ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-04-2009, 15:14   #16
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Extra je što si položila.

Ali... Venera i Saturn nisu u uzajamnoj recepciji terminu, Saturn je u terminu Jupitera... tvom terminu... iako sam Saturn sem što je u polju fakulteta uopšte nema veze sa tvojim konkretnim pitanjem.

Mesec jeste najbrža planeta, ali ako nema DIREKTAN aspekt sa signifikatorom/ima, ne može da se dobije ni odgovor, a ovde Mesec prvo ima prvo 90° sa Saturnom, pa tek onda 60° sa Jupiterom...

Ja samo radim po pravilima TA

Nije ni TA apsolutno ispravna, seti se samo koliko horaraca nije dalo tačan rezultat
hmm..moguce da nije TA ispravna...ne samo za ovaj ispit..nego sam skoro pronasla na onoj zakljucanoj temi Horarna pitanja od prosle godine isto je bilo pitanje da li cu poloziti ispit...i isto je bilo receno da cu ga poloziti a ja ga polozila mnogo kasnije ...ali onda gresi ZET8LITE program... ...ja nema sanse da naucim sva ta dostaojanstva,termine ,triplicitete,lica.... ..to je za mene Spansko selo...ja cu ipak da se drzim po tom programu..

u sustini mislim da je astrologija egzaktna...i zaista mi je zao sto je ne proglase naukom pa da je studiramo ...ja bih prva! ...samo je u nama kako je tumacimo....to je neko moje misljenje...ali ti to Shmisho radis dobro..ja bi ti dala titulu Mastera ...
Advertisement

re:
Old 16-04-2009, 15:22   #17
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re:

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
hmm..moguce da nije TA ispravna...ne samo za ovaj ispit..nego sam skoro pronasla na onoj zakljucanoj temi Horarna pitanja od prosle godine isto je bilo pitanje da li cu poloziti ispit...i isto je bilo receno da cu ga poloziti a ja ga polozila mnogo kasnije ...ali onda gresi ZET8LITE program... ...ja nema sanse da naucim sva ta dostaojanstva,termine ,triplicitete,lica.... ..to je za mene Spansko selo...ja cu ipak da se drzim po tom programu..

u sustini mislim da je astrologija egzaktna...i zaista mi je zao sto je ne proglase naukom pa da je studiramo ...ja bih prva! ...samo je u nama kako je tumacimo....to je neko moje misljenje...ali ti to Shmisho radis dobro..ja bi ti dala titulu Mastera ...
Pa i ja samo koristim Zet 8 Lite astro program. Meni je samo u podešavanjima za triplicitet, termin podešeno na Ptolomeja, za dekanat / lice mi je podešeno na Chaldean, a za vladara stepena mi je opcija Classic, možda je u tome razlika

Ako ništa drugo, postoji Ptolomejeva tabela ovde na Forumu, pa je najbolje odatle da se gleda planetarno dostojanstvo

Hvala na pohvalama, ja samo učim i pratim po onome kako Froli podučava

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja o obrazovanju Reply With Quote

Old 16-04-2009, 15:38   #18
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Pa i ja samo koristim Zet 8 Lite astro program. Meni je samo u podešavanjima za triplicitet, termin podešeno na Ptolomeja, za dekanat / lice mi je podešeno na Chaldean, a za vladara stepena mi je opcija Classic, možda je u tome razlika

Ako ništa drugo, postoji Ptolomejeva tabela ovde na Forumu, pa je najbolje odatle da se gleda planetarno dostojanstvo

Hvala na pohvalama, ja samo učim i pratim po onome kako Froli podučava
a ha...sad cu i ja da podesim...ja nemam pojma da ima i to da se podesava ...samo sto je problem sto ja uopste ne mogu da nadjem LICE u tom programu...a znam da postoji ta Ptolmejeva Tabela..samo jos kad bih naucila da je citam...ali nema sanse...stvarno za neke stvari ne mogu da shavtim kako ne razumem.. ..e qq...al' sam Gllllll...pa

Old 16-04-2009, 15:45   #19
*Invisibleshadow*
Obično gatalo

*Invisibleshadow*'s Avatar

*Invisibleshadow* je offline
Registrovan: Jul 2008
*Invisibleshadow* je na dobrom putu
Standardno

koji faks da odaberem ?split 15.44,16.04.09
(recimo da sam razmišljala o dizajnu ,jezicima ,filozofiji i tako)

hoću li položit ispit koji pišem u u utorak?19.11split,17.04

Last edited by Shmishonja; 22-04-2009 at 14:16.. Reason: 2 u 1

Old 17-04-2009, 17:37   #20
nina4
Švrća

nina4 je offline
Registrovan: Apr 2008
nina4 je na dobrom putu
Standardno

Kcerka mi je danas pismeno polagala posljednji ispit na drugoj godini socioloskog fakulteta i ujedno je vezano s tim(radi iskustva) prije 10 dana trazila posao preko ljeta.Jos uvijek nije dobila nikakav odgovor premda su rekli zvati ,a rok je vec prosao ,pa me interesuje da li ce biti povoljno za nju?Od srca hvala. 17.34. Landskrona S vedska

da vidimo...
Old 22-04-2009, 14:40   #21
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidimo...

Quote:
Originally Posted by *Invisibleshadow* VIdi Poruku
koji faks da odaberem ?split 15.44,16.04.09
(recimo da sam razmišljala o dizajnu ,jezicima ,filozofiji i tako)

hoću li položit ispit koji pišem u u utorak?19.11split,17.04
Da vidimo ~ ti si ovde predstavljena Merkurom u Biku u IX polju i Mesecom u Jarcu na samom vrhu V polja. Razum ti kaže [Merkur] da treba da se baviš nečim "konkretnim i profitabilnim" a srce [Mesec] te vuče na umetnost. IX polje je u Biku, sa retro Venerom u Ribama u VII polju.

U kombinaciji Merkur u Biku i Mesec u Jarcu i Venere u Ribama svakako bih ti dala odgovor da fakultet treba da bude kreativnog tipa [Mesec u Vp.], dizajn [Bik] nakit [Bik] odeća [Venera].

Za jezik i filozofiju nema puno pokazatelja, sem što je sama Venera u Ribama kao glavni vladar IX polja pod vladavinom Jupitera, ali tebe srce ipak vuče na kreativno izražavanje i slikanje, crtanje, fotografiju, muziku.

A za drugo pitanje ~ da li ćeš položiti ispit : ti si stacionarna Venera u Ribama na 29° a ispit je X polje na 28° Raka [kraj znaka] sa Mesecom na 29° Jarca. Mesec i Venera imaju medjusobnu aplikaciju tako da je odgovor potvrdan, ali samim tim što se 60° odigrava na 29° imam utisak da ćeš uskoro da imaš još nekakvo petljanje sa istim ispitom [drugi deo, usmeni ili šta već]

Quote:
Originally Posted by nina4 VIdi Poruku
Kcerka mi je danas pismeno polagala posljednji ispit na drugoj godini socioloskog fakulteta i ujedno je vezano s tim(radi iskustva) prije 10 dana trazila posao preko ljeta.Jos uvijek nije dobila nikakav odgovor premda su rekli zvati ,a rok je vec prosao ,pa me interesuje da li ce biti povoljno za nju?Od srca hvala. 17.34. Landskrona S vedska
Da vidimo ~ ona je predstvaljena retro Saturnom u Devici u horarnom XII polju, a to je njeno VIII polje ~ jako je zabrinuta za celu situaciju, a njen ispit/posao je predstavljen horarnim I poljem [10p od 5 p.] koje je u Vagi, sa retro Venerom na kraju znaka Riba. Venera i Saturn nemaju aplikacija iako su medjusobno povezani preko Ptolomejeve tabele. Samim tim, ispit će proći, ali verovatno od posla neće biti [za sadg ništa. Ali se nadam da sam pogrešila...

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 29-04-2009, 09:50   #22
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Registrovan: Jan 2008
dannijella je na dobrom putu
Standardno

Nadam se da nisam omanula temu tj da cete je prihvatiti ovde. Naime aznima me da li cu iz treceg puta (za 2-3 nedelje) poloziti vozacki ispit.
Beograd, 09-54 h, 29.04.2009. Hvala puno!!!

da vidim...
Old 29-04-2009, 13:30   #23
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim...

Quote:
Originally Posted by dannijella VIdi Poruku
Nadam se da nisam omanula temu tj da cete je prihvatiti ovde. Naime zanima me da li cu iz treceg puta (za 2-3 nedelje) poloziti vozacki ispit.
Beograd, 09-54 h, 29.04.2009. Hvala puno!!!
Nisi omanula ~ i vozački ISPIT je ISPIT i spada pod oblas "obrazovanja"

Ti si Mesec u Raku u XII polju ~ ispit je X polje u Ribama sa Jupiterom u Vodoliji u VIII polju.

S obzirom da nema medju njima aplikacionih aspekata, niti ih neka treća planeta spaja, ne bih da baxuziram, ali mislim da nećeš ni ovog puta da položiš ispit ~ obavezno javi šta je bilo

Old 29-04-2009, 18:03   #24
Acting_Me
Obično gatalo

Acting_Me's Avatar

Acting_Me je offline
Registrovan: Apr 2009
Acting_Me je na dobrom putu
Standardno

Pitala bih za sestru koji bi fakultet bilo najbolje da upise, i gdje?
datum rodjenja 17.10.1990 Niksic 23:25
vrijeme post pitanja 18:03 29.04.2009

Old 30-04-2009, 15:59   #25
astrovila
Početnik

astrovila's Avatar

astrovila je offline
Registrovan: Mar 2009
astrovila je na dobrom putu
Standardno

Da li cu diplomirati do septembra?
Novi sad 15 i 58 30.04.2009.

Old 01-05-2009, 03:16   #26
zabicaa
Obično gatalo

zabicaa's Avatar

zabicaa je offline
Registrovan: Feb 2009
zabicaa je na dobrom putu
Standardno

Kada cu diplomirati?

01.05.2009. 03:16 Novi Sad
Naši sponzori
Advertisement

da vidim[o]...
Old 01-05-2009, 10:48   #27
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by Acting_Me VIdi Poruku
Pitala bih za sestru koji bi fakultet bilo najbolje da upise, i gdje?
datum rodjenja 17.10.1990 Niksic 23:25 ovo ne treba
vrijeme post pitanja 18:03 29.04.2009 ovo treba
Da vidimo ~ ona je predstavljena horarnim III poljem, koje se nalazi u Strelcu, sa Jupiterom na 23° Vodolije u horarnom IV polju, njenom II polju. Njen fakultet će biti predstavljen 9 poljem od horarnog III polja ~ a to je horarno XI polje na 00° Device, sa Merkurom na 29° Bika u horarnom VIII polju, njenom VI polju. Mesec je na 10° Raka u horarnom IX polju.

E, sad, analiza vladara IX polja ~ da vidimo šta ta planeta voli, pa samim tim, koji bi fakultet njoj odgovarao :

• ○ • ovde imamo Merkura na 29° Bika O° Pleiadaes ["zamućen vid"] : upravo ova postavka nam daje do znanja da ona "ne vidi" koji bi fakultet trebala da upiše. S obzirom da su i Mesec i Merkur i u praznom hodu i uskoro menjaju znak, nedoumica je očigledna.

• ○ • Promenom znaka i izlaska iz praznoh hoda, Merkur će biti u svom drugom sedištu ~ u znaku Blizanaca i prvi aspekt koji bude sklopio biće upravo sa Mesecom koji je isto promenio znak i ušao u znak Lava.

• ○ • Sama pozicija Meseca u Raku u horarnom IX polju sugeriše da bi fakultet trebao biti blizu doma gde sestra živi [Rak se vezuje za grad gde je rodjena] Takodje, Merkur u Biku egzaltira taj Mesec, pa opet daje sliku da bi osobi najbolje bilo da ostane blizu kuće.

• ○ • Tip fakulteta : Merkur se obično vezuje za komunikacije, pisanje, govor, s obzirom da iz Bika ulazi u Blizance, to još više naglašava neki fakultet koji se vezuje za ljude, vaspitanje, obrazovanje, ali isto tako i za tehnologiju, Merkur je u njenom VI polju, pa je moguće da bi mogla da upiše i psihologiju, ali i medicinu ako ima sklonosti ka tome.

• ○ • S druge strane, arapska tačka obrazovanja ~ nalazi se 09° Škorpiona u horarnom I polju [tvom polju] pa je moguće da će sestra da sledi tvoje korake.

Quote:
Originally Posted by astrovila VIdi Poruku
Da li cu diplomirati do septembra?
Novi Sad 15 i 58 30.04.2009.
Da vidimo ~ ti si Asc' u Devici i to na 28°, sa Merkurom na 29° Bika u IX polju. Mesec je na 23° Raka u X polju. Tvoj racio je usmeren na sam fakultet, a srce ti treperi da li će ispiti proći kako treba.

• ○ • S obzirom da i Mesec i Merkur menjaju svoj znak i izlaze iz praznog hoda, stagnacija koja je do sad trajala će prestati, a dodatno, Mesec i Merkur imaju medjusobno prvu aplikaciju 60° pa samim tim odgovor je potvrdan, hoćeš, diplomiraćeš u željenom roku.

Quote:
Originally Posted by zabicaa VIdi Poruku
Kada cu diplomirati?

01.05.2009. 03:16 Novi Sad
Da vidimo ~ ti si Asc' u Ribama sa Jupiterom na 23° Vodolije u XII polju i Mesec na 00° Lava na vrhu samog VI polja. Fakultet je IX polje u Strelcu a diplomski ispit je X polje u Strelcu, pa imaju isti signifikator kao i ti ~ Jupiter.

• ○ • Nama treba povezivanje Meseca i Jupitera da bi dobili potvrdan odgovor ~ Mesec i Jupiter imaju aplikaciju, ali nju prekida čak 2 Mesečeva aspekta ~ Mesečav aspekt sa Venerom i Mesečev aspekt sa Marsom ~ ovo nam ukazuje da ćeš diplomirati ali ne u željenom i planiranom roku, jer će te nedostatak para, ali i polaganje ponovno nekih ispita usporiti u tome.

Old 01-05-2009, 11:05   #28
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
Registrovan: Jul 2007
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

da li cu ja diplomirati i kada...???
1.05.2009, 11.05h, bgd.

Old 01-05-2009, 14:43   #29
devojcica.sa.sibicama
Švrća

devojcica.sa.sibicama's Avatar

devojcica.sa.sibicama je offline
Registrovan: Apr 2009
devojcica.sa.sibicama je na dobrom putu
Standardno

Da li cu diplomirati do kraja godine?

Novi Sad, 1.05. u 14:44h

da vidimo ...
Old 01-05-2009, 15:56   #30
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by VIDANA VIdi Poruku
da li cu ja diplomirati i kada...???
1.05.2009, 11.05h, bgd.
Da vidimo ~ ti si Asc' u Lavu, sa Suncem u BIku u X polju i Mesec u Lavu u I polju. Razum ti totalno vlada nad emocijama i emocije ti totalno vladaju nad razumom ~ ovde se vidi velika zbunjenost koja vlada tvojim mislima.

Diplomski ispit je X polje ~ ono se nalazi u Ovnu sa Marsom u Ovnu u IX polju [polju fakulteta kojim vlada Jupiter u Vodoliji]

U razgovoru sa Ptolomejem on nam je rekao za Sunce da :

Sunce je pod vladavinom Venere i u njenom je
triplicitetu
Sunce egzaltira Mesec i u njegovom je dekanatu
Sunce je u terminu Merkura
Sunce se nalazi na stepenu kojim vlada Jupiter
sve vezano za Mars za Sunce je u izgonu
Sunce nema pad

iz ovoga vidimo da je tebi mnogo bitnije brdo drugih stvari nego samo polaganje diplomskog ispita, jer se Sunce vezalo i za Veneru i za Mesec i za Merkur, a nikako ne voli Marsa [ispit] iako si orijentisana na sam fax [Jupiterov stepen]

E, sad, da vidimo šta Ptolomej ima da kaže za Mars :

Mars je u svom sedištu i u svom licu
egzaltira Sunce i u njegovom je triplicitetu
u Venerinom je terminu i sve vezano za Veneru za marsa je u izgonu
na Jupiterovom je stepenu
sve vezano za Saturn za Mars je pad
iz ovoga vidimo da sam ispit je jako zainteresovan da ga ti položiš i ni malo ga ne interesuje ništa od onoga što tebe interesuje

Na kraju ~ ono najbitnije ~ da li postoji aplikacija izmedju Sunca i Marsa ili Meseca i Marsa [?] Izmedju Sunca i Marsa nema aplikacija, niti ih neka treća planeta spaja, a izmedju Meseca i Marsa ima medjusobna direktna 120° aplikacija. Znači ~ odgovor je potvrdan ~ vremenski -/+ 2 godine.

Quote:
Originally Posted by devojcica.sa.sibicama VIdi Poruku
Da li cu diplomirati do kraja godine?

Novi Sad, 1.05. u 14:44h
○ Da vidimo ~ ti si Asc' u Devici sa Merkurom na 00° Blizanaca u IX polju i Mesec na 09° Lava u XI polju. Ispit je isto predstavljen Merkurom, jer je na vrhu X polja ~ Blizanac. Fakultet je IX polje u Biku, sa Venerom na 02° Ovna u VII polju.

○ Da bi dobili potvrdan odgovor, treba nam aplikacija izmedju Meseca i Merkura, ili da ih neka treća planeta spaja. Mesec i Merkur imaju separacioni 60°. Mesec ima sledeću aplikaciju 120° Venera. Potvrdnog odgovora i ima i nema, jer :

Merkur uskoro postaje retrogradan, pa samim tim iz ovog horarca dobijamo sledeći odgovor ~ može da se desi da će sve krenuti svojim pravim tokom, ti ćeš nabaviti sve podatke/udžbenike/informacije koje ti trebaju za polaganje završnih ispita, ali da će u jednom trenutku da jednostavno "staneš" sa svim tim i da se ponovo orijentišeš na ono što si do sad radila, a smetalo ti je da u roku završiš sa ispitima ~ to će verovatno biti simbolika retrogradnog Merkura u Biku.

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules