ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-09-2008, 16:04   #16
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

E to je ono sto i mene buni. Ako imamo pitanje koje pocinje sa "da li cu uskoro...", a vladar asc-a i signifikator pitanja prave aplikacioni aspekt ali recimo sa orbisom od 8 stepeni (uzmimo da su u pitanju So i Sa u trigonu, So u jarcu, Sa u devici i da je So vladar asc-a). Posto je So brze od Sa znaci da u skorije vreme nece doci ekzagtnog aspekta. I sta bi onda bio odgovor - nece se desiti uskoro ali desice se ili nece se desiti uopste?
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

da probam da razjasnim...
Old 03-09-2008, 21:28   #17
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Question da probam da razjasnim...

Eve 'vako

Svima, pa i mnogim poznatim astrolozima su neki put jedinice vremena kamen spoticanja [priznali sami...]

Planete koje uzimamo za proračun : Mesec [jer je najbrža planeta i njegov znak i polje u kome se nalazi] pa vladare Asc' i planetu vladara pitanja.

Gleda se orbis izmedju planeta, nije bitno koliki je. Za antisciju se striktno treba pridržavati orbisa od 3°, za aspekte imamo mogućnost da se "širimo".

Ona tabela za odredjivanje vremena nam služi da ukombinujemo posmatrane planete ~ kobinacijom kardinalnih, fixnih i promenljivih znakova i kuća. Tako mi možemo da dobijemo [orijentaciono] vreme ispunjenja horarca.

Navedeni primer ~ Sunce apl.120° Saturn -/+ 8° : ako ih NI JEDNA DRUGA PLANETA NE PRESECA oni daju POTVRDAN ODGOVOR.

Iskreno ne razumem zašto si rekla :
Posto je So brze od Sa znaci da u skorije vreme nece doci do ekzagtnog aspekta I sta bi onda bio odgovor - nece se desiti uskoro ali desice se ili nece se desiti uopste? Kakve veze ima što je Sunce brža planeta od Saturna? Sad si me skroz zbunila...

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 03-09-2008, 21:58   #18
Chither
Veštac

Chither je offline
Chither je na dobrom putu
Standardno

Zato sto je u pitanju separacioni aspekt pa sam htela da kazem da u skorije vreme te dve planete nece sklopiti nikakav egzaktan aspekt ali da aspekt ipak postoji. Mislila sam da je preveliki orbis u pitanju pa + separacioni.
Nisam ja tu nesto dobro povezala...znaci i separacioni aspekti daju pozitivan odgovor???

Old 03-09-2008, 22:14   #19
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
Zato sto je u pitanju separacioni aspekt pa sam htela da kazem da u skorije vreme te dve planete nece sklopiti nikakav egzaktan aspekt ali da aspekt ipak postoji. Mislila sam da je preveliki orbis u pitanju pa + separacioni.
Nisam ja tu nesto dobro povezala...znaci i separacioni aspekti daju pozitivan odgovor???
ako je u pitanju separacija, to onda daje negativan odgovor, sem ako ne postoji neka druga planeta koja ih moze povezati sakupljanjem ili prenosom svetlosti...

horarci vezani za stambena pitanja
Old 03-09-2008, 22:17   #20
Marsovka
Obično gatalo

Marsovka's Avatar

Marsovka je offline
Registrovan: Apr 2008
Marsovka je na dobrom putu
Post horarci vezani za stambena pitanja

Evo jos jedne dileme od koje
Shmisho
Naime, volela bih da mi objasnis kako se tumace ovakvi horarci i pre svega, ima li razlike u tumacenju kad se selimo u podstanarski stan od onog kad kupujemo stan.
I kako se gleda postavka po kucama, te konacan ishod pitanja ~ da li ce uopste doci do selidbe ~ ovo pitam zato sto je vise planeta u igri - one koje simbolizuju pitaca, onog s kim ugovaramo "posao", stan u kojem smo, stan u koji odlazimo...

?~?
Old 03-09-2008, 22:24   #21
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Question ?~?

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
E, pa taj podatak da je aspekt SEPARACIONI nisam videla u tvom pitanju. Da, naravno, onda nema odgovora, jer su se te dve planete već spojile, jedino u slučaju ako ih neka druga planeta ne spaja... Vilenija ti lepo rekla...

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

re:
Old 03-09-2008, 22:31   #22
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re:

Quote:
Originally Posted by Marsovka VIdi Poruku
Evo jos jedne dileme od koje
Shmisho
Naime, volela bih da mi objasnis kako se tumace ovakvi horarci i pre svega, ima li razlike u tumacenju kad se selimo u podstanarski stan od onog kad kupujemo stan.
I kako se gleda postavka po kucama, te konacan ishod pitanja ~ da li ce uopste doci do selidbe ~ ovo pitam zato sto je vise planeta u igri - one koje simbolizuju pitaca, onog s kim ugovaramo "posao", stan u kojem smo, stan u koji odlazimo...
Nema razlike.

Asc = pitač
IC = stan gde se dalje seli pitač, nov stan ili podstanarstvo
Desc = prodavac ili vlasnik stana za iznajmljivanje
MC = cena stana tj. kirija

Ono najbitnije ~ MORA da postoji povezanost izmedju vladara Asc i Desc, ili Meseca i vladara Desc... bez toga nema dalje analize jer ne dolazi do "sklapanja dogovora" pa samim tim odgovor je negativan ~ nema kupovine stana, nema odlaska u podstanare. Ostale planete nam samo daju "okvir" za priču.

Old 05-09-2008, 12:32   #23
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Imam i ja pitanje, posto se ne gledaju iste kuce kao u natalnoj,kod nekih pitanja!
Na primer. za decka se ne gleda 5 vec 7 kuca.

Sta ja onda gledam za ispite 9 kucu ili..................?

Old 05-09-2008, 12:40   #24
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Kad je daddi već došla do kuća...daja dodam još nešto

Kod lociranja osobe,odakle dolazi...ili predmeta...i dodatnog opisa...

Da Li je važnije iz Koje kuće Dolazi signifikator pitanja....ili je važnija kuća u kojoj se Nalazi sam signifikator ...odnosno u kojoj su relaciji?

Old 05-09-2008, 16:12   #25
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Da Li je važnije iz Koje kuće Dolazi signifikator pitanja....ili je važnija kuća u kojoj se Nalazi sam signifikator ...odnosno u kojoj su relaciji?
Evo pokusacu ja da ti odgovorim na primeru;Dakle,pitac je postavio pitanje da li ce dobiti posao,a signifikator je otisao u 10 kucu,to nije uopste odamh potvrdan odgovor,jer ukazuje samo na zelju pitaca,moraju se naravno pogledati i recepcije,dostojanstva...itd,a kada bi kod istog takvog pitanja vladar 10 kuce otisao u 1 kucu,to je vec prvi jako dobar pokazatelj,znaci posao "zeli" pitaca i osoba ima dobre sanse da ga dobije.Eto nadam se da sam ti dobro objasnila.Meni je mnogo lakse na primerima da ucim.

Old 05-09-2008, 20:05   #26
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Imam i ja pitanje, posto se ne gledaju iste kuce kao u natalnoj,kod nekih pitanja!
Na primer. za decka se ne gleda 5 vec 7 kuca.

Sta ja onda gledam za ispite 9 kucu ili..................?
da ja pokušam da ti odgovorim....

ovako-u horarnoj za dečka gledaš 7 kuću,zato što je to tvoj partner,ako nemaš dečka, pa pitaš -kad ću nekog upoznati ,onda gledaš aplikaciju vladara ascedenta ,ili meseca ,sa prvom muškom planetom-a ,5 kuća nam govori samo o onome ,šta voliš da radiš sa svojim dečkom

e sad, ispiti se posmatraju, kao dobit od znanja,pa se oni gledaju iz 10 kuće,koja je druga od 9 kuće ,koja predstavlja tvoje znanje

znači kad pitaš za ispit-da li ćeš položiti,onda gledaš 9 kuću i njenog vladara, da proceniš kakvo ti je znanje,a,10 kuću i njenog vladara,i njegov odnos sa vladarom ascedenta i mesecom,da dobiješ odgovor

Last edited by jupiter u raku; 05-09-2008 at 20:39..
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-09-2008, 17:58   #27
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Imam opet neka pitanjca:
Posto se mesec nadje na spaljenom putu od 15*vage do 15* sco,da li se tada uopste uzima horar u razmatranje? I da li to vazi i za ostale planete,jer su sada i merkur i venera i mars na tom putu ili to vazi samo za mesec?

Old 30-09-2008, 18:53   #28
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
e sad, ispiti se posmatraju, kao dobit od znanja,pa se oni gledaju iz 10 kuće,koja je druga od 9 kuće ,koja predstavlja tvoje znanje

znači kad pitaš za ispit-da li ćeš položiti,onda gledaš 9 kuću i njenog vladara, da proceniš kakvo ti je znanje,a,10 kuću i njenog vladara,i njegov odnos sa vladarom ascedenta i mesecom,da dobiješ odgovor
posto je dadiska postavila slicno pitanje koje i mene zanima,ustvari isto....evo sad nakon tvog draga @jupiter u raku objasnjenja ..ja sam sinoc sebi postavila pitanje da li cu poloziti ispit...

i evo mog odgovora
gledala sam 10.polje ,ono je u Ribama,vladar je NE koji je u 8 .polju i gradi sa vladarom ASC u Raku=Mesec znaci,NE120MO...ali pore MO koji se smestio u 4.polje por4ed njega su jos i ME i MA i to sve u vagi i MO je u vagi svi rade trigone sa NE
NE120ME
NE120MA
a i 9 polje pocinje ito u Ribama.... e sad taj MO pravi siru konjukciju sa ME =ispit.....jedino sto MO90JU a i ME 90JU a JU se smestio u 6.polje...

znaci li to da se nadam d cu poloziti ispit?

Old 30-09-2008, 22:10   #29
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
posto je dadiska postavila slicno pitanje koje i mene zanima,ustvari isto....evo sad nakon tvog draga @jupiter u raku objasnjenja ..ja sam sinoc sebi postavila pitanje da li cu poloziti ispit...

i evo mog odgovora
gledala sam 10.polje ,ono je u Ribama,vladar je NE koji je u 8 .polju i gradi sa vladarom ASC u Raku=Mesec znaci,NE120MO...ali pore MO koji se smestio u 4.polje por4ed njega su jos i ME i MA i to sve u vagi i MO je u vagi svi rade trigone sa NE
NE120ME
NE120MA
a i 9 polje pocinje ito u Ribama.... e sad taj MO pravi siru konjukciju sa ME =ispit.....jedino sto MO90JU a i ME 90JU a JU se smestio u 6.polje...

znaci li to da se nadam d cu poloziti ispit?
draga Angliana,u TA i horarnoj se -spoljašnje planete-uran,neptun i pluton-ne uzimaju u razmatranje ,kao vladari znaka...nego, ribama vlada-jupiter,skorpijom-mars,i vodolijom-saturn..
pa ti ,onda ponovo analiziraj horarac..uzimajući ovo u obzir..

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Imam opet neka pitanjca:
Posto se mesec nadje na spaljenom putu od 15*vage do 15* sco,da li se tada uopste uzima horar u razmatranje? I da li to vazi i za ostale planete,jer su sada i merkur i venera i mars na tom putu ili to vazi samo za mesec?
draga Sko,prolazak kroz spaljeni put, važi i za ostale planete,ne samo za mesec....a, horarac se analizira i tada..
kada je mesec na tom putu, to opisuje duševno i emotivno stanje, samog pitača ...da je uznemiren,neraspoložen,zabrinut..itd.a, može i da opiše predmet pitanja ,ako mu je mesec signifikator..isto u tom smislu..

za merkura,veneru i marsa,koji su sada ,isto na tom putu,gleda se šta oni predstavljaju-neki predmet pitanja ,ili osobu....i to onda opisuje te događaje, ili ,osobe kao nestabilne,u sukobu između razuma i emocija-za merkur,---a,za veneru i marsa,loša,sumorna i protivurečna osećanja, -osećaj zgnječenosti,spaljenosti,-u konkretnom horarcu...

a, inače ,tranziti ovih planeta, kroz taj loš-spaljeni put,deluje i na opštem nivou, za sve ljude-u smislu poremećenih emotivnih odnosa i donošenja pogrešnih odluka--mada zavisi i od ličnog horoskopa-u kojoj kući se te planete nalaze-njihovi aspekti itd...

Old 30-09-2008, 22:12   #30
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Draga Jupiter,vrlo detaljno i jasno.Hvala Bas mi je ovo bilo nejasno,jer se u Frolijevoj knjizi spominje samo mesec.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules