ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-11-2008, 20:43   #16
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Registrovan: Jun 2007
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Jarcice, ipak odluka da nastavis horarce? Sto otvaras ovu temu kad nam je Shmisa ovo vec otvarala? Nadam se da nije zbog imena?

P.S. Samo pitam!
Advertisement

Old 27-11-2008, 22:04   #17
jarac vodolija
Švrća

jarac vodolija's Avatar

jarac vodolija je offline
Registrovan: Mar 2007
jarac vodolija je na dobrom putu
Standardno

zeko mislio sam da moze biti interesantno forumasima koji se bave astrologijom ,ako vec ima neka moderaror prebaci ili obrise nema problema.
Submit to Digg   Da malo učimo na tudjim primerima Reply With Quote

Old 27-11-2008, 22:08   #18
mala_mici
Švrća

mala_mici's Avatar

mala_mici je offline
Registrovan: Dec 2007
mala_mici je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jarac vodolija VIdi Poruku
zeko mislio sam da moze biti interesantno forumasima koji se bave astrologijom ,ako vec ima neka moderaror prebaci ili obrise nema problema.
meni je pas pobegao i neko ga je capio izgleda posto ga nema na ulicama a zna da se vrati kuci jer sam ga 1000x setala poznaje teritoriju jako dobro ... uzas ..........bas sam u bedaku ....

Old 27-11-2008, 23:45   #19
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Exclamation

Quote:
Originally Posted by mala_mici VIdi Poruku
meni je pas pobegao i neko ga je capio izgleda posto ga nema na ulicama a zna da se vrati kuci jer sam ga 1000x setala poznaje teritoriju jako dobro ... uzas ..........bas sam u bedaku ....
Postavi horar, ako vec nisi, na pitanjima.

Old 28-11-2008, 01:05   #20
mala_mici
Švrća

mala_mici's Avatar

mala_mici je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
Postavi horar, ako vec nisi, na pitanjima.
aj postavicu ga ovde ....

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...44-u1227105793 valjda se nece izgubiti link

Old 28-11-2008, 17:28   #21
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Bas mi je zao zbog psa, ajde molim te postavi na analizi horarnih pitanja, veca je vjerovatnoca da ce ti odgovoriti neko ko se u to razumije. Postavi kartu na tinypic.com, tamo se nece izgubiti.

Old 28-11-2008, 17:41   #22
mala_mici
Švrća

mala_mici's Avatar

mala_mici je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
Bas mi je zao zbog psa, ajde molim te postavi na analizi horarnih pitanja, veca je vjerovatnoca da ce ti odgovoriti neko ko se u to razumije. Postavi kartu na tinypic.com, tamo se nece izgubiti.
evo sad cu je postaviti ...

evo par primera :
Old 20-01-2010, 19:43   #23
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb evo par primera :

... trenutno najaktuelnije problematike prilikom tumačenja ♥ horaraca ~ ko je Venera, ko je Sunce, ko je Mesec, ko je Saturn, a ko su svi ostali
Postaviću par svojih starih horaraca još od pre par godina, pa ću vam na osnovu toga pokušati da objasnim ko se kada koristi i kako

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

evo primera...
Old 21-01-2010, 11:06   #24
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Cool evo primera...

Ona je ovde (iako je Asc' u Lavu) predstavljena Mesecom (racio) i Venerom (emocije)
Taj lik za koga pita je predstavljen Saturnom (racio) i Suncem (emocije)

Ona baš voli njega ~ Mesec pod vladavinom i u triplicitetu Sunca, iako je preko izgona povezan sa Saturnom, dok je Venera preko tripliciteta povezana sa Saturnom, ali nema povezivanja sa Suncem (ovde vidimo da je ona bila zaljubljena u njega više kao osobu, prijatelja, nego kao u muškarca...)

On s druge strane kao Saturn je pod vladavinom Meseca ali preko lica je povezan sa Venerom, dok kao Sunce je pod vladavinom Venere i u njenom triplicitetu dok sa Mesecom nema povezivanja (ovde vidimo da s njegove strane postoje jake emocije i da ga fizički mnogo više privlači, nego on nju, ali i da je voli kao osobu, iako s te strane nije "lud" za njom, kao ona za njim)

Kao što smo rekli ~ tabela nam pokazuje "šta i kako" ~ pokazuje nam težnje i želje, ali će samo aplikacije "glavnih glumaca" tj. signifikatora da nam "kažu" da li će se nešto i desiti ili ne ~ jer aplikacije su "benzin" za "motor" koji predstavljaju dostojanstva ~ bez benzina auto ne može da krene ~ bez aplikacija, nema dešavanja iako postoje emocije!

Mesec ima prvu aplikaciju prvo sa Venerom i to 60°, pa ondak sa Merkurm... ništa ni sa Suncem ni sa Saturnom... al samo na prvi pogled! Preko antiscije Mesec ima apl. O° sa Suncem, dok Venera ima apl. O° sa Saturnom!
S druge strane Sunce ima apl. sa Jupiterom i Suncem (pored antiscije sa Mesecom) dok Saturn ima isto i sa Suncem i sa Jupiterom aplikaciju (pored antiscije sa Venerom)

I šta se desilo na kraju ~ veza je i dalje nastavila da traje, ali "tajno" ~ niko nije znao da su njih dvoje u vezi (uticaj antiscije na delu!)

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 24-01-2010, 01:36   #25
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Kako si dosla do toga da sunce nije 'ona', odnosno pitac?

re :
Old 24-01-2010, 09:52   #26
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re :

Pa kako "kako"? Pa napisah da kada se Asc' nadje ili u znaku Raka ili u znaku Lava, ako je osoba koja pita žensko ~ da se uzima i Venera ~ u ovom slučaju ~ Asc' je Lav, pa samim tim uzimamo Mesec i Veneru kao njene signifikatore, dok Sunce "dajemo" njenom partneru pored Saturna koji vlada VII poljem.

Naši sponzori
Advertisement

evo jednog lepog primera...
Old 26-02-2010, 14:54   #27
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool evo jednog lepog primera...

Jedan lep primer za porodjaj

Podaci : 09-03-2003 Beograd u 14h43
Pitanje je : da li ću se poroditi prirodnim putem ili carskim rezom? Ženica je trebalo prvi put da se porodi pa je brinula da li će sve proteći kako treba.

Evo i čarta : http://i577.photobucket.com/albums/s...s/porodjaj.jpg

Dakle, ta ženica je predstavljena Asc' u Lavu, sa Suncem na 18° Riba u VIII polju, bebac je V polje i retro Jupiter na 09° Lava u XII polju, a sam porodjaj je XII polje i Mesec na 29° Bika u X polju, dok bi eventualni carski rez bio predstavljen Venerom na 08° Vodolije u VI polju (jer je ona vladar X polja ~ terapija / lek) Ona je onda bila u 6 mesecu trudnoće (6 mesecom trudnoće vlada Merkur ~ koji je ovde u Ribama na vrhu VIII polja)

Sunce u Ribama u VIII polju ~ peregnirani vladar Asc' u VIII polju nam pokazuje ženu koja je jako zabrinuta zbog cele situacije. Retrogradnost pak Jupitera (koji je isto tako bez osnovnog dostojanstva) bi mogao da nam pokaže da bebac "baš i nije još voljan da izadje napolje" a to je dodatno potvrdjeno i postavkom Jupitera u fixnom znaku (uslovno rečeno "teranje inata") Dodatno, arapska tačka dece je na kritočnom 00° Raka (opet dispozitor taj Mesec)

Ipak, jaka recepcija izmedju majke i deteta, tj. Sunca i Jupitera, umnogome daje veseliju sliku cele priče (dodatno u samom V polju je Mars koji je vladar IX polja ~ lekar specijalista koji stalno brine i pazi na trudnicu i bebu)

Mesec, kao vladar XII polja = porodjaj, je na fixnoj zvezdi Plejade ~ a to nam kaže da će početak porodjaja majci doneti razlog za plakanje (a kojoj ženi pa i nije doneo početak porodjaja vodopad od suza... jel?) U fixnom je znaku, pa ukazuje na duži period bola (trudovi će jako dugo trajati) a s obzirom da Mesec preko antiscije ima široku O° sa Jupiterom i 180° sa Venerom -/+ 8°/9° možemo da predpostavimo da će trudovi / kontrakcije trajati barem 8h pre samog početka porodjaja. Zatim, sam Mesec menja znak i ulazi u znak svog peregrina, Blizance, tj. izgona Jupitera (što se ovde može shvatiti i bukvalno ~ bebac izlazi napolje) i kada promeni znak sklapa 60° upravo sa Jupiterom!

Rezime ~ posle tri meseca, ženica mi se javila i ispričala sledeću priču :

• bolovi su krenuli pred sam kraj dana (Mesec = porodjaj, 29° = kraj dana) i kontrakcije su trajale celu noć. Žena je bila svo vreme sama (Jupiter jedini u XII polju) i sve do samog trenutka porodjaja (posle 9h mučenja) došla je doktorka (Mars ~ lekar specijalista preko anitscije ima širu 180° sa Saturnom ~ dispozitor ženicinog ličnog lekara) Sam čin rodjenja je bio kako ona kaže pravo olakšanje, bukvalno je progledala (Mesec se sklonio sa Plejada ~ pomućen vid + 60° sa Jupiterom) i dobila je zdravog, krupnog dečaka (V polje u muškom znaku, dispozitor u muškom znaku, Jupiter ~ krupnoća)

Ovo još treba razraditi i proveriti za odredjivanje VREMENA (porodjaja i sl.) :

• od 00h do 04h ~ 5°
• od 04h do 08h ~ 10°
• od 08h do 12h ~ 15°
• od 12h do 16h ~ 20°
• od 16h do 20h ~ 25°
• od 20h do 24h ~ 30°
~ u ovom primeru Mesec kao vladar XII polja - porodjaj - bio je na 29° i sve je krenulo malo pre ponoći.

Old 26-02-2010, 16:13   #28
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

smile kako sad mi nesto nije jasno.....antiscijske planete u 1 horarcu
kazes da mesec ima aplikacioni sa suncem.mesec je na 16 lava antiscija je onda 14 bika..a sunce je na 8bika...pa kako onda aplikacioni zar to nije separacioni jer je mesec brzi.tako i za ostale..to mi nije jasno
dok sam malo mucnula glavom skapirala sam zasto je aplikacioni ....pa kad mesec iz lava bude isao na sledece stepene ...ovaj antiscijski u biku ce ici na nize.....nema potrebe za objasnjenjem smile...treba samo nekad ukljuciti mozak......a ne brzati....

re : heh ♪♥♫
Old 26-02-2010, 16:22   #29
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re : heh ♪♥♫

Ma, ok, ja inače nisam baš ljubitelj pravila da antiscija ide samo striktno do 3° tako da te je u suštini predpostavljam to najviše i zbunilo

Neka, samo pitaj ~ da se nauči drugačije i ne može

Old 22-03-2010, 18:16   #30
dikosava
Obično gatalo

dikosava's Avatar

dikosava je offline
Registrovan: Aug 2009
dikosava je na dobrom putu
Standardno

Možda je moje pitanje malo izvučeno iz konteksta, ali ipak moram da pitam...
Naime u poslednjih mesec dana postavila sam nekoliko pitanja, tj. horar chartova iz nekoliko oblasti svog života. I uvek, uvek u svim je u prvoj kuci saturn, retrogradan... i čim ga vidim blokiram se .
Da li to znači da za sad odustanem od razmišljanja o "velikim temema", da su i one blokirane kao i ja...

Sorry ako je glupo pitanje, ali pročitah negde ovde da u tom slučaju treba odustati od tumačenja karte .
Hvala.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules