobili potvrdan odgovor treba da se povežu ili vladar I polja i vladar IX polja ili pak Mesec i vladar IX polja.

E, sad, ovde u ovom horarcu imamo sledeće ~ ti si Jupiter u Vodoliji umetnut u II polju i Mesec u Lavu umetnut u VIII polju. Inostranstvo je Merkur tek što je ušao u znak svog sedišta u VI polju.

Jupiterova prva aplikacija je sa Mesecom. Mesečeva prva aplikacija je sa Jupiterom, a posle kad izadje iz praznog hoda sklapa upravo aspekt sa Merkurom.

Ovo nam daje potvrdan odgovor ~ posle dugog čekanja i skoro dizanja ruku od svega, imaćeš priliku da otputuješ u Bosnu

Quote:
Originally Posted by malomace VIdi Poruku
hocu li ove godine ici na more preko(upitanju je grcka)?

http://tinypic.com/view.php?pci=2n15r2h&s=5
Da vidimo ~ hmmm ~ link mi ne daje čart, već [mnogo lepe] slike Moraćeš da mi daš datum/vreme/mesto postavljanja horarca.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja O Obrazovanju I Putovanjima Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-05-2009, 18:51   #32
marijana85
Obično gatalo

marijana85's Avatar

marijana85 je offline
Registrovan: Nov 2007
marijana85 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana85 VIdi Poruku
Da li cu otputovati kod njega?
30. 4. 2009. 23.35 h
http://img111.imageshack.us/img111/2...uthr780471.gif

e ovako.. ja sam Asc i Mo, znaci gledam Ju u Vodoliji i Mo u Raku.
9-ta je u Djevici, Me u 5-oj kuci na 29-om step. Bika..joj sto li mu dodje to 29
sto se tice aspekata, Merkur gradi sa Mo sekstil, a sa Ju samo separaciju
Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vidimo ~ da bi dobili potvrdan odgovor treba da se povežu ili vladar I polja i vladar IX polja ili pak Mesec i vladar IX polja.

E, sad, ovde u ovom horarcu imamo sledeće ~ ti si Jupiter u Vodoliji umetnut u II polju i Mesec u Lavu umetnut u VIII polju. Inostranstvo je Merkur tek što je ušao u znak svog sedišta u VI polju.
znaci, meni bi trebalo da bude potvrdan odg.?
a Shmisho, ovo sto je Me na samoj granici izmedju Bika i Bliz., kako da ga racunam, help

???
Old 05-05-2009, 18:58   #33
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Question ???

Quote:
Originally Posted by marijana85 VIdi Poruku
znaci, meni bi trebalo da bude potvrdan odg.?
a Shmisho, ovo sto je Me na samoj granici izmedju Bika i Bliz., kako da ga racunam, help
Ne razumem šta da računaš u vezi Merkura? On je na 29°Bika u praznom hodu i kad promeni znak i udje u znak Blizanaca sklapa 60° sa Mesecom koji je isto izašao iz praznog hoda i ušao u znak Lava...

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 05-05-2009, 19:16   #34
marijana85
Obično gatalo

marijana85's Avatar

marijana85 je offline
Registrovan: Nov 2007
marijana85 je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

mislila sam kako da ga gledam, kao u Bika ili Blizanca uh spanska su ovo sela za mene bolje da nista ne pitam

Old 05-05-2009, 20:09   #35
malomace
Obično gatalo

malomace's Avatar

malomace je offline
Registrovan: Jan 2008
malomace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vidimo ~ hmmm ~ link mi ne daje čart, već [mnogo lepe] slike Moraćeš da mi daš datum/vreme/mesto postavljanja horarca.

http://tinypic.com/view.php?pic=ztxc1k&s=5

za svaki slucaj vreme (Novi Sad,04.05.2009,16:19)HvALA

Old 05-05-2009, 22:17   #36
*Invisibleshadow*
Obično gatalo

*Invisibleshadow*'s Avatar

*Invisibleshadow* je offline
Registrovan: Jul 2008
*Invisibleshadow* je na dobrom putu
Standardno

ne znam da li ovo ide ovdje (pa premjestie ako nije problem)
zanima me da liu ću se preseliti u narednih godinu dana 22.15,05.05.09 split

Old 21-05-2009, 15:25   #37
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno

Ocu da postavim jedno pitanje: Dali mogu da pomognem Angliani da ode u inostranstvo. Skopje, 15,24 danas. Hvala. ( od srca zelim da joj pomognem, pitam da me usmerite...).

Old 21-05-2009, 19:45   #38
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
Registrovan: Mar 2007
pufnica je na dobrom putu
Standardno

Pitanje: Hocu li ikada ziveti u inostranstvu i kada ako je odgovor potvrdan?
Bg, 19.44h, 21.05.2009 god.

Thanks

Old 21-05-2009, 20:28   #39
vikica
Švrća

vikica je offline
Registrovan: Oct 2008
vikica je na dobrom putu
Standardno

Imam i ja slicno pitanje...Hocu li ikada ziveti u svom rodnom gradu (Frankfurt am Main) kada,kako, ako je odgovor potvrdan?
21.5.2009.Beograd,20:28h
Naši sponzori
Advertisement

da vidimo ...
Old 22-05-2009, 10:44   #40
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by malomace VIdi Poruku
http://tinypic.com/view.php?pic=ztxc1k&s=5

hocu li ove godine ici na more preko(upitanju je grcka)?
za svaki slucaj vreme (Novi Sad,04.05.2009,16:19)HvALA
Da vidimo ~ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom 04° Ovna u O° sa Desc' i Mesec 19° Device u XII polju. Inostranstvo je IX polje, isto pod vladavinom Venere, jer se vrh nalazi na 28° Bika, pa se nastavlja u Blizance, pa dodatno gledamo i Merkura koji je retrogradan na 01° Blizanaca.

Znači gledamo da li postoji aplikacija izmedju Venere, Meseca i Merkura...

• Mesec deluje kao da je u praznom hodu, ali nije, on ima aplikacionu O° sa Marsom preko antiscije. Kad udje u znak Vage sklapa 120° sa Merkurom, pa zatim 180° sa Venerom.
• Venera ima 180° sa Mesecom, kad ovaj odradi 120° sa Merkurom.

• iz ovoga dobijamo sledeći odgovor ~ s obzirom da prvo Mesec sklapa O° sa Marsom, ovo mi deluje kao da još neko treba da ide sa tobom, pa je u stvari to i glavni razlog što se ti razmišljaš da li ćeš ili ne da ideš za Grčku. Kada se taj aspekt sklopi, onda Mesec će spojiti Merkur i Veneru ~ dogovor je sklopljen i vi idete na put

Quote:
Originally Posted by *Invisibleshadow* VIdi Poruku
ne znam da li ovo ide ovdje (pa premjestie ako nije problem)
zanima me da liu ću se preseliti u narednih godinu dana 22.15,05.05.09 split
Da vidimo ~ ovde gledamo vl. As', vl. IV polja, vl. IX i Mesec ~ Jupiter u Vna vrhu III polja, Mesec u Vagi na samom vrhu X polja, Mars u Ovnu u IV polju i Sunce u Biku na kraju V polja.

• da bi dobili odgovor treba da se povežu ili :
○ Jupiter / Mesec sa Marsom
○ ili Jupiter / Mesec sa Suncem

• Mesec upravo ima prvu aplikaciju 180° Mars, pa potom 120° Jupiter.
• ostale planete nemaju bližu direktnu apliakciju.

○ samim tim odgovor ~ sačekaćeš još izvesno vreme da se bolje organizuju sve stvari u vezi selidbe, ali ćeš na kraju ipak sve uspešno odraditi i preseliti se

da vidimo ...
Old 22-05-2009, 13:32   #41
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Ocu da postavim jedno pitanje: Da li mogu da pomognem Angliani da ode u inostranstvo. Skopje, 15,24 20.05.2009. Hvala. ( od srca zelim da joj pomognem, pitam da me usmerite...).
Da vidimo ~ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom u Ovnu u VII polju i Mesec u Ovnu na samom Desc'. Anglianu ćemo posmatrati kao XI polje, tj. Sunce u Biku O° Plejade u VIII polju. Ovde se lepo vidi recepcija po trilicitetu, što je dobro.

• da bi dobili potvrdan odgovor treba da se povežu ili Venera i Sunce, ili Mesec i Sunce ~ Venera i Sunce nemaju povezivanje, pa samim tim ni Mesec i Sunce.

○ e, sad ~ ono što ih povezuje je ~ O° preko antiscije sa Saturnom ~ neko treći će morati da se "umeša" u celu priču kako bi se sve završilo "happy end"-om

Quote:
Originally Posted by pufnica VIdi Poruku
Pitanje: Hocu li ikada ziveti u inostranstvu i kada ako je odgovor potvrdan?
Bg, 19.44h, 21.05.2009 god.
Da vidimo ~ ti si Asc' u Škorpionu sa Marsom u Ovnu u V polju i Meseec u Ovnu u V polju. IX polje je Sunce koje samo što je ušlo u znak Blizanaca i nalazi se u VII polju.

• da bi dobili potvrdan odgovor ~ gledamo da li se Mars ili Mesec povezuju sa Suncem ~ na žalost ~ toga nema.
○ samim tim, za sad je odgovor ~ negativan

Quote:
Originally Posted by vikica VIdi Poruku
Imam i ja slicno pitanje...Hocu li ikada ziveti u svom rodnom gradu (Frankfurt am Main) kada,kako, ako je odgovor potvrdan?
21.5.2009.Beograd,20:28h
Da vidimo ~ ovde tražimo povezivanje vladara IV + IX polja i vl. Asc' + Mesec ~ u kombinaciji su Mesec u Ovnu u V polju, Jupiter u Vodoliji u III polju i Sunce u Blizancima na kraju VI polja.

• Jupiter je vladar i I i IV polja, inostranstvo je Sunce u Blizancima i Mesec je u Ovnu. Sunce i Jupiter su imali aspekt, dok Mesec i Jupiter upravo imaju medjusobnu aplikaciju. Odgovor je samim tim potvrdan. Vremenska jedinica -/+ 2 godine

Old 22-05-2009, 14:32   #42
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Registrovan: Jan 2008
dannijella je na dobrom putu
Standardno

Planiramo odlazak u CG od 1 juna na sedam dana mozda i duze ako se skockamo sa odmorima.. Ima li od moje zelje i plana nesto?
22.05.09. Bdd 14:29
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...20-u1231163027

Old 23-05-2009, 00:55   #43
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
Registrovan: Apr 2009
zorana je na dobrom putu
Standardno

Malo da vas sve maltretiram ...

Uvod: moja dobra drugarica je pre 5 godina, kao apsolvent, otisla u Nemacku, ne bi li usavrsila znanje jezika. Radila je kao au-pair godinu dana, iza toga dobila ponudu da se prebaci na njihov fakultet i to na magistarske studije (to je moglo, da se magistarske upisu direktno, ali su trajale onda odredjen broj godina) i to je i ucinila, medjutim, treba i ziveti od necega, pa se latila svakakvih poslova i zapustila studije i ovde i tamo, tako da trenutno u tom smislu nema resen status - dosla je ovde da zavrsi faks, tamo je zamrzla godinu, jer nema teoretske sanse da uci, pise tezu i radi kao konj, pa joj je ideja bila da zavrsi jedan fakultet, ostaje tokom leta i sigurna sam da je u Septembru gotova sa svim ispitima. Udata je za coveka koji ima papire, te nema problema sa samim boravkon i dozvolom za rad. Problem je u tome sto ona nije zadovoljna zivotom u Nemackoj; nude joj se samo najnizi poslovi, oseca se diskriminisanom i navodi da joj je sve teze i teze.

Zbog vrste studija koje je upisala, ona je bila prinudjena da najmanje 6 meseci boravi na teritoriji gde se govori engleski jezik, prosek i godine joj nisu dozvolile da ode u UK ili USA i tako je boravila u Kanadi ... malo je reci da se vratil odusevljena, ona bi se najradije preselila, da moze, te mi je postavila sledece horarno pitanje: "da li cu otici za Kanadu? Kakav bi mi zivot bio tamo? Da li bih uspela?" Beograd, 22. April 2009. godine u 15:01h

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...Xb-u1122389455

Meni je ova karta nekako dvosmislena, mozda i zato sto sam krajnje subjektivna, a i bune me svi ti kasni stepeni, majku mu! Prvo, potpuno mi je jasna slika da ona, kao vladar ME u Ta u IX i MO u Pi u VII prima vladara IX (VE na 29 Pi!) u sediste i egzaltaciju, ona i jeste odusevljena Kanadom, mada ne znam koliko je ta egzaltacija dobra, vrlo je verovatno da ona negde precenjuje mesto u koje bi otisla. I sama Kanada je vrlo neobicno predstavljena: VE je na 29 Pi i iza toga odlazi u svoj izgon, ne znam kako to da protumacim. Neka bude da je sada toj Kanadi sjajno, a posle ... pa, bice MNOGO manje sjajno.

Interesantno, ja sam se "upecala" na ove kasne stepene i najpre pomislila da je MO VOC, medjutim, cvrc, MO tek treba da napravi 0 sa VE, tako da, sudeci po ovome, ona zaista ide za Kanadu i to VRLO brzo. Cinjenica da je vladara I u IX takodje govori u prilog tome.

Sta mi "bode oci": SA u I (kao vladar V i VI - ona je pralja u jednom veseraju i cisti u jednom lokalu), zatim ME u fiksnom znaku (nema mrdanja) i JU (i muza treba da vodimo, jelte) je takodje u fiksnom, a ME samo sto ne utrci u 90 sa JU. Cini mi se da njen muz i nije odusevljen tom idejom. Drugo, ona Nemacku ne dozivljava kao domovinu iz koje bi otisla, vec kao inostranstvo u kome ona trenutno boravi, tako da mi ti aspekti pre govore da ce se ona vratiti u Nemacku i tamo ostati, povrh svega sto je ona pod uticajem JU, a njen muz ne pokazuje narocitu naklonost prema tom inostranstvu, JU nema veze sa VE, ali je u triplicitetu SA, dakle, on gaji emocije prema svojoj zeni, samo ne znam da li je sporoj planeti u fiksnom znaku dovoljan tek triplicitet, da se pomeri, ili treba mnoooooooogo vise. Vrlo je verovatno, da ce se prikloniti muzevljevom misljenju. A i taj MO posle toga 0 sa VE odmah pravi 0 sa MA ... njih dvoje vec imaju blago poljuljan odnos i bojim se da ovo ne bude okidac za niz svadja i rasprava (MO 0 MA i ME 90 JU).

Ima neko neki predlog? Sam nesto propustila, previdela?

Old 23-05-2009, 02:19   #44
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Froli kaže da se kod ovakvih pitanja: kako ću se osećati na tom mestu ?uzimaju signifikatori pitača i postavljaju u tu kuću ,da bi se videlo kako se oni tu osećaju..
merkur je već u 9 i nije mu tu baš nešto, on je peregrin ,mada je pod vladarstvom venere..znači voli to mesto..međutim, pošto je on brza planeta, a uskoro će krenuti retro ..šetkaće se tu izvesno vreme, znači biće nekih poteškoća i prilagođavanja,ali drugi znak u 9 su blizanci i kad merkur najzad stigne tu, on će biti svoj na svome..
mesec ako se stavi u 9 on je tu egzaltiran, pa znači da bi ona trebala ipak ,pomoću svojih osećanja ,pozitivnih ,prema tom inostanstvu ,da prebrodi neke eventualne početne nevolje..
naročito je potvrdno, da će i otići ,zbog ovog bliskog kontakta između merkura i venere....

da se dodam ako treba...
Old 23-05-2009, 09:33   #45
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool da se dodam ako treba...

Quote:
Originally Posted by zorana VIdi Poruku
Malo da vas sve maltretiram ...

Uvod: ... malo je reci da se vratil odusevljena, ona bi se najradije preselila, da moze, te mi je postavila sledece horarno pitanje: "da li cu otici za Kanadu? Kakav bi mi zivot bio tamo? Da li bih uspela?" Beograd, 22. April 2009. godine u 15:01h

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...Xb-u1122389455

Ima neko neki predlog? Sam nesto propustila, previdela?

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
Froli kaže da se kod ovakvih pitanja: kako ću se osećati na tom mestu ?uzimaju signifikatori pitača i postavljaju u tu kuću ,da bi se videlo kako se oni tu osećaju..
merkur je već u 9 i nije mu tu baš nešto, on je peregrin ,mada je pod vladarstvom venere..znači voli to mesto..međutim, pošto je on brza planeta, a uskoro će krenuti retro ..šetkaće se tu izvesno vreme, znači biće nekih poteškoća i prilagođavanja,ali drugi znak u 9 su blizanci i kad merkur najzad stigne tu, on će biti svoj na svome..
mesec ako se stavi u 9 on je tu egzaltiran, pa znači da bi ona trebala ipak ,pomoću svojih osećanja ,pozitivnih ,prema tom inostanstvu ,da prebrodi neke eventualne početne nevolje..
naročito je potvrdno, da će i otići ,zbog ovog bliskog kontakta između merkura i venere....

Ne treba da se dodam

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules