ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 10-05-2009, 16:14   #31
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Da li cemo mama i ja uspeti da prodamo stan i kupimo dva manja stana?
Bgd, 15.42 09.05.2009.

Hvala!
asc je na 2 ,40 vage sa venerom u ovnu
mc.10 kuća- tvoja majka je na 3,13 raka ,sa mesecom na 23 skorpije
predpostavljam da se stan vodi na tvoju majku, pa ćemo 10 kuću uzeti kao asc.i dispozitora mesec kao signifikatora majke.
ic. ili majčina 7 kuća, je u jarcu sa r.saturnom u devici..

mesec je u znaku svoga pada, pa majka nije raspoložena da se bavi bilo kakvim ozbiljnijim poslovima,naročito ne da menja stan, jer je mesec u izgonu venere ,koja je dispozitor njene 4 kuće ,a i tebe kao pitača..tako da majka uopšte nevoli tvoju ideju o kupoprodaji i nevoli ni potencijalni drugi stan..
tražimo povezivanje meseca i r.saturna--ima daleka aplikacija ,kad mesec promeni znak,ali je pre toga presecaju drugi mesečevi aspekti..od kojih je najznačajniji ,ovaj koji prvo sklapa mesec 90 sa jupiterom..
a i povezivanje meseca sa r saturnom,preseca mars,jer imamo antisciju r.saturna sa marsom..koji je vladar majčine 10 kuće, a to je cena stanova...mars je u ovnu u svom sedišti, vrlo jak, pa prema tome i cena je visoka...nećete moći verovatno, da na osnovu prodaje jednog stana, imate dovoljno para za kupovinu dva manja stana..
odgovor je negativan..za sada nećete uspeti u toj kupoprodaji..

ps.mislim da si ovo pitanje postavila prerano ,jer je asc na samom početku znaka, a i ostali uglovi horoskopa takođe..

Last edited by jupiter u raku; 10-05-2009 at 16:29.. Reason: dopuna
Submit to Digg   Pitanja o domu, nekretninama, kupovina & prodaja Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-05-2009, 20:07   #32
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

E, Jupi, hvala puno, javicu sta se desava..

da se dodam ako treba...
Old 11-05-2009, 11:34   #33
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow da se dodam ako treba...

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
Da li cemo mama i ja uspeti da prodamo stan i kupimo dva manja stana?
Bgd, 15.42 09.05.2009.

Hvala!
Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
asc je na 2 ,40 vage sa venerom u ovnu
mc.10 kuća- tvoja majka je na 3,13 raka ,sa mesecom na 23 skorpije
predpostavljam da se stan vodi na tvoju majku, pa ćemo 10 kuću uzeti kao asc.i dispozitora mesec kao signifikatora majke.
ic. ili majčina 7 kuća, je u jarcu sa r.saturnom u devici.. GREŠKA

mesec je u znaku svoga pada, pa majka nije raspoložena da se bavi bilo kakvim ozbiljnijim poslovima,naročito ne da menja stan, jer je mesec u izgonu venere ,koja je dispozitor njene 4 kuće ,a i tebe kao pitača..tako da majka uopšte nevoli tvoju ideju o kupoprodaji i nevoli ni potencijalni drugi stan..

tražimo povezivanje meseca i r.saturna--ima daleka aplikacija ,kad mesec promeni znak,ali je pre toga presecaju drugi mesečevi aspekti..od kojih je najznačajniji ,ovaj koji prvo sklapa mesec 90 sa jupiterom..

a i povezivanje meseca sa r saturnom,preseca mars,jer imamo antisciju r.saturna sa marsom..koji je vladar majčine 10 kuće, a to je cena stanova...mars je u ovnu u svom sedišti, vrlo jak, pa prema tome i cena je visoka...nećete moći verovatno, da na osnovu prodaje jednog stana, imate dovoljno para za kupovinu dva manja stana..

odgovor je negativan..za sada nećete uspeti u toj kupoprodaji..

ps.mislim da si ovo pitanje postavila prerano ,jer je asc na samom početku znaka, a i ostali uglovi horoskopa takođe..
IV polje od X polja je Asc' ne horarni IC' a horarni IC' je potencijalni kupac tog stana a horarni Desc' je cena stana

~ Znači da još jednom naglasimo:

Mama je Mesec 23° Škorpiona u O° sa njenim VI poljem [horarno III polje]
stan je Venera 06° Ovna u horarnom VII polju [mamino X polje]
potencijalni kupac je retro Saturn 14° Device u horarnom XII polju [mamino III polje]
cena stana je Mars 13° Ovna u horarnom VII polju [mamino X polje]

Sve ostalo je OK

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja o domu, nekretninama, kupovina & prodaja Reply With Quote

Old 11-05-2009, 14:10   #34
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

ljubim te ja..Shmisho,kad imaš toliko živaca, da proveravaš ove naše analize..i plus da radiš svoje analize i plus sve druge obaveze.....

ali ,ja samo još da kažem, da ti verovatno nisi dobro videla, ili razumela u ovom gornjem horarcu....
nije ono crveno ,što si naglasila greška..!!
jeste majčina 7 kuća- horarni IC u jarcu, sa r.saturnom u devici i to je potencijalni kupac.....tako sam i napisala...

ustvari problem je što ja nisam bila dovoljno jasna...

xa xa xa...
Old 11-05-2009, 16:48   #35
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Talking xa xa xa...

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
ljubim te ja..Shmisho,kad imaš toliko živaca, da proveravaš ove naše analize..i plus da radiš svoje analize i plus sve druge obaveze.....

ali ,ja samo još da kažem, da ti verovatno nisi dobro videla, ili razumela u ovom gornjem horarcu....
nije ono crveno ,što si naglasila greška..!!
jeste majčina 7 kuća- horarni IC u jarcu, sa r.saturnom u devici i to je potencijalni kupac.....tako sam i napisala...

ustvari problem je što ja nisam bila dovoljno jasna...

Retro Merkur na delu

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 12-05-2009, 00:28   #36
oblak
Početnik

oblak je offline
Registrovan: Apr 2009
oblak je na dobrom putu
Standardno

mene interesuje ako neko moze da mi kaze da li ce mi tata (roditelji) do kraja godine kupiti stan? Hvala puno

Sombor 00:28 12.05.2009

Last edited by Shmishonja; 12-05-2009 at 20:36..

pitanje
Old 12-05-2009, 08:50   #37
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Question pitanje

Quote:
Originally Posted by oblak VIdi Poruku
mene interesuje ako neko moze da mi kaze da li ce mi tata (roditelji) do kraja godine kupiti stan? Hvala puno

Sombor 00:28 12.04.2009
Prvo samo ~ 12. april, ili 12. maj?

da vidimo ...
Old 13-05-2009, 11:16   #38
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by oblak VIdi Poruku

Sombor 00:28 12.05.2009
Da vidimo ~ tvoj tata je predstavljen horarnim IV poljem, koje se nalazi u Biku, a vladar je Venera na 08° Ovna u horarnom III polju.

Mesec je na 22° Strelca O° XII polje.

Potencijalni stan je 4 polje od IC ~ VII polje horarca ~ koje se nalazi u Raku upravo sa tim Mesecom u horarnom XII polju.

cena tog stana je predstavljena 7 poljem od Desc' ~ horarno I polje ~ koje se nalazi u Jarcu sa retrogradnim Saturnom na 14° Device u horarnom VIII polju.

prodavac tog stana [osoba vlasnik, ili pak agent za nekretnine] je predstavljen horarnim X poljem ~ koje se nalazi u Škorpionu, sa Marsom na 14° Ovna u horarnom III polju.

Da bi dobili odgovor ~ posamtramo odnos tate / Venere, Marsa / prodavca prvo, pa onda i stana / Meseca i cene stana / Saturn :

• Mars i Venera imaju preko antiscije povezivanje O° sa Saturnom, a i sam Mesec spaja i Veneru i Saturn i Mars! Dodatno ~ baš prvi Mesečev aspekt je 60° sa Jupiterom ~ što nam pokazuje da će na neki način informacija o potencijalnom stanu doći preko nekog tatinog prijatelja.

• Samim tim ~ odgovor je potvrdan ~ tata će kupiti stan

Old 13-05-2009, 11:50   #39
oblak
Početnik

oblak je offline
Registrovan: Apr 2009
oblak je na dobrom putu
Standardno

Shmishonja hvala punooooo :-) sad idem malo da izucavam ovo.

A cim se to desi, javljam se da potvrdim ;-)

Hvala jos jednom
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-05-2009, 16:10   #40
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno

Draga Smiso, poslusacu savet horarca i sudski postupak oko prodaje nasledjenog stana smo stopirali. Moje pitranje je: Dali ce stan koji je sada vlasnistvo po pola mog muza i moje svekrve ostati mom suprugu ili cemo kad tad morati opet sa nekim sudski da ga delimo.

Skopje 16.maj 2009 u 16.00 casa.
Hvala.

da vidimo ...
Old 18-05-2009, 10:48   #41
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Draga Smiso, poslusacu savet horarca i sudski postupak oko prodaje nasledjenog stana smo stopirali.

Moje pitranje je: Da li ce stan koji je sada vlasnistvo po pola mog muza i moje svekrve ostati mom suprugu ili cemo kad tad morati opet sa nekim sudski da ga delimo.

Skopje 16.maj 2009 u 16.00 casa.
Hvala.
Da vidimo ~ tvoj suprug je VII polje ~ pod vladavinom Marsa u Ovnu u tom polju, a njegov stan je X polje ~ pod vladavinom Meseca u Vodoliji u V polju [njegovom XI polju] Njegova majka je IV horarno polje ~ stacionarni Saturn u Devici na kraju XI polja.

Ovde vidimo da je stan pod vladavinom Saturna, dok Satun uopšte nema povezanosti sa Mesecom ~ delimično vlasništvo majke. Problem jeste da Mesec nema povezanosti sa Marsom, a ni Mars nema povezanosti preko tabele sa Mesecom ~ tvoj suprug ne smatra da taj stan treba da bude njegov!

Da bi videli šta će biti sa stanom ~ gledamo Mesečeve aplikacije ~ prvi aspekt je upravo sa Marsom! Stan "ide ka" tvom suprugu E, sad, ono što će dalje da se dešava je ~ taj stan će on kada ga dobije, podeliti sa tobom ~ jer je stan / Mesec u terminu i na stepenu Venere ~ tebe.

Old 22-05-2009, 19:49   #42
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

nisam sigurna da li ovo pitanje ide ovde, mada ima veze sa nekretninom...
naime, moj otac vec duze vremena pokusava da regulise pitanje jedne nekretnine u drugoj republici bivse SFRJ...
da ne objasnjavam pravne peripetije...u svakom slucaju, on se na kontu toga prilicno uvalio u dugovanja (i privatno i preko banaka), a najcrnje je sto mi nemamo pouzdane informacije da li je sve ono sto nam on prica i tacno (malo ruzno sto javno iznosim, ali...)
moje osnovno pitanje je: kada i kako ce on da vrati sva dugovanja?
a potpitanje se samo namece: da li ce to biti i prodajom te nekretnine...
tu bi se moglo provuci i potpitanje: koliko da mu verujem da je ono sto on prica tacno, a vezano za tu nekretninu...
u svakom slucaju, novac je sada tu presudan, ali (usled sludjenosti) nisam videla da ima pitanja sa tom tematikom...ako ima prebacite...

vreme i mesto: 22.05.09, 16 : 04 : 53, 43n37 21e00
sistem kuca regoiomontanus

ja cu da pocnem, ali subjektivnost me prilicno ogranicava...
moj otac je prikazan IV poljem u jarcu i saturnom u devici u XI polju a njegovom VIII, tim istim saturnom je prikazan njegov novcanik (II od IV u vodoliji)...sto prilicno pokazuje njegovo stanje duznistva...

sturn je:
u vladarstvu i egzalataciji merkura, vladara IX i XII polja, a njegovog VI i IX polja...sve to pokazuje opet nevolje i probleme i povezanost sa inostranstvom...
u triplicitetu, terminu i padu venere koja vlada njegovim V i X poljem, a radikalnim I i VIII...vec sam rekla da je novac uzimao racunajuci da ce imati profit od prodaje stana, a ja sam bila zirant za kredit koji je podigao i sama sam mu pozajmljivala novac...
u terminu i izgonu jupitera koji vlada njegovim XII i III poljem, radikalnim III i VI...novac koji je pozajmljivao uglavnom je isao na placanje raznih taksi i advokata, ali vrlo verovatno da je sve to bila posledica njegove krivice jer je propustio odredjene rokove itd...

saturn je trenutno neaspektovan, ali prva aplikacija mu je sa mesecom vladarem njegove VII kuce...ja bih volela da je to znak da ce on uspeti da pronadje adekvatnog poslovnog partnera...mesec je egzalatiran i ugaon, sto bi trebalo da bude znak da je taj partner posten, da nece pokusavati da ga "zavrne", a pri tom je u vladarstvu venere (profit od stana)...
sledeca aplikacija saturna je sa suncem koji vlada njegovim VIII poljem, pa bih i dalje zelela da verujem da je u pitanju tudj novac...

medjutim, buni me ovaj jupiter na samom vrhu njegovog II polja, a koji dolazi iz njegove XII i III...taj jupiter je u skoro egzaktnoj konjunkciji sa neptunom kojeg u ovom slucaju tretiram kao "maleficnu fiksnu zvezdu" a sto me tera da poverujem da je cela ta prica oko prava na otkup i prodaju stana stvar zablude mog oca i da od svega toga nema nista....da je on za(pip)ao iz razloga svoje uobrazilje, a nas sve zavlaci nekim pricama i advokatima koji "nemaju ovlascenje da nam odaju informacije"....
kako bilo, dugovanja su veeelikaaa, a moj otac nece da isprica sta je sve tu problem da bi se zaustavio od dalje dubioze....

ako bih pogledala ovo pitanje u smislu: koliko mogu da mu verujem? imam sledecu situaciju ~ uglovi u kardinalnim znacima, vladar IV (otac) u fiksnom znaku, a ujedno to je vladar i radikalne III, i njegove III, mesec u fiksnom znaku....
napomena: fiksnost daje stabilnost odnosno ukazuje da je cela situacija tacna, a kardinalnost, pak, da nije

Last edited by vilenija; 22-05-2009 at 20:58..

Old 24-05-2009, 12:57   #43
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Registrovan: Mar 2007
carobnica je na dobrom putu
Standardno

Kako se posmatra prodaja nase firme?! Odnosno, da li ce druga osoba kupiti nasu firmu?!
Druga strana je Dsc, mi Asc i Mesec, a sama firma?! Da li treba da se posmatra firma kao vlasnistvo, pa u sklopu druge kuce, ili treba da se posmatra 8, odnosno da li ce druga osoba kupiti firmu, da li je zainteresovana za nju??!

da se dodam, da ispravim... ako treba...
Old 25-05-2009, 13:14   #44
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da se dodam, da ispravim... ako treba...

Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku
nisam sigurna da li ovo pitanje ide ovde, mada ima veze sa nekretninom...
naime, moj otac vec duze vremena pokusava da regulise pitanje jedne nekretnine u drugoj republici bivse SFRJ...
da ne objasnjavam pravne peripetije...u svakom slucaju, on se na kontu toga prilicno uvalio u dugovanja (i privatno i preko banaka), a najcrnje je sto mi nemamo pouzdane informacije da li je sve ono sto nam on prica i tacno (malo ruzno sto javno iznosim, ali...)
moje osnovno pitanje je: kada i kako ce on da vrati sva dugovanja?
a potpitanje se samo namece: da li ce to biti i prodajom te nekretnine...
tu bi se moglo provuci i potpitanje: koliko da mu verujem da je ono sto on prica tacno, a vezano za tu nekretninu...
u svakom slucaju, novac je sada tu presudan, ali (usled sludjenosti) nisam videla da ima pitanja sa tom tematikom...ako ima prebacite...

vreme i mesto: 22.05.09, 16 : 04 : 53, 43n37 21e00
sistem kuca regoiomontanus
Da vidimo šta će reći zvezde ...

Quote:
ja cu da pocnem, ali subjektivnost me prilicno ogranicava...
moj otac je prikazan IV poljem u jarcu i saturnom u devici u XI polju a njegovom VIII, tim istim saturnom je prikazan njegov novcanik (II od IV u vodoliji)...sto prilicno pokazuje njegovo stanje duznistva...

saturn je:
u vladarstvu i egzalataciji merkura, vladara IX i XII polja, a njegovog VI i IX polja...sve to pokazuje opet nevolje i probleme i povezanost sa inostranstvom...
u triplicitetu, terminu i padu venere koja vlada njegovim V i X poljem, a radikalnim I i VIII...vec sam rekla da je novac uzimao racunajuci da ce imati profit od prodaje stana, a ja sam bila zirant za kredit koji je podigao i sama sam mu pozajmljivala novac...
u terminu i izgonu jupitera koji vlada njegovim XII i III poljem, radikalnim III i VI...novac koji je pozajmljivao uglavnom je isao na placanje raznih taksi i advokata, ali vrlo verovatno da je sve to bila posledica njegove krivice jer je propustio odredjene rokove itd...

saturn je trenutno neaspektovan, ali prva aplikacija mu je sa mesecom vladarem njegove VII kuce...ja bih volela da je to znak da ce on uspeti da pronadje adekvatnog poslovnog partnera...mesec je egzalatiran i ugaon, sto bi trebalo da bude znak da je taj partner posten, da nece pokusavati da ga "zavrne", a pri tom je u vladarstvu venere (profit od stana)...
sledeca aplikacija saturna je sa suncem koji vlada njegovim VIII poljem, pa bih i dalje zelela da verujem da je u pitanju tudj novac...
Tačno tako

Quote:
medjutim, buni me ovaj jupiter na samom vrhu njegovog II polja, a koji dolazi iz njegove XII i III...taj jupiter je u skoro egzaktnoj konjunkciji sa neptunom kojeg u ovom slucaju tretiram kao "maleficnu fiksnu zvezdu" a sto me tera da poverujem da je cela ta prica oko prava na otkup i prodaju stana stvar zablude mog oca i da od svega toga nema nista....da je on za(pip)ao iz razloga svoje uobrazilje, a nas sve zavlaci nekim pricama i advokatima koji "nemaju ovlascenje da nam odaju informacije"....
kako bilo, dugovanja su veeelikaaa, a moj otac nece da isprica sta je sve tu problem da bi se zaustavio od dalje dubioze....
Treba obratiti pažnju samo na planetu koja se nadje na vrhu I polja, sva ostala polja nisu bitna ~ I polje je "glava" pa samim tim planeta O° Asc' pokazuje šta toj osobi "visi nad glavom" ~ "vrti se po glavi"

Quote:
ako bih pogledala ovo pitanje u smislu: koliko mogu da mu verujem? imam sledecu situaciju ~ uglovi u kardinalnim znacima, vladar IV (otac) u fiksnom znaku, a ujedno to je vladar i radikalne III, i njegove III, mesec u fiksnom znaku....
napomena: fiksnost daje stabilnost odnosno ukazuje da je cela situacija tacna, a kardinalnost, pak, da nije
Čim nema uticaja Merkura u smislu da je u njegovom licu, izgonu, padu, ta planeta je oslobodjena sumnje da je nešto "zgrešila"

divna si...
Old 25-05-2009, 14:28   #45
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno divna si...

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Treba obratiti pažnju samo na planetu koja se nadje na vrhu I polja, sva ostala polja nisu bitna ~ I polje je "glava" pa samim tim planeta O° Asc' pokazuje šta toj osobi "visi nad glavom" ~ "vrti se po glavi"
imam jos jednu nedoumicu...
moj otac je angazovao advokata da mu pomogne u celom postupku (mada je to vec 3. lice koje je na ovaj ili onaj nacin ukljuceno u "igru")...
koja planeta bi mogla biti signifikator tog (konkretnog) advokata...
ako uzmem II polje u vodoliji, onda dobijam da je u pitanja ista planeta koja oznacava i mog oca i njegov novcanik, pa je to malo mnogo za jednog saturna...
ako uzmem naredni znak II polja dobijam da je to jupiter, a dodatno sto je jupiter na vrhu II i prirodni signifikator ucenih ljudi...
ili postoji mogucnost da je advokat zapravo mesec (VII polje, analogija licni lekar)
treca varijanta je da gledam IX polje (i ocevo i radikalno), sto znaci da je u pitanju merkur....

Last edited by vilenija; 25-05-2009 at 14:34.. Reason: hvala na dopuni
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules