ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-05-2008, 17:31   #31
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

jeste tajnovito, ali može da ima još značenja...

mislim da je shmishonja najbolje objasnila u ovoj rečenici

Quote:
Antiscija nam ukazuje na nešto prikriveno, ono što ne vidimo "golim okom" tj. ono što se dešava van našeg znanja i mogućnosti da utičemo na ta dešavanja. Ne mora biti TAJNA već jednostavno retko ko može da otkrije da se nešto dešava ~ jednostavno kada se desi neki dogadjaj a mi nemamo pojma ni odakle ni kako se to desilo, e to vam je antiscija
mandrak je još napomenuo da može da se odnosi i na genetske, karmičke i druge veze, najčešće nesvjesnog ili podsvjesnog karaktera...

uglavnom, meni je ovo jako zanimljivo...baš izračunah da je antiscijski mars moga dečka mom jmč-u...što mi se čini i nije baš najsjajnije, ali šta ću...
Submit to Digg   Antiscije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-05-2008, 17:35   #32
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Da,Arijel,ovo mi je sada tako interesantno.

Quote:
baš izračunah da je antiscijski mars moga dečka mom jmč-u.
Mozda samo znaci da je ovo "stara" veza,karmicka,ja to gledam kao po natalu,ne znam da li se tako posmatra,ali kako drugacije?

Old 12-05-2008, 17:47   #33
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

pa jeste, uglavnom se gleda kao po natalu, ali mi se taj mars tu ne dopada...pošto antiscijske planete već imaju neku "karmičku" notu, sigurno su u konjukcijama sa čvorovima i saturnom jako bitne u sinastriji...vidiš, provjeriću to na još nekim primjerima...

nego, pošto sam se dana uhvatila copy/paste-ovanja, da nastavim
Quote:
Originally Posted by viksi72
Citala sam da su vrlo bitne antiscije izmedju cvorova, gde je bio naveden primer princa Carlsa i princeze Dajane, gde je njegov natalni JMC bio u egzaktnoj konjukciji sa antiscijskim cvorom princeze, pa je on njoj doneo emotivne povrede. Takodje se navodi da ove tacke pokazuju gde mozemo biti povredjeni u odnosu i zato ih je dobro raditi u sinastrijama. Koliko sam shvatila, ako se neka emotivna planeta nadje na nekoj "teskoj" planeti, na to treba obratiti paznju, povezati po kucama i odakle planeta dolazi, da bi se ustanovilo, gde mozemo biti najvise povredjeni.
sad, znači li da su antiscijske planete ii čvorovi prirodno osjetljiviji, i da uvijek oni "trpe" kad su u kontaktu sa natalnim planetam drugog partnera u sinastriji ili pak ne mora da bude tako? eto npr. da banalizujem moj primjer, pošto je antiscijski da li je mars slabiji, ili njegova priroda ostaje marsovska?
biće da ipak treba povezati sa poljima kojima vlada, dispozitorom i aspketima, kao i uvijek...

Old 12-05-2008, 20:05   #34
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

ArijeL voljela bi ti pomoći jer sam ja imala obrnutu situaciju moja ants. Marsa na njegov SMC...al ne mogu stručno,nego babski...vidjali smo se...ali se veza nije ostvarila...e sad...bila sam ga jednom pitala dal osjeća kakav strah od mene.....pošto je taj Mars i u 90 sa njegovim čvorovima...rekao je da ne...

...a mislim da ga nisam baš ni povrijedila...mirno smo se rastali...možda je meni više žao nego njemu....

Last edited by thalatte; 12-05-2008 at 20:49..

Old 12-05-2008, 21:37   #35
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Stepen antiscije neke planete je osetljiv i progresije i tranziti na taj stepen treba posebno da se posmatraju Kod skorpije recimo svaka progresivna planeta ili tranzitna na 6,stepen ovna i vage(kontraantiscija) ce se osetiti kao da je na mesecu,i delovace na njena osecanja ako je mars ona ce vidno postati osetljivija,ranjivija, moze doci i do povrede stomaka.ili problem sa majkom nicim izazvan....
Onda,sinastrijski:
tvoj recimo saturn u progresijama dodje na stepen antiscije partnerove planete,(venera ili mesec ili uran...)i ti odlucujes da prekines nicim izazvana kontakt sa njim zbog neke sitnice ii bez razloga,ili zbog toga sto ti se nije nasmesio kad te ugledao ili sto je kuckao poruku na mobilnom itd........

Old 12-05-2008, 21:50   #36
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ako sam dobro shvatila kod mene je primjer:
-sunce 29stupnja djevice---1 stupanj ribe?? i tako dalje???

konkretno mars u škorpiji iz 2 kuće ima antisticiju u 8 kuči u biku i to samo 2 stupnja od chirona a sve to trenutno tranzitira sunce(pred par dana ) a za par dana dolazi venera na njih-dakle opet će me moj tajni nazvati(bik)ako sam shvatial!!!

Old 12-05-2008, 22:15   #37
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Stepen antiscije neke planete je osetljiv i progresije i tranziti na taj stepen treba posebno da se posmatraju Kod skorpije recimo svaka progresivna planeta ili tranzitna na 6,stepen ovna i vage(kontraantiscija) ce se osetiti kao da je na mesecu,i delovace na njena osecanja ako je mars ona ce vidno postati osetljivija,ranjivija, moze doci i do povrede stomaka.ili problem sa majkom nicim izazvan..
Uh,sada razmisljam sta se desavalo kada je mars bio u ovnu,ali niceg konkretnog ne mogu da se setim,moracu da obratim paznju na to.Hvala Mandrak
Nego,sada kada pogledam sta je sve bitno i na sta sve trebamo da obratimo paznju,pobrka mi se u glavi.Do skoro sam najvise paznje pridavala tranzitima,a da li je neko od vas pratio tranzite preko ant.planete? I koliko jako mogu da deluju?

Old 12-05-2008, 22:27   #38
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Kod tebe uglavnom deluju na unutrasnjem nivou i ti sve u sebi prebolis.... deluju jako snazno nekontrolisano tj van tvoje kontrole i to su uglavnom nametnuti dogadjaji....u smislu cekas red zuri ti se i taman kad stignes sluzbenica okaci ,,pauza" i ti grrrrrrr ali u tom momentu zazvoni telefon i prijtan glas sa druge strane te spreci skrene paznju misli ili je to neko koga nisi dugo cula,pa ti ta ..pauza" i dobro didje ali nekada nema poziva i tada je reakcija onako skorpijska na nepravdu i bahatost neke tamo sluzbenice ili salterske radnice....

Old 12-05-2008, 22:32   #39
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Kod tebe uglavnom deluju na unutrasnjem nivou i ti sve u sebi prebolis.... deluju jako snazno nekontrolisano tj van tvoje kontrole i to su uglavnom nametnuti dogadjaji....u smislu cekas red zuri ti se i taman kad stignes sluzbenica okaci ,,pauza" i ti grrrrrrr ali u tom momentu zazvoni telefon i prijtan glas sa druge strane te spreci skrene paznju misli ili je to neko koga nisi dugo cula,pa ti ta ..pauza" i dobro didje ali nekada nema poziva i tada je reakcija onako skorpijska na nepravdu i bahatost neke tamo sluzbenice ili salterske radnice....
od reci do reci ,ne znam sta da dodam,ili oduzmem,ali stvarno je sve tacno.Jel to na osnovu antiscija?
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-05-2008, 22:33   #40
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ako iskombiniram intersticije,tranzite i sinastriju dobijem da je moj mars iz škorpije u 2 kući kod mene u inetrsticiji sa 15 bika(na 17 mi je chiron) a sve je to u konjukciji sa njegovim mjesecom i još direkcije donose na tu supu njegov natalni pluton na SMČ koji je u istom tanjuru-3 stupnja od svega---to bi bio neki gadan obračun sa prošlošću i svime šta je bilo?

Old 12-05-2008, 23:08   #41
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
od reci do reci ,ne znam sta da dodam,ili oduzmem,ali stvarno je sve tacno.Jel to na osnovu antiscija?
reci cu ti ovo za jedan jako bitan momenat u zivotu vaznost sam pridavao tranzitnoj veneri nad verteksom.samo taj jedini tranzit uz SA 0 JU) i kopkalo mie je da li je samo to detonator pa sam ceprkao i konacno uvideo da je tog trenutka bio citav tranzitni stelijum nad antiscijom mog natalnog stelijuma u ribama,,antiscije mojih SA,VE, i ME su na 1,3,12,vage i tada su tu bile cak cetri planete: JU,MA,ME.SO......desavalo se to da sam pored zdrave pameti delovao potpuno nesvesno i ulazio u pricu iako ne znam sta me u to uvlaci .......

Old 12-05-2008, 23:19   #42
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Eto i ja sam tražila malo...ne znam koliko se mogu te nesvjesne reakcije predvidjeti...ali za događaje (važne) gdje mi je falilo nekih pokazatelja i tranzita...kad ukljućim antis. priča je jasnija...

Pogotovo gospon Saturn u Lavu...Isprepletu se kombinacije...Kvadrira Veneru i prelazi Antist.Marsa...kad je sjeo na egzaktno...puf raspršio sve ni zbog čega i ni od kuda (a zapravo zbog svega)...

Jel ja previše filozofiram?

Old 13-05-2008, 09:50   #43
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

ja cu sad da pokusam da vidim sta je kod mene delovalo
a sto se tice sinastrije kod mene su
moj antiscijski JU dolazi egzaktno na njegov natalni SA
moj antiscijski NE dolazi egzaktno na njegov natalni SA
moj antiscijski mars dolazi na njegov natalni SA
njego natalni SA je u 10 kuci u jarcu!
nikave veze nemam sa njegovim poslom niti cu imati
njegov antiscijski SA pada egzaktno na mog natalnog JU, NE i malo siri orbis 3s na mog MA!
NJegov antscijski NE pada na moje natalno Sunce, a antiscija mog Sunca pada na njegov natalni NE..
Boze blagi mislim da ja ovom coveku nesto dugujem ...

njegova antiscija smc pada na moju 8 kucu gde mi se nalazi SA
a juznog cvoa mu pada u moju 5 kucu gde mi je SUNCE!

Moja antiscija smc iz vodolije 5 kuca pada na njegovu I prvu kucu.
antiscija Juznog mc pada na njegovu 5 kucu u znak lava!

LJUDI KO KOME DUGUJE JA NE VERUJEM STA SAM VIDELA SVE, KOLIKO KONJUKCIJA I SVE JE VEZANO SA SATURNOM

AJDE PISITE ISKUSTVA ..

IMA DALJE NJEGOVO ANTISCIJSKO SUNCE PADA NA MOG NATALNOG MERKURA
I OBRNUTO ANTISCIJA MOG MERKURA NA NJEGOVO NATALNO SUNCE

Old 13-05-2008, 10:23   #44
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja sam malo dosadna, ali ovo sa antiscijskim tackama mi je interesantno Jel bi ant. mog Meseca na njevovu Veneru (i obrtno) mogla da se tumaci kao sakrivanje emocija?
Ako se prate i tranziti na ant.tacke... tranzitni Mars ce za neki dan da mi nagazi ant. Meseca... to bi moglo doneti preosetljivost?

Old 13-05-2008, 11:33   #45
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

to ne bi trebalo da znaci skrivanje nego pokazivanje, jer su u pitanju licne emotivne planete valjda
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules