ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-07-2016, 23:36   #2401
cokoladamilka
Početnik

cokoladamilka je offline
Registrovan: Jul 2016
cokoladamilka je na dobrom putu
Standardno

Ja sam tek pocela ucit. Zanima me kako gledate kakav ce nekom bit bracni drug? Ja sam skuzila.da.trebam gledat sedmo polje... Moje.je.saturn u jarcu.u.sedmom polju. Vladar kuce takoder jarac
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-07-2016, 00:01   #2402
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by cokoladamilka VIdi Poruku
Ja sam tek pocela ucit. Zanima me kako gledate kakav ce nekom bit bracni drug? Ja sam skuzila.da.trebam gledat sedmo polje... Moje.je.saturn u jarcu.u.sedmom polju. Vladar kuce takoder jarac
Gledaš simboliku;
vrha znaka gdje počinje 7. polje,
planeta u 7. polju

dispozitora planeta u 7. polju (dispozitori su planete koje vladaju znakovima;
Mars je dispozitor planeta u Ovnu, Venera planeta u Biku/Vagi, Merkur planeta u Blizancima/Djevici, Mjesec planeta u Raku, Sunce planeta u Lavu, Jupiter planeta u Strijelcu/Ribama, Saturn planeta u Jarcu/Vodoliji, također i Uran planeta u Vodoliji, Neptun planeta u Ribama, Pluton planeta u Škorpiji

Primjer; tvoj Saturn je u znaku kojim vlada, dakle u svom sjedištu i nema dispozitora, dok je npr. tvoje Sunce u Škorpiji pod vladavinom svog dispozitora Marsa u Blizancima, jer Mars vlada znakom Škorpije)

Također gledaj;
simboliku planeta koje rade aspekte sa tvojim Saturnom, te simboliku znakova i polja gdje su pozicionirane
So (Sunce) kao prirodni signifikator supruga u ženskim natalima
Mo (Mjesec) kao prirodni signifikator tebe kao supruge & tvog majčinstva

Ima tu još dosta detalja & finesa na koje je dobro obratiti pažnju, ali za početak posmatraj ovo što sam nabrojala
Nadam se da je jasnije

the natal chart

Old 01-08-2016, 01:32   #2403
Anci 88
Obično gatalo

Anci 88's Avatar

Anci 88 je offline
Registrovan: Sep 2015
Anci 88 je na dobrom putu
Standardno

Ako pitam u horaru da li se dopadam jednom decku,i da li ce se nesto vise razviti,kako cu da tumacim ako je Ju neaspektovan koji je vl. sedmog,i Mesec je neaspektovan,da li to odmah znaci da je odg negativan ili ipak da gledam Ve i So?ja se ne razumem bas u horarnu tako da ce verovatno ovo pitanje nekom zvucati smesno.

Old 01-08-2016, 14:11   #2404
Skorpija83
Druid

Skorpija83's Avatar

Skorpija83 je offline
Registrovan: Jul 2014
Skorpija83 će postati poznat uskoro
Standardno

O i ja ne znam skoro ništa o horarnim pitanjima, a baš bih voljela da to sebi znam tumačiti. U jednom horaru mi na ljubavno pitanje ispala karta lav/ribe, Ne u ribama na asc retro 180 Merkur u djevici na desc u široj aplikaciji. Vjerovatno ne.

Old 11-10-2016, 15:50   #2405
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Što se horaraca tiče, u radikalnoj karti, gdje su vladari 1. & 7. polja Merkur i Jupiter (u Vagi) u egzaktnoj konjukciji, da li situacija "pod Sunčevim zrakama" (orbis +/-12) može prevagnuti & ipak dati negativan odgovor?!

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-10-2016, 10:20   #2406
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Što se horaraca tiče, u radikalnoj karti, gdje su vladari 1. & 7. polja Merkur i Jupiter (u Vagi) u egzaktnoj konjukciji, da li situacija "pod Sunčevim zrakama" (orbis +/-12) može prevagnuti & ipak dati negativan odgovor?!
Konjunkcija je najjaci apekt u horarcima, (sta onda reci o egzaktnoj), rekli mi, tako da bi se aspekt trebao ostvariti. Mozda bude nekih "iskrivljenja" u simbolici kuce kojom vlada SO, ali ne bi trebalo da spreci kontakt. A i nije u pitanju spaljenost, "pod suncevim zracima" ipak je manji problem.

S obzirom da egzaktni aspekt ne zahteva vreme cekanja, ako mozes da nam das feed, trebalo bi uskoro da se desi.

Old 12-10-2016, 13:53   #2407
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Konjunkcija je najjaci apekt u horarcima, (sta onda reci o egzaktnoj), rekli mi, tako da bi se aspekt trebao ostvariti. Mozda bude nekih "iskrivljenja" u simbolici kuce kojom vlada SO, ali ne bi trebalo da spreci kontakt. A i nije u pitanju spaljenost, "pod suncevim zracima" ipak je manji problem.

S obzirom da egzaktni aspekt ne zahteva vreme cekanja, ako mozes da nam das feed, trebalo bi uskoro da se desi.
Pa s obzirom da je u pitanju egzaktna konjukcija (Me je 20-ak minuta udaljen od "u bobu" perfekcije s Ju) dvije brze & direktne planete, u kardinalnom znaku - na prvu bi se reklo da su u pitanju sati do realizacije
Obje su planete u Hajzu, a Merkur ima i esencijalna dostojanstva tripliciteta & termina.

Međutim, konjukcija se odvija u sukcedentnom polju, te prvu aplikaciju imaju sa Saturnom (orbis +/-6) koji je u uklještenom Strijelcu (4. polje).
Saturn ih oboje "prima" u egzaltaciju, a Jupiter mu uzvraća prijemom u domicil, tako da ne mislim da će negativno utjecati na ishod, ali će ga odložiti.
Ne znam koliko sukcedentna polja sama po sebi odlažu realizaciju - jesu u pitanju sedmice ili mjeseci ?!
Rekla bih da bi ovdje ipak u pitanju trebale biti sedmice, s obzirom da je Me0Ju u kardinalnom znaku, te su oboje brzi & direktni.
Možda nekih mjesec i 1/2 ?!

S obzirom na kontekst situacije vezane za pitanje - ta mi je vremenska odrednica realnija od nekoliko sati/dana.

the natal chart

Old 12-10-2016, 15:28   #2408
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku

S obzirom na kontekst situacije vezane za pitanje - ta mi je vremenska odrednica realnija od nekoliko sati/dana.
Eto uvek nesto naucis
Nisam do sada gledala kuce za brzinu.
Ja uglavnom gledam MO da odredim da li su nedelje, mseci ili dani, u zavisnosti je li kardinalan, fiksan... u krajnjoj liniji on jeste pitanje.
Ali cu pokusati i to za kuce.

Old 12-10-2016, 19:42   #2409
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Nedavno sam malo detaljnije pročešljala "Hrišćansku astrologiju I", te mi upao u oči dio gdje William veli kao pozicioniranost signifikatora u sukcedentnim poljima odlaže realizaciju.

the natal chart

Old 05-01-2017, 09:17   #2410
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

Dnevno | POKAŽITE PRAZNIČNU HUMANOST: Posebnoj beogradskoj mami posebnog deteta potrebna je VAŠA POMOĆ!

sa pocetka teme,svi vidite ko je Nena,na ovom forumu Shmishonja,svi prvi postovi,objasnjenja,iznedrili su mnogo ucenika astrologije ove horarne pogotovo,nema kome nije resavala horarce,sada je ogranicena vremenom,opet stigne,al ne kao nekad kad je istovremeno na vise foruma radila besplatno i pisala,pomagala i objasnjavala,rec je o dobrom coveku,bez ikakve sumnje,kome sada treba nasa pomoc

Old 25-01-2017, 18:43   #2411
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

Ako postavim pitanje da li mi ta zena moze dobro pogledati u karte. Koje polje bih gledala za nju?

Old 22-03-2017, 17:31   #2412
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Ako pokušavam da dobijem posao preko rođaka, da li onda trebam da uzmem u obzir i vladara III (ili možda IV nisam sigurna kojim poljem se definišu rođaci u mom slučaju to bio brat)?

I još jedna stvar. Kako definišete Mo ph? U smislu da li dajete prednost tome da je Mo ph ako ne pravi nijedan aspekt do promene znaka ili u okviru svog orbisa

Ako nisam jasna, evo primera. Mo je sada na 24Jarca, nema aspekt ni sa jednom planetom do kraja znaka, dakle on je po nekima ph. Ali Mo u okviru svog orbisa(mada kada promeni znak) ima 60 Su

re :
Old 23-03-2017, 01:01   #2413
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Post re :

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Ako pokušavam da dobijem posao preko rođaka, da li onda trebam da uzmem u obzir i vladara III (ili možda IV nisam sigurna kojim poljem se definišu rođaci u mom slučaju to bio brat)?

I još jedna stvar. Kako definišete Mo ph? U smislu da li dajete prednost tome da je Mo ph ako ne pravi nijedan aspekt do promene znaka ili u okviru svog orbisa

Ako nisam jasna, evo primera. Mo je sada na 24Jarca, nema aspekt ni sa jednom planetom do kraja znaka, dakle on je po nekima ph. Ali Mo u okviru svog orbisa(mada kada promeni znak) ima 60 Su
Ne treba petljati derivantna polja sa horarcima
Ako treba da dobiješ posao, jednostavno tražiš povezivanje vl. Asc i vl. Mc ili pak da ih neka treća planeta povezuje ili pak da Mesec ima apl. ka vl. Mc, a možeš da posmatraš i vladare tripliciteta planete vl. Mc šta rade u odnosu na vl. Asc

Mesec u PH ~ čekanje, odlaganje, ništa se ne menja, sve ostaje na praznoj priči, situacija stagnira, treba strpljenja itd... aspekti samo Ptolomejevi (0* 60* 120* 90* 180*) Kad promeni znak i ima aspekt sa nekom planetom, onda on više nije u PH

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 23-03-2017, 11:35   #2414
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Hvala Shmish

Ovo za Mo u ph mislim da se nismo razumele. Znam ja šta znači Mo u ph, ali ne znam kako ga astrolazi definišu. Meni smatraju da je Mo u ph ako do kraja znaka ne pravi nijedan aplikacioni aspekt.

Drugi smatraju da je Mo ph ukoliko ne pravi aplikacioni aspekt u okviru svog orbisa. O ovome pričam
Quote:
Da bi npr. Mesec bio u praznom hodu, on ne sme biti ni u separaciji ni u aplikaciji 12 stepeni iza i ispred, nevezano za to da li menja znak ili ne. Kada je u svom sedištu ili egzaltaciji, smatra se da ne može biti u praznom hodu
Prema tome, ovaj Mo na 24 Jarca nije ph jer hvata 90 Su (na 2 Ovna)

re :
Old 23-03-2017, 11:46   #2415
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Post re :

Jasno sad. Ako ćemo o orbisima : http://i67.tinypic.com/2z657as.png
Ali, pravilo za tumačenje horaraca je da je svaka planeta u PH sve dok ne promeni znak i dok ne sklopi prvu aplikaciju sa nekom drugom planetom (ovi orbisi važe realno za tumačenje natala napr)

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules