ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-05-2008, 09:20   #16
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

e smile hvala ti
nista bez dodatnog objasnjenja, zanima me da li npr u mom slucaju antiscijski SA se nalazi na 15 lava i pravi opoziciju sa mojim natalnim suncem, a kontraantiscija je u vodoliji sto znaci da je meni natalno sunce u svakom slucaju ugrozeno od SA jer natalno imam 90, antscija 180 a kontraantiscija 0..
kako bi to mogla objasniti jer mi sunce dolazi iz 5 kuce a vladalac je 11?
uopste nisam pametna a pritom vidim da me SA sa svih strana napada ..hm

ima li negde tumacenje aspekata antiscije ili se tumaci na klasican nacin samo podsvesno?
Naši sponzori
Advertisement

re:
Old 12-05-2008, 12:04   #17
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re:

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
e smile hvala ti
nista bez dodatnog objasnjenja, zanima me da li npr u mom slucaju antiscijski SA se nalazi na 15 lava i pravi opoziciju sa mojim natalnim suncem, a kontraantiscija je u vodoliji sto znaci da je meni natalno sunce u svakom slucaju ugrozeno od SA jer natalno imam 90, antscija 180 a kontraantiscija 0..
kako bi to mogla objasniti jer mi sunce dolazi iz 5 kuce a vladalac je 11?
uopste nisam pametna a pritom vidim da me SA sa svih strana napada ..hm

ima li negde tumacenje aspekata antiscije ili se tumaci na klasican nacin samo podsvesno?
Kad se ant.Saturn kao vladar IV i V polja pa se nadje u kontraantisciji sa nat.Suncem vl.XI polja [a koje je baš na vrhu V polja] ovo bi moglo da nam donese par zaključaka :
  1. ako gledamo tebe kroz čart ~ ondak je nešto u vezi ljubavi, dece, kreativnosti i stvaranja što je duboko blokirano u tebi i vapije da izadje na svetlost dana. neki strahovi od ostavljanja, odbacivanja, negiranja pravih emocija ili pak strogog kućnog vaspitanja te stalno u svakoj vezi sprečavaju da se 100% predaš partneru. Moguće je da u partneru na neki način tražiš autoritet, a opet u isto vreme ga negiraš i zbog toga imaš komplikacija u ljubavi. Takodje, što se potomstva tiče, moguće je da će biti povuci potegni sa tvojim prvim detetom ~ jaka karma koja treba da se odradi da bi bilo sve dobro.
  2. ako gledamo tvoje roditelje kroz čart ~ tvoje IV i V polje je od jednog od roditelja I i II polje, a tvoje XI polje je njegovo/njeno VIII polje ~ moguće je da ti je jedan od roditelja jako strog, posesivan, hladan u ispoljavanju svojih emocija, ali isto tako u dubini duše jako neshvaćen i usamljen, takodje, moguće je da je ili rano na neki način fizički / emotivno se udalji od tebe i svoje porodice ili pak će to tek da se desi, teža bolest je tekodje moguća, problemi sa novcem i nasledjem, takodje.
  3. ako gledamo tvoje prijatelje kroz ovaj čart ~ tvoje XI polje je njihovo I polje, a tvoje IV i V polje je njihovo VI i VII polje ~ pa je moguće ili da ćeš na poslu imeti nekoga ko će se predstavljati za tvog dobrog prijatelja, a u stvari te potkopavati sve vreme, ili će pak neko od tvojih prijatelja kuburiti ili sa svojim poslom ili sa svojim zdravljem dugi niz godina i neće moći da mu/njoj se pomogne, ili pak će stalno uletati u veze u kojima će, možda čak i fizički, da stradaju.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Antiscije Reply With Quote

Old 12-05-2008, 12:29   #18
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

1. ako gledamo tebe kroz čart ~ ondak je nešto u vezi ljubavi, dece, kreativnosti i stvaranja što je duboko blokirano u tebi i vapije da izadje na svetlost dana. neki strahovi od ostavljanja, odbacivanja, negiranja pravih emocija ili pak strogog kućnog vaspitanja te stalno u svakoj vezi sprečavaju da se 100% predaš partneru. Moguće je da u partneru na neki način tražiš autoritet, a opet u isto vreme ga negiraš i zbog toga imaš komplikacija u ljubavi. Takodje, što se potomstva tiče, moguće je da će biti povuci potegni sa tvojim prvim detetom ~ jaka karma koja treba da se odradi da bi bilo sve dobro.
Sve si u pravu zato me je i strah pogotovo sto nemam dete i sto mi ne ide nista a pogotovo ljubav koja mi je najvaznija na svetu!

1. ako gledamo tvoje roditelje kroz čart ~ tvoje IV i V polje je od jednog od roditelja I i II polje, a tvoje XI polje je njegovo/njeno VIII polje ~ moguće je da ti je jedan od roditelja jako strog, posesivan, hladan u ispoljavanju svojih emocija, ali isto tako u dubini duše jako neshvaćen i usamljen, takodje, moguće je da je ili rano na neki način fizički / emotivno se udalji od tebe i svoje porodice ili pak će to tek da se desi, teža bolest je tekodje moguća, problemi sa novcem i nasledjem, takodje. i ovo je istina, otac je hvladan neshvacen ali se ja trudim da ga shvatim pod stare dane ...on je rano otisao od roditelja i otudjen je od mene ali ja se trudim da nije tako..za sada nemam nasledje a novca takodje nemam
  2. ako gledamo tvoje prijatelje kroz ovaj čart ~ tvoje XI polje je njihovo I polje, a tvoje IV i V polje je njihovo VI i VII polje ~ pa je moguće ili da ćeš na poslu imeti nekoga ko će se predstavljati za tvog dobrog prijatelja, a u stvari te potkopavati sve vreme, i sta ce bitiili će pak neko od tvojih prijatelja kuburiti ili sa svojim poslom ili sa svojim zdravljem dugi niz godina i neće moći da mu/njoj se pomogne, ili pak će stalno uletati u veze u kojima će, možda čak i fizički, da stradaju.
ovo ne znam tek cu da vidim..mada je tuzno ako je tako

Old 12-05-2008, 14:14   #19
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
...dobro ja sam dosadna...ali zar baš mora biti tajno to sa antis.??

Ako sister i ja imamo anst Mjeseca...od iste smo mame...što je tu tajna?

Ili možda u smjeru da moramo se naučit uskladit...jer postoje neke kočnice...iako je ona meni uzor ...veći možda i od roditelja...iskreno...cjeli život se ogledam u njoj...kolko me živcira...tolko želim biti kao ona...ipak ima tu neke smetnje...koja nije tajna veza...al je možda problem ne izrečen na glas...

ajme...šta lupam...sorry

...u zadnje vrijeme mi je problem sve tumačit po datoj šabloni jer zapravo je milijon mogućnosti...

Nisi dosadna i u pravu si antiscije ukazuju na genetske( isto i karmicke) veze izmedju roditelja i dece jedan su od metoda rektifikacije,Naravno da ne znace samo tajne veze nego nesvesne potrebe za nekim ili necim na koje. ne mozemo uticati u smislu ne slazes se sa partnerom ,pije pusi prdi smrdi..........a ti si izrazito sportski tip zivis zdrav zivot itd. Tvoje drustvo se ne moze zacuditi otkud vi zajedno cak i razlicitu muziku slusate ali antiscije su krivac za to

Old 12-05-2008, 16:34   #20
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Meni antiscije nisu bas najjasnije,pa mi treba samo smernica da li idem u dobrom pravcu?
Primer: (Uzecu mesec kao primer) Dakle mesec mi je na 24*device,onda antiscija dodje na 6* ovna,jel sam dobro izracunala?

Old 12-05-2008, 16:40   #21
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Meni antiscije nisu bas najjasnije,pa mi treba samo smernica da li idem u dobrom pravcu?
Primer: (Uzecu mesec kao primer) Dakle mesec mi je na 24*device,onda antiscija dodje na 6* ovna,jel sam dobro izracunala?
Jesi Škorp, dobro si izračunala

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

re:
Old 12-05-2008, 16:42   #22
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Thumbs up re:

Quote:
Tebi je Mesec na 24°08' Device ~ znači :
Ovan 30°00'
pa - 24°08'
------------
Ovan 05°52' ~ antiscijski Mesec i nema ni antisciju ni kontraantisciju ni sa jednom tvojom natalnom planetom ili vrhom nekog polja.
Ant.Sunce [a i ant.Mars] ti je u apl.0° sa vrhom nat.IIIp. Ant.Venera ti je u 0° sa nat.vrhom IIp. Ant.Jupiter ti je u kontraantisciji sa nat.Venerom. I to je to

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 12-05-2008, 16:44   #23
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

jesi, od 30* ovna oduzmeš tih 24* i doiješ 6* ovna...al ti nema aspekta prema antiscijskom mjesecu
vidim da ti je antiscijsko sunce u vrhu 3, a jupiter u vrhu 9

nego, shmishonja, ne ukapirah dobro da li se gledaju aspketi antiscijskih i natalnih samo, ili antiscijskih međusobno...npr kod skorpije su antiascijski ju i so u opoziciji

Old 12-05-2008, 16:48   #24
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Joj,tek sada mi nista nije jasno
Quote:
al ti nema aspekta prema antiscijskom mjesecu
Pa jel to dobro ili lose?

Ja nisam racunala kao vi,vec sam pogledala one tabelice,i tako sam dosla do toga.
Kako vidim da je Shmisa uradila,znaci prvo pogledam koji znak je antiscija pa onda oduzmem stepen na kom je planeta?
Hvala devojke

re:
Old 12-05-2008, 16:53   #25
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re:

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
jesi, od 30* ovna oduzmeš tih 24* i doiješ 6* ovna...al ti nema aspekta prema antiscijskom mjesecu
vidim da ti je antiscijsko sunce u vrhu 3, a jupiter u vrhu 9

nego, shmishonja, ne ukapirah dobro da li se gledaju aspketi antiscijskih i natalnih samo, ili antiscijskih međusobno...npr kod skorpije su antiascijski ju i so u opoziciji

SAMO antiscija vrs. natal planete

Quote:
Joj,tek sada mi nista nije jasno
Pa jel to dobro ili lose?

Ja nisam racunala kao vi,vec sam pogledala one tabelice,i tako sam dosla do toga.
Kako vidim da je Shmisa uradila,znaci prvo pogledam koji znak je antiscija pa onda oduzmem stepen na kom je planeta?
Hvala devojke
Pa zašto bi bilo loše Ne mora da postoji uvek aspekt izmedju natalnih planeta i ant.planeta ~ to vam isto kao i u natalu ~ neke planete jednostavno nemaju medjusobno aspekte

Old 12-05-2008, 17:03   #26
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Aj i ja da proverim jer skapirah ovo... moj Mesec je na 24,47 Bika, antiscija bi mu bila na 5,13 Lava ? To bi onda znacilo da u sinastriji pada tj. pravi 0' sa njegovom Venerom i obratno antiscija njegove Venere pravi 0' sa mojim Mesecom. Kako to tumaciti? Dobro ili lose?
Antiscija za Saturn mi je na vrhu 8.polja, znaci 180' sa vrhom 2.polja (to mi se nesto bas i ne svidja)
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-05-2008, 17:03   #27
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

ok

a kod mene npr. natalni saturn na 23 skorpije i natalni jupiter na 8 vodolije...
e sad, antiscijski saturn mi dođe na 7* vodolije - konjukcija natalni jupiter
i obrnuto
antiscijski jupiter mi dođe na 22 skorpije konjukcija natalni saturn...
bi li ovo trebalo da bude zanimljivo ili mi se samo čini?
pretpostavljam da naglašava nešto, ali šta???
ju vlada 9 i suvladar je 5, a saturn vlada 6...inače konjukcije padaju u 4 i 7 kuću

Old 12-05-2008, 17:12   #28
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Ne mora da postoji uvek aspekt izmedju natalnih planeta i ant.planeta ~ to vam isto kao i u natalu ~ neke planete jednostavno nemaju medjusobno aspekte
Shmile,posto se ja slabo razumem u antiscije,da li mozes jos nesto da kazes uopste o kontaktima izmedju natalnih i ant.planeta. Da li se isto gleda kao i na aspekte izmedju natalnih planeta?I koliki je orbis dozvoljeni? Ako se gleda isto kao i u natalu onda taj moj ant.mesec pravi 120* sa natalnim merkurom,a u natalu prave 60*....ili se gleda samo egz.

Old 12-05-2008, 17:15   #29
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

škorpijice, gledaju se samo konjukcije (antiscije) i opozicije (kontraatiscije) a orbis ne treba da prelazi +/- 3, tako ja ukapirah na osnovu prvih strana

Old 12-05-2008, 17:23   #30
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Hvala Arijel,stvarno mi je jasnije sada,mada moram jos da ucim.Koliko sam ja shvatila na osnovu ovog sto ste pisali,antiscija je nesto tajnovito? Ili sam lupila?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules