ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-06-2015, 19:31   #61
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
@danica, savjet za ubuduce - ostavi vidljive podatke jer se ovako ne mogu pratiti kretanja planeta.
Pitanje, da li je tebi uopste stalo do njega kao muskarca ili ga dozivljavas samo kao nekoga ko bi mogao da ti obezbijedi status i novac (primas vladara X i II u svoje sjediste a njega primas u pad) Nista licno, tako vidim kartu, naravno mozda grijesim.
On je Sa koji je u svom terminu, ne mogu reci da se lose osjeca. Retro je pa je vjerovatno okrenut necemu iz proslosti.
Ti si u padu, ti si ta koja se ne osjeca dobro u ovakvoj situaciji.
Ti si u svojoj V a on u svojoj XI, kao da si ti vise okrenuta zabavi a on prijateljskom odnosu.
Mislim da do braka nece doci. Mo ne predstavlja samo tebe vec i samu situaciju, ovako u padu nije kvalitetan. Osim toga tu nema neometanog spajanja a koliko vidim ni prenosa svjetlosti ili slicno.
Kao sto rekoh, ne znaci da sam u pravu. Ali bi me bas interesovao odgovor na moje pitanje, cisto vjezbe radi.
pa ja imam osecanja prema njemu, ali i on i ja znamo da nasa veza ne moze dugo trajati jer ne moze imati neku buducnost jer je on dosta stariji, ne zeli vise decu, a ja sam tek na pocetku mog zivota, tako da od ozbiljnog braka tu nema nista... a ovako se jako lepo slazemo i postujemo i volimo, ali to nije ono gubljenje glave i ostalo, jedna jako racionalna veza...vise prijateljski odnos, podrzavanje medjusobno...i da, vise bi mi to dalo pomoc i sigurnost, status i novac ne, jer meni to ne treba, meni trebaju papiri ali on ne planira da se zeni jer se razvodio vec 2 puta i jos je upetljan u poslednji razvod, neko sudjenje jos traje tako da je zato mozda Sa retro... a sto se zabave tice to je tacno, meni je sa njim jako lepo i zabavno...

hvala puno na odg! meni samo nije jasno jer se Mo i Sa ipak spajaju...ali ovako, realno, ni ja ne verujem da ce do braka doci, mislim bilo bi previse dobro...a ja se osecam lose jer sam totalno nesigurna u sve to sto se desava i u neizvesnoj zivotnoj situaciji inace...

e, a vladar 10. polja je Ju, ne Ma...tako da primam vladara 11. polja i 2. i 3. polja u svoje sediste =)
Submit to Digg   Da malo učimo na tudjim primerima Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-06-2015, 19:41   #62
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Hvala za info. Pa i papiri, tj drzavljanstvo ako o tome pricamo, su status zar ne?

Mo i Sa se hoce nekad spojiti ali to spajanje nije neometano, Ve i Ju stoje na tom putu.

Ja gledam po sistemu znak/kuca, znaci znak u koji pada Asc je prva kuca i tako redom. Zato se ti vladari razlikuju.

Old 29-06-2015, 19:44   #63
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Princess77 VIdi Poruku
Hvala za info. Pa i papiri, tj drzavljanstvo ako o tome pricamo, su status zar ne?

Mo i Sa se hoce nekad spojiti ali to spajanje nije neometano, Ve i Ju stoje na tom putu.

Ja gledam po sistemu znak/kuca, znaci znak u koji pada Asc je prva kuca i tako redom. Zato se ti vladari razlikuju.
aham, lepo sto si mi rekla, sad ucim kako da gledam za sebe =) malo mi je jasnije =)

i jos jedno pitanje, sta je onda to Ve0Ju? sta bi to moglo biti? kako se to gleda?

Old 29-06-2015, 19:51   #64
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

Ne mogu sad da otvorim kartu ali pogledaj cime vladaju. Ako se ne varam Ve vlada tvojom IV i XI, znaci nesto u toj simbolici npr. Ili ako gledamo simboliku Ve zensko a Ju musko mozda se isprijeci neka zenska osoba npr. sa njegove strane (jer koliko vidim rekla si da je jos u procesu razvoda) ili tebi uleti neko drugi pa ti vise ne bude ta opcija primamljiva. Tesko mi je to reci jer je simbolika zaista velika a nisam strucnjak.

Old 29-06-2015, 19:57   #65
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

da da, Ve mi vlada 4. i 11. kucom..a Ju mi vlada 6. kucom..i posto ce Mo prvo da dodje do njih, trebalo bi nesto mene da omete, ne njega...on kao Sa se sporije pomera...

sve u svemu, 4. kuca moze biti moja porodica i moja 11. kuca moze biti da promenim plan..ko bi ga znao
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-06-2015, 22:49   #66
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
pa ja imam osecanja prema njemu, ali i on i ja znamo da nasa veza ne moze dugo trajati jer ne moze imati neku buducnost jer je on dosta stariji, ne zeli vise decu, a ja sam tek na pocetku mog zivota, tako da od ozbiljnog braka tu nema nista... a ovako se jako lepo slazemo i postujemo i volimo, ali to nije ono gubljenje glave i ostalo, jedna jako... a sto se zabave tice to je tacno, meni je sa njim jako lepo i zabavno...
Ocito ne znas sta zelis u zivotu, nisi jos zrela osoba vako ces samo gubiti vrijeme snjim a da pogledas na svoj zivot i zapitaj se a li je to zivot sto sam stvarno htjela?

Old 29-06-2015, 23:00   #67
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
Ocito ne znas sta zelis u zivotu, nisi jos zrela osoba vako ces samo gubiti vrijeme snjim a da pogledas na svoj zivot i zapitaj se a li je to zivot sto sam stvarno htjela?
pa neke stvari jesam htela, neke nisam, kao i vecina...a mislim da je retko ko i svestan sta stvarno zeli u zivotu, pogotovo kad npr. dobijes nesto pa ukapiras da to nije ono sto si hteo, pa promenis misljenje, a to se meni vise puta desilo...hocu da kazem da uvek postoji razlog zasto se nekome nesto desava....i neke stvari ne mogu brzo da se otkriju, niti razrese...pa nije ni lako da se uvek nesto menja, nego kad dodje pravo vreme za to nije moje vreme sa njim gubljenje vremena nikako, jer je on najbolji i najveci covek koga ja znam, samo on nije "taj"....ali je tu da me nauci mnogo cemu sto ce mi kasnije trebati...

pitanje
Old 15-12-2015, 10:34   #68
Magi
Početnik

Magi je offline
Registrovan: Jun 2011
Magi je nepoznata u ovom trenutku
Standardno pitanje

Drage moje,
imam pitanje da li cemo biti zajedno i kad?
evo karte: Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Meni se cini da je odgovor pozitivan, Mo je u aplikaciji prema So.........

Pozz.......

Old 07-07-2016, 10:29   #69
ajana
Obično gatalo

ajana's Avatar

ajana je offline
ajana je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

imam jedno pitanje ako neko zna tacno da mi odgovori. u horarnoj karti kad ima aplikacija ali ima i stelijum pa vidim da ima planeta koje "presrecu" signifikatora tj signifikator ce imati aplikaciju prvo sa nekom drugom planetom. sad mene zanima kako da vidim sa kojom planetom pravi prvi aspekt i da li uopste pravi ako je to brza planeta pa se krece i ona relativno brzo? ja sam postavila horar sa tranzitima za 7 dana unaprijed. da bi vidjela sa kim ce tranzitno sunce napraviti prvi aspekt. da li gledam tranzitno sunce sa horarnim planetama ili tranzitno sunce sa tranzitnim planetama horara? ovdje se radi o aplikacijama vladara 1 i 7 kuce.
primjer horar http://i422.photobucket.com/albums/p...psgmxhg2bb.gif
ovdje je tranzitno sunce vec napravilo aplikaciju sa jupiterom sto daje potvrdan odgovor. da li je sunce napravilo aplikaciju sa venerom s obzirom da je tranzitna venera vec "pobjegla" ili se gleda tranzitno sunce sa horarnom venerom sa kojom ce za par dana biti u konjukciji? da li ce sunce u ovom hopraru napraviti aspekt sa venerom? ili sunce prvo pravi aspekt sa venerom pa onda sa jupiuterom. to me zbunjuje jer u tranzitima venera je "pobjegla", ako gledam samo kretanje tranzita horara, onda je ovo potvrdan odgovor jer signifikatori imaju aplikacije vise puta. mmolim pomoc..

Last edited by ajana; 07-07-2016 at 11:14..

Old 07-07-2016, 11:44   #70
Katjasr75
Obično gatalo

Katjasr75's Avatar

Katjasr75 je offline
Registrovan: Nov 2013
Katjasr75 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ajana VIdi Poruku
imam jedno pitanje ako neko zna tacno da mi odgovori. u horarnoj karti kad ima aplikacija ali ima i stelijum pa vidim da ima planeta koje "presrecu" signifikatora tj signifikator ce imati aplikaciju prvo sa nekom drugom planetom. sad mene zanima kako da vidim sa kojom planetom pravi prvi aspekt i da li uopste pravi ako je to brza planeta pa se krece i ona relativno brzo? ja sam postavila horar sa tranzitima za 7 dana unaprijed. da bi vidjela sa kim ce tranzitno sunce napraviti prvi aspekt. da li gledam tranzitno sunce sa horarnim planetama ili tranzitno sunce sa tranzitnim planetama horara? ovdje se radi o aplikacijama vladara 1 i 7 kuce.
primjer horar http://i422.photobucket.com/albums/p...psgmxhg2bb.gif
ovdje je tranzitno sunce vec napravilo aplikaciju sa jupiterom sto daje potvrdan odgovor. da li je sunce napravilo aplikaciju sa venerom s obzirom da je tranzitna venera vec "pobjegla" ili se gleda tranzitno sunce sa horarnom venerom sa kojom ce za par dana biti u konjukciji? da li ce sunce u ovom hopraru napraviti aspekt sa venerom? ili sunce prvo pravi aspekt sa venerom pa onda sa jupiuterom. to me zbunjuje jer u tranzitima venera je "pobjegla", ako gledam samo kretanje tranzita horara, onda je ovo potvrdan odgovor jer signifikatori imaju aplikacije vise puta. mmolim pomoc..
nisam sigurna da te bas razumem, ali ako je pitanje kao na karti signifikatori su JU i ME. Postoje recepcije postoji i aplikacija izmedju njih, problem je sto je ME spaljen i sto ce nego sto se susretne sa JU udariti prvo na SO. previse prepreka izmedju njih, MO tek je presao iz sedista u drugi znak gde nema nikakva dostojanstva
nisam neki optimista za pozitivan odgovor

Old 07-07-2016, 12:04   #71
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Ajana, Katja ti je odgovorila već na samo pitanje, što se tiče ostalog odlutala si malo više.
Tranziti na horar ne postoje (bar ne a da ja znam), jedno od osnovnih pravila astrologije je učenje brzine planeta, tako da su npr. Ve.Me i Mo brži od Su a Ma, Ju i Sa sporiji. Mo dnevno pređe oko 12 stepeni, Me nešto jače od 1,5 stepen, itd. Postoji nešto što se zove efemeride i u toj tabeli možeš da vidiš kretanje planeta kao i do koje planete će prvo doći neka druga planeta.

Old 08-07-2016, 00:08   #72
ajana
Obično gatalo

ajana's Avatar

ajana je offline
ajana je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Ajana, Katja ti je odgovorila već na samo pitanje, što se tiče ostalog odlutala si malo više.
Tranziti na horar ne postoje (bar ne a da ja znam), jedno od osnovnih pravila astrologije je učenje brzine planeta, tako da su npr. Ve.Me i Mo brži od Su a Ma, Ju i Sa sporiji. Mo dnevno pređe oko 12 stepeni, Me nešto jače od 1,5 stepen, itd. Postoji nešto što se zove efemeride i u toj tabeli možeš da vidiš kretanje planeta kao i do koje planete će prvo doći neka druga planeta.
hvala Katjasr75 i snupy. ma ja tranzite stavim da bi vidjela aplikacije i ko prvi pravi aspekt.

Old 08-07-2016, 11:41   #73
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Standardno

To ti je najlakse vidjeti ovdje Astrology Calendar 216 | Khaldea Astrological Calendar + Ephemeris 216
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules