ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

re : heh...
Old 24-03-2010, 15:54   #31
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Wink re : heh...

Quote:
Originally Posted by dikosava VIdi Poruku
Možda je moje pitanje malo izvučeno iz konteksta, ali ipak moram da pitam...
Naime u poslednjih mesec dana postavila sam nekoliko pitanja, tj. horar chartova iz nekoliko oblasti svog života. I uvek, uvek u svim je u prvoj kuci saturn, retrogradan... i čim ga vidim blokiram se .
Da li to znači da za sad odustanem od razmišljanja o "velikim temema", da su i one blokirane kao i ja...

Sorry ako je glupo pitanje, ali pročitah negde ovde da u tom slučaju treba odustati od tumačenja karte .
Hvala.
Pa to pravilo u stvari "govori" da je osoba koja je postavila pitanje na neki način tvrdoglavo zacrtala već odgovor sebi u glavi / srcu, pa samim tim se onda predpostavlja da neće "čuti" savet koji joj daje horarni čart ~ kao i ono staro pravilo kada je Saturn u VII polju ~ taj astrolog koji analizira horarac nije pogodan za osobu kojoj radi tumačenje ~ a meni lično je to samo bilo "vadjenje" tadašnjih astrologa da ne rade analizu tog horarnog čarta (kao i ona opcija Asc' na prvim ili poslednjim stepenima i sl. ~ jer realno u ono vreme bilo je teško posavetovati nekog moćnika ako se u čartu vide neke ne baš prijatne situacije, pa samim tim ti astrolozi su imali ipak neku vrstu odstupnice ... što se kaže "za svaki slučaj"...

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Da malo učimo na tudjim primerima Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-03-2010, 17:00   #32
dikosava
Obično gatalo

dikosava's Avatar

dikosava je offline
Registrovan: Aug 2009
dikosava je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Pa to pravilo u stvari "govori" da je osoba koja je postavila pitanje na neki način tvrdoglavo zacrtala već odgovor sebi u glavi / srcu, pa samim tim se onda predpostavlja da neće "čuti" savet koji joj daje horarni čart ~ kao i ono staro pravilo kada je Saturn u VII polju ~ taj astrolog koji analizira horarac nije pogodan za osobu kojoj radi tumačenje ~ a meni lično je to samo bilo "vadjenje" tadašnjih astrologa da ne rade analizu tog horarnog čarta (kao i ona opcija Asc' na prvim ili poslednjim stepenima i sl. ~ jer realno u ono vreme bilo je teško posavetovati nekog moćnika ako se u čartu vide neke ne baš prijatne situacije, pa samim tim ti astrolozi su imali ipak neku vrstu odstupnice ... što se kaže "za svaki slučaj"...
Hvala...
...radi se zapravo resenju nekih zivotnih pitanja, a to resenje se jasno nazire, ali sam ja nestrpljiva da ga sacekam
Pozdrav veliki

Old 24-03-2010, 20:58   #33
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
Registrovan: Jul 2008
bilja je na dobrom putu
Standardno

Drago mi je da je postavljena ova lepa tema. Ja nakon zavrsenih delova natalne, progresivne, uporedne, karmicke sad krecem na horarnu te cu ucestvovati. Ovako sa povrsnim znanjem nabubanim iz knjiga nemam sta da pisem. Horarna astrologija je moja omiljena grana astrologije.

Old 01-04-2010, 11:45   #34
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Imam primer horarnog pitanje (u vezi ljubavi) gde pitačica, svaki mesec dana, ponovi pitanje i svaki put retro Sa je u I horarnom polju. Pitačica je u svojoj glavi tvrdoglavo zacrtala da je odgovor verovatno negativan, ali ona želi da opet da proveri, mada ne želi otvoreno da prizna šta ona to proverava, svoju trvdoglavost-nevericu ili promenu situacije kod partnera...A ja mislim da je od prevelike ljubavi pitačica zeslepela i vraća se uvek na prošlo iskustvo sa tim partnerom, ne sagledava realno situaciju i promene..Problem kod pitačice je u tome što ona nije čvrsto rešila da će to da uradi, a pita o posledici. I onda horarac da isti odgovor a pitačica odustane od ideje...Pitačica odustala od svoje namere i pre postavljanja pitanja zbog svoje trvdoglavosti, a pitanje postavlja 'reda radi'.

re : heh...
Old 01-04-2010, 11:49   #35
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Wink re : heh...

Quote:
Originally Posted by Kora VIdi Poruku
Imam primer horarnog pitanje (u veyi ljubavi) gde pitačica, svaki mesec dana ponovi pitanje i svaki put retro Sa je u I horarnom polju. Pitačica je u svojoj glavi tvrdoglavo zacrtala da je odgovor verovatno negativan, ali ona želi da opet da proveri, mada ne želi otvoreno da prizna šta ona to proverava, svoju trvdoglavost-nevericu ili promenu situacije kod partnera...A ja mislim da je od prevelike ljubavi pitačica zeslepela i vraća se uvek na prošlo iskustvo sa tim partnerom, ni sagledava realno situaciju i pormene..Problem kod pitačice je u tome što ona nije čvrsto rešila da će to da uradi, a pita o posledici. I onda horarac da isti odgovor a pitačica odustane od ideje...Može se reći da je pitačica odustala od svoje namere i pre postavljanja pitanja zbog svoje trvdoglavosti, a pitanje postavlja reda radi.
Sjajno si sama odgovorila na svoje pitanje

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 28-06-2010, 22:46   #36
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pa kako "kako"? Pa napisah da kada se Asc' nadje ili u znaku Raka ili u znaku Lava, ako je osoba koja pita žensko ~ da se uzima i Venera ~ u ovom slučaju ~ Asc' je Lav, pa samim tim uzimamo Mesec i Veneru kao njene signifikatore, dok Sunce "dajemo" njenom partneru pored Saturna koji vlada VII poljem.
a što ako je asc čarta u jarcu a 7. polje je rak

što gledamo za partnera muškarca -koje planete?
mjesec? sunce?

mars?

re...
Old 01-07-2010, 09:17   #37
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re...

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
a što ako je asc čarta u jarcu a 7. polje je rak

što gledamo za partnera muškarca -koje planete?
mjesec? sunce?

mars?
Kada se pojavi ova opcija, ondak prvo što možemo da zaključimo je da je osoba koja je pitala BAŠ emotivno vezana za tog mladića

A što se tiče vladara ~ dodajemo tom muškarcu i Sunce.

U ovakvim horarcima Mesec je "dvojni" vladar ~ s jedne strane će biti predstavnik "klasičnih" emocija same devojke koja je postavila pitanje iako će se njoj pored samog Saturna koji predstavlja njen racio, dodati i Venera, kao simbolika njenih sex.emocija, kao što je i Sunce vladar istih sex. emocija a Mesec će predstavljati i njegov racio

Deluje malo komplikovano, ali u stvari i nije

Znači : ona će biti Saturn / Mesec / Venera, a on Mesec / Sunce.

p.s.
Slična kombinatorika kako i kod Asc' koji se javi u Raku ili Lavu

Old 14-08-2010, 16:16   #38
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Evo ovako , postavila sam pitanje Da li me voli ? Novi sad 14.08.2010 15:33 evo karte http://i35.tinypic.com/ws6wzm.gif
ja sam ac Mesec 22stepen Vage a on dc sunce 22stepen Lava
jel dobro ? Moje pitanje je Strelac jupiter retro 2stepen ovna !
Postoji povezanost meseca i sunca tj mene i njega
svaka pomoć dobro došla ...jer ne razumem Ptolomejevu tablicu ...

Last edited by sladjana; 14-08-2010 at 17:23..

Old 10-05-2011, 21:14   #39
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Hocemo li se pomiriti?
Advertisement

Old 15-07-2012, 11:47   #40
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Na jednom forumu naisla sam na sledece pitanje:

Quote:
Quote:
Originally Posted by ;35262244
http://i56.tinypic.com/dol7v5.gif Da li cu se udati za N?
Morala sam da se osvrnem na ovu kartu, jer sam slucajno naletela na ovo pitanje, a odgovor koji je dat, bio je negativan, i glasio je ovako:

Quote:
z analize ove horarne karte rekla bih da do braka izmedju vas dvoje barem u ovom periodu nece doci jer prije svega asc je via combusta ,zatim mesec je void of course sto pokzuje da situacija ce i dalje ostati status quo i da se nista znacajno nece menjati za sada,
Zatim nema aplikacionih aspekta niti vas neka treca planeta spaja
Zatim

Tvoj signifikator je mars smesten u devwetoj kuci u padu je nalazeci se u raku
Poakzuje da si slaba da nemas dostojanstvo a nalazeci se u devetoj kuci pokazuje da si ili ti u stranstvu ili da si povezana sa stranstvom ili ljudima koje su stranci ili koje nisu iz tvoje okoline.
Tvoj signifikator ukazuje i da si veoma emotivna u ovom razdoblju i da te emocije vode.
Ti kao osobu tvoj razum i racio prema njemu kao prema osobi ne gajis bas neku strast ili zaljubljenost rekla bih da je vise indiferentnost i neka navika.
Emocionalni dio tebe ti kao zena osecas privlacnost i naklonost prema njemu kao prema muskarcu na fizickom planu.
Njegov signifikator pokazuje da je on kao osobu njegov mentalni sklom njegov razum i racio u veoma losem polozaju. Prije svega on je veoma slab i nemocan lako potpada pod uticajima drugih a jos je i spaljen od sunca tako da je zaslepljen i ne vidi pravo stanje stvari.
On i mentalno njegov racio i emocioanlno je pod vladavini svojih emocija i okrenut je sebi i zadovolkjavanju svojih potreba. Nalazi se u 10 kuci znaci ili je trenutno okupiran svojom karijerom ili mu vasa veza smeta u socijalnom statusu,poziciji,ugledu i prosleritetu.
Mozda ste vas dvoje razlicite socijalne ili kulturne sredine jer njemu smeta nesto u vezi nacin vaseg komuniciranja kao i porodicni koreni,dom,porodica,tradiciju.
U svakom slucaju on nema stav ili bilo kakva osecanja niti o tebi kao osobi niti kao zeni jednosatvno trenutno ne razmislja o tebei.
Iskreno mene najvise buni Jupiter koji se nalazi u njegovoj prvoj kuci tj smesten je u sedmom polju a jupiter je u vladavini venere znaci postoji nakonost i povezanost a posto se nalazi u njegovom prvom polju znaci da je to neka osoba koja se nalazi u njegovoj blizini.rekla bih da je to mozda za sada prijateljstvo ali se on bas boji e sad dali se boji da to ne prerasne u nesto vise ili se boji da ti ne posumnjas stvarno ne znam jer za sada njemu samo godi ta paznja i nista vise znaci ne radi se o zaljubljenosto za njegogve strane mozda gresim i nadam se da gresim ali mislim da ta osoba u liku prijatelja itekako voli njega a ne voli tebe kao osobu iako kao zenu htela nehtela prizneje da si bolja od nje ili da si bar u boljoj poziciji.
Pozz i pisi feedback
Na sta je devojka odgovorila sledece:

Quote:
Ja ti odmah mogu reci da je pola tacno pola netacno
On ide u inostranstvo da radi,to je ono sto si napisala na samom pocetku. Jako mu je bitna karijera trenutno i bas se boji kako ce to izgledati tamo negde u belom svetu
S' druge strane on je nacisto odlepio zamnom,jako kratko smo zajedno,ponasa se prema meni kao da sam princeza iz bajke,on je vise zagrejan i to pokazuje na sve moguce nacine a ja uzivam ko bubreg u loju
Ne moze biti navika tek se upoznajemo..i ne smeta mu veza u tom smislu nego brine kako mene da prebaci u inostranstvo
Postoji zenska koju si doslovce opisala,iz kruga prijatelja,za koju on ne mari na taj nacin ni malo

Odlicna si! Hvala ti! )))))
U pitanjuma da li ce doci do braka, mislim da se zena gleda kroz vladara 7 p. a muskarac kroz ASC.

Meni je ovde na prvi pogled bilo jasno da je u pitanju velika ljubav,ali i zaslepljenost, jer je prisutna VE0SO sto je jedan od najlepsih aspekata za ljubav i brak u horarnim pitanjima. VE je zaslepljena zracima SO a ono zeli da je zagrli i greje, jer je u svom sedistu i primio je u svoj znak, sto je po meni sigurno pozitivan odgovor.

Posle sam procitala sta je devojka odgovorila i jasno je, on je taj MA u Raku, slab i dezorijentisan u 9 p odlazi u inostranstvo, sto ga ne cini ni malo srecnim.

Prisustvo ovog JU koji je inace i prirodni benefik, u njenom 1 p. a njegovom 7 p. koji vlada njegovim 5 p. u lepom JU60MA njegov vladar, meni nekako govori da ce tu uskoro mozda doci i do trudnoce, ili da bi on zeleo dete sa njom, s obzirom da JU vlada 5 p. a i da je u njenoj 1 kuci, a MA je u znaku njegove egzaltacije, mada je JU u znaku njegovog pada. Nekako se i iz polozaja MA u Raku vidi i da se on teska srca odvaja od nje, jer MA ima separaciju od MO.

Bas me zanima sta se do kraja desilo sa ovim horarnim pitanjem, nisam dalje pratila...eto, samo jedno moje laicko zapazanje, nisam uspela da saznam da li je do braka doslo ili ne, ali je svakako u ovom trenutku postojala velika zelja za njim, medjutim, moguce je da se VE otreznila kada je izasla iz spaljenosti SO...ko zna...

Old 06-09-2012, 01:16   #41
ajana
Obično gatalo

ajana's Avatar

ajana je offline
ajana je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

gde da postavim ovakvo pitanje npr.. da li je xxx ubio yyy , tj da li je on njen ubica? i koje signifikatore kojih kuca treba da gledam ako te osobe nisu mi nista u srodstvu, cak ih ni ne poznajem ali me jako zanima to pitanje da li je on taj ubica?

Old 06-09-2012, 09:42   #42
ajana
Obično gatalo

ajana's Avatar

ajana je offline
ajana je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
Ajana ipak mislim da astrologija nije tako egzaktno determinisana posebno Horarna,a nije ni Ta da moze da odgovore na tako komplikovana pitanja.
Jedino da ti neko objasni postupak oko toga,ali ne verujem da bi iko na sebe preuzeo tu vrstu odgovornosti da ti konkretno odgovori na to pitanje."ko je koga ubio???..."
ma nije meni to toliko ozbiljno pitanje, radi se o osobama iz novina i televizije, jednom ce se otkriti istina ,cisto onako interesuje me sta horar kaze. ne mora niko da mi odgovori, samo molim ove sto znaju da mi kazu koji su signifikatori ako ja pitam za nekog nepoznatog covjeka da li je on ubio neku nepoznatu djevojku? predpostavljam da bi on bio postavljen 7 poljem mozda.. a ona za sta je on okrivljen, da nije ona predstavljena njegovim 12 poljem (sa obzirom da je nestala, vodi se kao njegova zrtva iako nije dokazano,i on je u zatvoru). mene samo zanimaju signifikatori, ne trazim niko da mi tumaci ovaj horar

ukraden mačić
Old 08-09-2012, 14:39   #43
Astro_rrainea
Početnik

Astro_rrainea je offline
Registrovan: Sep 2012
Astro_rrainea je na dobrom putu
Standardno ukraden mačić

Molim Vas da li mi netko može odg. jel mačić uzet iz dvorišta živ?

03.09. 2012. u 10:19 sati, Zagreb, Hrvatska

gledam kartu i ne znam, ili ga je netko od susjeda ubio (Pluton 3. kuća), ili je udomljen. dvorište je ograđeno.

ja sam Sa na ascendentu, mačić je Uran konjunkcija Mjesec u 6. kući u Ovnu, Mars je u 1. kući,

Pluton je u 3. u kvadratu sa Uranom u 6. - da li to pokazuje na smrtni ishod od strane susjede?

Last edited by Astro_rrainea; 08-09-2012 at 14:45.. Reason: missing information

Old 09-09-2012, 13:41   #44
Astro_rrainea
Početnik

Astro_rrainea je offline
Registrovan: Sep 2012
Astro_rrainea je na dobrom putu
Standardno

moja isprika što opet postam ne znam izgleda da sam sve pobrkala.... , čitala sam po ovom forumu i izgleda da se u Tradic.Astrologiji ne interpretiraju P, Uran i Neptun??

ako je tako onda sam krivo tumačila ovaj Pl u 3. polju? onda da li to znači da trebam gledati samo Marsa kao signifikatora 6. kuće kućnih ljubimaca?

a Mars je otišao u 1. kuću, ne znam što bi to značilo, osim možda da gledam kao fizičko tijelo mačića?

sumnjam na svog oca ili na susjedu da ga je odnjela iz našeg u tuđe dvorište ili ga je ubila?
ali nema aspekta Ma sa Saturnom, da li to onda znači da nije moj otac imao posla s mačićem?

još jednom se ispričavam na toliko pitanja, ali muči me to jako...

bila bi zahvalna ako mi netko može pomoći što trebam gledati i da li uopće 6. kuću ili izgubljene stvari 2. kuća možda?

ili se gleda 8. kuća smrti, vladar Ve otišla u 9. hmmm ? ... joj..sad više ništa ne kužim

ovo je karta pitanja http://i50.tinypic.com/1yt0g.gif

Last edited by Astro_rrainea; 09-09-2012 at 13:47.. Reason: informacije

re :
Old 12-09-2012, 10:19   #45
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re :

Da, u tradicionalnoj astrologiji ne koriste se Uran, Neptun i Pluton. Umesto Urana koristimo Saturn, umesto Neptuna koristimo Jupiter, a umesto Plutona koristimo Mars (znači po modernoj astrologiji to su suvladari znakova kojima ove 3 planete vladaju)

Kada je reč o izgubljenim predmetima (bilo koje veličine, zapremine i sl.) uzima se 2 polje, ali kada je reč o kućnim ljubimcima koji su nestali, uzimamo 6 polje. Kada radimo analizu horarca nestalog kućnog ljubimca možemo koristiti sistem derivantnih polja, pa bi tako horarno 6 polje bilo 1 polja izgubljenog kućnog ljubimca, a horarni Asc bi bilo 8 polje kućnog ljubimca.

U ovom tvom slučaju, cica-maca je predstavljena Marsom u Škorpionu koji je otišao u 8 polje od 6 polja ~ ta planeta je jaka jer je u znaku svog sedišta. Separacije će pokazati ko je poslednji imao kontakt sa cica-macom ~ u ovom slučaju Mars ima poslednju separaciju sa Suncem, što može da ukaže na to da je poslednji kontakt sa cica-macom imao otac (generalna simbolika Sunca ~ a i pošto je Sunce u samom horarcu vladar 10 polja, opet se vraćamo na nekog člana porodice) Komšinica je predstavljena horarnim 3 poljem, to je Jupiter koji nema povezivanja preko aspekata sa Marsom, pa tako, komšinica nema veze sa cica-macom.

Na odgovor, da li će se cica-maca pronaći, trebalo bi nam da pronadjemo da li taj Mars ima neku aplikaciju ~ u ovom slučaju, prva aplikacija koju Mars ima je sa spaljenim Merkurom ~ koji ovde vlada horarnim 9-11 poljima, a ako bi gledali derivate, to su od cica-mace 4-6 polje. Problem je što taj Mars nema aspekata ni sa Venerom (ti) ni sa Mesecom (opet ti) Moguće je da će cica-macu naći neko drugi i odneti je kod sebe kući ili kod veterinara, jer Merkur ovde kao što sam rekla, vlada cica-macinim 4 poljem (kuća) i 6 poljem (vererinar) pošto bih rekla po postavci Marsa u Škorpionu iako je u 8 polju, da je cica-maca živa, ali da je možda bila uplašena, ili malo ugruvana i sl.

Nadam se da ćeš uskoro čuti nešto o svojoj cica-maci

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules