ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-05-2014, 11:25   #16
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

....................................

Last edited by alea; 03-05-2014 at 12:42..
Submit to Digg   O astrologiji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-05-2014, 11:35   #17
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku

Ja sam ovde striktno komentarisao tekst, i nista nisam “zaklonio”, vec otklonio lazne informacije koje su iskoriscene u licne svrhe (ovo za Ajnstajna) i dao kratak komentar o citavom tekstu. Opet je krivo tvoje ne znanje, nisam ja kriv sto ti ne proveravas informacije koje iznosis. Meni je u startu jasno da ti nemas kapacitete da napises ovakav tekst, kao i da nemas znanje da bi mogla uopste da siris pricu o ovoj temi, i tako sam svojom pronicljivoscu dosao do toga da ti je citav tekst plagijat. Spojila si tudje tekstove, cak i sa jekavice prepravila u ekavicu, a to je ozbiljan prekrsaj za koji mozes i pravno da odgovaras. E, samo mi nije jasno kako takva osoba moze da prica o dostojanstvu i casti. Dominus vobiscum
u ovome se slazem sa Malefikom jer txt koji je Alea potpisala kao Ainstainov je zapravo sazetak pisanja Franje Asirskog u kome on tvrdi da je je zlo kao takvo ne postoji a dobro je sustinsko i stvarno, kada u nekim "crnilima duse" zaboravimo na to prisustvo dobra stvaramo mjesto za radjanje zla, ili Budiniog govora u kojemu on objasnjava da smo svi Bude (dobri) samo to rijetki znaju pa se ponasaju "ne dobro" ali bas svi imaju priliku nadrasti to neznanje.......
cesto na ovim stranicama nailazim na ne kriticko promisljanje, ljudi ovdije cesto smatraju da ono je ono sto im pase ili da je ono sto hrani njihovu zabludu istina, medjutim to je samo prepreka za osobni rast i samospoznaju.....

Last edited by kanon; 03-05-2014 at 13:26..

Old 03-05-2014, 11:37   #18
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Ovo je u stvari i sustina astrologije koja je iz hermetizma proizasla.

Jer ako astrologija nista ne ucini da nas promeni na bolje, da nas usavrsi kao ljudska bica, da nas produhovi i oplemeni nas duh a nasu svest podigne na visi nivo, onda smo se dzaba njom i bavili...
Ja natal i vidim kao skup energetskih sklopova koji su nam dati kao polazna osnova.Shta cemo mi voljom i radom uchiniti sa njima i koje cemo vishe koristiti vec zavisi od nas.Zbog toga se iz natala ne moze videti ono shto bi mi hteli, a to je da li neko zivi vishe ili nize nivoe svojih energetskih sklopova.

Old 03-05-2014, 12:51   #19
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Kao sto sam vec napisala, ako astrologija nista ne ucini da nas promeni na bolje, da nas usavrsi i oplemeni kao ljudska bica, da produhovi nas duh i um, a nasu svest podigne na visi nivo, ako nismo u stanju da odvojimo bitno od nebitnog, vazno od nevaznog, istinu od iluzije, onda cemo zauvek ziveti u pecini i svetu senki, i onda smo se dzaba njom i bavili...Ostacemo zauvek na nivou nizeg razuma i svog ega okovanog u lancima...

Pogresna tema, u pogresno vreme, i na pogresnom mestu...

Da, mislim da je kljucna crtica u ovoj temi ipak bio Ajsntajn.

Molila bih moderatore da ovo obrisu.

Old 03-05-2014, 13:17   #20
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Registrovan: Jan 2009
Malefik će postati poznat uskoro
Standardno

Astrologija nastala iz hermetizma? Back to school. – vidim izeditovan je taj deo

Ma kanonski citapu, ljudi su ovde nikakvog obrazovanja, nezavidnih mentalnih kapaciteta, ali su zato vrhunski astrolozi i uzvisene individue. Vidim ovi TA imaju neki sajt, sa koga Kocka vecinom i plagijatorise postove odredjene Natase, koju hvali, a nikako da joj oda pocast bar udostojivsi se da je navede kao autora tekstova koje iznosi kao svoje, a pritom na tom sajtu koristi informacije koje sam ja davao, kao i euro(posto jedini mi dajemo primere). I vidim zalepili se ljudi tamo za hermetizam kao da je sveti gral, kao da je sva mudrost sveta sazdana u toj filosofiji i da su otkrili tajnu zivota. Naravno, zatvorenog su tipa, da im slucajno neko ne bi proturecio. Sto je najgore, hermetizam je ono melting pot, spoj svega i svacega, i statisticki najvise hricana koji odu malo u pozadinu, zavrse u hermetizmu, sto govori dosta samo po sebi. Iako generalno, filosofija k'o filosofija, ima dobroga, ima i beskorisnoga.

Uvek je lakse prepustiti se toku i prikloniti se stadu, nego ici uzvodno i nesto suprotno od prikloniti se stadu, recimo izaci iz stada i sagledati stvari iz drugog ugla. Per aspera ad astra, per angusta ad augusta, pathei mathos, penis klatos

Ajnstajn je iskoriscen kao suma sumarum citavog tvoga izmiksovanog teksta tj predstavlja ukratko skup citave tvoje fiosofije, kao i hermetizma, i kao takav je vrlo bitan. Da je to navedeno kao anegdota nekih anonimnih ljudi ili kao sto kanon rece, da je naveden Toma Asirski, u redu, vec je ovde pokusano da se jedan genijalan um, koji izlazi iz okvira klasicnog "zadrtog naucnika" i koji predstavlja jedan slobodan duh, iskoristi u licne svrhe i da se ljudima na neki nacin priblizi ta hriscansko/hermeticka filosofija preko ledja Ajnstajna.

Last edited by Malefik; 03-05-2014 at 13:38..

Old 03-05-2014, 14:02   #21
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

nista ali bas nista ne moze nas promijeniti na bolje ili gore, to mozemo samo mi sami,
ponekad su nam potrebni "alati" ne bi li si u tome pomogli, tj. "slike" koje ce nam viziju uciniti jasnijom,
preabcivati odgovornost na astrologiju, religiju, filozofiju ili bilo sta drugo izvan nas samih je siguran znak da smo se "zacementirali" negdje i da nam nema spasa dok god se ne odlucimo ili ne usudimo iskoraciti i probati nesto drugacije, ali ta igra je samo za hrabre (rijetke),
alea ne mislim da i temu trebalo zatvarati, ovakvih tema (koje pokrecu mozdane stanice) treba biti, infantilno je i ne hraro pobjeci ili zatvoriti nesto jer netko drugi ima drugacije misljenje, pa kako doci do znanja ili istine ako cemo svi biti jednoobrazni, i ako cemo svi misliti i govoriti isto? ne hvala ja u takvom svijetu ne bih voljela zivjeti, i je li vazniji ego ili cinjenice, znanje, istina?
ostavite temu mozda netko posegne za nekom knjigom, tema tipa hoce li se razvesti ima i onako puno previse,....

Old 03-05-2014, 15:20   #22
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Alea iacta est

Upravo tako, astrologija je orudje, alat, sama za sebe, odvojena od bilo kakvih filosofija i religija. Zasto? - Zato sto su to tvorevine ljudi, a planete nisu. Bavljenjem astrologijom se nista ne postize na licnom nivou, vec samo zivotnim iskustvima. Cesto volim da kazem da postoje dve vrste ljudi, oni koji citaju knjige, i oni koji zive/pisu knjige, kao i da postoje oni koji ulaze na vrata(laka im crna zemlja) i oni koji ulaze kroz prozor, kao i oni sa punim pistoljem i oni koji kopaju.

A posto je tema nedefinisana, hajde neka mi neko objasni kako su dodeljena dostojanstva planetama u astrologiji, jer ja siromah, dete zemaljsko, ne znam.

Last edited by Malefik; 03-05-2014 at 18:02..

Old 05-05-2014, 13:35   #23
drblavur
Obično gatalo

drblavur's Avatar

drblavur je offline
Registrovan: Feb 2007
drblavur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Malefik VIdi Poruku
Astrologija nastala iz hermetizma?
Da nije slučajno iz astronomije?

Old 05-05-2014, 23:13   #24
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Ne, ne, iz hermetizma je.

Da prekratimo prepucavanje, sustina je da sunce sija bez obzira kakve mu covek pridavao atribute i potpuno je nezavisno od njega. U raznim delovima sveta, se izucavala astrologija/astronomija, koje bejahu jedno te isto, i znatno pre brace grka, i u raznim delovima sveta su uvideli da se odredjene pojave desavaju u vreme odredjenih pozicija planeta na nebu. A to sto nekome odgovara odredjena filosofija, pa kroz tu prizmu posmatra astrologiju, to niko nikome ne brani, to je potpuno individualno, ali sustinski nebitno.

A da skratimo i pricu sa dostojanstvima planeta, naime dostojanstva su dodeljena planetama tako sto pocevsi od sunca i meseca, kao dva najuticajnija objekata na nebu, koji su dodeljeni lavu i raku(zasto je mesec dobio raka nisam siguran, valjda jer je sunce ipak nekako konstantnije u avgustu, kada se zemlja vec malo zagrejala nakon suncostaja i sama emituje toplotu, otuda verovatno i fiksnost lava), jer su ta dva meseca najtoplija i najplodnija, planete racvaju od njih, merkur kao najblizi suncu koji nikada ne moze da bude udaljeniji od 1 znaka od njega, je dobio 2 znaka pored raka i lava, pa zatim venera druga 2, pa mars, itd. Ima neke logike, ali se postavlja pitanje sta je sa juznom poluloptom i ekvatorom?

Old 05-05-2014, 23:27   #25
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Malefice, sad ti radis ono za sta prozivas - kopiras tuđe tekstove. Tako to objasnjava đotis,zar ne? Vrijedi li isto i kod zapadne astrologije,tocnije tropskog sistema?

Old 05-05-2014, 23:31   #26
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Malefice, sad ti radis ono za sta prozivas - kopiras tuđe tekstove. Tako to objasnjava đotis,zar ne? Vrijedi li isto i kod zapadne astrologije,tocnije tropskog sistema? Na kraju krajeva,ovime nije objasnjeno bas nista. Gdje je tu simbolika,osim ovoga za sunce i mjesec

Ispricavam se zbog ovog duplo postovanog teksta (vec drugi put u par dana),net me zeza pa prvo ne mogu objaviti post,a onda se priljepi par puta za redom :/
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-05-2014, 23:40   #27
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Sta ja kopiram?

Ne, ovo je objasnjenje iz presvetog Tetrabiblosa. Pa ima simbolike, ali me je bilo mrsko kucati. Venera, koja je druga po toj geocentricnoj udaljenosti od sunca, a i po astronomskoj, dobila je druga dva znaka, vagu i bika, i kao je beneficna pa je i u sekstilu sa ova dva osnovna znaka, rakom/lavom, tj mesecom/suncem, pa zatim ide mars "maleficni" koji pravi strasne kvadrate iz skorpije i ovna, itd. Razumete valjda sad logiku.

Last edited by Malefik; 06-05-2014 at 00:18..

Old 05-05-2014, 23:56   #28
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Razumijem sad. Cekaj, mars je malefican jer ima teske aspekte as suncem i mjesecom? Jupiter radi trigon pa je najveci benefik jer su to najprirodniji protoci energije,a saturn radi opoziciju suncu pa je veliki malefik? Jel to jedini razlog sto su mars i saturn maleficni?

Old 06-05-2014, 00:00   #29
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
nista ali bas nista ne moze nas promijeniti na bolje ili gore, to mozemo samo mi sami,
ponekad su nam potrebni "alati" ne bi li si u tome pomogli, tj. "slike" koje ce nam viziju uciniti jasnijom,
preabcivati odgovornost na astrologiju, religiju, filozofiju ili bilo sta drugo izvan nas samih je siguran znak da smo se "zacementirali" negdje i da nam nema spasa dok god se ne odlucimo ili ne usudimo iskoraciti i probati nesto drugacije, ali ta igra je samo za hrabre (rijetke),
alea ne mislim da i temu trebalo zatvarati, ovakvih tema (koje pokrecu mozdane stanice) treba biti, infantilno je i ne hraro pobjeci ili zatvoriti nesto jer netko drugi ima drugacije misljenje, pa kako doci do znanja ili istine ako cemo svi biti jednoobrazni, i ako cemo svi misliti i govoriti isto? ne hvala ja u takvom svijetu ne bih voljela zivjeti, i je li vazniji ego ili cinjenice, znanje, istina?
ostavite temu mozda netko posegne za nekom knjigom, tema tipa hoce li se razvesti ima i onako puno previse,....

Zao mi je Kanon, ali ja sam na ovom forumu sagorela...

Dala sam vam smernicu a ko zeli, taj ce i put pronaci...

Old 06-05-2014, 00:10   #30
Malefik
Druid

Malefik's Avatar

Malefik je offline
Standardno

Evo ovako to izgleda.
http://www.skyscript.co.uk/im/horary/sign_rulers.gif
http://planetfacts.org/wp-content/up...he-Planets.jpg

http://www.skyscript.co.uk/rulership.html

Pa to je i pitanje, dal je prvo nastala kokoska ili jaje i kako je uopste nastala kokoska, odnosno logika dostojanstava. Logicno je da su stari nasi uvideli nazovi maleficnost saturna ili marsa prvo, pa su posle rasporedjivali planete po sazvezdjima, tj znakovima fiktivnim. Ali je ocigledna ta hijerarhija planeta astronomska.

Samo sto je ta logika nistavna na juznoj polulopti(eventuano da se sve obrne), a za ekvator tek.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules