ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 25-01-2010, 13:38   #31
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Registrovan: Mar 2007
carobnica je na dobrom putu
Thumbs up

Da li cu dobiti sponzorstvo(stipendiju) za nastavak studija-master u inostranstvu?
ps. sta u ovom horarcu posmatram, 2 od 9,kao novac iz inostranstva?!
hvala puno
Submit to Digg   Pitanja o nasledju Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

samo da se dodam...
Old 25-01-2010, 13:43   #32
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool samo da se dodam...

Quote:
Originally Posted by carobnica VIdi Poruku
Da li cu dobiti sponzorstvo(stipendiju) za nastavak studija-master u inostranstvu?
ps. sta u ovom horarcu posmatram, 2 od 9,kao novac iz inostranstva?!
hvala puno
Posmatra se Asc' / Mesec i XI polje ~ kao "dar od Boga" ili "nagrada koja dolazi s neba" (to je osnovno značenje XI polja u TA)

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 25-01-2010, 13:48   #33
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Standardno

Oki, znaci trazim povezanost Meseca,kao vladara Asc sa Marsom,vl.11. Oni ce ici u 60,ali pre toga ce Mesec napraviti neke aspekte. Kako da to gledam?
Jel u ovom slucaju ne posmatram 2 ili 8 polje?
Da, kako bih mogla da vidim sta ljudi koji odlucuju ko dobija stipendiju misli o meni,9 kucu ili nesto drugo..?!
hvala puuuno Smile :**

re :
Old 25-01-2010, 14:14   #34
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Quote:
Originally Posted by carobnica VIdi Poruku
Oki, znaci trazim povezanost Meseca,kao vladara Asc sa Marsom,vl.11. Oni ce ici u 60,ali pre toga ce Mesec napraviti neke aspekte. Kako da to gledam?
Jel u ovom slucaju ne posmatram 2 ili 8 polje?
Da, kako bih mogla da vidim sta ljudi koji odlucuju ko dobija stipendiju misli o meni,9 kucu ili nesto drugo..?!
hvala puuuno Smile :**
Predpostavljam da je pitanje u 13h38? Tvoje II polje ~ novac ~ ne treba da se gleda, niti VIII polje ~ tudj novac ~ samo gledamo da li će nešto da ti "padne s neba" tj. XI polje
X polje su te osobe koje treba da ti daju stipendiju

Ovde baš imamo da Mesec ima prvu aplikaciju sa Jupiterom (vladar X polja) ~ ti dolaziš u kontakt sa tim ljudima koji treba da ti daju stipendiju. Posle toga Mesec ima aspekt sa Saturnom (vladar VII - VIII - IX polja) ti dolaziš u kontakt i sa ljudima u inostranstvu. Posle Mesec sklapa aspekt sa Suncem (vladar III polja) ti dobijaš potvrdu & dokument zvanično da dobijaš stipendiju i na kraju Mesec ima aplikaciju sa Marsom ~ stipendija je u "tvojim rukama"

Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 25-01-2010, 14:19   #35
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Standardno

Shmile ti si fenomenalna!! ))
Prvo, ako da Bog, bicu presecna, a drugo bas tako kako si rekla, prvi aspekt Mesec/Jupiter,za mesec dana idem u inostranstvo, rezultati su za tri meseca,drugi kontakt Mesec/Saturn 4 stepena,to bi moguce moglo da se odlozi, i nakon toga tek u maju su definitivni rezultati,sto bi mogao da bude neki dokument kao potvrda, Mesec/Sunce, poslednji aspekt 5 stepeni orbis!

Hvala ti od srca :****
Verujem u tvoje tumacenje,i nadam se da cu je dobiti,javljam cim bude )

jos jedan detalj, orbis Mesec (vl.Asc) sa Marsom (vl.11) je manje od 11 stepeni.. Konkretno, prvi novac bih i trebala da dobijem u oktobru, sto je manje/vise taj orbis..

Last edited by Shmishonja; 25-01-2010 at 14:23.. Reason: da bude na jednom mestu...

Old 24-02-2010, 06:49   #36
BIBBA
Početnik

BIBBA's Avatar

BIBBA je offline
Registrovan: Sep 2008
BIBBA je na dobrom putu
Standardno

Pa nemam pojma gde da postavim pitanje,al ajd ovde,jer je ova oblast deo problema.
Hoce li biti nesto konkretno od nasledja?Mogla bi potpitanje,dal da se upustamo u tu borbu il da krvopijama pustimo da urade kako hoce,tj.dal ima smisla?Dedino nasledje je upitanju.

Datum je>24.02.2010.
Vreme>6.49 jutro
Mesto=Novi Sad

Sta da gledam nemam pojama,toliko analiza,a najopasnije je kad tumaci polu-strucnjak.Koliko kapiram cetvrta kuca je trenutno mi bas naglasena,i njen vladar se vraca,Saturn kroz prvu,i Pluton tu luduje,a i Cvor valja direkt tranzitira.Vladar Asc je u 11 kuci,a Vladar 4 u 1.Tu je i natalni Mesec koji luduje ceo zivot,i toliko kaze program.

Sve se jako brzo desava,...
kokretniji podaci su na pp

Last edited by BIBBA; 24-02-2010 at 07:09..

da vidimo...
Old 24-02-2010, 17:46   #37
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo...

Quote:
Originally Posted by BIBBA VIdi Poruku
Pa nemam pojma gde da postavim pitanje,al ajd ovde,jer je ova oblast deo problema.
Hoce li biti nesto konkretno od nasledja?Mogla bi potpitanje,dal da se upustamo u tu borbu il da krvopijama pustimo da urade kako hoce,tj.dal ima smisla?Dedino nasledje je upitanju.

Datum je>24.02.2010.
Vreme>6.49 jutro
Mesto=Novi Sad

Sta da gledam nemam pojama,toliko analiza,a najopasnije je kad tumaci polu-strucnjak.Koliko kapiram cetvrta kuca je trenutno mi bas naglasena,i njen vladar se vraca,Saturn kroz prvu,i Pluton tu luduje,a i Cvor valja direkt tranzitira.Vladar Asc je u 11 kuci,a Vladar 4 u 1.Tu je i natalni Mesec koji luduje ceo zivot,i toliko kaze program.

Sve se jako brzo desava,...
kokretniji podaci su na pp
Da vidimo :

-1- u Tradicionalnoj Astrologiji se se ne uporedjuju natalne planete i natalna polja sa poljima i planetama iz horarnog čarta

-2- u Tradicionalnoj Astrologiji se ne koriste Uran, Neptun i Pluton (njih zamenjuju ~ Saturn, Jupiter i Mars ~ tim redosledom)

-3- a sad horarac : tvoj deda ~ mamin tata ~ je horarno I polje (IV polje od X polja) a njegova nepokretna imovina je horarno IV polje. Deda je znači Jupiter na 08° Riba na samom Asc', njegova nepokretna imovina je predstavljena Merkurom na 21° Vodolije u XII polju. Ovde vidimo da je deda po malo tvrdoglav i da nije ostavio testament (Jupiter je preko izgona i pada povezan sa Merkurom ~ pored toga što Merkur vlada dedinom nekretninom, vlada i dokumentima uopšteno) Ti i tvoja porodica ste predstavljeni Mesecom na 03° Raka skoro na samom vrhu horarnog V polja ( a to je VIII polje tvoje mame ~ njeno nasledje od oca...)

-4- da bi dobili odgovor - treba nam povezivanje ili Jupitera i Meseca ili pak Merkura i Meseca ~ ovde imamo da izmedju Jupitera i Meseca postoji apl. 120° a da izmedju Merkura i Meseca nema aspekta. Ali, pre nego što Mesec sklopi 120° sa Jupiterom, on ima aspekt 120° sa Suncem, pa na taj način Sunce ovde igra ulogu posrednika koji može na neki način da ugrozi spajanje Meseca i Jupitera, a dodatno, sam Jupiter kasnije ima O° sa Suncem. Sunce u ovom horarcu vlada VI poljem ~ to su rodjaci koji se najverovatnije odavno mešaju u celu priču (mnogo pre vas ~ kako je Mesec na 03° a Sunce je na 05° )

-5- samim tim odgovor na horarno pitanje : postoji šansa da ti i tvoji dobijete nasledje, ali će ono biti izuzetno malo u odnosu na ono što će ostala rodbina da dobije

Old 24-02-2010, 19:26   #38
BIBBA
Početnik

BIBBA's Avatar

BIBBA je offline
BIBBA je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vidimo :

-3- a sad horarac : tvoj deda ~ mamin tata ~ je horarno I polje (IV polje od X polja) .... Ovde vidimo da je deda po malo tvrdoglav i da nije ostavio testament

-4- ~ to su rodjaci koji se najverovatnije odavno mešaju u celu priču (mnogo pre vas ~ kako je Mesec na 03° a Sunce je na 05° )

-5- samim tim odgovor na horarno pitanje : postoji šansa da ti i tvoji dobijete nasledje, ali će ono biti izuzetno malo u odnosu na ono što će ostala rodbina da dobije
Pametnice nasha
Tvrdoglavi moj deka,da,zeznuo je sebe i mene
I mi sad tek otkrivamo da su se rodjaci mesali mnooogo pre nas u celu pricu,sad otkrivamo da su izgleda i falsifikovali nesto,deda kad bi mu rekla bio bi tuzan,al to je sad gotovo...
E koliko je to malo-malo,..10-15 % malo od celog nasledja (sto ja i trazim), jel se to daje razjasnit?to i jeste taman malo koliko sam i htela trazit od krvopija,pa mozda onda uspemo nesto ...
I ovo rodbina-mnozina,jel vise njih,posto se treba delit samo na dvoje,nas i jednog rodjaka,al se mesaju trece krvopije(ovi vec pomenuti-sto su mutili mnogo pre nego se i mislilo o tome)....
Al ne dam se ja,na pravdi boga da se nesto radi,al izgleda je sve protiv mene i deke...

Hvaaaaala,ovo je bilo 200km/h brzo
Javljam rezultate ako prezivim...

Last edited by BIBBA; 24-02-2010 at 19:54..

Old 24-02-2010, 21:18   #39
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
Registrovan: Apr 2009
zorana je na dobrom putu
Standardno

Shmisho,

mogu ja da se nadovezem? Smeeeem?

Elem, eto ti belaja kada je pitac neprecizan ... otkud tebi ideja da je ovde uopste rec o dedinom IV polju? Da se razumemo, meni su zemljiste, stanovi, lokali i kuce takodje prvo prosli kroz glavu, medjutim, posle sam se zapitala - a sta ako se radi o hartijama od vrednosti? Pozamasnom deviznom racunom? O nakitu, automobilima, oruziju ili necemu sto ima numizmaticku vrednost? Onda bi se cela prica presaltovala na vladavinu II polja, sta mislis?

Sve su to blagoslovi tajnovitih i nejasnih pitanja ... mozes da pustis masti na volju, pa posle ko ti kriv sto nisi nabola signifikatore!

Zato molim Bibbu: ako postoji ikakva mogucnost, opisi nam sto je preciznije moguce o cemu je ovde tacno rec, jer u suprotnom se pitanje svodi na odnos I i VII - ti vs. suparnicka strana. Kome tu sta pripada? Kome je trebalo nesto da pripadne, pa nije?
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-02-2010, 03:44   #40
BIBBA
Početnik

BIBBA's Avatar

BIBBA je offline
BIBBA je na dobrom putu
Wink

Quote:
Originally Posted by zorana VIdi Poruku
Shmisho,
otkud tebi ideja da je ovde uopste rec o dedinom IV polju? Da se razumemo, meni su zemljiste, stanovi, lokali i kuce takodje prvo prosli kroz glavu, medjutim
Nema medjutim.

Old 26-02-2010, 17:52   #41
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Molila bih Shmisho da mi odgovori, jer vidim da vlada velikim znanjem iz HORARNE astrologije na jedno veoma vazno pitanje. Naima ja sam mama i ovo pitanje postavljam za sina. On ima testament dede koji je preminuo. Preko suda, parnicom trazi priznanje ili potvrdu ovog testamenta. Moja mama i sestre ne priznaju testament i navode da to nije moj otac napisao; iz tog razloga traze grafologa da to ispita . Sve to dokumentuju nekim navodnim njegovim potpisima od pre 10 godina, koje mi ne priznamo, jer na te dokumente se je mogao svako podpisati, a i potpis mog oca se je promenio za tih 10 godina usled bolesti. Sta ce od toga biti i da li ce uspeti oboriti testament koji posedujemo?? Pitanje je postavljeno 26.2.2010 u 17 casova i 50 minuta u Somboru.
Molim te kako se otvara karta za HORARNO PITANJE, da li postoji neki program za Horarna pitanja? Velika Hvala na odgovoru i pruzenoj pomoci.

re : heh ♪♥♫
Old 26-02-2010, 18:15   #42
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re : heh ♪♥♫

Quote:
Originally Posted by zorana VIdi Poruku
Shmisho,

mogu ja da se nadovezem? Smeeeem?

Elem, eto ti belaja kada je pitac neprecizan ... otkud tebi ideja da je ovde uopste rec o dedinom IV polju? Da se razumemo, meni su zemljiste, stanovi, lokali i kuce takodje prvo prosli kroz glavu, medjutim, posle sam se zapitala - a sta ako se radi o hartijama od vrednosti? Pozamasnom deviznom racunom? O nakitu, automobilima, oruziju ili necemu sto ima numizmaticku vrednost? Onda bi se cela prica presaltovala na vladavinu II polja, sta mislis?

Sve su to blagoslovi tajnovitih i nejasnih pitanja ... mozes da pustis masti na volju, pa posle ko ti kriv sto nisi nabola signifikatore!

Zato molim Bibbu: ako postoji ikakva mogucnost, opisi nam sto je preciznije moguce o cemu je ovde tacno rec, jer u suprotnom se pitanje svodi na odnos I i VII - ti vs. suparnicka strana. Kome tu sta pripada? Kome je trebalo nesto da pripadne, pa nije?
Ne, Zokac, sve je ok, na pm smo to ja i Bibi razjasnile, zato sam odmah i krenula na dedino IV polje ~ to je nekretnina u pitanju koja treba da se raspodeli na njenu majku i rodjake.

Old 28-02-2010, 01:20   #43
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
Ovako..kada mi je tata umro imovina se razdjelila na sestru, mamu i mene..3 djela..zanima me jedna stvar: tata je tokom života trebao dobiti odštetu za smrt majke i dobio ju je nakon dugog niza godina čekanja i svega i svačega....no dobio je samo pola tj prvi dio...e sada, budući da smo u kreditima i hipoteci, da mama ne radi..taj drugi dio bi nam dobro došao...

dakle pitanje: Hoćemo li dobiti 2 dio odštete za smrt bake i kada otprilike?
vrijeme: 19:37h, pula, 14.sječnja 2010.

Inače, sve je na sudu.

Hvala
Može li netko pogledati, veoma mi je bitno ...hvala!

da vidimo...
Old 01-03-2010, 16:10   #44
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo...

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
Ovako..kada mi je tata umro imovina se razdjelila na sestru, mamu i mene..3 djela..zanima me jedna stvar: tata je tokom života trebao dobiti odštetu za smrt majke i dobio ju je nakon dugog niza godina čekanja i svega i svačega....no dobio je samo pola tj prvi dio...e sada, budući da smo u kreditima i hipoteci, da mama ne radi..taj drugi dio bi nam dobro došao...

dakle pitanje: Hoćemo li dobiti 2 dio odštete za smrt bake i kada otprilike?
vrijeme: 19:37h, pula, 14.sječnja 2010.

Inače, sve je na sudu.

Može li netko pogledati, veoma mi je bitno ...hvala!
Da vidimo :

• pokojna baka je horarni Asc' (10 polje od IV polja) i Sunce na 24° Jarca u horarnom V polju (inače V polje je 2 polje od pokojnog oca ~ njegove finansije)

• znači ovde gledamo horarno I, II i XI polje + Mesec i tražimo aplikaciju izmedju tih planeta da bi videli da li će do drugog dela isplate da dodje ili ne (horarno II polje ~ bakin novac, horarno XI polje ~ mamin novac, tatino nasledje)

• Mesec 18° Jarca odmah iza Sunca i ide ka O° sa njim
• II polje (bakina imovina, novac) Merkur retrogradni na 05° Jarca isto u V polju horarnog čarta, a Merkur je i vladar maminog II polja (horarno XI polje, koje je i tatino VIII polje ~ nasledje)

○ ovde vidimo da Mesec povezuje Sunce i Veneru (Venera je mama) i s obzirom da je imao već aspekt sa Mesecom ~ deo novca je već dobijen ~ tako spaja sve vas i donosi potvrdan odgovor. Vremenski -/+ 6 meseci od postavljanja pitanja

da vidimo...
Old 01-03-2010, 17:10   #45
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo...

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
Naime ja sam mama i ovo pitanje postavljam za sina. On ima testament dede koji je preminuo. Preko suda, parnicom trazi priznanje ili potvrdu ovog testamenta. Moja mama i sestre ne priznaju testament i navode da to nije moj otac napisao; iz tog razloga traze grafologa da to ispita . Sve to dokumentuju nekim navodnim njegovim potpisima od pre 10 godina, koje mi ne priznajemo, jer na te dokumente se je mogao svako podpisati, a i potpis mog oca se je promenio za tih 10 godina usled bolesti.
Sta ce od toga biti i da li ce uspeti oboriti testament koji posedujemo?? Pitanje je postavljeno 26.2.2010 u 17 casova i 50 minuta u Somboru.
Da vidimo :

• kod ovakvog horarnog pitanja prvo pogledamo snagu vladara I polja i vladara VII polja, a posle snagu vladara II polja i VIII polja :

~ vladar I polja je pitač - to ste vi u ovom slučaju ~ Asc' u Devici sa Merkurom na 25° Vodolije u VI polju
~ vladar VII polja (suprotna strana, sestre i majka) su predstavljene Jupiterom na 09° Riba na samom vrhu VII polja

○ iz ovoga vidimo da su oni za sad u boljoj poziciji od vas, jer je po dostojanstvima (tabeli) Jupiter mnogo bolje postavljen nego Merkur

~ vladar II polja je vaš advokat, tj. sve one osobe koje rade da bi vama pomogle i on je predstavljen Venerom na 19° Riba u VII polju (pa bi mogao da to bude i VAŠ grafolog koji će svedočiti u vašu korist)
~ grafolog je pak predstavljen VIII poljem (tj. VIII polje je i advokat vaše majke i sestara) kao retro Mars na 01° Lava u XI polju

○ ovde pak vidimo da je Venera mnogo jača u odnosu na Marsa, ali je pod nj vladavinom, što znači da će na neki način svedočenje vašeg grafologa kao i odbrana vašeg advokata da ima uticaja na celu priču, ali ne i na izlaganja njihovog advokata i grafologa

• takodje, interesuje nas da li će doći do povezivanja testamenta koji vi imate i "tematike" nasledja ~ to gledamo kroz odnos II i VIII polja, ponovo, jer II polje je nešto što vi imate u svom vlasništuvu ~ testament, dok je VIII polje ~ nasledje. Ovde su Venera i retro Mars ~ za sad njih dvoje nemaju aplikacija, ali zato, kad Venera predje iz Riba u znak Ovna, ona odmah sklapa 120° sa Marsom koji odmah potom i kreće direktno.

~ rezime cele ove priče : mislim da će na početku biti žestokog "povuci-potegni" na sudjenju, da ćete se svi žestoko zalagati za ono što imate od dokumenata i dokaza, ali da će ipak na kraju (posle -/+ 3 do 6 meseci) da uspete da ostvarite željeni cilj.

Sa srećom.

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules