ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 30-09-2008, 21:16   #31
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
draga Angliana,u TA i horarnoj se -spoljašnje planete-uran,neptun i pluton-ne uzimaju u razmatranje ,kao vladari znaka...nego, ribama vlada-jupiter,skorpijom-mars,i vodolijom-saturn..
pa ti ,onda ponovo analiziraj horarac..uzimajući ovo u obzir..
a ha...nisam znala ...sorry
dobro...evo ovako: JU posto je vladar sad te 10.kuce...smestio se u 6.polje u Jarcu...naravno...onda je uzas...uzas...padam ispit definitivno...jer JU radi kvadrate sa SO,ME i MOkao vladarem ASC u Raku!!!!!!!! jedini pozitivan aspekt je JU120SA
Advertisement

Old 30-09-2008, 21:17   #32
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Nije to jedini pokazatelj,da bi se dobio odgovor,moraju se pogledati dostojanstva,tripliciteti,termini,da li je mesec u praznom hodu itd.Dakle sami aspekti uopste nisu dovoljni.

Old 30-09-2008, 21:21   #33
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Nije to jedini pokazatelj,da bi se dobio odgovor,moraju se pogledati dostojanstva,tripliciteti,termini,da li je mesec u praznom hodu itd.Dakle sami aspekti uopste nisu dovoljni.
verovatno si mislila na moj post ....hmm...ne znam...ali mi uopste ne izgleda ni ovo dobro...

Old 30-09-2008, 21:24   #34
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Da,mislila sam na tvoj post.To je vrlo povrsno da bi se dobio odgovor,posmatranje horarne se razlikuje od natalne.Gledas prvo vladara asc,pa vladara 9 i 10 kuce,pa mesec (ukoliko ne vlada nijednom od ovih kuca),a zatim ono ostalo sto sam nabrojala.Ja jos uvek ucim horarnu,tako da znam da neces moci to sama sada.
Ah,da zaboravila sam i antiscije.(jako su bitne)
Shmisa je sve to lepo objasnila na ovom podforumu,ima puno textova,tako da mozes da pogledas.

Old 30-09-2008, 21:30   #35
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Da,mislila sam na tvoj post.To je vrlo povrsno da bi se dobio odgovor,posmatranje horarne se razlikuje od natalne.Gledas prvo vladara asc,pa vladara 9 i 10 kuce,pa mesec (ukoliko ne vlada nijednom od ovih kuca),a zatim ono ostalo sto sam nabrojala.Ja jos uvek ucim horarnu,tako da znam da neces moci to sama sada.
Ah,da zaboravila sam i antiscije.(jako su bitne)
Shmisa je sve to lepo objasnila na ovom podforumu,ima puno textova,tako da mozes da pogledas.
znam da je Shmisha pisala o tome...i probala sam da iscitam...ali ne znam....zaista mi je to komplikovano da sama protumacim...doduse ni nemam vremena sad da se u to upustam zbog ispita na fakultetu...ali u svakom slucaju hvala ti na objasnjenju ....inace ASC je u Raku pa je i MO kao vladar upleten vec,a 9.i 10. kucom vlada JU

Old 30-09-2008, 21:32   #36
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Pogledas onda u kakvom su aspketu mo i ju,posto imaju kvadrat,onda gledas da li je apl.ili sep. nema veze sto je kvadrat,odgovor i dalje moze biti pozitivan,ali verovatno uz vise truda.

Old 30-09-2008, 22:15   #37
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
Registrovan: Jul 2008
bilja je na dobrom putu
Standardno

oooo sto volim hoooorarnu astrologiju,ali niko nije pokusao da resi moju dilemu.

Old 30-09-2008, 22:32   #38
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Pogledas onda u kakvom su aspketu mo i ju,posto imaju kvadrat,onda gledas da li je apl.ili sep. nema veze sto je kvadrat,odgovor i dalje moze biti pozitivan,ali verovatno uz vise truda.
aplikacioni je kvadrat MO i JU ...pa sad...ostaje mi da se nadam ...sutra mi je ispit...ubrzo vam javljam rezultate
Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
oooo sto volim hoooorarnu astrologiju,ali niko nije pokusao da resi moju dilemu.
pa vidis da i mi biljo sami pokusavamo razresiti svoje dileme oko horarca...pa probaj i ti....

malo off topic, a opet vezano za topic ...
Old 01-10-2008, 09:55   #39
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Thumbs up malo off topic, a opet vezano za topic ...

Da se zahvalim {i pohvalim} Škorpiju i Jupiter u Raku na izvrsnim objašnjenima

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-10-2008, 19:36   #40
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Hvala puno Shmile ,meni su dosta pomogli tvoji textovi,pa primeri,knjiga,nisam se jos usudila da radim neku kartu,dok skroz ne savladam,ali je horarna svakako zanimljiva.Taman da kazem da su mi antiscije do skoro bile totalno zamrsene,a sada napamet mogu da ih preracunam

Old 01-10-2008, 20:19   #41
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
hvala Shmisho,puno sam naučila od tebe,a, to i dokazuje, koliko si ti dobra profesorica...
sad se bacam, na učenje analize natala- po TA..

~ !!! ~
Old 01-10-2008, 22:48   #42
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Thumbs up ~ !!! ~

Quote:
Hvala puno Shmile ,meni su dosta pomogli tvoji textovi,pa primeri,knjiga,nisam se jos usudila da radim neku kartu,dok skroz ne savladam,ali je horarna svakako zanimljiva.Taman da kazem da su mi antiscije do skoro bile totalno zamrsene,a sada napamet mogu da ih preracunam
Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
hvala Shmisho,puno sam naučila od tebe,a, to i dokazuje, koliko si ti dobra profesorica...
sad se bacam, na učenje analize natala- po TA..

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 05-10-2008, 14:16   #43
Uliana
Početnik

Uliana je offline
Registrovan: Oct 2008
Uliana je na dobrom putu
Standardno

Mene zanima kad postaviš horarno pitanje koliko dugo takva karta tog pitanja vrijedi za tumačenje?

znači, sad napraviš horar koji ti govori kakva je situacija sada, a nakon par mjeseci imaš isto pitanje - e, da li sad teba raditi novi horar ili gledati onaj stari?

Old 05-10-2008, 15:49   #44
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Mene zanima kad postaviš horarno pitanje koliko dugo takva karta tog pitanja vrijedi za tumačenje
Dobro pitanje,prva karta je uvek validna,moze se postavljati jos 10x isto pitanje,ali ce odgovor uvek biti isti.Mada bih ja ipak sacekala Shmisu da nam odgovori.

Old 05-10-2008, 16:00   #45
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Uliana VIdi Poruku
Mene zanima kad postaviš horarno pitanje koliko dugo takva karta tog pitanja vrijedi za tumačenje?

znači, sad napraviš horar koji ti govori kakva je situacija sada, a nakon par mjeseci imaš isto pitanje - e, da li sad teba raditi novi horar ili gledati onaj stari?
pokusacu da dam odgovor na ovo pitanje...

horarna karta ukazuje na konkretnu situaciju i prilike u kojima se nesto moze desiti...
ali i pitanja mogu imati razlicit karakter...
evo dacu primere:
~ na pitanje "da li cemo uci u vezu?"... recepcija signifikatora ukazuje na postojanje odredjenih uzajamnih emocija, ali medju njima nema aplikacija koje bi potvrdile priliku da se nesto konkretno i desi, pa samim tim ne moze se tacno tvrditi da ce veza i kad da se ostvari... medjutim, nakon izvesnog vremena pitac se nadje u situaciji kada je izvesnost te veze veca, moze da ponovi pitanje...
~ ili ako neko pita "da li cu prodati kucu?" i odgovor bude negativan, ali nakon par meseci da ponovo oglas za prodaju, onda moze ponoviti pitanje, jer pitac pokrece novu akciju koja ovog puta moze biti sa pozitivnim ishodom...
~ na pitanja koja se ne mogu ostvariti u nekom skorijem vremenskom periodu, nezavisno da li je odgovor pozitivan ili negativan (npr "da li cu i kada zavrsiti fakultet?", a pitac je upisao tek I godinu), besmisleno je da ponovi pitanje za par meseci...

i na kraju bih dodala da postoje cesto i pitanja koje ne mozemo bas sa sigurnoscu tumaciti, ali nakon izvesnog vremena desi se neka situacija koja "rasvetljuje sliku", i tada se moze ponoviti pitanje...
danas se uglavnom odbacuju pravilo koja je koristio Lilly, a vezano za prva tri i poslednja tri stepena nekog znaka u kojim se nadje ASC, ali iz nekog mog skromnog iskustva tumacenje tih karti obicno daje nekakve nejasne odgovore...
a ako se negativni odgovor ponovi, tesko da ce od nekog pitanja biti nesto...

ovo je neko moje stanoviste, a volela bih da i drugi kazu sta misle...

Quote:
Dobro pitanje,prva karta je uvek validna,moze se postavljati jos 10x isto pitanje,ali ce odgovor uvek biti isti.Mada bih ja ipak sacekala Shmisu da nam odgovori.
i ovo je tacno, ako se pitanja ponavljaju u kratkom vremenskom roku... pa cak i da "navucemo" pozitivan odgovor iz 10. puta, onaj prvi je najverovatniji... ali vec sam prokomentarisala situacije kada su se okolnosti vezane za neko pitanje u medjuvremenu izmenile... i kada je u pitanju duzi vremenski period...

Last edited by vilenija; 05-10-2008 at 19:41..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules